Z czego chcielibyście postrzelać w Polsce?

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Zobacz opis, bo bez sensu jest go przepisywać. W każdym razie chwilę po wyschnięciu i rozwieszeniu ręcznik jest gotowy do zwinięci i spakowania będąc w pełni suchym
Kurcze, nigdy o takich nie słyszałam ;o super sprawa, jak tak sybko schnie i potem nie trzeba dżwigać mokrego i ciężkiego.. Wiecie może gdzie można taki dostać ? Jak cenowo to wygląda ?




Volian napisał:
Chodzi tutaj o podróby, które są tak dobrze wykonane, że tylko spec odróżni je od oryginału, a człowiek nieznający się na rzeczy i kupujący z dala od prawdziwych sprzedawców kupi bubel za 1/4 ceny oryginału

W takich przypadkach , to jak kupujemy coś za większą kwotę to mamy od razu pewnść że jest to coś sensownego i nie powinno okazać sie bublem. Jeszcze odnośnie tych dożywotnich gwarancji, to nawet jak od częstego użytkowania nam się przetrze materiał albo zrobi dziura, to też go uwzględniają czy zganiają że to nasza wina ?




Volian napisał:
Dokładnie tak, ale przy wyborze izolacji przed długą wędrówką z plecakiem ważny jest każdy kilogram, a karimata jest znacznie lżejsza niż mata samopompująca

To tylko wagą się różnią karimaty od mat samopompujących się ? i jakie to są różnice w wadze ? Wybaczcie, ale jestem totalnie zielona w takich tematach :x
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Kurcze, nigdy o takich nie słyszałam ;o super sprawa, jak tak sybko schnie i potem nie trzeba dżwigać mokrego i ciężkiego.. Wiecie może gdzie można taki dostać ? Jak cenowo to wygląda ?
taki ręcznik - jord nansen ręcznik szybkoschnacy


mymyk napisał:
W takich przypadkach , to jak kupujemy coś za większą kwotę to mamy od razu pewność że jest to coś sensownego i nie powinno okazać sie bublem. Jeszcze odnośnie tych dożywotnich gwarancji, to nawet jak od częstego użytkowania nam się przetrze materiał albo zrobi dziura, to też go uwzględniają czy zganiają że to nasza wina ?
Z dożywotnią gwarancją pierwszy raz spotkałem się przy zakupie Victorinoxa, więc tam raczej nie ma się co przetrzeć, a bardziej uszkodzenia mogą wynikać z wady produktu (co jest rzadkością) lub zużycia


mymyk napisał:
To tylko wagą się różnią karimaty od mat samopompujących się ? i jakie to są różnice w wadze ? Wybaczcie, ale jestem totalnie zielona w takich tematach :x
Różnica wagowa to jakieś 0.5kg. Różnią się na pewno komfortem. Poza tym zadanie spełniają takie samo - chronią cię od zimnej i twardej ziemi.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Tutaj masz taki ręcznik https://www.militari...015_p88039.xml
a skorzystaliście już z tej letniej wyprzedaży na militaria.pl ?



Volian napisał:
Z dożywotnią gwarancją pierwszy raz spotkałem się przy zakupie Victorinoxa w militaria.pl więc tam raczej nie ma się co przetrzeć, a bardziej uszkodzenia mogą wynikać z wady produktu (co jest rzadkością) lub zużycia
mialam styczność z kilkoma scyzorykami z victorinoxa i wszystkie są na nowe, ostatnio zamówiłam nawet sobie z motywem "spacer w kosmosie" :D



Volian napisał:
Różnica wagowa to jakieś 0.5kg. Różnią się na pewno komfortem. Poza tym zadanie spełniają takie samo - chronią cię od zimnej i twardej ziemi. Tak wygląda ta mata samopompująca www.militaria.pl/coleman/mata_samopompujaca_coleman_touring_st_p44360.xml
a nic się nie odkształci podczas noszenia ? ta mata jest zwinięta przeciez cały czas
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a skorzystaliście już z tej letniej wyprzedaży na militaria.pl ?
Ona nie obejmuje ręcznika, a o nim jest mowa :) Wyprzedaż spoko, ale tylko ciuchy letnie więc można coś na kolejny sezon kupić najwyżej


kotka10 napisał:
mialam styczność z kilkoma scyzorykami z victorinoxa i wszystkie są na nowe, ostatnio zamówiłam nawet sobie z motywem "spacer w kosmosie"
Dużo funkcji mają? Nigdy jeszcze ich nie widziałem :(


kotka10 napisał:
a nic się nie odkształci podczas noszenia ? ta mata jest zwinięta przeciez cały czas
Na pewno nie, nie ma możliwości takiej, ze względu na to że jest ona przeznaczona do takiego użytku więc materiał (pianka otwartokomórkowa) będzie się spisywać bardzo dobrze
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Ona nie obejmuje ręcznika, a o nim jest mowa Wyprzedaż spoko, ale tylko ciuchy letnie więc można coś na kolejny sezon kupić najwyżej
Może jeszcze się trafi kilka słonecznych dni :) trzeba być dobrej myśli. A wiecie może czy militaria robią jakieś zimowe przeceny ? Chciałabym zaopatrzyć się w jakieś fajne termo :)



