Czy Pozwiemy Niemców o odszkodowania za straty w II wojnie swiatowej?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek to wyjaśnij proszę jak to się stało że odszkodowanie uzyskał Izrael o którym wyżej pisze Kaagular czy też jak to się stało że parę lat temu uzyskała je Belgia za ...pierwszą wojnę światową. Przecież Twoim zdaniem też nie powinno się udać je wyegzekwować.
Czy za Twój pesymizm nikt tu jeszcze nie wziął na Ciebie kija? Czy Ty Masz tylko w ofercie : "nie da się nie uda się" itp? Potrafisz na coś
czasem z optymizmem popatrzeć?
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
@[member='Herbatniczek'], No jak? Podziękować firmom MAN, MERCEDES, ALDI, LIDL i kilkunastu innym - otworzyć swoje i po 5 latach masz to co dziś od niemca chcesz. A niemiec niech kwiczy.

Powód? Doskonała okazja by stać się kimś naprawdę znaczącym w świecie. Powodem jest kryzys światowy którego nie da się ukryć. Bez powodu niemcy wzięli czeską Skodę i hiszpana Seata bo gdyby nie one (passaty i golfy z innym znaczkiem i ceną -70%) VAG już by nie istniał. Gdyby nie polskie tanie rączki to tacy jak MAN także gryźli by już ziemię. Kolejnym doskonałym przykładem na to że niby silna gospodarka niemiec kuleje jest Opel. Kto by o tym pomyślał jeszcze 10lat temu że taka marka jak Opel zostanie łyknięta przez Renaulta. Pamiętacie Boscha? Sprzęt numer uno w europie. A teraz? W 80% made in poland. Dlaczego my polacy nie potrafiliśmy nigdy kupić sobie jakiejś marki i jej pstawić do życia to ja nie wiem.
Mamy doskonałą okazję stać się liderem w EU tylko potrzeba nam Rządu z jajami. Rządu który nie będzie cykał się konkurować z niby lepszymi. Piszę celowo że z niby lepszymi bo jakość i trwałość ot by takich jak Mercedes czy Audi z Passatami na czele w latach 2000-2017 została udowodniona. Zobaczcie na ulice w takich krajach jak Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Estonia, Węgry, Bułgaria, Słowenia, Rumunia i kilku innych. Coraz więcej jest samochodów takich marek jak Ford, Kia, Hyundai, Suzuki, Mazda, Honda, Renault, Toyota. Coraz mniej kupuje się BMW, AUDI, Mercedes i podobne. Powody? Jakość mizerna a cena z kosmosu. Made in Germany się skończyło.
Bardzo dużo ludzi w EU już nie stać na Audi za 200000zł. Nie stać na BMW za 250000zł.
