Z czego chcielibyście postrzelać w Polsce?

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
co racja to racja, już się od tych teleonów nie da oderwać nawet zimą, a jak ktoś nie ma tej funkcji w rękawiczkach to polecam jakiś ogrzewacz
Ogrzewacz ? jak to działa? możesz pokazać jakiś przykładowy ?



kotka10 napisał:
to jak ktoś nie ma nieprzemakalnej kurtki to warto zainwestować w ponczo i nie moknąć
Hm, ponczo w sumie spoko sprawa, ale jedyne jaki przychodzi mi na myśl to takie ogromne od Helikona co można na militariach zakupić. Macie może rozeznanie czy jakies inne firmy jaką coś podobnego w swoim asortymencie ?



kotka10 napisał:
o rzeczywiście mój błąd. W ogóle mam problem bo zbliżają się święta no i ja oczywiście nie mam żadnych pomysłów na męskie prezenty zdradzicie swoje pomysły lub skąd bierzecie inspiracje ?

Popatrz sobie tutaj , wszystko czego dusza zapragnie --> militaria .pl/meskie_prezenty_c1426.xml?product_name=&price_min=&price_max=&_order=-1&_limit=96&wkm=Slider&kr=trafione-prezenty#list
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Ogrzewacz ? jak to działa? możesz pokazać jakiś przykładowy ?
ja jestem strasznie ciekawa tych ogrzewaczy: militaria.pl/zippo/ogrzewacz_do_rak_zippo_-_czarny_zip-36-020529_g_p93638.xml



mymyk napisał:
Hm, ponczo w sumie spoko sprawa, ale jedyne jaki przychodzi mi na myśl to takie ogromne od Helikona co można na militariach zakupić. Macie może rozeznanie czy jakies inne firmy jaką coś podobnego w swoim asortymencie ?
mil-tec też robi poncza ale też takie duże



mymyk napisał:
Popatrz sobie tutaj , wszystko czego dusza zapragnie --> militaria .pl/meskie_prezenty_c1426.xml?product_name=&price_min=&price_max=&_order=-1&_limit=96&wkm=Slider&kr=trafione-prezenty#list
ja tam widzę nie tylko męskie prezenty :p z wielu tych rzeczy też bym się ucieszyła
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
ja jestem strasznie ciekawa tych ogrzewaczy: militaria.pl/zippo/ogrzewacz_do_rak_zippo_-_czarny_zip-36-020529_g_p93638.xml
i co zamówiłaś sobie i sprawdziłaś jak działa ? tak w ogóle to szukam jakieś dobrej latarki, latem będziemy jechać na kilkudniowy wypad pod namioty, więc pomalutku robię już zakupy



corka napisał:
Hm, ponczo w sumie spoko sprawa, ale jedyne jaki przychodzi mi na myśl to takie ogromne od Helikona co można na militariach zakupić. Macie może rozeznanie czy jakies inne firmy jaką coś podobnego w swoim asortymencie ?
jeżeli chodzi o firmę helikon, to mój chłopak ma chyba z pół szafy od nich, teraz sobie zamówił takie spodnie https://www.militaria.pl/helikon/spodnie_helikon_sfu_next_policotton_ripstop_olive_drab_sp-sfn-pr-32_p90027.xml



corka napisał:
ja tam widzę nie tylko męskie prezenty :p z wielu tych rzeczy też bym się ucieszyła
co byś sobie kupiła lub chciała dostać ? ja zastanawiam się czy nie zamówić sobie gazu do samooborny uzywacie może ?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
i co zamówiłaś sobie i sprawdziłaś jak działa ? tak w ogóle to szukam jakieś dobrej latarki, latem będziemy jechać na kilkudniowy wypad pod namioty, więc pomalutku robię już zakupy
nie, uznałam, że w tym roku już się zbytnio nie przydadzą. Szukasz czołówki czy normalnej latarki?