Volian napisał:
Dużo funkcji mają? Nigdy jeszcze ich nie widziałem
W sumie to zależy jakie masz potrzeby i jakim budżetem dysponujesz.


Volian napisał:
Na pewno nie, nie ma możliwości takiej, ze względu na to że jest ona przeznaczona do takiego użytku więc materiał (pianka otwartokomórkowa) będzie się spisywać bardzo dobrze

A Skoro mowa o spaniu , to rozglądam się za materacem. Znalazłam coś takiego --> campingaz materac dwuosobowy campingaz quickbed double, ale w sumie nie znam się na tym zupełnie :c i oprócz wizualnej oceny oraz kosztów, nie bardzo wiem czym się kierować , pomożecie ??
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
A Skoro mowa o spaniu , to rozglądam się za materacem. Znalazłam coś takiego --> [...] ale w sumie nie znam się na tym zupełnie :c i oprócz wizualnej oceny oraz kosztów, nie bardzo wiem czym się kierować , pomożecie ??
Też całkiem fajny ten materac. A nie lepiej Ci kupić matę samopompującą i mieć mniej ciężaru do noszenia?



mymyk napisał:
W sumie to zależy jakie masz potrzeby i jakim budżetem dysponujesz. Tutaj masz przykład takiego jaki ja ostatnio kupowałam dla brata
Chciałem wydać tak do 200zł w sumie.. Może zamiast scyzryka to jakiś tool??


mymyk napisał:
Może jeszcze się trafi kilka słonecznych dni trzeba być dobrej myśli. A wiecie może czy militaria robią jakieś zimowe przeceny ? Chciałabym zaopatrzyć się w jakieś fajne termo
Zależy jaką odzież termo chcesz. Masz cały czas dobre ceny na takie produkty u nich. CHyba, że szukasz merino
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Też całkiem fajny ten materac. A nie lepiej Ci kupić matę samopompującą i mieć mniej ciężaru do noszenia?
Dokładnie. Polecam tą matę.


Volian napisał:
Chciałem wydać tak do 200zł w sumie.. Może zamiast scyzoryka to jakiś tool??
tool jest super i się mieści w Twoim przedziale. Fajne są te toole, które są czarne ale to już niestety przynajmniej 300 zł za takiego leathermana :/


mymyk napisał:
Może jeszcze się trafi kilka słonecznych dni trzeba być dobrej myśli. A wiecie może czy militaria robią jakieś zimowe przeceny ? Chciałabym zaopatrzyć się w jakieś fajne termo
takie przeceny to się zazwyczaj robi po sezonie. Ale zapisz się do newslettera ich to na pewno nie przegapisz w razie czego jeśli będą jakieś ciekawe oferty.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Dokładnie. Polecam tą matę jak coś:
Fajna przecena. Jak rozumiem korzystasz? Jak jest z zaworem od pompowania,nie wyrywa ci sie?


corka napisał:
ten tool jest super i się mieści w Twoim przedziale. Fajne są te toole, które są czarne ale to już niestety przynajmniej 300 zł za takiego leathermana :/
Te czarne to chyba jakies limitowane kolekcje nie? Jak sie nie spieszy z zakupem to pewnie przed swietami beda wyprzedaze w militaria.pl


corka napisał:
takie przeceny to się zazwyczaj robi po sezonie. Ale zapisz się do newslettera ich to na pewno nie przegapisz w razie czego jeśli będą jakieś ciekawe oferty.
Z tego co kojarzę to militaria w trakcie sezonu tez spuszczają ceny albo jakieś dni darmowej dostawy sie pojawiaja
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Fajna przecena. Jak rozumiem korzystasz? Jak jest z zaworem od pompowania,nie wyrywa ci sie?
A na co zwracać trzeba uwagę przy zakupie tych mat ? Sa jakies kryteria oprócz ceny, które muszą być uwzględnione ??



