Czy dokumenty TW Bolka pogrążą Wałęsę?

S

Sa Mara

Guest
Mnie wystarczy słowo Noblisty i jego czyny w latach 80-ątych. A to, że Kaczyńscy najchętniej utopiliby Wałęsę w szklance wody nie jest żadną tajemnicą.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Sa Mara napisał:
Mnie wystarczy słowo Noblisty
dodaj jeszcze babkę co kierowała tramwajem w tamtym czasie. Wykreowali swoich dla swoich, by pociągli masy i tyle w temacie.
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Mnie w tej Polsce już nic nie zdziwi. Pewnie przed długi czas jeszcze takie kwiatki będą wychodzić, minęło dopiero 27 lat. Ale możliwe też, że nadmuchają kolejną aferę, by odwrócić uwagę społeczeństwa, co nie znaczy, że to wszystko nieprawda. Jestem ciekawa rozwoju akcji, choć nie wierzę już, że postarają się odkryć prawdę. Tutaj wszystko, co niewygodne jest zamiatane pod dywan.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
MacaN napisał:
Wałęsa sam chciał nie tak dawno debaty o tej sprawie.
Chciał do czasu aż dowiedział się że bezie to debata a nie przemówienie Wałęsy.
Ja nie jestem obiektywny, po prostu nie cierpię człowieka od 1980r. Od tego czasu ile razy pokazują go publicznie mam wrażenie że robią to specjalnie aby mnie upokorzyć jako przedstawiciela tego samego narodu. Był zawsze marionetką wszystkich którzy mieli do niego dostęp i cel.
Lecz niech piewcy jego wielkości pokażą jedną choćby sprawę za którą możemy być wdzięczni konkretnie jemu a nie szeroko czy węziej pojętej "Solidarności".

Może mają rację ci którzy go bronią, nie dlatego że jest niewinny, dlatego że stał się symbolem tego naszego ruchu wyzwoleńczego.
Tacy już nasi bohaterowie, Piłsudski też nie dość że terrorysta to jeszcze agent obcego rządu, i co zaszkodziło mu?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Sa Mara napisał:
Mnie wystarczy słowo Noblisty i jego czyny w latach 80-ątych. A to, że Kaczyńscy najchętniej utopiliby Wałęsę w szklance wody nie jest żadną tajemnicą.
Lance Armstrong to najlepszy kolarz w historii - wszyscy się nim zachwycali dopóki po latach nie okazało się, że te sukcesy zawdzięcza chemii i sterydom.
Więc trzeba patrzeć na fakty...a nie zasłaniać swój mózg sukcesami.
A fakty są takie, że póki co grafolodzy potwierdzają autentyczność tych dokumentów...i nie rozumiem co ma z tym wspólnego Kaczyński?
Czy Ty każde fakty wypływające z lat 90 lub niechlubnej historii Polski będziesz traktowała jako spisek Kaczyńskiego? To się nazywa paranoizm.
Z psychologii (zaburzenia urojeniowe) i są specjaliści w Polsce, którzy Ci pomogą :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie było badań grafologicznych i samo IPN potwierdza że ich brak, więc nie wiem skąd czerpiesz informacja bo ja z samego IPN

a prawda jest brutalna, szef IPN walczy o stołek bo kadencja kończy się za 4 miesiące. I sam osobiście nazwie Wałęsę Bolkiem bez badań to może załapie się na kolejną kadencję, zważywszy na to jakie czystki panują obecnie w administracji państwowej
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Herbatniczek napisał:
nie było badań grafologicznych i samo IPN potwierdza że ich brak, więc nie wiem skąd czerpiesz informacja bo ja z samego IPN a prawda jest brutalna, szef IPN walczy o stołek bo kadencja kończy się za 4 miesiące. I sam osobiście nazwie Wałęsę Bolkiem bez badań to może załapie się na kolejną kadencję, zważywszy na to jakie czystki panują obecnie w administracji państwowej
Na razie potwierdzono autentyczność dokumentów bez badania ich treści, poczekamy zobaczymy. Uważam, że Wałęsa to Bolek, choć był tylko pionkiem, którym się posługiwali, a przypisał sobie wszystko. Myślę, że gdyby nie pozwolili, nic by nie zrobił.
Tak to jest jak za tworzenie demokracji biorą się komuniści.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja generalnie Wałęsę ma w d.

ale jak można potwierdzić autentyczność bez badań grafologicznych ? na oko ?
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
https://youtu.be/8_at3EjaoAg

