Z czego chcielibyście postrzelać w Polsce?

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
łuki bardzo fajna sprawa szczególnie dla młodych chłopców którzy czują się jak Robin Hood, ale na poważnie chętnie bym sama postrzelała http://www.militaria.pl/luk_sportowy_scorpion_(3104)_p3860.xml
ten jest fajny :D
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Sportowcy z klubów muszą sobie sami kupować sprzęt, ponoć najlepszy jest sprowadzany z USA i niezwykle kosztowny w granicach 1000$
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Sportowcy z klubów muszą sobie sami kupować sprzęt, ponoć najlepszy jest sprowadzany z USA i niezwykle kosztowny w granicach 1000$
Hmmm konkretniej może poproszę, bo coś mi nie gra :>
Jeśli mówimy o broni palnej, to dostęp do broni produkowanej w USA jest dość okrojony z uwagi na papierologię, natomiast 1000$ to zależy o jakim typie i przeznaczeniu broni mówimy.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Dostałem cynk, że w Bydgoszczy narysowało się M16A1 :D

Tadammm:





 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Fajno :D aczkolwiek mnie zawsze bardziej coś bardziej kompaktowego w stylu M4 kręciło. Szkoda, że wszystkie te AR-15 i klony to drogi sprzęt :/
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Hmmm konkretniej może poproszę, bo coś mi nie gra :>
Jeśli mówimy o broni palnej, to dostęp do broni produkowanej w USA jest dość okrojony z uwagi na papierologię, natomiast 1000$ to zależy o jakim typie i przeznaczeniu broni mówimy.
akurat miałem na myśli łuk sportowy, w pełni profesjonalny- niemal olimpijski
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Fajno :D aczkolwiek mnie zawsze bardziej coś bardziej kompaktowego w stylu M4 kręciło.

Oj Sun, nie kręć nosem. Jest Mini Beryl w najnowszej wersji :p Dla mnie M16 to duży sukces, bo wiem ile starań trzeba było włożyć w jego zdobycie. I ile czasu z tym zeszło. A M4 jest w wersji .22LR hehe ;)
 

Majkel_P

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2012
Posty
11
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Sosnowiec
Łuki :eek:k: Ostatnio będąc w Ustroniu, trafiłem na Równicy do miejsca, gdzie można postrzelać z łuku i muszę przyznać, że jest to świetna sprawa, a zabawa przednia.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Majkel_P napisał:
Łuki :eek:k: Ostatnio będąc w Ustroniu, trafiłem na Równicy do miejsca, gdzie można postrzelać z łuku i muszę przyznać, że jest to świetna sprawa, a zabawa przednia.
i jako osoba, która nie miałą z tym styczności poradziłeś sobie bez problemu z trafieniem w 10?
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Z łuku ciężko trafić w 10. Ogólnie ciężko trafić tam gdzie się celuje. Wiadomo w tarcze się trafi, ale żeby strzała trafiłą w tę dychę to trzeba dużo ćwiczyć.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
AK są dostępne na wielu strzelnicach w kraju, nie powinno być z tym problemu.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Sunray napisał:
AK są dostępne na wielu strzelnicach w kraju, nie powinno być z tym problemu.
poza kosztami to na pewno nie ma problemu. Ale frajda na pewno ogromna, warte spróbowania.



hyperfine napisał:
Z łuku ciężko trafić w 10. Ogólnie ciężko trafić tam gdzie się celuje. Wiadomo w tarcze się trafi, ale żeby strzała trafiłą w tę dychę to trzeba dużo ćwiczyć.
wszystko jest kwestią ćwiczeń, nie rodzisz się Robin Hoodem w końcu...
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Koszty też nieprzesadnie duże, bo broń tania, amunicja tania (z 70 groszy za nabój w hurcie); wliczając jakiegoś instruktora, wynajem osi i tak dalej to więcej niż 3-4 zł za strzał nie wyjdzie. Z ciekawości można potestować.
 

zeku84

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2014
Posty
25
Punkty reakcji
3
Miasto
Małe miasteczko pod Warszawą
No to się nakręciłem, poszukam takiej strzelnicy i dam ognia.
Oglądałem ostatnio jakiś amerykański film wojenny i żołnierze strzelali tam z M1 Garand. Podobno miał niezłego "kopa". Z niego też bym postrzelał.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
a czy repliki mają taką samą siłę (odrzut) jak prawdziwe ?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
zeku84 napisał:
No to się nakręciłem, poszukam takiej strzelnicy i dam ognia.
Oglądałem ostatnio jakiś amerykański film wojenny i żołnierze strzelali tam z M1 Garand. Podobno miał niezłego "kopa". Z niego też bym postrzelał.
Nie nie ma "niezłego kopa", mniejszy odrzut niż przy Mauserze czy Mosinie. Dostępny na niektórych strzelnicach w PL.


rabela napisał:
a czy repliki mają taką samą siłę (odrzut) jak prawdziwe ?
Repliki nie mają w ogóle odrzutu.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Zależy co rozumieć jako replikę. Jeśli to zabawka na kulki to nie ma odrzutu, podrzutu, hałasu kłującego uszy ani żadnych takich efektów. Bywają z kolei modele zasilane ślepakami, tu chociaż hałas jest.
 
B

bajderman

Guest
Raczej w kategoriach marzeń, bo nie sądzę, żebym kiedykolwiek posiadał taki budżet, ale może jednak?

466.10.00-2_0.jpg

To oczywiście karabinek sportowo-wyczynowy. Nie wiem czy kiedykolwiek będzie mój, raz strzelałem, niesamowita precyzja i łatwość strzelania pomimo zaawansowanych funkcji. Tylko że na Bron.pl kosztuje ponad 4 tysie ;-) http://www.bron.pl/wiatrowki-i-akcesoria/wiatrowki-karabinki/wiatrowka-karabinek-hammerli-ar20-silver-pro-wd-pcp-kal-4-5mm
 
Do góry