Z czego chcielibyście postrzelać w Polsce?

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
skad ta pewnosc ? sportowy-olimpijski luk a luk mysliwski to raczej inne kategorie
A czy różnice przypadkiem nie są dostrzegalne dopiero w przypadku wagi między tymi łukami??


North napisał:
niestety to fakt, najgorsze jest to, że bardzo wielu pseudo pasjonatom tego sportu nudzi się to bardzo szybko i wtedy tak, jak piszesz wiele niewinnych istot staje się żywą tarczą
Im więcej ludzie mają kasy tym wymyślniejsze mają zabawy i zawsze ktoś ucierpi, w sumie razem lepiej że do zwierząt stzelają niż do ludzi na tej sawannie.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
raczej nie,
swoja droga czemu egzotyczne gatunki drewna, a nie na sze europejskie, przeciez tez mielismy luki w sredniowieczu :)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Nie mówie zaraz, że egzotyczne może być i polskie tylko jakie drewno jest jednocześnie giętkie i twarde?? Jesion?? Ja osobiście niemam zielonego pojęcia.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
raczej nie,
swoja droga czemu egzotyczne gatunki drewna, a nie na sze europejskie, przeciez tez mielismy luki w sredniowieczu :)
to ma związek z klimatem i strukturą drewna. generalnie do niektórych rzeczy nadają się drzewa z klimatu północnego i umiarkowanego a do niektórych lepiej nadają się te z egoztycznych krajów. ale niech was też nie zmyli nazwa gatunku drzewa, bo równie dobrze może ono rosnąć tuż za rogiem.

czechu napisał:
A czy różnice przypadkiem nie są dostrzegalne dopiero w przypadku wagi między tymi łukami??
nie wiem, nie znam sie na tyle
ale widziales jaki drogi jest tradycyjny luk drewniany
https://www.militaria.pl/falco/luk_drewniany_falco_force_p34731.xml
bo prawdziwych rzemeślników już nie ma. rękodzieło się teraz ceni i trzeba doceniac, że ktoś potrafi to zrobić jeszcze.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
to ma związek z klimatem i strukturą drewna. generalnie do niektórych rzeczy nadają się drzewa z klimatu północnego i umiarkowanego a do niektórych lepiej nadają się te z egoztycznych krajów. ale niech was też nie zmyli nazwa gatunku drzewa, bo równie dobrze może ono rosnąć tuż za rogiem.
Zwłaszcz jak jest po łacinie;].


golgi napisał:
bo prawdziwych rzemeślników już nie ma. rękodzieło się teraz ceni i trzeba doceniac, że ktoś potrafi to zrobić jeszcze.
To fakt że teraz wszystko wyrabia się w fabrykach a jakktoś cos robi ręcznie to kosztuje straszne pieniądze.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
może niektóre wiatrówki chociaż się składa ręcznie, może któreś czeskie?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
a czy skladane mechanicznie czy recznie ma jakies znaczenie ?
Dbałość o szczegóły wykonania, celność, no i oczywiście cena będzie tu miała wielkie znaczenie.


golgi napisał:
może niektóre wiatrówki chociaż się składa ręcznie, może któreś czeskie?
Niestety nie znam odpowiedzie ale samo pytanie jest bardzo ciekawe, chyba poszukam czegoś o składanych ręcznie wiatrówkach.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
szukaj w gornej polce cenowej i takich co nie sa made in china
 

migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
26
Punkty reakcji
0
Chyba coś takiego jak ręcznie składany zegarek albo biżuteria. Logicznie, że kosztuje to więcej, bo kolejnemu pracownikowi trzeba zapłacić. Google nic na temat takich wiatrówek nie wie. Co do lepszej jakości takiego sprzętu.. Jak firma zainwestuje w kontrolerów jakości na etapie produkcji, to nie wiem czy jest duża różnica.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Totalny bezsens. No chyba, że ktoś jest pasjonatem broni pneumatycznej. "Ręcznie składana" wiatrówka czyli jaka, full wypas PCP? Za takie pieniądze można kupić broń centralnego zapłonu.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
samoyed napisał:
może niektóre wiatrówki chociaż się składa ręcznie, może któreś czeskie?
Niestety nie znam odpowiedzie ale samo pytanie jest bardzo ciekawe, chyba poszukam czegoś o składanych ręcznie wiatrówkach.
niestety jak poszperałem to i ja nie znalazłem jakiś dobrych przykładów. może w sklepach konsultanci będą wiedzieć.

czechu napisał:
szukaj w gornej polce cenowej i takich co nie sa made in china
o, to na pewno.
tanich hand made to na pewno nie ma...
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
niestety jak poszperałem to i ja nie znalazłem jakiś dobrych przykładów. może w sklepach konsultanci będą wiedzieć.
Zapytam na militaria.pl na chacie może będą wiedzieć coś więcej.


golgi napisał:
o, to na pewno. tanich hand made to na pewno nie ma...
Tani chand made to jak kość słoniowa z antylopy :) po prostu nie ma nic takiego.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Zapytam na militaria.pl na chacie może będą wiedzieć coś więcej.
I co dowiedziałeś się czegoś konkretnego ?


samoyed napisał:
Tani chand made to jak kość słoniowa z antylopy po prostu nie ma nic takiego.
Ogólnie to nie ma nic dobrego za darmo. Nie ważne nawet czy hand made czy nie to jak za coś mało płacimy to nie ma co się spodziewać jakości jak przy topowej marce
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Tani chand made to jak kość słoniowa z antylopy po prostu nie ma nic takiego.
Ja generalnie nie rozumiem ludzi, którzy wolą wyroby ręczne. Przecież wiadomo, że maszyny są bardziej precyzyjne



Volian napisał:
Ogólnie to nie ma nic dobrego za darmo. Nie ważne nawet czy hand made czy nie to jak za coś mało płacimy to nie ma co się spodziewać jakości jak przy topowej marce
ale jest też wiele marek, które sobie radzą na poziomie topowych marek zachowując przy tym stosunkowo niskie ceny. W naszym kraju jest sporo takich marek.
 
Do góry