Mówi kolega że mieliśmy już własny projekt typu Daewoo + żerań. Ja zapytam wprost! Czy nie zarządzał tym wszystkim debil? Debil ustawiony na chęć pozbycia się sypiących fabryk i pozostałości po FSO za mega kasę? Pozbycia się starych części które zalegały w magazynach? Polonez Caro Atu Plus z lat 1998-2000 miał w sobie podzespoły wyprodukowane często w latach jeszcze 80-tych. Projekt Daewoo zakładał pozbycie się tego wszystkiego i nikt a nikt z ówczesnej wtedy władzy nie myślał o czymś takim jak dzisiejsza Skoda. Gdyby wtedy naprawdę chciano postawić FSO na nogi to polonez wyglądał by wtedy mniej więcej jak jakaś Astra, miał dobry silnik od Daewoo, masę bajerów typu ABS, wspomaganie, alarm, centralny zamek, elektrykę, klimę oraz polska stal była by bardzo dobrze zabepieczona przed korozją. Tymczasem Daewoo Espero zniknęło z rynku w całości w zaledwie kilka lat. Ruda zjadła każdego Espero w mgnieniu oka.
Takie postępowanie to nic innego jak dobicie prawie że trupa. Dzisiaj, ja, jako polak, gdybym dostał auto o wyglądzie Astry H z silnikiem od jakiegoś KIA/HYUNDAI z dobrym zabezpieczeniem antykorozyjnym i kilkoma bajerami typu ABS, poduszki, klima, wspomaganie itp. itd. w cenie około 35000zł to nawet chwili bym się nie zastanawiał by mieć polski wóz i swoim zakupem pracować dla naszego narodu tak byśmy mieli wspólnie za co żyć.
Nie trzeba było by wtedy żebrać u niemców za odszkodowania i tworzyć kolejnych wojen.
Problemem polski jest brak projektów typu fabryki statków, łodzi, jachtów, samochodów osobowych, ciężarowych i podobnych. To co aktualnie się produkuje i produkuje jest na poziomie afryki. Nasze Stary, Jelcze i inne nie są wstanie konkurować technicznie z innymi a wierz mi na słowo honoru - że gdyby chcieli to by mogli. Rynek zbytu to nie tylko biedna część Unii. Mamy na to cały świat. Wiele krajów w których takie nowe Polonezy a'la Astra H poszły by jak bułeczki z rana tylko wiesz co? Kupić za 33000zł wózek bez klimy w takim kraju jak Egipt czy inne to jak by samo gol :)
polskie firmy produkcyjne muszą zacząć inaczej myśleć. Musi wejść w życie zasada: coś od siebie i dla Ciebie. Zobacz. Jakiś czas temu firma NOKIA była na sprzedaż. Dlaczego polska nie zadłużyła się by to kupić za wszelką cenę?
Wziął to Microsoft. I co teraz? Aktualnie weszły na rynek nowe modele smartfonów Nokia z androidem. Będzie szał na rynku.
Polska tylko sprzedawała, sprzedawała i wiecznie wszystko sprzedawała a teraz gdy już nic nie ma to musi niemcom auta składać. Nie tędy droga. Ludzie u władzy muszą to w końcu zrozumieć. Zrozumieć zasadę: by wyjąć trzeba włożyć.
Dlaczego w Polsce jest jak jest? Bo upadło morale społeczeństwa. Jesteśmy nikim i koniec. Nic nie znaczymy i gdy nic nie znaczymy to robić się nie chce.
Teraz gdy unia się sypie jest doskonała okazja by podnieść się z gleby. Fabryki + własne marki = efekt na plus.
Jeśli przez kolejne lata będziemy pracować tylko dla kogoś to ten ktoś wiecznie będzie nami rządził.