kotka10 napisał:
jeżeli chodzi o firmę helikon, to mój chłopak ma chyba z pół szafy od nich, teraz sobie zamówił takie spodnie https://www.militari...r-32_p90027.xml
widziałam, że mają w ofercie też damskich rzeczy trochę z helikona


kotka10 napisał:
co byś sobie kupiła lub chciała dostać ? ja zastanawiam się czy nie zamówić sobie gazu do samooborny uzywacie może ?
pewnie, że tak. Ostatnio nawet myślę czy nie kupić gazu do obrony przed psami
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
pewnie, że tak. Ostatnio nawet myślę czy nie kupić gazu do obrony przed psami
Aż tak często Cię napadają ? Ja kupiłem teraz ten gaz https://www.militaria.pl/walther/gaz_pieprzowy_walther_prosecur_uv_50_ml_-_stozek_2_2028_p86197.xmlze względu na niską cenę, ciekawe czy bedzie równie dobry jak mace


corka napisał:
widziałam, że mają w ofercie też damskich rzeczy trochę z helikona
Co na przykład? Ja postawiłem na te helikony https://www.militaria.pl/helikon/spodnie_helikon_sfu_next_policotton_ripstop_olive_drab_sp-sfn-pr-32_p90027.xmli są świetne. Mocne, nie przecierające się i dobrze wyglądają.


corka napisał:
nie, uznałam, że w tym roku już się zbytnio nie przydadzą. Szukasz czołówki czy normalnej latarki?
Lepiej czołówka na biwak, wygodniej korzystać. Petzl ma fajne z seri tikka :)
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Aż tak często Cię napadają ? Ja kupiłem teraz ten gaz https://www.militari...2028_p86197.xmlzewzględu na niską cenę, ciekawe czy bedzie równie dobry jak mace
nie napadają ale się boję psów od dziecka


Volian napisał:
Co na przykład? Ja postawiłem na te helikony https://www.militari...r-32_p90027.xmlisą świetne. Mocne, nie przecierające się i dobrze wyglądają.
super tylko szkoda, że nie ma tych spodni w damskiej wersji. A co na przykład? A no na przykład to: https://www.militaria.pl/helikon/spodnie_helikon_women_s_utp_polycotton_ripstop_olive_drab_sp-utw-pr-32_p67968.xml


Volian napisał:
Lepiej czołówka na biwak, wygodniej korzystać. Petzl ma fajne z seri tikka
moi znajomi by się ze mnie śmiali, że w czołówce wyglądam jak minionek :p
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
nie napadają ale się boję psów od dziecka
tylko trzeba pamiętać żeby kupić gaz pieprzowy odpowiedni na zwierzęta bo niestety nie wszyscy to rozumieją https://www.militaria.pl/samoobrona/gazy_pieprzowe/na_agresywne_zwierzeta_c2071.xml



corka napisał:
super tylko szkoda, że nie ma tych spodni w damskiej wersji. A co na przykład? A no na przykład to: https://www.militari...r-32_p67968.xml
a mieliście może okazję przetestować odzież firmy columbia ?



corka napisał:
moi znajomi by się ze mnie śmiali, że w czołówce wyglądam jak minionek :p
a co sądzicie o latarkach czołowych od olight ? chyba nawet ostatnio nowość jakąś wypuścili
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a mieliście może okazję przetestować odzież firmy columbia ?
A to nie są buty przypadkiem tylko? Przynajmniej ja mam te www.militaria.pl/columbia_sportswear/buty_columbia_redmond_low_hiking_shale_bm3937_051_p84578.xml ale ciuchów nie widziałem jeszcze.


kotka10 napisał:
tylko trzeba pamiętać żeby kupić gaz pieprzowy odpowiedni na zwierzęta bo niestety nie wszyscy to rozumieją
No tak, te gazy na psy mają inne stężenie substancji, tak aby psa nie zabić tylko zniechęcić do ataku.


kotka10 napisał:
a co sądzicie o latarkach czołowych od olight ? chyba nawet ostatnio nowość jakąś wypuścili
Nie wiem o jakiej mówisz dokładnie więc CI nie powiem czy lepsze czy nie, ale ogólnie Olight jest bardzo dobrym producentem latarek :)
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
A to nie są buty przypadkiem tylko? Przynajmniej ja mam te www.militaria.pl/columbia_sportswear/buty_columbia_redmond_low_hiking_shale_bm3937_051_p84578.xml ale ciuchów nie widziałem jeszcze.
ubrania też robią. Ja chcę kupić teraz ich kapelusz na lato


Volian napisał:
No tak, te gazy na psy mają inne stężenie substancji, tak aby psa nie zabić tylko zniechęcić do ataku.
a wiecie czy to stężenie jest wystarczające i dla dużych i małych psów?


