Czy kawa jest zdrowa / szkodliwa ?

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
O jak milutko Maraks... a wiesz, żeniektórzy na forum uważają mnie za demona?
No co Ty powiesz. :026: Ja osobiście nie wiem skąd takie pomysły mają. :icon_twisted:

Z kawowymi też dobre. Kiedyś robiłam sobie kawę Espumise. Po nigeryjsku. Strasznie pracochłonne z żółtkami. Taki kogel-mogel kawowy.
Jak czasochłonne to dla mnie odpada, opłacało się chociaż?
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
No powiem Ci, że jeśli chodzi o kawę jako powiedzmy deser to Od espumise trudno znaleźć coś lepszego. No chyba, że właśnie kawę z lodami. Albo lody z kawą.

Też nie wiem skąd skąd oni mają takie pomysły ale może... ze strachu?
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Nie rób takich kropek bo taki nastrój grozy wywołujesz, że mało nie padam. Serio, serio. :026:

Kawa z lodami - w tym temacie to miałem okazję z czekoladowymi pić, jeść lub pić i gryźć - nie wiem jak to nazwać, breja taka wyszła.
Ale dobra breja nie jest zła. :023:
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
W USA kiedys pilem jakas ICE, kawa zmielona ze zwyklym lodem.. ale taka fajna konsysencja wychodzila, calkiem wporzo.

Kawa z lodami to tylko z waniliowymi i lody trzeba skonsumowac szybko po pozniej robi sie kawowa papka.

Lepiej miec normalnie lody i popijac sobie spokojnie kawusia :)
 

DariaDyderska

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Jeśli chodzi o kawę z lodami, to jadłam raz i jakoś mi nie podpadło. Lepsiejsza jest zwykła kawusia :D
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Ostatnio usiłuję ograniczyć ilość wypijanej kawy. Tydzień piłam po jednej dziennie (zazwyczaj wypijałam 3-4). Obawiałam się większej senności, a tu nic takiego :037:
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Nie rób takich kropek bo taki nastrój grozy wywołujesz, że mało nie padam. Serio, serio.

dobra ograniczę się z trzech kropek do dwóch .. :smutas:

A ja dziś testowałam taki ekspres który się stawia na płycie i kawa się od dołu przelewa do góry pod ciśnieniem niby.. do d 'py tyle mam do powiedzenia.
Tylko ekspres ciśnieniowy 15 bar z młynkiem ceramicznym i spieniaczem do mleka. Reszta wynalazków aut!
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete

fafrelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wypłukuje magnez to fakt, u osób z grupą krwi 0 podwyższa kwasowość soków trawiennych to fakt, ale co mam zrobic skoro ja uwielbiam? :)
 

Torsten Droske

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sklep z herbatą, którą Ty sam sobie stworzysz- Skomponuj swoją własną herbata-mieszaj do woli i delektuj się coraz nowym smakiem każdej unikalnej mieszanki herbaty. Wybierz wśród wielu dodatków z certyfikatem BIO http://www.moja-herbata.com :ganja:
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
My tu o kawie a nie o herbacie.. (pamiętam o dwóch kropkach Maraks :p )

Przedwczoraj byłam na imprezie i jadłam deser kawowy. Galaretka z kawy z truskawkami i lodami czekoladowymi. Rewelacja.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Wypłukuje magnez to fakt, u osób z grupą krwi 0 podwyższa kwasowość soków trawiennych to fakt, ale co mam zrobic skoro ja uwielbiam? :)

Wypłukuje magnez ale w niewielkich ilościach
Te wypłukiwanie magnezu są praktycznie nie widoczne
Naukowcy mówią że kawa oczyszcza organizm
Więc jest zdrowa jeśli pijesz 1 bądź 2 filiżanki dziennie
No i w zależności jakiej używasz dawki
2 łyżeczki kawy do filiżanki bez mleka bez cukru
Pijąc raz dziennie kawę jest dawką zdrową i pożyteczną dla zdrowia
 

iofod

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Coraz więcej osób teraz Yerbę zamiast kawy pija, ja też staram się przerzucić - mam zapas Yerby w szafce, ale i tak na razie u mnie kawka rządzi :)
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Nie ma nic lepszego od kawki espresso z pianka i odrobiną cukru brązowego. Żadnego zielska pić nie będę. Jak mam sie zamulać to tylko tradycyjnie.
 
Do góry