Bijatyka o odszkodowania ma swoje rację ale tak naprawdę sprawa jest nie do wygrania. Francja i Niemcy chcą przywrócić starą Unię. Uchodźcami i dziwnymi przepisami chcą by unia się rozleciała tylko wprost o tym nie powiedzą.
Dlaczego Opel został przejęty przez Renaulta a nie przez Polskę?? Dlaczego wcześniej nikt o to nie zabiegał??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe że to co piszesz o Żeraniu stało się za rządów AWS, z której to formacji pochodzi spora grupa dzisiejszych polityków PIS

ale wcale nie musimy się spierać, wystarczy poczekać na finał

postawiłem proste pytanie, na które nikt nie odpowiedział: co w sytuacji jak Niemcy odmówią ? jakie wtedy podjąć kroki żeby Niemców zmusić ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
postawiłem proste pytanie, na które nikt nie odpowiedział: co w sytuacji jak Niemcy odmówią ? jakie wtedy podjąć kroki żeby Niemców zmusić ?
Zasranym obowiązkiem polskiego rządu jest się o odszkodowania starać podobnie jak zasranym Twoim jest temu rządowi w tym kibicować. Czy to do Ciebie dotarło czy zaczyna Cię gnębić głupota starcza?


kszyrztofff napisał:
Herbatniczek to wyjaśnij proszę jak to się stało że odszkodowanie uzyskał Izrael o którym wyżej pisze Kaagular czy też jak to się stało że parę lat temu uzyskała je Belgia za ...pierwszą wojnę światową. Przecież Twoim zdaniem też nie powinno się udać je wyegzekwować.
Czy na to pytanie odpowiedziałeś? Dlaczego im nie odmówili a maja odmówić Polsce?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co jest moim obowiązkiem to ja doskonale wiem,

mogę pytać do znudzenia, co kiedy Niemcy odmówią ?
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Odmówią. Niemcy nie przepuszczą tak doskonałego pretekstu do stworzenia kolejnej, tym razem teoretycznej wojny. Polska im szkodzi. Szkodzi bardzo mocno. Niemcy uważją siebie samych za królestwo europy.
Niegdyś to szmal rządził. Dziś na świat wychodzą ceregiele niemieckiej gospodarki która tylko teoretycznie była silna. Była tak silna że Mercedes musiał przenieść się do Polski, MAN zacząć robić u nas swój sprzęt a teraz Opel.
Prawdziwa rzeczywistość ukazała się dopiero teraz gdy w EU znalazł się rząd (PISu) który wyjmie brudy na światło dzinne. Dlaczego niemcy oszukiwali latami cały świat zafałszowanymi normami spalin w swoich samochodach w silnikach diesla?
Bo obliczyli że to kłamstwo i przekręt doskonale się opłaca. Widzicie jaka fałszywa to gospodarka? Jeśli zrobili taki przekręt w samochodówce to jakich innych przekrętów można się po nich spodziewać w innych dziedzinach gospodarki?
Skąd teraz świat ma mieć pewność czy ich pociągi, statki i samoloty sa naprawdę bezpieczne i wykonane "ganz gut"? Świat to nie tylko garstka germanów. Walczyć to oni mogą sobie jedynie z takimi polakami którzy światu ślipia otwierają.
Myślicie że tacy jak Toyota, Mazda, Honda, Suzuki i podobne będą chcieli z niemcami rozmawiać po przekręcie z normami spalin? Producenci są wku****ieni! Teraz w ramach rewanżu będą się cicho mścić. Stracili na tym numerze miliardy dolców. Latami floty wybierały auta od VW bo niby mniej paliły i niby mniej szkodziły. Tak, tak, by mieć firmę TAXI w niemczech trzeba spełniać kryteria. Flota samochodowa nie może przekroczyć pewnych wartości dot. masowego zanieczyszczania środowiska (co2 mg/km). Ustawić we wszystkich korporacjach TAXI tylko Audi, Mercedesy i VW udało się na podstawie właśnie zafałszowanych danych. 95% niemieckich radiowozów, taksówek i podobnych to diesle! Mazda, Toyoty, Hondy i inne szans nie miały bo dzieki fałszerstwu zawsze przegrywali z niby to ekonomiczniejszym ot by Passatem.
Co zrobić gdy niemcy nie dadzą odszkodowania za wojnę?
Zarządać odszkodowania za każdego niemieckiego Diesla sprzedanego w Polsce no bo przecież ekologia nam się pogorszyła w chwili w której co drugi na ulicy to Skoda :)

Swoją drogą polska powinna już myśleć wraz z innymi krajami o nowej Unii. Niemcy idą w kierunku zagłady obecnej unii.


