znak bestii - Apokalipsa św. Jana

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Kaznodzeyo
Dyskusja na temat znaku bestii wydaje się być zamknięta, nie mniej jednak, znak bestii jest zaczerpnięty z objawienia Jana i uważam, że nawiązując do objawienia, nie odbiegam od tematu. Uważam także, że rozpatrywanie symboliki znaku bestii w oderwaniu od całego tekstu apokalipsy może prowadzić do wnisku, że ten przekaz odnosi się do czasów dzisiejszych. Niestety, moim zdaniem w zapisanym objawieniu nie przewidziano " czasów dzisiejszych ". Ta pogmatwana symbolika, którą jest wizja " końca czasów " ( apokalipsa z greckiego, objawienie ), pasowała do wszystkich epok na przestrzeni dziejów i można byłoby powiedzieć o niej, że jej przekaz jest " ponadczasowy " gdyby autor w swoim zapisie nie użył stwierdzenia: " to co ma się stać wkrótce." I gdyby były to słowa człowieka, który mówi tylko w swoim imieniu można by uznać, że " tak mu się tylko wydawało." iż wydarzenia, które opisuje nastapią " wkrótce ", ale Jan twierdzi, że jest to:
"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg....
to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swojemu Janowi."
ob. 1; 1
To co? Bóg i Jezus nie wiedzieli kiedy nastąpią przekazywane za pośrednictwem aniola wydarzenia? A może anioł zrobił psikusa Janowi i wprowadził go w błąd? Więc, albo - albo, trzeciej możliwości nie ma. Fakt, że w tym przekazie Jezus każe zawiadomić tylko 7 zborów może oznaczać, że to ci ludzie tworzący te zbory byli tymi wybranymi, czyli jest już " po zawodach. " Druga możliwość jest taka; Bóg i Jezus nie wiedzieli, że wiara w Jezusa rozprzestrzeni się na tak dużym obszarze i nie powiedzieli tego aniołowi, który z kolei nie módł powiadomić o tym Jana, ale czytając dalej te objawienia okazuje się, że do grona wybranych należą tylko Izraelici:
" I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszyskich plemion izraelskich: "
ob. 7; 4
I dalej zostają wymienione plemiona Izraela wraz z zakfalifikowanymi do opieczętowania, bo jak wynika z treści wyżej, anioł zaopatrzony w pieczęć od " Boga żywego " znakował wybranych na czole. Czyli wszyscy, którzy nie są Izraelitami, nie mają po co się starać, i tak ich los bez " pieczęci " został przypiczetowany na rozkaz " Minerała ", który wypuści bestię, aby pastwiła się nad ludźmi, poprzedzając jej przybycie tyloma klęskami, że na dobrą sprawę, do czsu sygnału z 7 trąby, ludzi nie powinno już być na ziemi w wyniku:
" I widziałem, gdy zdjął szóstą pieczęć, że powstało trzęsienie ziemi i słońce pociemniało jak czerwony wór, a cały księżyc poczerwieniał jak krew.
I gwiazdy niebieskie spadły na ziemię, podobnie jak drzewo figowe zrzuca figi swoje, gdy wiatr gwałtowny nim potrząśnie.
I niebo znikło, jak niknie zwój, który się zwija, a wszystkie góry i wyspy ruszone zostały z miejsc swoich."
ob. 6; 12 - 14
" Potem widziałem czterech aniołów stojących na czterech krańach ziemi, powstrzymujacych cztery wiatry ziemi, aby nie wiał wiatr na ziemię ani na morze ani na żadne drzewo.
Widziałem też innego anioła wstępujacego od wschodu słońca, który miał pieczęć Boga żywego i któru zawołał głosem donośnym na czterech aniołów, którym zezwolono wyrządzić szkodę ziemi i morzu, mówiąc:
ob. 7; 1, 2
" A gdy zdiął siódmą pieczeć, nastało w niebie milczenie na około pół godziny.
I widziałem siedmiu aniołów, którzy stoją przed Bogiem i dano im siedem trąb.
A anioł wziął kadzielnicę i napełnił ją ogniem z ołtarza, i rzucił ją na ziemię. I nastapiły grzmoty donośne i błyskawice i trzęsienie ziemi
I zatrąbił pierwszy. I powstał grad i ogień przemieszany z krwią, i zostały rzucone na ziemię; i spłonęła jedna trzecia ziemi, spłonęła też jedna trzecia drzew i spłonęła wszystka zielona trawa.
I zartąbił drugi anioł; i coś jakby wielka góra ziejąca ogniem zostało wrzucone do morza; a jedna trzecia morza zamieniła się w krew,
I zatrąbił trzeci anioł; i spadła z nieba wielka gwiazda płąnąca jak pochodnia, i upadła na trzecią częś rzek i na źródła wód.
I zatrąbił czwarty anioł; i ugodzona została jedna trzecia słońca, i jedna trzecia księżyca, i jedna trzecia gwiazd, tak iż jedna trzecia ich część zaćmiła się i dzień przez jedną trzecią część swoją nie jaśniał; podobnie noc."
ob. 8; 1, 2, 5, 7, 8, 12
Działanie tych czterech aniołów powinno wystarczyć do " wykończenia " ludzkości, o całej reszcie okrucieństw zaplanowanych dla ludzi przez " Minerała " rozpisywać się nie będę, bo szkoda czasu, ale wytstarczy wziąć pod uwagę przygotowane " atrakcje " do tego momentu, aby zrozumieć, że " Minerał " nie zdąży wypuścić bestii.
I na zakończenie, aby nie było nieporozumień. Używając słowa " Minerał " nie miałam zamiaru obrażać Boga, to autor tych chorych wizji obraził Boga i Jezusa, przedstawiając ich jako mszczących się okrutników oraz przedstawiając Boga pod postacią minerału, Jezusa jako baranka z siedmioma rogami i siedmorgiem oczu, który " raciczką " zdejmował pieczęcie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dyskuxja na temat gólwny nie wydaje się być mknieta dopóki temat jest otwarty.