Volian napisał:
Nie wiem o jakiej mówisz dokładnie więc CI nie powiem czy lepsze czy nie, ale ogólnie Olight jest bardzo dobrym producentem latarek
fakt, olight jest super ale do czołówek chyba lepszy jest petzl
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
ubrania też robią. Ja chcę kupić teraz ich kapelusz na lato
A tshirty tez robią? szukam właśnie nowych wzorów na lato, bo już gorąco się robi.


corka napisał:
a wiecie czy to stężenie jest wystarczające i dla dużych i małych psów?
Małego do możesz nogą odgonić :p Na pewno na owczarka zadziała, w końcu ta sama substancja tylko o mniejszym stężeniu jest w stanie powalić człowieka :)


corka napisał:
fakt, olight jest super ale do czołówek chyba lepszy jest petzl
To już chyba sprawa gustu tak samo jak wybór pomiędzy coldsteelem a gerberem w nożach :)
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
A tshirty tez robią? szukam właśnie nowych wzorów na lato, bo już gorąco się robi.
oczywiście że robią https://www.militaria.pl/odziez/t-shirty_i_inne_koszulki_c199.xml?product_name=&mid=415&price_min=&price_max=i przynajmniej coś kolorowego widać a nie tylko czarny ;p



Volian napisał:
Małego do możesz nogą odgonić :p Na pewno na owczarka zadziała, w końcu ta sama substancja tylko o mniejszym stężeniu jest w stanie powalić człowieka
myślę że takiemu malutkiemu pieskowi zdążymy spokojnie uciec przecież, one mają takie króciutkie te nóżki ;p



Volian napisał:
To już chyba sprawa gustu tak samo jak wybór pomiędzy coldsteelem a gerberem w nożach
a jeżeli chodzi o noże to mój brat zamówił sobie takie cold steela https://www.militaria.pl/cold_steel/noz_cold_steel_srk_black_sk5_49lckz_p88727.xmljeszcze na super promce na następny dzień już go miał
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
oczywiście że robią https://www.militari...min=&price_max=iprzynajmniej coś kolorowego widać a nie tylko czarny ;p
a jak ktoś lubi czarne to są też czarne :p


kotka10 napisał:
myślę że takiemu malutkiemu pieskowi zdążymy spokojnie uciec przecież, one mają takie króciutkie te nóżki ;p
gorzej jeśli mowa o dużym psie


kotka10 napisał:
a jeżeli chodzi o noże to mój brat zamówił sobie takie cold steela https://www.militari...lckz_p88727.xmljeszczena super promce na następny dzień już go miał
wow! Stówka w kieszeni! Ciekawe jak długo będą bo mam ochotę zamówić ale jeszcze interesuje mnie zdanie brata na jego temat - czy może się wypowiedzieć?
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
corka napisał:
a jak ktoś lubi czarne to są też czarne :p
www.militaria.pl/columbia_sportswear/koszulka_t-shirt_columbia_csc_crested_range_blue_jo1587-452_p76503.xml?cat=199 ta jest superancka ! no i 100 % bawełna :D



corka napisał:
gorzej jeśli mowa o dużym psie
ja bym tutaj nie generalizoała czy krótkie ma nóżki czy też nie, mój jack russel jest niski a zasuwa tak , że dogonić go ciężko jeśli za czymś goni. A wiadomo może czy sa jakies neutralizatory do gazów ?



corka napisał:
wow! Stówka w kieszeni! Ciekawe jak długo będą bo mam ochotę zamówić ale jeszcze interesuje mnie zdanie brata na jego temat - czy może się wypowiedzieć?
Nóż prezentuje się bardzo profesjonalnie, no i cena też kusząca. Fajnie , że ma krey-ex ową rękojeść i pewnie leży w dłoni. To duży plus.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
ja bym tutaj nie generalizoała czy krótkie ma nóżki czy też nie, mój jack russel jest niski a zasuwa tak , że dogonić go ciężko jeśli za czymś goni. A wiadomo może czy sa jakies neutralizatory do gazów ?
Dla psów neutralizator? A po co Ci to? Przecież chodzi o to żeby psa obezwładnić i uciekać, a nie go ratować :p Poza tym warto poczytać https://militaria-blog.pl/samoobrona/jak-sie-bronic-przed-agresywnym-psem/bo tam jest opisane jak taki gaz działa.


kotka10 napisał:
a jeżeli chodzi o noże to mój brat zamówił sobie takie cold steela
Faktycznie ciekawy nożyk. 15cm noża to już całekiem sporo. Na zdjęciu wydaje się być dużo mniejszy.

