Z czego chcielibyście postrzelać w Polsce?

M

MacaN

Guest
Weź się kolego stuknij w tą mózgownicę pustą. Mam iść na strzelca wyborowego,żeby potrzymać w ręku karabin wyborowy ? Dobrze się czujesz ?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie czytałem żadnego z powyższych kretyńskich odpowiedzi i też nie zamierzam. Dziwię się takich tematów, idź do wojska, zostań komandorem i strzelaj sobie nawet z M-16, a nie spekulujesz i rozmarzasz się na forum. Tak, ja też jestem przeciw znoszeniu obowiązku wojskowego
Boli Cię, że można postrzelać sobie np. z M16 nie będąc w wojsku? Nie rozumiem. Nie łączmy wykonywanych zawodów z rekreacją, sportem czy nawet zwykłym zaspokojeniem ciekawości i edukacją. Na strzelnicach (cywilnych!) można bardzo miło spędzić czas.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Ja tam łącze pracę z przyjemnościami ;) Wiesz, Sun, temat jak i niektóre wypowiedzi nie są może najwyższych lotów. :D Ja proponowałbym małą modyfikację - "Z czego można postrzelać w Polsce?". Już robi się ciekawie. :)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ok :D
A swoją drogą, z M16 to nie słyszałem, żeby można gdzieś było w Polsce postrzelać. Co innego, bardziej współczesne M4.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
O M16 musiałbym się zapytać, czy gdzieś je mają. Były i są plany zakupu, ale:

a) oferowany model strzelał tylko seriami po 3
b) full auto było w masakrycznej cenie jak na polskie warunki i trzeba było kupić wagon karabinków.
Zaletą M16 na pewno jest dostępność i cena amunicji :026:

Na pewno kiedyś w przyszłości się pojawi. ;)
 
C

czagajew

Guest
orientujecie się czy mozna postrzelać na strzelnicy z jakiejś broni automatycznej Kałach, czy wspomniane M16 i w jakiej jest to cenie. Na necie spotykam tylko strzelanie z pistoletów i wiatrówek;p
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
orientujecie się czy mozna postrzelać na strzelnicy z jakiejś broni automatycznej Kałach, czy wspomniane M16 i w jakiej jest to cenie.
A skąd jesteś? Ogólnie to bywają takie bronie na strzelnicach, choć niezbyt wiele takich miejsc w Polsce.
Cenowo to różnie; wliczając wszystkie opłaty, 1 strzał (średnio) wyszedłby w granicach kilku złotych, choć często są pewne minimalne ilości do wystrzelania wymagane.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Dziwne, że nie znalazłeś w necie. Pistoletów maszynowych jest w bród na strzelnicach. Co do karabinków automatycznych to z nimi jest trochę ciężej, ale też są. Obserwuj ten dział, bo wkrótce zamieszczę info o ostatnim w tym roku pikniku strzeleckim w Bydgoszczy. Kałach w różnych odmianach + karabiny maszynowe i dużo broni krótkiej.
 

zjadaczkorzeni

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
A ja dla odróżnienia i wzbogacenia tematu powiem że chętnie popykał bym z kuszy Excalibur Eclipse XT - świetny sprzęcior :)
Z broni palnej to mażę o karabinie Mosina - są przepiękne
 

Matsu89

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Z działka przeciwlotniczego :D o z tego to bym postrzelał ;>
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Ja tam lubię sobie puknąć z CP, zresztą sam mam replikę Colta Navy. Poza tym, w większości, to co wymieniają przedmówcy jest w Polsce w zasięgu.
 

Cevu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Obecnie na strzelnicy strzelam Karabinem Pneumatycznym Walther LG 300 XT w Drewniaku ;)
 

piotr4fun

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Osobiście postrzelał bym z MG42
A co do Ak 47 żadna rewelacja, kto był w MONIE ten wie , jeśli chodzi o celność bardzo dobra pod warunkiem ze nie miało jej przed nami 30 poborów bez wizyty u rusznikarza
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
A gdzie ty w wojsku masz AK 47? Nigdy w WP tego karabinka tak nie nazywano. Są karabinki AKM i AKMS, a pewnie gdzieś i AKGN. Z MG 42 możesz postrzelać w Bydgoszczy, info wkrótce.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Widzę, że w przewadze jednak współczesna broń
crybaby.gif
Widziałem bardzo fajne repliki dawnej broni w ofercie militaria.pl.
Była na przykład replika pepeszy ASG, kałach ASG, chyba M16 do paintballu.
w innych sklepach też trafiałem na ciekawe rzeczy- ale szukałem replik właśnie.

Ja z łuku ale kuszą też bym nie pogardził')
Tak mało jest klubów sportowych gdzie można postrzelać z prawdziwego łuku. Ale polecam odwiedzanie festwali rycerskich bądź zakup własnego łuku sportowego.
 
Do góry