Wybory Prezydenckie 2010

Brelock

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
57
Punkty reakcji
5
Zagłosuje na Komorowskiego bo to w tej chwili najrozsądniejszy wybór według mnie.Oby tylko jeśli zostanie prezydentem potrafił czasem sprzeciwić sie Tuskowi jeśli będzie miał wątpliwości co do podpisania ustawy która do niego dotrze
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Jeśli chodzi o głosowanie, to mój wybór padnie na mniejsze zło, osobę która będzie miała największe szanse z kandydatem PiSu.
I to ma być demokracja? :< Nie liczą się poglądy, przekonania, dorobek itp. tylko "oby nie wygrał X". Żal czytać.

Ale taka nierozsądna (żeby ostrzej nie określić) postawa nie jest rzadkością:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wraca-IV-RP---grozna-dama-owinieta-czarnym-kirem,wid,12205643,wiadomosc.html

"- Partia Demokratyczna popiera Bronisława Komorowskiego jako kandydata na prezydenta [..] - My uważamy, że dzisiaj trzeba poprzeć tego, kto ma szanse wygrać - powiedziała szefowa PD"

Nie liczą się poglądy ani w ogóle nic się nie liczy! Co tam... oby Kaczka nie wygrała bo... no właśnie, czemu... Pewnie Pani Brygida Kuźniak nawet nie wiedziałaby czemu.
Po co takim ludziom demokracja? :|
Głosowanie negatywne powinno być zakazane :|
 

baja1

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
koniec świata
Politycy są beznadziejni ale ludzie którzy na nich głosują jeszcze bardziej, bo prawie zawsze mają pretensje że coś im się nie podoba w osobach które wybierali... A jeszcze więcej do powiedzenia mają osoby które w ogóle do głosowania nie podchodzą tak jak moi rdzice i to mnie drażni grrrr.
Ja jestem za Kaczyńskim.
Komorowski najpierw obraża ludzi za życia a po ich śmierci mówi jacy byli wspaniali...
 

szatek92

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
197
Punkty reakcji
3
Najnowszy sondaż:
Komorowski - 47 %
Kaczyński - 27 %
Napieralski - 5 %
Pawlak - 4 %
Olechowski - 3 %
Lepper - 2%
Jurek - 1 %
Reszta - 2%

SMG/KRC

Źródło

Swoją drogą ciekawe, dlaczego nie ujęli JKM, według mnie z tych 2 % najwięcej na niego szło, ale po co media maja przecież o nim mówić, jeszcze by komuś przypadkiem się spodobał...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Wiesz, to są "rzetelne" sondaże. Kiedyś JKM opowiadał jak zadzwonili do niego z GFK Polonia bodajże i robili sondaż na jaką partię głosuje. Jak powiedział, że na UPR to panienka się skonsternowała, bo nie miała takiej partii w możliwych opcjach i słodkim głosikiem spytała "a jeśli nie na UPR to na co?" :D
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
polecam sprawdzić również, kto jest właścicielem smg/krc czy takiej Polonii, to wiele tłumaczy, to na przykład SMG wslawiło się tuż przed wyborami sondażem, w którym PO wygrało, chociaż za kilka dni dostało baty...
wiele sondażowni, to narzędzia partyjne, inna rzecz, to realne szanse JKM, które trzeba nazwać po prostu mizernymi, btw ktoś zbiera podpisy?
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Ja po pierwszych maturach mam zamiar (4-6), a ile jest czasu do rejestracji KW ???
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
rejestracja była, na dostarczenie podpisów do KPW czas chyba do 6 maja
 

szatek92

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
197
Punkty reakcji
3
Ja zbierałem dwa dni w moim mieście i zebrałem aż całe 20 :mruga: Co więcej większość ludzi patrzyło na mnie jak na świra, bo zbierałem na takiego kandydata. Bez komentarza, w większych miastach zapewne łatwiej by to szło.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Ponoć już PKW liczy podpisy Korwina, a dużo ich zebrał... le dla zasady na dniach pozbieram na mieści żeby podenerwować ludzi...
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Ostr
kolega z pracy: o boże co za pasztet!
to troche jak bagaż, a nie atut..

btw to najkorzystniejsze zdjęcie jakie znalazłem w necie


możemy nie dopuścić tego czegoś do belwederu zbierając głosy

odpowiadając wam na waszym poziomie - matka niejednego z was, którzy nabijacie się z wyglądu żony Komorowskiego wygląda nie jak pasztet a jak kaszanka i to przeterminowana.. Brak mi szacunku do ludzi śmiejących się z czyjegoś wyglądu, czy czyjejś ułomności...Wygląd jest dla was wyznacznikiem wartości człowieka??? Obyście brzydkie dzieci mieli....


Wracając do tematu:
W Polsce panuje dziwne przekonanie że "zagłosowałbym na tego czy tego, ale zagłosuję na takiego, żeby tamten nie wygrał" i tym sposobem zawsze głosuje się nie na tych co naprawdę by się chciało. Ja zagłosuję w I turze na kogoś, kto nie należy do wiodących osób w sondażach. W II turze wybiorę kogoś kto mi bardziej będzie odpowiadał na stanowisko prezydenta.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
cy z tych szczytów oświeconej wyższości masz coś do powiedzenia, czy tylko tak rytualnie?
 
T

Tazzmann

Guest
Ja zbierałem dwa dni w moim mieście i zebrałem aż całe 20 :mruga: Co więcej większość ludzi patrzyło na mnie jak na świra, bo zbierałem na takiego kandydata. Bez komentarza, w większych miastach zapewne łatwiej by to szło.

Jeśli to nie tajemnica dla kogo podpisy zbierałeś?
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Ostr
Brave zaraz zaraz - temat brzmi wybory prezydenckie? no to mam coś do powiedzenia na temat wyborów prezydenckich w powyższym poście jakbyś zdołał ogarnąć to co napisałem. A pierwszy akapit? Ktoś napisał o wysokim poziomie dyskusji w tym wątku - tak więc dostosowałem się tym akapitem do poziomu co poniektórych których cytowałem :]
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
odpowiadając wam na waszym poziomie - matka niejednego z was, którzy nabijacie się z wyglądu żony Komorowskiego wygląda nie jak pasztet a jak kaszanka i to przeterminowana.. Brak mi szacunku do ludzi śmiejących się z czyjegoś wyglądu, czy czyjejś ułomności...Wygląd jest dla was wyznacznikiem wartości człowieka??? Obyście brzydkie dzieci mieli....
Ja napisałem, że żona Komorowskiego ma, cytuję, "fatalną prezencję". Myślę, że jest to wystarczająco kulturalne i zgodne ze stanem faktycznym stwierdzenie. Inne wypowiedzi niekoniecznie zachowywały zasady dobrego smaku i tego nie pochwalam. Natomiast zrozumiałe jest, że prezencja prezydenta czy jego żony ma wpływ na to jak są postrzegani w Polsce i na świecie. Byłoby super gdyby takie rzeczy nikogo nie obchodziły, ale mówimy o stanie realnym, a nie idealnym. Człowiek w dużej mierze kieruje się emocjami czy tego chce czy nie i trzeba zwyczajnie brać to pod uwagę. Natomiast nigdzie nie napisałem, że wygląd jest wyznacznikiem czyjejś wartości i chyba nikt tu tego nie sugerował.
 
Do góry