Wracając do tematu wątku, czyli strzelanie, to co sądzicie o długiej https://www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_1077_4,5_mm_p2566.xml?cat=111?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Dla psów neutralizator? A po co Ci to? Przecież chodzi o to żeby psa obezwładnić i uciekać, a nie go ratować :p Poza tym warto poczytać https://militaria-bl...gresywnym-psem/botam jest opisane jak taki gaz działa.
a tak zmieniając już temat szukam jakiś okularów przeciwsłonecznych damskich takich do chodzenia, ale napawdę coś porządnego bo poprzednie wszystkie mi się rozwalały po jednym upadku



Volian napisał:
Wracając do tematu wątku, czyli strzelanie, to co sądzicie o długiej https://www.militari...566.xml?cat=111?
fajna robi wrażenie, masz może taką ?



Volian napisał:
Faktycznie ciekawy nożyk. 15cm noża to już całekiem sporo. Na zdjęciu wydaje się być dużo mniejszy.
to prawda na żywo się też dużo lepiej prezentuje, ja to tylko mam styczność z nożami w kuchni ;p
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
a tak zmieniając już temat szukam jakiś okularów przeciwsłonecznych damskich takich do chodzenia, ale napawdę coś porządnego bo poprzednie wszystkie mi się rozwalały po jednym upadku
moze jakieś bolle? w militaria.pl znajdziesz sporo modeli :p



kotka10 napisał:
fajna robi wrażenie, masz może taką ?
Faktycznie, prezentuje się całkiem nieźle. Fajnie, że ma szynę montażową i można do niej coś przyczepić :D



kotka10 napisał:
to prawda na żywo się też dużo lepiej prezentuje, ja to tylko mam styczność z nożami w kuchni ;p
A jakie masz noże kuchenne? Jakie z Ikei czy coś bardziej profesjonalnego ?
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Tak na dobrą sprawę to w kwestii noży czy też generalnie akcesoriów militarnych podstawową role odgrywa to jaki budżet posiadamy na ten cel, na zakup i nie warto ograniczać się tylko do jednego i tak apropo droższego sklepu online, skoro wybór mamy szeroki :) Teraz wiosna można spotkać szereg rabatów także na odzież i obuwie taktyczne.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
moze jakieś bolle? w militaria.pl znajdziesz sporo modeli :p
te są bardzo fajne i akurat w promocji: militaria.pl/bolle/okulary_taktyczne_bolle_rush_smoke_rushppsf_p44276.xml


mymyk napisał:
Faktycznie, prezentuje się całkiem nieźle. Fajnie, że ma szynę montażową i można do niej coś przyczepić
to crosman więc poza tym, że prezentuje się nieźle to na pewno jest też bardzo dobra :) Nie spotkałam się jeszcze z crosmanem, który by był jakoś szczególnie problematyczny


mymyk napisał:
A jakie masz noże kuchenne? Jakie z Ikei czy coś bardziej profesjonalnego ?
mi się bardzo podoba ten zestaw victorinoxa: militaria.pl/victorinox/noz_kuchenny_victorinox_-_zestaw_6_nozy_6_7127_6l14_253-043_kb_p40005.xml no i myślę, że lepiej kupić coś tak dobrej i znanej marki niż jakieś z ikei
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
te są bardzo fajne i akurat w promocji:
Faktycznie, te okularki prezentują się świetnie. Na rower bym sobie takie sprawił, ale jeszcze moje z zeszłego roku www.militaria.pl/bolle/okulary_taktyczne_bolle_spider_grey_base_red_mirror_spiflash_p4627.xml nie chcą się zepsuć... chyba musze im jakoś pomóc, bo inaczej nigdy nie zmienię okularów ! ;P


