Deja Vu

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
@Palka - "Nie wierzysz w swoje własne teorie? To jakbyś nie wierzył że myślisz." - Nie wierze, bo to nie sa moje teorie, tylko teorie naukowcow (ktore nie zawsze musza byc prawdziwe). Gdyby teorie byly moje to wiadomo ze bym wierzyl :D
 

Aczkolwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 510
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Bardzo często zdarza mi się że ktos coś mówi a ja moge dać sobie ręke uciąć że to już kiedyś było.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
dzisiaj przez moment mialem takie deja vu ze z wyprzedzeniem wiedzialem co sie bedzie dzialo :D
 

bearsie

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
A co powiecie na takie deja vu?: Leże sobie na łóżku i uczę się do egzaminu, obok leci w tv mecz Chelsea - Man Utd (dodam że na żywo!) co jakiś czas rzucam okiem na ekran. W pewnym momencie uświadamiam sobie, że ta sytuacja miała już miejsce, że już się tego uczyłem, właśnie tu tak na łóżku, co więcej doszła kolejna myśl, że ja już nawet zdawałem ten egzamin i poszło mi bardzo łatwo (i tu muszę zaznaczyć, że był to przedmiot, którego zdanie przedtem uważałem niemalże za cud!) i rzeczywiście potem tak było! I kolejna myśl mnie naszła: No tak! Pamiętam! Chelsea wygrała wtedy 2:1 (aktualny wynik był 0:1) i rzeczywiście takim wynikiem mecz się skończył! Ktoś może powiedzieć, że to był zwykły strzał, ale z przebiegu gry to nic nie wskazywało na to, że nastąpi taki zwrot sytuacji w meczu, a ja byłem o tym przekonany w 100%, że będzie dokładnie taki wynik! Dziwne to było uczucie ;)
 

kamilo91

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Najciekawsze deja vu miałem chyba w czerwcu po weselu zdeka zmęczony siedzę na poprawinach. Podjadam coś, obok siada mój kuzyn i przynosi drinki. Ja patrzę na niego i mam wrażenie, że to już było ^^ Mieszkam w małym mieście z rzadka jak idę do szkoły i patrzę na na ludzi miewam te uczucie ;D
 

zepp

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Stolica Podkarpacia
nie żebym sie wtrącał czy coś ale do tej pory a szukałem tego dużo bo w pewnym sęsie mam świra na takie tematy, udało mi się znaleźć 2 prawdopodobne albo zadowalające teorie:D.
1 mówi że oko ludzkie reaguje szybciej niż mózg i czasami się zdążają takie powiedzmy "zaćmy" czy coś w tym stylu , i wydaje się nam że to co aktualnie widzimy i odczuwamy już było.
2 bardzo zakręcona ale matrix jest bardziej :D mówi że wszyscy ludzie są ze sobą połączeni w sposób specjały do jednego uniwersalnego umysłu czy dużego "kompa na olej rzepakowy" i dlatego czasami pojawiają się wizje które dopiero nadejdą tak jakby wszyscy byli z sobą powiązani a los człowieka już dawno ustalony co dziwi bo każdy ma wolna wole i robi co mu sie podoba ale jeżeli tak jest to dlaczego pojawia się deja vu.
Więc deja vu może byc swoistym drogowskazem ze idziemy przez życie tak jak nam to zaplanowano z góry i tylko ludzimy sie ze mamy wole i mozemy robic co chcemy a tak naprawdę to jak skończymy już było ustalone przed naszym urodzeniem.
Jeszcze taki mały bonusik jeżeli okaże się ze te teorie można schować do szuflady bo będą g... warte to zastanówcie się dlaczego jeżeli nad czymś się długo zastanawiacie normalnie macie jakiś problem i nie możecie go rozwiązać siedzicie nad nim parę godzin a niekiedy dni w końcu się kładziecie spać rano wstajecie a rozwiązanie wpada wam do głowy jak pociąg do tunelu:D i okazuje się ze rozwiązanie jest banalnie proste i tylko ciec by tego nie rozwiązał:D
 

rafalus19

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
ja z Deja Vu to czasem mialem tak ze pewna rzecz powtarzala mi sie kilka razy :)

np. spotykamy ludzi i czujemy sie jakbysmy juz ich gdzies widzieli :mruga:

ostatnio ogladalem film Sekret(polecam) i tam bylo o prawie pryciagania czyli to o czym caly czas myslimy to nagle po jakims czasie staje sie rzeczywistoscia. np. jak snia sie nam jakies rzeczy to one gdzies sa przechowywane w mozgu i nawet o nich nie myslac przyciagamy je a potem mamy wrazenie ze juz gdzies to widzielismy

w sumie ma sens. jesli ktos ogladal Sekret to wie o co mi chodzi




--
blog o nas samych;)
http://rafalusus.blogspot.com/
 

Smutna_Kredka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
Nibylandia
nie znam osoby która by nie przeżyła deja vu.
za to ja sama nigdy nie miałam.
ktoś mi powiedział,że możliwe, iż to moje pierwsze życie .
co o tym myślicie?
 