Volian napisał:
Te czarne to chyba jakies limitowane kolekcje nie? Jak sie nie spieszy z zakupem to pewnie przed swietami beda wyprzedaze w militaria.pl
O jakich czarnych lethermanach mówicie? nie moge nigdzie znalezc :/



Volian napisał:
Z tego co kojarzę to militaria w trakcie sezonu tez spuszczają ceny albo jakieś dni darmowej dostawy sie pojawiaja
Ooo, super, będę polować :D tak odnośnie sklepu to wiecie, że w manufakturze w Łodzi się nowy otworzył ? :D
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
A na co zwracać trzeba uwagę przy zakupie tych mat ? Sa jakies kryteria oprócz ceny, które muszą być uwzględnione ??
Bierz od sprawdzonych producentów i z dobrych sklepów po prostu.

mymyk napisał:
Ooo, super, będę polować :D tak odnośnie sklepu to wiecie, że w manufakturze w Łodzi się nowy otworzył ? :D
Kiedy? o_O ostatnio słyszałem o Poznaniu,a teraz łódź.W sumie fajnie, będę mógł zakupy odbierać osobiście


mymyk napisał:
O jakich czarnych lethermanach mówicie? nie mogę nigdzie znaleźć :/
O takich: leatherman multitool leatherman surge_new_black - świetnie wyglądają i maja dożo porządnych narzędzi :D
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Bierz od sprawdzonych producentów i z dobrych sklepów po prostu https://www.militari...g_st_p44360.xml
lepiej kupić colemana czy z fjord nansen ?



Volian napisał:
Kiedy? o_O ostatnio słyszałem o Poznaniu,a teraz łódź.W sumie fajnie, bede mogl zakupy odbierac osobiście
i jak tam z asortymentem ?



Volian napisał:
O takich https://www.militari...31333_p5827.xmlswietniewygladaja i maja duzo porzadnych narzedzi
ale to chyba dla bardziej już zaawansowanych maniaków, taki za 170 zł wystarczy na podstawowe czynności
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
lepiej kupić colemana czy z fjord nansen ?
Obydwaj producenci robią porządny sprzęt, ale ja bym się skusił na colemana, bo promocja na militariach jest spora


kotka10 napisał:
i jak tam z asortymentem ?
Asortyment wszędzie jest tak samo bogaty więc jak byłaś we Wrocławiu, Poznaniu czy Łodzi to dużych różnic nie znajdziesz :)


kotka10 napisał:
ale to chyba dla bardziej już zaawansowanych maniaków, taki za 170 zł wystarczy na podstawowe czynności
Tamten to mała skrzynka z narzędziami i zrobisz nim bardzo dużo. Takie o jakich mówisz, są bardzo podstawowe i bardziej dla osób które chcą mieć taki sprzęt ale korzystają z niego rzadko kiedy
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Obydwaj producenci robią porządny sprzęt, ale ja bym się skusił na colemana, bo promocja na militariach jest spora
rzeczywiście zawsze można wydać na coś innego, macie jakieś porządne rękawiczki na zimę ? bo szczerze mówiąc to moje łapki już marzną



Volian napisał:
Asortyment wszędzie jest tak samo bogaty więc jak byłaś we Wrocławiu, Poznaniu czy Łodzi to dużych różnic nie znajdziesz
ja tam i tak wolę kupować online o jest dużo więcej rzeczy



Volian napisał:
Tamten to mała skrzynka z narzędziami i zrobisz nim bardzo dużo. Takie o jakich mówisz czyli https://www.militari...31436_p6493.xmlsabardzo podstawowe i bardziej dla osob ktore chca miec taki sprzet ale korzystaja z niego rzadko kiedy
a stosował ktoś takiego: financial tool wallet?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
rzeczywiście zawsze można wydać na coś innego, macie jakieś porządne rękawiczki na zimę ? bo szczerze mówiąc to moje łapki już marzną
Ja korzystam z takich: tekawice mechanix wear winter impact, nie ma szans żeby mi ręce marzły


kotka10 napisał:
ja tam i tak wolę kupować online o jest dużo więcej rzeczy
Jakieś promocje są?


kotka10 napisał:
a stosował ktoś takiego
Co to wgl jest? Multitool musi być poręczny, a to według mnie jest przeciwieństwem poręczności
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Ja korzystam z takich mechanixow https://www.militari...w-ip_p62264.xmlinie ma szans zeby mi rece marzły
Jak na zimę, to mój brat używał Weather Insulated z Mechanixów ;D do odśnieżania podjazdu spisały się idealnie :D