Ok przeczytałem. Podzieliłaś się wiedzą. Jak brzmi pytanie ? :)
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Powinieneś zauważyć Kaznodzieyo, że nie ma w tym, co napisałam żadnego pytania, więc czego oczekujesz?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Zauważyłem stąd pytanie :) Rozumiem w takim razie, że to przedstawienie swojej opinii na dany temat.

Ok.
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Zgadza się, przedstawiłam swoją opinię na dany temat sądząc, że odniesiesz się do niej merytorycznie i przedstawisz swój punkt widzenia, ale jak widać nie kwapisz się do tego
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
No nie zachęciłaś zbytnio a to musiałby byś spory laborat. Poza tym sądzę, że masz już ma tyle sztywno wyrobione zdanie w tych zagadnieniach, że moja praca okazała by się syzyfowa.
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
I to jest Twoja retoryka, tak właśnie wygląda Twój sposób odpowiedzi na tematy, na które nie potrafisz odpowiedzieć, a jawisz się jako " góru ", co wie wszystko i zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Jesteś takim samym hipokrytą jak ludzie, których stanowiska reprezentujesz.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Wiem że czujesz sie zawiedziona z uwagi, że nie chwytam Twojej przynęty. Agresja i atak na moją ambicję i mnie samego Ci nie pomoże. Warunki dyskusji postawiłem jasno i wyraźnie w poprzednich postach i to kilka razy.
Mówiąc metaforycznie olałaś je więc i ja Ciebie :) Ok ? Dlatego nazywanie mnie hipokrytą uwałcza Tobie samej a nie mnie.