Powiedział dziennikarce, że potwierdzają autentyczność wszystkich dokumentów, ale nie zbadali jeszcze ich treści pod kątem historycznym.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skoro są autentyczne to po co mają badać

opowiadają takie głupoty prawie jak Wałęsa

grafolog musi mieć kupę czasu na identyfikację, tego nie da się w kilka godzin sprawdząć

siebie warci: "już nie pamiętam jaką mam wersję" Wałęsa i "przebadałem ale badam dalej" IPN
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
Mnie w tym wszystkim zastanawia jedno. A mianowicie, skoro bezpieka miała tyle materiałów na jego temat, mocno go obciążających, podpisy, pokwitowania, dziesiątki donosów, to dlaczego nie użyli tych dokumentów przeciwko niemu wtedy gdy stawał na czele Solidarności? Po co to ukrywali? W jednym momencie zostałby skompromitowany, nawet bezpieka nie musiałaby się brudzić rąk, jego koledzy ze związków by go zapewne zlinczowali. Ruch straciłby lidera i jego działanie zostałoby mocno utrudnione. Kogo widziała Władza w osobie Lecha Wałęsy w latach 80-90, wroga czy przyjaciela? A może narzędzie, którym można było sterować? Myślę, że ten fakt trzeba zbadać historycznie, to jaki wpływ miała jego współpraca w latach 70-76 na to wszystko co się wydarzyło później.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Bronsky napisał:
Mnie w tym wszystkim zastanawia jedno. A mianowicie, skoro bezpieka miała tyle materiałów na jego temat, mocno go obciążających, podpisy, pokwitowania, dziesiątki donosów, to dlaczego nie użyli tych dokumentów przeciwko niemu wtedy gdy stawał na czele Solidarności? Po co to ukrywali? W jednym momencie zostałby skompromitowany, nawet bezpieka nie musiałaby się brudzić rąk, jego koledzy ze związków by go zapewne zlinczowali. Ruch straciłby lidera i jego działanie zostałoby mocno utrudnione. Kogo widziała Władza w osobie Lecha Wałęsy w latach 80-90, wroga czy przyjaciela? A może narzędzie, którym można było sterować? Myślę, że ten fakt trzeba zbadać historycznie, to jaki wpływ miała jego współpraca w latach 70-76 na to wszystko co się wydarzyło później.
Mnie tutaj nic nie dziwi, wszystko układa się w logiczną całość, przecież nawet ten skok przez płot jest dość enigmatyczny. Należałoby zadać pytanie który funkcjonariusz podsadzał go na ten płot, choć i płot był już dawno kwestionowany.
W późniejszym okresie współpraca weszła na wyższy poziom, wystarczyło że Kiszczak osobiście napomknął w trakcie przerwy na papieroska w obradach okrągło stołowych.
Kiszczak jako stary działacz kuty na cztery nogi musiał zostawić sobie asa w rękawie. No bo gdyby tak komuś przyszło do głowy posadzić przestępcę?
Jak wszyscy wiemy Kiszczak nie odwiedził jako penitencjariusz przybytku w którym umieszczał swoich wrogów ideologicznych, brak dowodów czy nadmiar?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stowarzyszenie-Internowanych-i-Represjonowanych-chce-by-Walesa-oddal-pieniadze-za-Nobla,wid,18175534,wiadomosc.html?ticaid=116874
Z tą nagrodą też były przepychanki, ogół ludzi solidarności uważało że to jest nagroda dla "Solidarności" przekazane na ręce jej przedstawiciela, który również tak uważał póki kasy nie odebrał. Jak było dalej wszyscy wiedzą.

„Przyjmuję tę nagrodę z całym szacunkiem dla jej rangi i zarazem z poczuciem, że wyróżnia ona nie mnie osobiście, lecz jest nagrodą dla ‘Solidarności’, dla ludzi i spraw, o które walczyliśmy i walczymy w duchu pokoju i sprawiedliwości
http://encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=D01493_Pokojowa_Nagroda_Nobla_dla_Lecha_Wa%C5%82%C4%99sy
 