Volian napisał:
Jakieś promocje są?
W sumie to całyczas wisi letnia wyprzedaz , ale zaraz zima więc pewnie cos na chłodniejsze dni zaraz w promocjach wjedzie na sklep :D


Volian napisał:
Co to wgl jest? Multitool musi być poręczny, a to według mnie jest przeciwieństwem poręczności
omg, jakie maleństwo, zupełnie nie przypomina multitoola.. Ciekawe czy ta blaszka się nie odgina przy użytkowaniu..
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Jak na zimę, to mój brat używał Weather Insulated z Mechanixów ;D do odśnieżania podjazdu spisały się idealnie
jeszcze nie słyszałam aby ktoś nie był zadowolony z mechanixów


mymyk napisał:
W sumie to całyczas wisi letnia wyprzedaz , ale zaraz zima więc pewnie cos na chłodniejsze dni zaraz w promocjach wjedzie na sklep
dopiero się jesień zaczęła a Ty już o zimie? ;) Daj się nacieszyć. Ale fakt, pewnie za niedługo wjedzie jakaś nowa wyprzedaż


mymyk napisał:
omg, jakie maleństwo, zupełnie nie przypomina multitoola.. Ciekawe czy ta blaszka się nie odgina przy użytkowaniu..
to jest bardzo wytrzymałe ale wiadomo, że da się to odgiąć zwłaszcza jeśli się nie używa tego zgodnie z zaleceniami producenta
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
jeszcze nie słyszałam aby ktoś nie był zadowolony z mechanixów
Sa rozne rodzaje, zimowe, taktyczne, na rower.Nie zawsze kazdy model jest tak samo dobry,ale fajnie ze u tego producenta wszystkojest z najwyzszej polki jak chodzi o wykonanie, a te ceny niskie w militariach tylko do zakupu zachęcają:D


corka napisał:
opiero się jesień zaczęła a Ty już o zimie? ;) Daj się nacieszyć. Ale fakt, pewnie za niedługo wjedzie jakaś nowa wyprzedaż
Może jakąś na kurtki :D macie swoje ulubione jesienne?Potrzebuje czegoś na tąporę przejściową


corka napisał:
to jest bardzo wytrzymałe ale wiadomo, że da się to odgiąć zwłaszcza jeśli się nie używa tego zgodnie z zaleceniami producenta
trochę się dołoży i bedzie takis prosty leatherman wygodny,poreczny i z baardzo długą gwarancją ;)
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Sa rozne rodzaje, zimowe, taktyczne, na rower.Nie zawsze kazdy model jest tak samo dobry,ale fajnie ze u tego producenta wszystkojest z najwyzszej polki jak chodzi o wykonanie, a te ceny niskie w militariach tylko do zakupu zachęcają
no i fajne jest to że w niektórych modelach można normalnie obsługiwać telefony czy tablety



Volian napisał:
Może jakąś na kurtki macie swoje ulubione jesienne?Potrzebuje czegoś na tąporę przejściową
może brandit ? mój chłopak ma z tej firmy i sobie chwali



Volian napisał:
trochę się dołoży i bedzie takis prosty leatherman wygodny,poreczny i z baardzo długą gwarancją
a co mają dożywotnią ? :eek:
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
no i fajne jest to że w niektórych modelach można normalnie obsługiwać telefony czy tablety
w tych czasach to już wszystkie rękawiczki powinny mieć coś takiego


kotka10 napisał:
może brandit ? mój chłopak ma z tej firmy i sobie chwali
spoko ale nie są nieprzemakalne. Fakt faktem łatwo też nie przemakają ale nie jest to coś na deszcze


kotka10 napisał:
a co mają dożywotnią ? :eek:
leatherman daje 25 lat. Dożywotnią gwarancję to ma victorinox
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
w tych czasach to już wszystkie rękawiczki powinny mieć coś takiego
co racja to racja, już się od tych teleonów nie da oderwać nawet zimą, a jak ktoś nie ma tej funkcji w rękawiczkach to polecam jakiś ogrzewacz



corka napisał:
spoko ale nie są nieprzemakalne. Fakt faktem łatwo też nie przemakają ale nie jest to coś na deszcze
to jak ktoś nie ma nieprzemakalnej kurtki to warto zainwestować w ponczo i nie moknąć



corka napisał:
leatherman daje 25 lat. Dożywotnią gwarancję to ma victorinox
o rzeczywiście mój błąd. W ogóle mam problem bo zbliżają się święta no i ja oczywiście nie mam żadnych pomysłów na męskie prezenty zdradzicie swoje pomysły lub skąd bierzecie inspiracje ?
 
Do góry