Nigdy też nie jawiłem się jako guru i za takiego się nie uważam.
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Nie czuję się zawiedziona z uwagi na to, że nie chwytasz mojej przynęty, ponieważ nie jest to moja przynęta, jeżeli jest to czyjaś przynęta to autora, któremu wydawało się, że objawiona została mu prawda o czasach ostatecznych. Dzisiaj psychiartryka kwalifikuje takich ludzi jako schizofreników.
Nie jestem agresywna i nie atakuję Twojej ambicji, jedynie przytaczam cytaty z tej samej księgi, w której Ty widzisz prawdę, samą prawdę i tylko prawdę.
Nie wiem jakim prawem stawiasz mi warunki do dyskusji? Tworzysz nowy regulamin Forum?
Dziekuję za " merytoryczne olanie mnie ". Wykazałeś w ten sposób swoja klasę.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
(18) Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech zrachuje liczbę onej bestyi; albowiem jest liczba człowieka. A ta jest liczba jej, sześćset sześćdziesiąt i sześć. (Apokalipsa (Objawienie) 13, Biblia Gdańska)

Numer 666 jest bardzo dobrze znany i przynosi strach swiatu. Ludzie identyfikują ten mumer z diabłem. Jest związany z diabłem, bo bestia to Szatan.
Ale w tym wersecie Bóg przypisuje numer do człowieka. Wielu teologów popełniło błąd, myśląc, że liczba ta jest liczbą jednej osoby. Jeden, a zwłaszcza zły człowiek który powstanie i przyniesie zagładę.
Jest to spowodowane błędnym tłumaczeniem. Nie powinno być "człowieka" lecz zamiast powinno być: "ludzkości". Jest to liczba ludzkości.

666 to numer, który Bóg dał tym, ktorzy duchowo reprezentują niezbawioną ludzkość. 666 można również rozumieć jako dwie trzecie 2/3 czesci [punkt dziesiętny .666]. Tych, których Bog zbawil są porównywani do pozostalej trzeciej czesci [1/3 lub .333]:

(8) Bo się stanie po tej wszystkiej ziemi, mówi Pan, że dwie części w niej wytracone będą i pomrą, a trzecia zostanie w niej. (9) I wwiodę i onę trzecią część do ognia, a wypławię je jako pławią srebro, a doświadczać ich będę, jako doświadczają złota; każdy będzie wzywał imienia mego, a Ja go wysłucham: rzekę: Tyś lud mój, a on rzecze: Tyś Pan Bóg mój. (Ks. Zachariasza 13, Biblia Gdańska)

Ujmując to w inny sposób: dwie trzecie ludzkości (nie rzeczywista liczba, ale obrazowa, którą Bóg stosuje) są niezbawieni w wyniku czego służą bestii (Szatanowi); podczas gdy jedna trzecia ludzkości (również numer przenośni) są zbawieni i służą Bogu.
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
7Teen
Zdaję sobie sprawę jak ważna jest dla Ciebie wizja armagedonu, bo dla niej żyjecie i " służycie " Bogu głosząc ludziom " dobrą nowinę ", twierdząc, że to właśnie Świadkowie są w posiadaniu " monopolu "na zbawienie.
Wytłumacz mi 7Teen, jak to jest, że opis znaku bestii traktujesz dosłownie, a nie zauważasz, że do grona wybranych w objawieniu zaliczeni zostali tylko synowie Izraela, a nie głosiciele Królestwa Bożego spod znaku Strażnicy?
Jak pokrętne tłumaczenie stosują wasi " bracia " z Brooklynu, aby przekonać Was, że to jednak nie synowie Izraela, tylko Świadkowie, są tymi którzy należą do grona wybranych i właśnie Wam najbliżej jest do zbawienia?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
7Teen.

Czy ty jest Świadkiem Jehowy jak ktoś sugeruje ?



bozena11 napisał:
Nie wiem jakim prawem stawiasz mi warunki do dyskusji? Tworzysz nowy regulamin Forum?
Dziekuję za " merytoryczne olanie mnie ". Wykazałeś w ten sposób swoja klasę.
Tak jak ignoruje wulgarność i hamstwo na ulicy i nie staram sie znirzać do jego poziomu, tak też mam prawo decydować z kim będę rozmawiał i na jakim poziomie w sieci. Każdy sam decyduje komu poświąca dany mu czas. Wg. mnie jesteś opychająca nie rzez treść ale jadowitą formę w kórej się pławisz i bez niej właściwie nie potrafisz nic napisać.