S

Sa Mara

Guest
To, co teraz wyrabiają z Wałęsą jest istnym barbarzyństwem. Straszne. Zwłaszcza ci z TVP przechodzą samych siebie. Oj widać rękę Kurskiego, oj widać. Za czasów PO coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Już nawet IPN chcąc się podlizać pisowcom nie wytrzymał i w zaledwie kilka dni bez jakichkolwiek szczegółowych badań odtajnił akta z domu Kiszczaka i rzucił sępom na pożarcie. Wałęsa to legenda, jeden z największych Polaków. Nic tego nie zmieni. Je suis Bolek!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Bronsky - genialny wniosek

rozumiem że władze PRL same planowały powstanie Solidarności w 1980r. Zaiste misterna intryga
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Sa Mara napisał:
To, co teraz wyrabiają z Wałęsą jest istnym barbarzyństwem. Straszne. Zwłaszcza ci z TVP przechodzą samych siebie. Oj widać rękę Kurskiego, oj widać. Za czasów PO coś takiego byłoby nie do pomyślenia.
Całkowita racja za czasów PO, nie do pomyślenia.
Herbatniczek napisał:
Bronsky - genialny wniosek
rozumiem że władze PRL same planowały powstanie Solidarności w 1980r. Zaiste misterna intryga
Nie planowały lecz wpływały na kształt i kierunek.
Uważasz że w KC byli sami bezmózgowcy? Widzieli dobrze że wszystko pierdzielnie i musieli zadbać o swoją przyszłość.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w 1980r, ? to po co był stan wojenny skoro powstanie Solidarności było zaplanowane przez komunistów
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dla mnie to karygodne żeby jakikolwiek dokumenty były upubliczniane przez IPN przed sprawdzeniem ich wiarygodności !. A co do samego Wałęsy to ważne co ostatecznie dobrego dokonał i już. Niech dadzą spokój starszemu człowiekowi który ma problemy z sercem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież to polityka a nie żadna prawda, prezes IPN włazi bez wazeliny PIS-owi żeby tylko dali mu jeszcze jedna kadencję \
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Klara80 napisał:
Dla mnie to karygodne żeby jakikolwiek dokumenty były upubliczniane przez IPN przed sprawdzeniem ich wiarygodności !.

A co do samego Wałęsy to ważne co ostatecznie dobrego dokonał i już. Niech dadzą spokój starszemu człowiekowi który ma problemy z sercem.
Powszechne oczekiwanie było tak wielkie że cokolwiek zrobiłby IPN byłoby źle.

Dobrze że już wiem o co chodzi, to z tego względu bandyci z bezpieki mają godne emeryturki a nie wyroki, to też starsi schorowani ludzie.
Herbatniczek napisał:
w 1980r, ? to po co był stan wojenny skoro powstanie Solidarności było zaplanowane przez komunistów
Ty dalej swoje.
Zrozum że gdy wychowaniem dziecka będzie zajmować się szkoła, to nie znaczy że nie jesteś ojcem.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Sa Mara napisał:
To, co teraz wyrabiają z Wałęsą jest istnym barbarzyństwem. Straszne. Zwłaszcza ci z TVP przechodzą samych siebie. Oj widać rękę Kurskiego, oj widać. Za czasów PO coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Już nawet IPN chcąc się podlizać pisowcom nie wytrzymał i w zaledwie kilka dni bez jakichkolwiek szczegółowych badań odtajnił akta z domu Kiszczaka i rzucił sępom na pożarcie. Wałęsa to legenda, jeden z największych Polaków. Nic tego nie zmieni. Je suis Bolek!
Rozwiń proszę pojęcie "wyrabiają" oraz "barbarzyństwo"?
Czy fakt, że żona Kiszczaka oddała do IPN teczki wskazujące na to, że Lech Wałęsa podpisał zobowiązanie do współpracy z SB, brał za to pieniądze i sypał kolegów jest barbarzyństwem? Czy fakt, że wszystkie media od lewa do prawa się tym interesują? Czy wiesz, że Polska jest jedynym krajem z historią komunistyczną, który nie przeprowadził lustracji?....do dziś...po 26 latach nadal byli komuniści są u władz Państwa, nadal tworzą układy, trzepią miliardy złotych. Nadal układ z okrągłego stołu obowiązuje i nadal byli SB dostają wysokie emerytury - mówimy o emeryturach rzędu 10 000 miesięcznie podczas gdy Tobie kochana PO podnosi wiek emerytalny tłumacząc, że tak trzeba bo niby dzieci nie ma. Polacy dzieci rodzą...tylko w UK...tam wyjechało 2 miliony młodych, zdolnych Polaków i tam zakładają rodziny. Wiesz jaki kapitał ludzki z polski odfrunął? Dziesiątki miliardów złotych poszłooooo. A Ty? Zapierdalaj do 80-tki aż zdechniesz pogarbiona w samotności.
 
Do góry