znak bestii - Apokalipsa św. Jana

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
7Teen, ale czy możesz wyjasnić szerzej, co masz na mysli mówiąc " Kogo obchozi co Jan widział jesli nie jet napisane w Biblii. " A jesli jest napisane w Biblii " 144000 synów Izraela," to też nikogo nie powinno to obchodzić?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
7Teen napisał:
W kazdym wieku ludzie maja tendencje do upatrywania w danym wieku tak mesjasza jak i fałszywego proroka, 666 czy bestii. Brałeś kiedyś pod uwagę że Jan moze nie widział tego w taki sposób ?


Czy starasz się angażować mnie w biznes odczytywania myśli innych? Kogo obchodzi co Jan widział jeśli nie jest napisane w Biblii.
Dziwi mnie to zdanie u Ciebie.

Przecież Bóg to robi właśnie przez biblię. Znając okoliczności poznajemy więcej. Czym były sam, ST bez wzmianek o okolicznościach i bez tła historycznego. :)
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
bozena11 napisał:
7Teen, ale czy możesz wyjasnić szerzej, co masz na mysli mówiąc " Kogo obchozi co Jan widział jesli nie jet napisane w Biblii. " A jesli jest napisane w Biblii " 144000 synów Izraela," to też nikogo nie powinno to obchodzić?
Być może mnie źle zrozumiałas. Wszystko, co znajduje się w Biblii jest dla mnie bardzo ważne.

Co mnie irytuje, kiedy ludzie odnoszą się do Jana z Patmos w tym przypadku jako źródła lub autora tego tekstu I zapomniaja, ze te pisma faktycznie pochodza z ust Bożych.
Tak więc Jan z Patmos nie mógł napisać nic innego oprócz tego, co jest już napisane.

Znając okoliczności poznajemy więcej. Czym były sam, ST bez wzmianek o okolicznościach i bez tła historycznego.

Nie rozumiem. Jak to może pomóc nam w znalezieniu prawdy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Zapytaj Boga skoro za jego wiedza i wolą mamy co mamy w tej księdze.


Zastanawiam się tylko dlaczego księga nosi nazwę Objawienie Jana skoro jest jak czytamy na wstępie to Objawienie Jezusa Chrystusa.
Tu przyznam nie odczytuje poprawnie do końca.
 
Do góry