7teen Wracając do tematu skąd to nawiązanie 666 do proporcji a nie np. do Nerona ?
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Kaznodzieya napisał:
7Teen.

Czy ty jest Świadkiem Jehowy jak ktoś sugeruje ?
Nie, nie jestem. Moje poglądy a ich poglądy są tak daleko od siebie, jak wschód od zachodu.



7teen Wracając do tematu skąd to nawiązanie 666 do proporcji a nie np. do Nerona ?
Przede wszystkim, mamy szukać odpowiedzi ściśle w Biblii i nie patrzeć na świat, aby znaleźć rozwiązania, jak wielu teologów to robi. Czy możemy znaleźć jakiekolwiek odniesienia do Nerona, Hitlera w Biblii? Nie.
Musimy pozwolić Biblia zdefiniować ten figuratywny język.

Po drugie, Bóg przypisal ten numer 666 "człowiekowi" w sensie "ludzkości" a nie jednej osobie. Znaczenie: 666 = 0,666 = 2/3 = dwie trzecie.

Warto więc spojrzeć i zobaczyć, jak Bóg definiuje dwie trzecie i jedną trzecią w Biblii:

(8) Bo się stanie po tej wszystkiej ziemi, mówi Pan, że "dwie części" w niej wytracone będą i pomrą, a "trzecia" zostanie w niej. (9) I wwiodę i onę trzecią część do ognia, a wypławię je jako pławią srebro, a doświadczać ich będę, jako doświadczają złota; każdy będzie wzywał imienia mego, a Ja go wysłucham: rzekę: Tyś lud mój, a on rzecze: Tyś Pan Bóg mój. (Ks. Zachariasza 13, Biblia Gdańska)

Z tego fragmentu Bóg objawia nam, że "dwie trzecie" identyfikuje się z ludźmi, którzy zostaną zniszczeni i umrą. Możemy również stwierdzić bez żadnych wątpliwości, grupa ta nie jest częścią ludu Bożego.
Ale trzecia część [1/3], identyfikuje się z ludem Bożym, którą On rafinuje [uszlachetnia] jak złoto i srebro podczas dnia Sądu Ostatecznego [w duchowym "ogniu"].
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Kaznodzieyo
Masz prawo rozmawiać z kim chcesz i jak chcesz na Forum, ale nie zarzucaj mi czegoś, czego w moich wypowiedziach nie ma . Gubisz się w inwekywach w stosunku do mnie, a wylewanie " kubła pomyj " na mnie stało się Twoją ulubioną rozrywką. Teraz jesteś " obrońcą " wypowiedzi 7Teen choć nie tak dawno uznałeś Go jako niegodnego rozmowy z Tobą i czasu, który Mu poświęciłeś. Popatrz proszę na siebie.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem, oraz: Nie sądzcie abyscie nie byli sadzeni, bo jaką miarką mierzycie taką i wam odmierzą. Mówią Ci coś te słowa?
7Teen
Wypowiadzasz się dokładnie jak Świadkowie, reprezentujesz taki sam sposób myślenia jak Oni, jeżeli się pomyliłam, nie jest to moja wina, ale sposobu w jaki się wypowiadasz
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
bozena11 napisał:
7Teen
Zdaję sobie sprawę jak ważna jest dla Ciebie wizja armagedonu, bo dla niej żyjecie i " służycie " Bogu głosząc ludziom " dobrą nowinę ", twierdząc, że to właśnie Świadkowie są w posiadaniu " monopolu "na zbawienie.
Wytłumacz mi 7Teen, jak to jest, że opis znaku bestii traktujesz dosłownie, a nie zauważasz, że do grona wybranych w objawieniu zaliczeni zostali tylko synowie Izraela, a nie głosiciele Królestwa Bożego spod znaku Strażnicy?
Jak pokrętne tłumaczenie stosują wasi " bracia " z Brooklynu, aby przekonać Was, że to jednak nie synowie Izraela, tylko Świadkowie, są tymi którzy należą do grona wybranych i właśnie Wam najbliżej jest do zbawienia?
Mylisz mnie z kimś innym. Nie mam nic wspólnego z kościołem korporacyjnym Świadków Jehowy.
7Teen
Wypowiadzasz się dokładnie jak Świadkowie, reprezentujesz taki sam sposób myślenia jak Oni, jeżeli się pomyliłam, nie jest to moja wina, ale sposobu w jaki się wypowiadasz