Menua napisał:
Tak na dobrą sprawę to w kwestii noży czy też generalnie akcesoriów militarnych podstawową role odgrywa to jaki budżet posiadamy na ten cel, na zakup i nie warto ograniczać się tylko do jednego i tak apropo droższego sklepu online, skoro wybór mamy szeroki Teraz wiosna można spotkać szereg rabatów także na odzież i obuwie taktyczne.
Wiadomo, każdy może sam odpalić googla i podjąć decyzję. Ja mam myślę spokojnie dwie szafy sprzętu outdoorowego, ze 3 namioty, kolekcję noży i bardzo dużo ciuchów i 3/4 tego wszystkiego kupiłem w przeciągu wielu lat w militaria.pl dlatego, że na początku mojej przygody czy to z ASG czy z outdoorowym stylem spędzania czasu, znajomi siedzący w tym długo polecili mi właśnie ten sklep ze względu na kilka czynników. Po pierwsze obsługa - gdy coś kupowałem pierwszy raz w życiu będąc zielony w temacie zawsze dobrze dobrali mi rzecz do potrzeby. Po drugie bardzo szybka wysyłka ze sklepu online i świetnie wyposażone salony (Ja korzystam z Wrocławskich, chociaż byłem też i w Łódzkim). Po trzecie mają bardzo duży przekrój producentów i robią często niezłe promocje. Ale to tak jak mówię to jest moja opinia i moje przekonanie :) Każdy dokonuje wyboru sam :)



corka napisał:
to crosman więc poza tym, że prezentuje się nieźle to na pewno jest też bardzo dobra Nie spotkałam się jeszcze z crosmanem, który by był jakoś szczególnie problematyczny
No właśnie ja mam zagwozdkę, bo jest jeszcze taki model z magazynkiem i to chyba też jest crosman. Kojarzysz może? Na pewno przyjemniej się strzela gdy można wymienić magazynek i strzelać dalej niż co rusz bawić się w ładowanie.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Faktycznie, te okularki prezentują się świetnie. Na rower bym sobie takie sprawił, ale jeszcze moje z zeszłego roku www.militaria.pl/bolle/okulary_taktyczne_bolle_spider_grey_base_red_mirror_spiflash_p4627.xml nie chcą się zepsuć... chyba musze im jakoś pomóc, bo inaczej nigdy nie zmienię okularów ! ;P
bolle to okulary ochronne - je ciężko będzie popsuć ;) One mają chronić przed strzałem z wiatrówki nawet itp


Volian napisał:
Wiadomo, każdy może sam odpalić googla i podjąć decyzję. Ja mam myślę spokojnie dwie szafy sprzętu outdoorowego, ze 3 namioty, kolekcję noży i bardzo dużo ciuchów i 3/4 tego wszystkiego kupiłem w przeciągu wielu lat w militaria.pl dlatego, że na początku mojej przygody czy to z ASG czy z outdoorowym stylem spędzania czasu, znajomi siedzący w tym długo polecili mi właśnie ten sklep ze względu na kilka czynników. Po pierwsze obsługa - gdy coś kupowałem pierwszy raz w życiu będąc zielony w temacie zawsze dobrze dobrali mi rzecz do potrzeby. Po drugie bardzo szybka wysyłka ze sklepu online i świetnie wyposażone salony (Ja korzystam z Wrocławskich, chociaż byłem też i w Łódzkim). Po trzecie mają bardzo duży przekrój producentów i robią często niezłe promocje. Ale to tak jak mówię to jest moja opinia i moje przekonanie Każdy dokonuje wyboru sam
a te Twoje rzeczy to raczej na promocjach kupujesz, że masz ich tak dużo czy to po prostu Twoje hobby na które i tak i tak wydajesz kupę kasy? Ja często kupuję rzeczy z promocji, które mi przychodzą na maila z ich newslettera


Volian napisał:
No właśnie ja mam zagwozdkę, bo jest jeszcze taki model z magazynkiem i to chyba też jest crosman. Kojarzysz może? Na pewno przyjemniej się strzela gdy można wymienić magazynek i strzelać dalej niż co rusz bawić się w ładowanie.
nie za bardzo wiem o czym mówisz. Daj linka albo nazwę
 
Do góry