Czy kawa jest zdrowa / szkodliwa ?

cellers934

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja nie wyobrażam sobie początku dnia bez porządnej kawy. Kawa mnie zawsze budzi i pomaga się w pewnym stopniu przygotować do dnia :)
Gdybym nie pił rano kawy, to bym dochodził do siebie pewnie z jakieś 2 godziny zanim bym się dobrze rozbudził :p
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wypłukuje magnez z organizmu i odwadnia to jest prawda.
Kawa jest szkodliwa. Ale sama kofeina nie.

Możesz zastąpić kawę zieloną herbatą i już nie szkodzi a zielona herbata ma w sobie więcej kofeiny niż kawa
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Wypłukuje magnez z organizmu i odwadnia to jest prawda.
Kawa jest szkodliwa. Ale sama kofeina nie.

Możesz zastąpić kawę zieloną herbatą i już nie szkodzi a zielona herbata ma w sobie więcej kofeiny niż kawa

Tak...

Zawartość kofeiny w suchych liściach zielonej herbaty jest około dwukrotnie wyższa niż w suchych ziarnach kawy. Zawartość kofeiny w gotowym napoju zależy jednak od sposobu zaparzania oraz ilości użytego surowca w porównaniu do objętości wrzątku. Na ogół, kawę zaparza się w oparciu o większą ilość surowca. W odniesieniu do tej samej objętości gotowego napoju szacuje się, że typowo zaparzona zielona herbata zawiera dwu lub trzykrotnie mniej kofeiny niż przeciętnie zaparzona kawa[3].

źródło: wikipedia

żeby jeszcze ta herbata smakiem i zapachem dorównywała kawie ;p
 

patrycja686

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Na mnie już specjalnie nie działa, bo pije 3-4 dziennie i chyba ogranizm się z tym oswoił, ale to reczej z przyzwyczajenia niż z konieczności. Negatywnych efektów też nie zauważam, ale może czas się przerzucić na zieloną herbatę ;)
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś piłam kawę jedynie wtedy, gdy musiałam zarwać noc - wtedy bardzo na mnie działała. Później - sama nie wiem, kiedy - zaczęłam pić jedną kawę dziennie, a teraz piję po 2-3 kubki kawy na dzień... Zawładnęła mną niespostrzeżenie ;P
 

asia580

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
:):):))))
Ja też uwielbiam kawę i w sumie to tylko ją piję i czasem jakiś soczek, już nie pamiętam kiedy herbate piłam. dzień bez kawy jest dniem straconym hehe Pozdrawiam wszystkich kawoszy:)
 

edek_77

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Od 4 lat piję codziennie kawę. Trudno mi teraz sobie wyobrazić życie bez kawy. Natychmiast po obudzeniu piję sypaną, a w południe rozpuszczalną.
 

sowa-ruda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
ja też nie wyobrażam sobie dnia bez kawy, pije 3 x dziennie inaczej nie funkcjonuje :D
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
Ja też, tym bardziej, że według ostatnich badań kawa pita regularnie wydłuża życie:)
 

Oktivia

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wszystko w za dużych ilościach jest szkodliwe, ale bez kawy z rana nie potrafię funkcjonować :)
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
Wszystko w za dużych ilościach jest szkodliwe, ale bez kawy z rana nie potrafię funkcjonować :)

Otatnio słuchałem audycji, w której wypowiadał się barista. Stwierdził, że "enigmatyczna" duż ailośc zaczya się dopiero od 6 expresso;)
 

Madah

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
109
Punkty reakcji
8
Master557 napisał:
Wszystko w za dużych ilościach jest szkodliwe, ale bez kawy z rana nie potrafię funkcjonować :)
Otatnio słuchałem audycji, w której wypowiadał się barista. Stwierdził, że "enigmatyczna" duż ailośc zaczya się dopiero od 6 expresso;)
Z tym,że barista jest od przygotowania i podawania kawy, a nie zna się na skutkach działania kawy na organizm.
Na tak postawione pytanie mogę odpowiedzieć naukowcy po wieloletnich badaniach.
Narazie mamy wypowiedzi sponsorowane, czyli popieranie tekiej ideologii, która jest bliska zleceniodawcy.
Jednak wiemy,że przy chorym żołądku czy wątrobie picie kawy daje negatywne skutki - ból.
 

KawoszHERBA

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wszystko jest dla ludzi, i umiar jest też wskazany A teraz udaje się na zakupy właśnie kupuję kawę :)

Wszystko jest dla ludzi, i umiar jest też wskazany A teraz udaje się na zakupy właśnie kupuję kawę :)
 
Do góry