Zwolnienie Z W-f

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Woluś, wystraszyłeś mnie. Ja mam zwolnienie z wfu.. Jednak mam przepisaną ocenę z półrocza na koniec..

Ludzie, nie kombinujcie i ćwiczcie, bo to do niczego nie prowadzi. Od kilku lat ćwiczę pół semestru i zwolnienie do końca roku ;\ Nawet sobie nie wyobrażanie ile dałabym za to, żebym mogła grać, biegać, ćwiczyć. Ruch, to zdrowie. A, ja muszę z tego zdrowia rezygnować..

I przypomniała mi się pewna sytuacja w szkole.. Rozmowa dwóch przyjaciółek:
- Eeeej, ćwiczyć, czy nie..?
- Ćwicz, ćwicz.
- Ale mi się nie chce!
- Ćwicz, masz schudnąć.

Obie w śmiech. Ja obserwując to z boku pomyślałam, że jest to żałosne. Potem na sali siedzę i patrzę, a te siedzą i wpieprzają ciasteczka z czekoladą ;| Ludzie, to już szczyt wszystkiego.
 

Skwira

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Lol to dobre kolesiówy :p a ja non stop jem ale mam taką przemiane materii i tyle ćwicze ze jeśli chce przytyć to nie moge ;p przytyłem 10 kg :p to sie chwali ale nie widac tego po mnie tylko mięśnie mi urosły :p A czemu nie możesz ćwiczyć?
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ja nie mogę ćwiczyć, bo mam problemy z kolanami. Czasami do domu na drugie pięrto wejść nie mogę ;/
Ja zawsze ze śmiechem mówię, że z chęcią się zamienię.. ;} Ale tak naprawdę, to do śmiechu mi nie jest, bo wiadomo, że jest to niemożliwe.
 

Skwira

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Ja mam chore stawy kolanowe, moj kolega gra w LEgii Wawa 91 i ma raka kolan wiec nie wiem co Ci jest ale nie wnikam i wspołczuje <pocieszacz>
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
No to rzeczywiście problem, jak w takim wieku już takie kłopoty :/

Ale powinnaś dostać specjalne ćwiczenia, które by Ci wzmocniły kolana, a zarazem ich nie nadwyrężały...
Udaj się z rodzicami do jakiegoś lekarza i poproś o coś takiego (ala' rehabilitacja ;) )

A co do przemiany materii to mi prosze nie wspominać...

Od początku gimnazjum waże tyle samo no zawsze +-3 kg po lub przed posiłkiem ;)
I co tu mówić jak mnie nie chcieli do lotów szybowcowych dopuścić bo niby miałem niedowagę :p
 

Skwira

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Mi sorka od Biologii nie chciałą wczoraj wierzyć jak sie dowiedziała ile jem xD :p
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ja mam chore stawy kolanowe, moj kolega gra w LEgii Wawa 91 i ma raka kolan wiec nie wiem co Ci jest ale nie wnikam i wspołczuje <pocieszacz>
Ale powinnaś dostać specjalne ćwiczenia, które by Ci wzmocniły kolana, a zarazem ich nie nadwyrężały...
Udaj się z rodzicami do jakiegoś lekarza i poproś o coś takiego (ala' rehabilitacja )
Jeżdżę do poradni ortopedycznej aż do Rzeszowa (60 km ode mnie). Właściwie to nie wiadomo co mi jest. Na USG i altroskopię się nie klasyfikuję, co chwila nowe zabiegi, lekarstwa, maści. Po świętach będę próbowałam załatwić te zabiegi i będę miała właśnie ćwiczenia. Póki co troszkę w domu ćwiczę, na wzmocnienie nóg.
Ale mówię Wam.. Ile dałabym żeby pójść na SKS. Żeby pograć, czy pobiegać. Żeby te kolana nie bolały i wycofać to zwolnienie. O ile się nie mylę, to już czwarty rok mam takie problemy. ;\
 

Skwira

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
ech współczuje :( ale po schodach mogę Cie wnosić :) :p

60km to nie tak dużo ;) miejmy nadzieje że te zabiegi Ci pomogą ;)
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Niby nie tak daleko, ale w prównaniu z przychodnią, którą mam od domu.. 2 km?
Ostatnie zabiegi tylko pogorszyły sytuację, więc.. Trochę wątpię w to.
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
O właśnie, mnie znowu czeka zwolnienie, bo zaczynają się biegi. A że moje kolana też ledwo co dają radę to nie mogę nadwyrężać, super ;]
 

Skwira

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
128
Punkty reakcji
0
Niby nie tak daleko, ale w prównaniu z przychodnią, którą mam od domu.. 2 km?
Ostatnie zabiegi tylko pogorszyły sytuację, więc.. Trochę wątpię w to.

Hmm... a do senatorium nie mozesz jechac? poznałem takiego kolesia na wczasach w tamtym roku... miał też coś z kolanami i chodził na jakieś tam właśnie ćwiczenia, prądy kogoś tam itp. podobno to pomaga więc może lekarz Ci to poleci i da skierowanie :)
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Jak można się nie klasyfikować na USG i altroskopie...
To są podstawowe badania...

Każdy ma do tego prawo...

EDIT: No może nie podstawowe :) troszku mnie poniosło...
Ale skierowanie powinnaś dostać jak najbardziej!!

A co do senatorium to bardzo dobry pomysł...
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Powiedzcie to mojemu lekarzowi ;\

Jak można się nie klasyfikować na USG i altroskopie...
A tak to. Bo to sa oba kolana, więc nic z tego. Po zabiegach ewentualnie można zrobić rezonans. ;\
I ja wolę się na ten temat już nie odzywać..
Ale boję się, że pójdę do liceum, do nowej szkoły i co? Od razu na wejściu zwolnienia ;\
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
U mnie jak mają zwolnienie z w-f, to przeważnie mają jakąś chorobe poważniejszą. Musi być jakas przyczyna.

Nie wyobrażam sobie zebym nie cwiczyła na w-f. Dla mnie to jedyna lekcja, gdzie mozna sie naprawde wykazać.
 

dziubek6

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2008
Posty
212
Punkty reakcji
1
Wiek
113
Miasto
skads xD
ja w gim nienawidzilam wfu mialam ciagle jakies zwolnienia od lekarzy, od rodzicow, albo kolezenskie ;p a teraz wf jest jedyna lekcja na ktorej czuje sie komfortowo, poprostu go polubilam i niewiem ja kto sie stalo, teraz zawsze cwicze, a przedtem wykrecalam sie pod byle pretekstem i musze powiedziec ze teraz czuje sie o wiele lepiej xD
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ostatnio......miałam mocno stłuczone kolano.........z własnej głupoty. Skoczyłam z wysokości 2 m 20 cm na trawę i mocno stłukłam sobie kolano. Nawet na pogotowiu byłam i lekarz mi zwolnienia nie dał. Tylko trzy dni mnie w szkole nie było a zwolnienie mi mama na tydzień napisała. Jutro już mam ćwiczyć, ale dużo wczoraj biegałam i znów mnie noga boli, tym razem nie tylko kolano ale i biodro. Muszę pogadać z mamą czy da mi kolejne zwolnienie.
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Jak jest źle to idź do lekarza i powiedz żeby koniecznie zrobił Ci badania!!
Jak nie poskutkuje to idź z rodzicami :)
Takie problemy są bardzo groźne...
 

PawelNS

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nowy Sacz
Ja mam zwolnienie lekarskie ale mam powód ;-)

A w mojej szkole zeby były jakieś załatwiane zwolnienia to nie ma , chociaż ostatnio kombinują ;-)
 
Do góry