Czy dokumenty TW Bolka pogrążą Wałęsę?

gapcio69

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Niestety, pewnych spraw nie da się zatuszować, między innymi braku lustracji w Polsce - czego bał się też Wałęsa. Poza tym Solidarność mogła ruszyć na swoich warunkach dużo wcześniej niż 89r.
Nawet na youtoube jeszcze nie skasowali jak TW Bolek zniszczył Solidarność. Każdy może obejrzeć i swoje wnioski wyciągnąć, a potem wyrobić sobie opinie o tym co teraz się dzieje.
pozdro
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
gapcio69 napisał:
Niestety, pewnych spraw nie da się zatuszować, między innymi braku lustracji w Polsce - czego bał się też Wałęsa. Poza tym Solidarność mogła ruszyć na swoich warunkach dużo wcześniej niż 89r. Nawet na youtoube jeszcze nie skasowali jak TW Bolek zniszczył Solidarność. Każdy może obejrzeć i swoje wnioski wyciągnąć, a potem wyrobić sobie opinie o tym co teraz się dzieje. pozdro
Polacy to bardzo dziwny naród jak widzisz...wielu nawet tu na forum, często młodych ludzi po prostu nie jest wstanie pewnych rzeczy zrozumieć.
Nie są wstanie zrozumieć tego jak ważne dla ich przyszłości jest myślenie o kraju i mocne piętnowanie komunizmu.
To, że Wałęsa był Bolkiem to już dawno było wiadome, to że kręcił w zeznaniach, motał się i denerwował za każdym razem gdo ktokolwiek próbował dojśc do prawdy - wszyscy to wiemy. Teraz robi z siebie po prostu pośmiewisko...w ostatniej wypowiedzi powiedział, że jeśli polscy grafolodzy potwierdzą autentyczność jego pisma to on odwoła się do światowych organizacji. Śmieszne - już zakłada, że tak będzie...bo wie, że tak będzie. Zna prawdę...a prawda jest tylko jedna.
 

gapcio69

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Zasmucę cię - sedna sprawy nikt nie dojdzie. Wystarczy poczytać o odwołaniu Olszewskiego. Kto bał się wyhamowania prywatyzacji w Polsce i dlaczego?
Kto w ogóle wchodził do rządu w 89 roku przy podziale 60/30 ? - kiedy 60 brali komuniści a 30 pozostali posłowie w tym nie zrzeszeni jak np Urban...
Poczytajcie i odpowiedzcie sobie sami!
pozdro
 
S

Sa Mara

Guest
przecajo napisał:
Całkowita racja za czasów PO, nie do pomyślenia.
PO nie miała w zwyczaju szkodzić interesom Polski. A przecież dobre imię Wałęsy to dobre imię Polski. Ten człowiek to jedna z najlepszych reklam naszego kraju za granicą. Już pomijając inne straty z tym związane.


danielr9 napisał:
Rozwiń proszę pojęcie "wyrabiają" oraz "barbarzyństwo"?
Miałam na myśli pisowską szczujnię w akcji.

Na co to, po co? Pan Prezydent jest już w podeszłym wieku i napewno źle to znosi.

Widać to choćby w tym wywiadzie dla TVN.
http://n-6-2.dcs.redcdn.pl/dcs/o2/tvn/web-content/m/p107/v/9597353e41e6957b5e7aa79214fcb256/fbb30c92-f775-4f85-b540-d25082243788-720p.mp4


danielr9 napisał:
Czy fakt, że żona Kiszczaka oddała do IPN teczki wskazujące na to, że Lech Wałęsa podpisał zobowiązanie do współpracy z SB, brał za to pieniądze i sypał kolegów jest barbarzyństwem?
Z całą pewnością barbarzyństwem jest publikacja tych materiałów bez wcześniejszych szczegółowych badań.


danielr9 napisał:
Polacy dzieci rodzą...tylko w UK...tam wyjechało 2 miliony młodych, zdolnych Polaków i tam zakładają rodziny
Wyjeżdżają do UK i zakładają tam rodziny, bo to jeden z najbardziej opiekuńczych krajów w Europie. Zarobki to jedno, ale tłuste zasiłki to drugie. Nie dość, że socjal leje się tam strumieniami, jest multum pakietów socjalnych wszelkiej maści, zabezpieczających różne sytuacje życiowe, to na każdym kroku stykasz się z polityką multi-kulti. Zaiste prawdziwy "raj" dla ludzi prawicy :D Mam zatem rozumieć, że pasuje Ci taka polityka imigracyjno-socjalna? Idealny model do przeniesienia na warunki polskie? Jeśli w Polsce pensje pójdą w górę (startowaliśmy z bardzo niskiego pułapu w porównaniu z państwami Europy zachodniej) i państwo na serio zaopiekuje się swoimi obywatelami, do tego będzie respektowało wolność i równość swoich obywateli oraz stanie się bardziej przyjazne obcokrajowcom, to wskaźniki demograficzne wrócą do normy.
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
Herbatniczek napisał:
Bronsky - genialny wniosek rozumiem że władze PRL same planowały powstanie Solidarności w 1980r. Zaiste misterna intryga