Francja i Niemcy nie odpuszczą. Unia się rozleci i podzieli na dwa fronty. To jest nie uniknione.
Dobrze że Polska to wie i głośno o tym mówi.
Prócz mówienia powinni także zacząć myśleć o nowej Unii w nowej formie bez popełniania tych samych błędów które zrobiła stara Unia.
Musimy mieć włąsne marki i zniesiony podział na lepszych i gorszych to znaczy zniesiony podział na Rumunów, Litwinów, Bułgarów czy Polaków. My wszyscy to Słowianie i tyle.
A zachód?
A zachód utopi się we własnych pomysłach. Tych wszystkich AUDI i Mercedesów już nie ma kto składać.
Jeśli niemcy rozwala unię to strzelą sobie z dubeltówy w oba kolana. Przyjdą takie czasy że i niemiec przyjdzie do polaka z prośbą o pracownika.
Już tak jest więc niech niemcy poważnie zastanowią się nad odszkodowaniami. Naprawdę wyjdzie im to na zdrowie i znacznie taniej bo ani Rosja, ani Chiny ani pół Europy czy też reszta świata nie są już aż tak bardzo zainteresowani
niemieckimi zafałszowanymi marnej jakości produktami. Sprzęt Boscha sypnął się. Niemcy tak naprawdę nie mają już czym handlować tylko nikt o tym głośnio nie mówi a ta cała wojenka z polską to czyny w płaczu ze łzami w oczach.
Sztucznie renomę niemiec trzeba jakoś podtrzymać. Niemcy nigdy nie powiedzą że to tacy jak my Polacy czy reszta wschodu ich utrzymują!
Ale spokojnie. Świat głupi nie jest.
Nikt nie weźmie AUDI hurtem po 40000 ojro sztuka nie mogąc w kryzysie na tym zarobić. W europie brakuje poważnej konkurencji i teraz jest doskonały czas na to by tacy jak Toyota, Mazda, Hyundai i Kia dali im popalić.
Marki na sprzedaż są! Jest polonez, jest Warszawa, jest Syrena. Sa ludzie do pracy. Zdolni i pracowici. Jest teren. Jest kasa. Teraz wystarczy tylko pomysł i chęci.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Mogę odpowiadać do znudzenia: Ich obowiązkiem jest sie starać Twoim w tym ich popierać
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a jak każą iść z bronią na Berlin to też mam iść ?
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Tą bronią co USA obiecuje od tysięcy lat i jeszcze nie przywieźli? hahahaha!
Co do popierania to jeśli o mnie chodzi to ja popieram. Niemcy nakradli to niech teraz oddają i się nie panoszą. Kuźwa, Odrę też ukradli i polakom zakazali po niej pływać.
Niech jeszcze sobie cały Bałtyk ukradną.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w sumie to powinniśmy jeszcze zwrócić się do Szwecji o reparacje za potop szwedzki, wg historyków była to jeszcze większa ekonomiczna katastrofa niż II wojna światowa, a do tego do tej pory w Szwecji są zrabowane skarby z polskich dworów

Wzywam Rząd RP do domagania się od Szwecji reparacji
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
"POTOP SZWEDZKI" coś trzeba wyjaśniać, tym bardziej że w pokoju oliwskim Szwecja zobowiązała się do zwrotu zagrabionych dóbr, czyli kolejne rządy nie egzekwowały. To daje też dobrą podstawę prawną do wystąpienie międzynarodowego przeciwko Szwecji
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Udowodniłeś że może nawet Jesteś dobry z historii. I nadal nie Masz argumentów więc odwracasz "kota ogonem".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak możesz lekceważyć słuszny interes naszego państwa, Szwecja powinna zapłacić za zbrodnie na narodzie Rzeczypospolitej
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Herbatniczku. Temat dotyczy odszkodowań za drugą wojnę światową. Jeżeli chcesz odszkodowań za potop szwedzki możesz zebrać 100tys podpisów i złożyć projekt obywatelski :)
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Nie powinniśmy brać żadnych odszkodowań, tylko tak jak zawsze skulić głowę i biernie wspierać wielkie Niemcy w ich rozwoju.
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Ale my nie wspieramy biernie!!
Zerknijcie na mini flotę wozów Rządowych RP :)

flota.jpg
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Wracając do sprawy odszkodowań i jak to napisał Herbatniczek "niemożności ich ewentualnego wyegzekwowania od Niemiec" mam jednak pewną wątpliwość. No bo w jaki sposób na jakiej drodze te odszkodowania uzyskamy? Na podstawie wyroku sądu? Ale kto będzie sądził dwa państwa? Jak to się będzie odbywać? Może na drodze dyplomatycznej? Może na drodze dwustronnych rozmów z Niemcami?
Ale Nas samych sadzę że nie potraktują poważnie. Trudno też sobie wyobrazić poparcie mocarstw które wcześniej Niemcy okupowały.
Tak Rosja jak i Francja poparciem polskich roszczeń nie będą bezinteresownie zainteresowane. Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Zaczynam odnosić wrażenie że Dobra Zmiana wstając z kolan boleśnie się w głowę pie......
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Ale jest już fakt który mówi że jest o czym rozmawiać. Fakt pochodzi prosto z niemiec. Jest nim to iż wczoraj obaj prezydenci (PL i DE) o tym rozmawiali. Gdyby sprawy nie było niemcy nie mieli by o czym rozmawiać.
Wczoraj udowodnili że sprawa jednak jest.
 
Do góry