Bogini Niezgody

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
Tu i tam :)
Też to miałam pare razy. Najbardziej banalne, które zapadło mi w pamięć to to, że siedzę z mamą i siostrą przy stole babcia robi herbatę, mama mówi: "Uważaj bo wylejesz" i babcia wylała :D
Albo jestem w Grecji i widzę jakiegoś greka na motorze, wydaje mi się, że go znam, choć w Grecji byłam po raz pierwszy :)
 

Lenaa.

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
Wwa
wg mnie przykłady rzekomego deja vu na przykładzie: "Widze osobę i mam uczucie jakbym ją znał" nie jest prawdziwym deja vu.. istnieje przekonanie że każdy na świecie ma swojego sobowtóra wiec mozę widziałeś osobę bardzo podobną i dlatego ma się uczucia "patrzenia na to samo", bądz też ludzie mają niektóre cechy wspólne np. gesty, styl poruszania, lub bardo podobne wyrazy twarzy które wasz umysł/ mózg zarejestrował "patrząc" na osobę którą znacie i regularnie ją widujecie i 'doszukuje' lub wyszukuje tych cech u innych stąd to przekonanie...

a co do mego deja vu to powiem wam że ja miewam dość długie.. czasem 30 sekundowe.. niektórym może się wydawać to niemożliwe, a jednak. i ja niestety ale nie jestem w stanie przewidzieć co się bedzie działo za chwile ale mam wrażenie jakby to już było...
 

R.A.Z.O.R

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
100
Punkty reakcji
2
u mnie np.Deja vu wystąpiło przy obiedzie widziałem moją rodzinę wszystko co było na obiad widziałem a później znów to samo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mruga:
 

Cubixus

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
ja też tak miałem że gdy było deja vu przez sekundę, wydawało mi się że miałem kiedyś taki sen, ale to tylko sekunda i zanim zdążyłem cokolwiek zrobić, powiedzieć to juz przeszło. czasem mam tak 2 razy w tygodniu a czasem raz na pół roku
 
M

MacaN

Guest
ja miewam czasem takie deja vu, że np. piszę sprawdzian i mózg i moje ciało działa mi jakby samoistnie.. w ogóle nie myślę nad tym, co piszę tylko nad tym dziwnym uczuciem i zastanawiam się co to może być a moje ciało w tym czasie wykonuje różne czynności, np. pisze test z biologii.. ja tylko czytałem pytania i W OGÓLE się nad nimi nie zastanawiałem, po prostu pisałem odpowiedź a najlepsze jest to, że dostałem 5 :)
ale miałem takie sytuacje nie tylko wtedy.. to jest strasznie dziwne, bo trwa bardzo długo, nawet do 5 minut i cały czas człowiek ma takie uczucie jak przy zwyczajnym deja vu, tyle, że przy normalnym deja vu to uczucie trwa ułamek sekundy a potem przychodzi zastanowienie i szok a tutaj cały czas czuje się to uczucie.
czy ktoś jeszcze tak ma czy tylko ja? :p
 

filip-man

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
U mnie jest gożej mam sny normalne sny a potem normalnie pokazuje się zwyczajny dzień tak jakby ze szkoły ale kiedy sie budze i idę do szkoły dzieje się wszystko identycznie jak we śnie pytałem babci czy mieliśmy w rodzinie jasnowidza ona powiedziała ze moja pra pra babka miała takie zdolności. A ostatnio to całkowicie dziwnie zaczyna być byłem u fryzjera i nagle straciłem przytomnoś i zobaczyłem wizje co się stanie, ze mnom jest coraz gożzej a może lepiej nie wiem ale coraz bardziej wierze w zjawiska paranormalne. :D
 
M

MacaN

Guest
ty.. a nie zdarzyło ci się zemdleć przy kolekturze lotka? :D to by było nawet przydatne :p ale jeśli naprawdę tak masz.. no to gratuluję :) a spróbuj jak masz taką wizję robić w danym dniu takie rzeczy, żeby się nie spełniła może.. to by było ciekawe doświadczenie :)
 
Do góry