Nie powiedziałem, że władze PRL stoją za powstaniem Solidarności, ale nie jest wykluczone, że w pewnym momencie przejęli nad nią kontrolę, dzięki takim ludziom jak Wałęsa, na którego mieli papiery.

https://www.youtube.com/watch?v=zR4Yhw8qxBY
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
z tymi papierami to zabawna historia

wynika że w 1970 zwerbowano Wałęsę i to wszyscy widzą, a że już w 1976 sami z niego zrezygnowali to już niewielu podkreśla. Przecież skoro w tym właśnie roku zrezygnowali to jaki mieli na niego wpływ w następnych latach ? Gdyby był ten wpływ to ślady by się znalazły w tej właśnie teczce. Chyba że SB miało praktykę dla jednej osoby tworzenia kilku teczek, ale o takiej praktyce nie słyszałem

czyli, po 1976 Wałęsa nie był agentem a to stoi nieco w sprzeczności z wnioskami, że był wtyczką SB w powstaniu Solidarności.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Sa Mara
W Anglii na tworzenie socjal najpierw zarobiono ogromny kapitał. W Anglii przedsiebiorca praktycznie płaci symboliczny podatek. Pieniądze zostają w kieszeniach obywateli to kreuje rozwój. Mają zasiłki ale na zasiłek dla dzieci musisz zapracować. Bezrobotnym nie dają chyba że chodzi o zasiłek dla bezrobotnych to jest inna sprawa.

Herbatniczku
Problem w tym że Wałęsa kręci...nie przyznaje się i zmienia swoje zeznania. To go stawia w bardzo złym świetle. Grafolodzy żądają dokumenty a wtedy Wam szczęki opadną. Polecam książki Sumlińskiego wygląda na to że wszystko się ładnie układa w jedna całość. Ta całość to mroczna strona ludzi z Solidarności
Sa Mara
W Anglii na tworzenie socjal najpierw zarobiono ogromny kapitał. W Anglii przedsiebiorca praktycznie płaci symboliczny podatek. Pieniądze zostają w kieszeniach obywateli to kreuje rozwój. Mają zasiłki ale na zasiłek dla dzieci musisz zapracować. Bezrobotnym nie dają chyba że chodzi o zasiłek dla bezrobotnych to jest inna sprawa.

Herbatniczku
Problem w tym że Wałęsa kręci...nie przyznaje się i zmienia swoje zeznania. To go stawia w bardzo złym świetle. Grafolodzy żądają dokumenty a wtedy Wam szczęki opadną. Polecam książki Sumlińskiego wygląda na to że wszystko się ładnie układa w jedna całość. Ta całość to mroczna strona ludzi z Solidarności
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Sa Mara napisał:
PO nie miała w zwyczaju szkodzić interesom Polski. A przecież dobre imię Wałęsy to dobre imię Polski.
PO ma gdzieś interes Polski, pokazali to dopiero co w PE.
Zupełnie nie jestem w stanie pojąć jak dobre imię Wałęsy przekłada się na dobre imię Polski. Polska to MY nie Wałęsa.

Herbatniczek napisał:
że już w 1976 sami z niego zrezygnowali to już niewielu podkreśla. Przecież skoro w tym właśnie roku zrezygnowali to jaki mieli na niego wpływ w następnych latach ? Gdyby był ten wpływ to ślady by się znalazły w tej właśnie teczce. Chyba że SB miało praktykę dla jednej osoby tworzenia kilku teczek, ale o takiej praktyce nie słyszałem

czyli, po 1976 Wałęsa nie był agentem a to stoi nieco w sprzeczności z wnioskami, że był wtyczką SB w powstaniu Solidarności.
Herbatniku niemożliwe że nie widzisz oczywistości. Nie wiem jakie były okoliczności zakończenia współpracy i mało to jest ważne.
Przypuśćmy że 1976 (Radom) obudziło się w nim sumienie, po czym zachował się godnie rezygnując :D

Mamy co najmniej sześcioletnią współpracę, czy to zbyt mało aby sugerować coś "byłemu" TW w zamian za milczenie?
Napomknąłem wcześniej o słynnym skoku przez płot, nikt nie podjął tematu
image031.jpg
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież słynny skok przez płot odbył sie poz zakończeniu współpracy, skąd wiadomo ze to było ukartowane przez SB skoro z niego zrezygnowali ?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Dlatego że nie było żadnego skoku, to część mitu Wałęsowskiego.
Najprawdopodobniej został dowieziony do portu przez UB.

