Czy Pozwiemy Niemców o odszkodowania za straty w II wojnie swiatowej?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i interesy państw
czy my w 1939r nie mieliśmy racji ? mieliśmy tylko co z tego bo sąsiedzi nas rozdrapali jak chcieli nie przejmują się moralnością i zasadami
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie, ale ta ślepota do dziś w nas siedzi - bo tamci obiecali,
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Isen1822 napisał:
W takich sprawach nie ma moralności, są przepisy.
Nie badałem wszystkich reparacji ale na pewno nie słyszałem, żeby w którejkolwiek "przepisy" miały największe znaczenie. Raczej przeciwnie, Niemcy załatwiały sprawy tak, żeby do roztrząsania "przepisów" nie dochodziło.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Kaagular napisał:
Niemcy załatwiały sprawy tak, żeby do roztrząsania "przepisów" nie dochodziło.
Może w przypadku Francji czy GB, ale tą zasadą na pewno nie kierowaliby się w rozmowach z nami...
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Isen1822 napisał:
Może w przypadku Francji czy GB, ale tą zasadą na pewno nie kierowaliby się w rozmowach z nami...
I dlatego też nigdy się o tym nie przekonamy, bo nigdy nie spróbujemy. Najs.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo tak naprawdę nie chodzi o to żebyśmy wyegzekwowali te reparacje, chodzi tylko o pokazywanie elektoratowi "NIEMCA się nie boimy i pokażemy siłę"

a prosty lud siedzi przed telewizorem i się upaja "jesteśmy potęgą"
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
a prosty lud siedzi przed telewizorem i się upaja "jesteśmy potęgą"
Kiepska analiza. "Lud" czuje się ograbiony przez Niemców i zwyczajnie chciałby, żeby ten temat był poruszany. PIS tego tematu nie wymyślił. Na tym polega zdobywanie punktów poparcia, że się "ludu" słucha, a nie go nie słucha jak niedawno nie powiem kto. Co więcej, taka ścieżka jest jak kij co ma dwa końce - brak sukcesów (nawet takich marketingowych) z łatwością może zabrać jeszcze więcej punktów poparcia niż przysporzył.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że zręczna propaganda przekłada się słupki poparcia i niecierpliwie czekam jak elity będą tłumaczyć ludowi że jakoś Niemcy dalej nie płacą

ale czego chcieć, dwa lata odgrażają się że wrak wróci ze Smoleńska bo jak nie to pognębią Rosję na forum międzynarodowym, a efekt zerowy
i tu będzie tak samo
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Kij ma dwa końce- jeśli zaczną wygrażać Niemcom i nic nie ugrają, to wyjdą bardziej na błaznów niż na silny rząd.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chyba że przemysł propagandowy w TVP coś wymyśli
przecież jak Niemcy dostawali od 1943r w d. to propaganda obracała to w sukces
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Większość obywateli czyta fakt i pudelka a nie ogląda wiadomości. TVP może jedynie wpłynąć na kilka %.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Herbatniczek napisał:
chodzi tylko o pokazywanie elektoratowi "NIEMCA się nie boimy i pokażemy siłę" a prosty lud siedzi przed telewizorem i się upaja "jesteśmy potęgą"

Gdyby nie PRL to nie wiadomo na jakim etapie rozwoju dziś byśmy byli. Może poziom życia dorównywałby temu co na Zachodzie? Jedno jest pewne, za stracone lata 1939-1989 odpowiadają w pierwszej kolejności Niemcy. To one nas osłabiły na tyle, że później Stalin miał wolną drogę do tego by zająć Polskę. W 1920 udało nam się powstrzymać falę Bolszewików napierających na Zachód Europy. Na 19 lat był spokój. W 1939 wzięli nas w kleszcze, z zachodu Niemcy, ze wschodu Rosja. Następnie Armia Czerwona wyzwalała nas od nazistów, ale potem nas już nie oddała.
Kraj, który w krótkim czasie dwa razy spustoszył kontynent, za drugim razem na niespotykaną w dziejach świata skalę a ludobójstwu nadał nowy wymiar - zrobił z niego przemysł puszczając kominem i nie tylko, miliony ludzkich istnień, to taki kraj powinien być poddany kwarantannie i izolacji na przynajmniej 100 lat. II Wojna Światowa nie była normalną wojną i skutki dla narodu, który ją wywołał powinny były być znacznie dotkliwsze. Tak się nie stało. Niemcy oprócz NRD, wróciły do normalności i pozwolono im się odbudować i to też nie własnymi rękami, tylko Gastarbeiterami z południa, głównie z Turcji.
Dziś my jeszcze liżemy rany po komunizmie a Niemcy już zdążyły urosnąć tak, że znowu się nie mieszczą gospodarczo i politycznie w Europie.
Po II WŚ byliśmy po stronie zwycięzców a ostatnie 70 lat wypadły dla nas znacznie gorzej niż dla sprawców czyli Niemców.