Jak można odróżnić jeden kościół od drugiego? Przez ich nauki. Czy moje poglądy odzwierciedlają ich poglądy? Ani trochę.

Czy oni wierzą, że Jezus jest stwórcą światów, sam Bóg Wszechmogący?
Czy wierzą, że Jezus zapłacił za grzechy przed założeniem świata? nie na krzyżu.
Czy wierzą, że ludzkość nie może przyczynić się do zbawienia?
Czy wierzą, że jesteśmy w przedłużonym okresie dnia sądu ostatecznego?
Czy wierzą, że jesteśmy w okresie ciemności, kiedy zbawienie nie jest możliwe?
Czy wierzą, że świat w którym żyjemy i kochamy tak bardzo, jest piekłem?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Typowe. Najpierw łajasz dając sobie upust i robisz sobie dobrze a potem przepraszasz. Ale dobre choć to ostatnie. Kiedyś i o mnie zmienisz zdanie.



7Teen napisał:
7teen Wracając do tematu skąd to nawiązanie 666 do proporcji a nie np. do Nerona ?
Przede wszystkim, mamy szukać odpowiedzi ściśle w Biblii i nie patrzeć na świat, aby znaleźć rozwiązania, jak wielu teologów to robi. Czy możemy znaleźć jakiekolwiek odniesienia do Nerona, Hitlera w Biblii? Nie.
Musimy pozwolić Biblia zdefiniować ten figuratywny język.

Po drugie, Bóg przypisal ten numer 666 "człowiekowi" w sensie "ludzkości" a nie jednej osobie. Znaczenie: 666 = 0,666 = 2/3 = dwie trzecie.

Warto więc spojrzeć i zobaczyć, jak Bóg definiuje dwie trzecie i jedną trzecią w Biblii:
Ok rozumiem co chcesz napisać ale zauważ okoliczności pisania i czas oraz fakt że część objawienia może a nawet musi się odnosić do władców i czasu w jakim żył Jan.
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Kaznodzieyo, ja robię sobie dobrze?! Zastanowiłeś się nad sensem tego co napisałeś? Wszystko musisz komentować nawet to, co nie jest skierowane do Ciebie?!
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Bożena mnie też łajałaś dopóki nie dowiedziałaś się, że nie jestem Katolikiem tak jak On nie jest Świadkiem. Potem przepraszasz.
Teraz znowu mnie łajasz więc może się zastanów nad tą metodą.

Naprawdę nie dostrzegasz tego ?


7teen

W kazdym wieku ludzie maja tendencje do upatrywania w danym wieku tak mesjasza jak i fałszywego proroka, 666 czy bestii. Brałeś kiedyś pod uwagę że Jan moze nie widział tego w taki sposób ?
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
W kazdym wieku ludzie maja tendencje do upatrywania w danym wieku tak mesjasza jak i fałszywego proroka, 666 czy bestii. Brałeś kiedyś pod uwagę że Jan moze nie widział tego w taki sposób ?


Czy starasz się angażować mnie w biznes odczytywania myśli innych? Kogo obchodzi co Jan widział jeśli nie jest napisane w Biblii. Bóg zapewnił każdą informację w Biblii, która potrzebuje znać.
 
Do góry