No i Ty dalej swoje, UB nigdy z niczego nie rezygnuje, mogą zawiesić współpracę lub przejść na wyższy poziom.
Po co mam mówić co będzie gdy ujawnię współpracę gdy delikwent doskonale sam wie i w swej wyobraźni jeszcze roznieca skutki.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale skąd wniosek że dalej współpracowali skoro w teczce ani śladu ? przeciez wyraźnie SB deklaruje że nie chce współpracować, dlaczego nie pomogli Wałęsie w 1976 zeby go nie wyrzucili z roboty skoro współpracowali ? przecież swój swojemu pomoże
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Moim zdaniem później SB wiedzieli o tym ze system i tak musi paść i dlatego stworzono układ. Kim mianowany został Kiszczak na początku lat 90 co? Jakim cudem ci komuniści z którymi rzekomo włączono dochodzli potem do takich stanowisk?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
uzgodnienia Magdalenka/Okrągły Stół były takie że będzie rząd koalicyjny : Kiszczak na szefa MSW
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
To można powiedzieć że komuna nie została obalona. Dlatego społeczeństwo ma prawo wiedzieć jaka była rola TW Bolka w tych kwestiach. Jeśli był kapusiem SB w latach 70 to czy nie było czasem tak ze bezpieka szantazowala go teczkami w zamian za korzystne dla siebie rozwiązania po 1990.
Bo Wałęsa bardzo bal się treści tych teczek wiec mógł wiele zrobić tylko po to żeby nikt o jego przeszłości się nie dowiedział. To jest chyba oczywiste. Polakom należy się w tej sprawie prawda.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zastanawiam się tylko dlaczego teczka się kończy i nie ma nic dalej, faktyczna rezygnacja czy jest druga teczka
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Sam Wałęsa bardzo kręci w tej sprawie. Sama adnotacja Kiszczaka o tym ze "upublicznić 5 lat po śmierci Wałęsy" świadczy o tym że chciał żeby dano mu spokój za życia. Musiał sobie z wieku spraw zdawać sprawę i wiedział o tym co oznaczają dla Walesy te teczki i ich zawartość. Celem ich ujawnienia była chęć pokazania prawdy o człowieku który miał umrzeć jak bohater ale bez niszczenia mu życia. Dlatego prawda będzie bolesna dla tych którzy bezgranicznie sądzili ze Wałęsa to symbol czystej walki o wolność Polski. Okazać się może ze jest symbolem układu z SB, który nie tylko go wykreowalo ale również potem nim sterowało.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tyle że Solidarność i przemiany to nie tylko Wałęsa, wielu innych ludzi na to pracowało
 
W

wiki9969

Guest
Herbatniczek napisał:
zastanawiam się tylko dlaczego teczka się kończy i nie ma nic dalej, faktyczna rezygnacja czy jest druga teczka
Też mnie to zastanawia. Może rzeczywiście zrezygnował?
A jeżeli nie, to kto byłby w posiadaniu reszty dokumentów? Rodzina Jaruzelskiego? Zresztą nie wiem, czy SB zakładałoby dwie teczki dla jednej osoby.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
wiki9969 napisał:
Też mnie to zastanawia. Może rzeczywiście zrezygnował?

Tak się nad tym też zastanawiałem, tylko nurtuje mnie jedno pytanie. Można było ot tak sobie zrezygnować ze współpracy z SB? Troszkę to takie zbyt różowe. Zrywam sobie współpracę ze służbami kiedy chcę. Bardziej wydaje mi się, że to oni mogli zerwać współpracę z nim, dlatego, że nie był im już potrzebny, lub mieli w tym jakiś cel. Jest tutaj wiele niewiadomych...
 
W

wiki9969

Guest
No ok. Ale nawet jeżeli zerwali z nim współprace z jakichś powodów, to w późniejszych latach ta "przygoda" z SB musiała mieć wpływ na to co robił.
Ówczesna władza nie odpuściłaby tego, że ich były współpracownik staje przeciwko nim i zaczyna z nimi walczyć. Wydaje mi się, że próbowała na niego wpłynąć. W jaki sposób to tego nie wiadomo, ale mogło dojść do wznowienia współpracy lub po przez szantaż kierowania Wałęsą.
 
Do góry