Kwarantanna o której pisałem zapobiegłaby między innymi też takim patologiom jak zaangażowanie w życie polityczne po 1945 byłych członków NSDAP, którzy po wojnie działali we wszystkich czołowych partiach w Niemczech w SPD, CDU, pełnili ważne funkcje publiczne ze stanowiskiem prezydenta Bundesrepubliki włącznie jak Scheel czy Carstens.
https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_ehemaliger_NSDAP-Mitglieder,_die_nach_Mai_1945_politisch_t%C3%A4tig_waren
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Herbatniczek napisał:
przecież jak Niemcy dostawali od 1943r w d. to propaganda obracała to w sukces
No tak, odwrót nazywano elastyczną obroną, a rosnące straty przejściowymi problemami.

Ale nawiązując do dzisiejszych rozwiniętych mediów itp, ukrycie czy przeistoczenie czegoś takiego w sukces będzie znacznie trudniejsze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i jakoś zapominamy że staliśmy się de facto przegranymi po II WŚ to zawdzięczamy naszym wielkim sojusznikom: Francji, Wielkiej Brytanii i USA

Pierwsze dwa złamały w 1939r obietnicę pomocy na wypadek wojny z Niemcami
a potem WB i USA przehandlowały nas Ruskim bez mrugnięcia okiem, Churchill jak Polacy w 1940r ratowali mu d. to ich kochał ale w 1945r nagle zapomniał, by nie wspomnieć o haniebnej polityce USA, dla której wujek Stalin był więcej wart niż jakaś głupia Polska

może wystawmy rachunek tym państwom skoro dzięki nim mieliśmy zniszczenia wojenne i udupienie w PRL ?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Poczytaj o polskim złocie, które Anglicy zagarnęli w imię kosztów utrzymania polskich wojsk stacjonujących na Wyspach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie, a głupi Polacy teraz znów wierzą że ich jakiś Trump albo inny "sojusznik" obroni przed światem

przyjdzie czas że znów Polska popadnie w niewolę i nikt się tym nie przejmie, znów któryś z dwóch głównych sąsiadów albo obydwaj razem uznają nie ma po co utrzymywać tego sezonowego państwa, podpiszą sobie pakt a "sojusznicy" Polski znów uznają że to nie ich sprawa
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Arkadiusz Mularczyk oraz Józef Menes dotarli do nieznanego do tej pory dokumentu ONZ dotyczącego reparacji wojennych. Deklaracja rządu PRL z 1969 r., która się w nim znalazła, świadczy o tym, że Polska nie zrezygnowała z praw do odszkodowań wojennych od Niemiec - twierdzą.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-mularczyk-i-menes-o-nieznanym-dokumencie-onz-ws-reparacji,nId,2446837#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxhttp://fakty.interia.pl/polska/news-mularczyk-i-menes-o-nieznanym-dokumencie-onz-ws-reparacji,nId,2446837

Powołano parlamentarny zespół do spraw odszkodowań wojennych od Niemiec
Jestem za tylko czy te działania nie zaczynają wzbudzać śmiech?
http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1074652,reparacje-powolano-parlamentarny-zespol-ds-odszkodowan-wojennych-od-niemiec.html
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
z ostatniej chwili !!!

Kanclerz Merkel na wieść o tym spakowała walizki i uciekła w nieznanym kierunku, załamany rząd Niemiecki zaczyna wyjmować sztabki złota z Banku Federalnego i zamówił specjalny złoty pociąg do Warszawy

Ps. uważać żeby nie utknął na 67 kilometrze od Wrocławia
 
Do góry