Zakaz Palenia Na Przystankach..

Status
Zamknięty.

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Gdzieś juz ponoć to istnieje (tylko nie wiem gdzie) teraz czas na Poznań.. Ja rozumiem, że ludzie pod wiata przystankowa mogą mieć pretensje, ale powiedzcie sami,, na każdym przystanku jest kosz na smieci a przy nim - popielniczka... :mruga: Chcą wstawiać za palenia mandaty.. :? a jesli akurat będe przechodziła sobie ulicą, koło przystanku, i spotkam znajomego przystanę i chwilkę porozmawiam?? To co?? Mandat?? A co wy sądzicie??
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Kielce
To jest głupota. Fakt, że mnie raz babka na przystanku powiedziała, żebym przestała jej kopcić. No ale to wtedy poszłam za przystanek. I cóż im przyjdzie z takiego zakazu?! Może będzie go przestrzegała 1/100 palaczy. Albo jeszcze mniej.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
To jest cholerna dyskryminacja palaczy?:D Chyba w UK nie można wogóle w barach palić i innych miejscach publicznych. U nas teoretycznie też nie można kopcić w miejscach publicznych, a jakoś nie widze by palacze (w tym ja) tego przestrzegali.
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Owszem sa kraje gdzie nie wolno palić nigdzie po za własnym domem, ale u nas jak narazie mozna było wszędzie.. No i powiedzmy że można, najbardziej się smiać mi chciało, gdy na posiedzeniu o uchwaleniu takiego zakazu, radni zastanawiali się czym jest przystanek, czy ileś metrów od wiaty też jest itd.. smiechu warte :p ale wracając do sprawy.. To może niech nie pozwolą niewiem, mieć włączonego głosu w komórkach - bo to starsszym osobaom przeszkadza, itp..

A teraz chca też knajpy porozdzielać dla palących - nie palących a jak nie to będą musieli właściciele zamykać taki lokal nie dostosowany do prawa
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
No i bardzo dobrze! Ja strasznie nie lubię kiedy ktoś pali koło mnie na przystanku, w restauracji. Jak chce zabijać siebie to niech to robi w swoim domu a innych nie skazuje na to samo!
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Tylko że idac do restauracji, knajpy, gdziekolwiek do jakiegos lokalu, wybieramy miejsce ŚWIADOMIE!! Tzn. że wiemy, że możemy wybrać lokal typowo dla nie palących (bo takowe istnieją) lub dla palących.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
W jakis krajach juz istnieje calkowiti zakaz palenia w miejscach publicznych.
W Polsce tez by sie przydal, niewiem czy jest, ale jeszeli tak to powinien byc taki przepis egzekwowany.
Osobiscie jestem palaczem :/ zucilem trzy dni temu :D zobaczymy ??
Ale jak mi ktos smrodzi na przystanku to bym najchetniej wyrwal mu papierosa z geby i wyzucil.
Uwazam takie zachowania za kompletny brak kultury, oczywiscie jezeli nikogo w moim poblizu nie ma to mozna palic, a nie zeby jeszcze innych truc.
o!
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
ja jestem za :D nienawidze papierosów i wszystko to co jest przeciw nim uwazw za dobre
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
hmm. ja palę papierochy:/ ale jestem za "strefą wolną od dymu tytoniowego" bo to chyba tak się nazywa :p
dlaczego inni maja wdychać dym, skoro nie palą? co innego w pubach np., bo tam juz tak jest, ludzie wiedzą, na co się narażają :p ale na przystanku.. nie palę, poza tym po co babcie mają na mnie krzyczeć? :lol:
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Czekając na autobus tudzież tramwaj, palę - owszem, ale zawsze stoję za wiatą (babcinki zawsze siedzą sobie na ławeczce :p) tuż przy koszu na śmieci na którym umocowana jest popielniczka - no chyba z myślą o palaczach tam zainstalowane. Myslę, że jesli chcą robić taki zakaz to ok, ale zakaz palenia pod wiatą.. W godzinach kiedy jadę do pracy lub z niej wracam, zazwyczaj nawet jestem sama na przystanku - więc komu przeszkadza mój "dymek" ??
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
wedlug mnie to jest dobry zakaz... sorry stoi potem ktos taki i smrodzi.... fuuu nienawidze smrodu z papierosow... :/
 

Xanda

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
z Tąd
Ja też jestem za wprowadzeniem zakazu palenia w miejscach publicznych. Palacze! Chcecie się truć, to w domowym zaciszu, tam nie trujecie nikogo w okół....
Moja mama jest w ciąży i dla niej, tak jak dla wszystkich innych kobiet w stanie błogosławionym, jest to szkodliwe. Dla niej i dla dziecka...
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
niestety nie tylko... dym z papierosow jest o wiele bardziej szkodliwy dla ludzi stojacych obok palacza i wdychajacych ten dym niz dla ludzi palacych... wiec nie jest to szkodliwe tylko dla kobiet ciezarnych ale dla wszystkich :/
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Chyba w UK nie można wogóle w barach palić i innych miejscach publicznych

tu sie mylisz

A co do przystanków to we Wrocławiu od dawna jest taki zakaz. Są nawet naklejki na wiatach przystankowych, ale i tak sie do nich nikt nie stosuje. Ja nie pale w wiatach bo wiem ze to komóś może przeszkadzać (chyba że nikogo akurat nie ma).
 

Gizela18

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Królestwo ;)
Jestem za tym zakazem... Nie nawidzę gdy stoję na przystanku i ktoś mi dymi to denerwujące zwaszcza że nienawidzę tego zapachu. pozatym żadko kiedy palacze na przystankach zwracają uwagę na innych... którym prawdopodobnie to przeszkadza.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Szczerze mówiąc lepiej by było, gdyby wprowadzono zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych :] Fajki mi nie przeszkadzają, zawsze mogę się przesiąść.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Istnieje przepis zakazujący spożywania alkoholu w miejscach publicznych .Tylko nikt go nie przestrzega.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
W polsce nikt nie przestrzega przepisów.Więc i tego przepisu nikt nie będzie przestrzegał.
 
Status
Zamknięty.
Do góry