Wybory Prezydenckie 2010

Prezydent2010

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie!

Chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji i udziału w sondażu:

www.prezydent.iblogger.org

Sondaże przeprowadzane są telefonicznie i przez internet.
Co tydzień zamieszczane są nowe wyniki.

Zapraszam!
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Uważany jest za jednego z najwybitniejszych papieży średniowiecza. Opisywał siebie jako "praesentia corpolis Christi" - ucieleśnienie Chrystusa. Ktokolwiek okazałby brak szacunku dla niego, lub jego dekretów, był heretykiem.
Taki bardziej miłosierny pasterz.
W maju 1202 r. wydał dekret, w którym informował niemieckich możnych, jak wyglądać mają stosunki pomiędzy papiestwem a imperium. Wśród jego najważniejszych punktów należy wymienić wprowadzenie zasad: 1.niemieccy książęta mają przyznane przez Stolicę Apostolską prawo do wyboru króla, który następnie zyskuje tytuł cesarza, 2. papieżowi przysługuje prawo do orzeczenia, czy wybór króla został przeprowadzony zgodnie z prawem oraz czy zasługuje on na tytuł cesarza. Papież dokonuje również koronacji. 3.jeśli papież uzna, że wybrana na króla osoba nie zasługuje na taki zaszczyt, książęta wybierają nowego władcę. Jeśli odmówią ponownego wyboru, papież ma prawo sam podjąć decyzję o tym, kto będzie rządził imperium. 4. jeśli książęta wybiorą dwóch kandydatów do tronu, papież sam decyduje, który z dwóch kandydatów otrzyma koronę
Akurat mamy rok wyborczy powinniśmy więc skorzystać z papieskich wzorów. Bo to jest dość dobry sposób organizacji wyborów bez kosztownej kampanii reklamowej i masowej wędrówki ludów do urn. A że nieco kojarzy się z państwem wyznaniowym. Komu to niby przeszkadza?? Toż i dzisiaj polscy biskupi piszą do (p)osłów w sprawie in vitro by wiedzieli za czym mają głosować. A kundelki niech sobie ujadają.
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
No i nie ma Tuska w wyścigu. A szkoda. Był naturalnym kandydatem Platformy, godnym konkurentem dla urzędującego. Teraz kto? Olechowski, Cimoszewicz? Myślę, że będą dwie tury, a w drugiej Olech i Cimo, lub jeden z nich i Kaczyński.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
a może Radek? dla odmiany agent brytyjskiego wywiadu?
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
a może Radek? dla odmiany agent brytyjskiego wywiadu?

A ja myślałem, że amerykańskiego.
Choć w sumie na jedno wychodzi - oba państwa wymieniają informacje wywiadowcze. Na zasadzie: Brytyjczycy wyznają wszystko, Amerykanie to, co uważają za słuszne.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Ja juz postanowiłem ze nie idę ani na wybory prezydenckie ani później parlamentarne, dosć mam głosowania na nieudaczników, nie mam swojego kandydata nie oddaję głosu, proste.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Ja się chyba nie wybiorę na wybory, nie ma ciekawych kandydatów.
Większość to szuje albo dziwacy.
 

jose

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
22
Punkty reakcji
1
Żaden z aktualnych kandydatów się nie nadaje! Donek był jeszcze jako tako, ale reszta! Chociaż...z drugiej strony to Premier rządzi państwem, a prezydent tylko je reprezentuje. Proponuję wybrać kogoś, kto chociaż potrafi się wypowiedzieć z klasą. (nie tak jak pan K. [bez obrazy, jeśli przeczytałby to jakimś cudem :D])
 

wisniaplpirate

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
8
A czy to ważne czyja twarz będzie reprezentowała aparat ucisku jakim jest państwo ?
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
A czy to ważne czyja twarz będzie reprezentowała aparat ucisku jakim jest państwo ?

Tak jest to ważne.

Możliwe, że nie dostrzegasz wielu pozytywnych cech istnienia państwa, gdyż w moim odczuciu twoja wypowiedź jest troszkę niedojrzała i buntownicza.

Jest wiele państw, które nie są tak liberalne jak Polska i tam jest prawdziwy ucisk.
Zresztą u nas też był niemały, ale do czasów komunizmu, bo potem bardzo zelżał.
Poza wszystkim nie ma nieograniczonej wolności na tym świecie i czas, aby się z tym pogodzić.
 

wisniaplpirate

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
8
Tak jest to ważne.

Możliwe, że nie dostrzegasz wielu pozytywnych cech istnienia państwa, gdyż w moim odczuciu twoja wypowiedź jest troszkę niedojrzała i buntownicza.

Jest wiele państw, które nie są tak liberalne jak Polska i tam jest prawdziwy ucisk.
Zresztą u nas też był niemały, ale do czasów komunizmu, bo potem bardzo zelżał.
Poza wszystkim nie ma nieograniczonej wolności na tym świecie i czas, aby się z tym pogodzić.

Oczywiście że dostrzegam pozytywne cechy istnienia państwa. Państwo ma 2 podstawowe zadania:
1 dbać o bezpieczeństwo swoich obywateli(policja, wojsko)
2 dbać o przestrzeganie prawa (sąd)

Co do tej liberalnej polski, to chyba mówisz to w znaczeni liberalnej społecznie. Bo gospodarczo to nam jeszcze daleko do wolnej gospodarki.

Na koniec jeszcze kilka słów o tych wyborach. Nie obchodzi mnie kto je wygra, ponieważ zwycięzca otrzyma zewnętrzna znamiona władzy. Czyli żadnej realnej władzy, ponieważ prawdziwą kontrolę w państwie sprawuje agentura. Jak w większości zresztą byłych państw komunistycznych.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Trochę z tą agenturą przegięcie, ponieważ to premier ma prawdziwą władzę.
Niezaprzeczalnie istnieją układy, które wpływają na pewne kroki premiera, ale nie znaczy to, że u nas władzę trzyma agentura.

Jasne, że masz rację, że prezydent nie ma tak naprawdę realnej władzy, ale powinno Cię to obchodzić, ponieważ przyszła głowa państwa będzie reprezentować nas na arenie międzynarodowej, co jest ważne między innymi dla poprawy stosunków gospodarczych, a więc i rozwoju naszej gospodarki krajowej.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jestem, za dotychczasowym prezydentem. Nie widzę żadnego sensu zmieniac siekierki na kijek. W pierwszej turze zaś planuje (nie wiem co będzie się działo na bieżąco) zagłosować na JKM. Bardziej jako demonstracje, ze są ludzie którzy mają mocno negatywny stosunek do obecnej ideologii, niż licząc, że wygra, oczywiście.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Czyli głosujesz przeciw.

Bardzo rozsądnie- należy pokazać politykom, że obywatele mają dość obecnej sytuacji i należy na poważnie zacząć coś zmieniać, albo koledzy politycy nie mają szans na poparcie pokolenia wolnej polski.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Jestem, za dotychczasowym prezydentem. Nie widzę żadnego sensu zmieniac siekierki na kijek. W pierwszej turze zaś planuje (nie wiem co będzie się działo na bieżąco) zagłosować na JKM. Bardziej jako demonstracje, ze są ludzie którzy mają mocno negatywny stosunek do obecnej ideologii, niż licząc, że wygra, oczywiście.
Podobnie. W sumie moje głosowanie na UPR/JKM ma taki protestacyjny wymiar :)
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Nie uwarzacie, że to trochę żałosne, że przez tyle lat nasi dziadkowie ginęli za wolność polityczną dla swoich wnuków, a tera kiedy już wnukowie ją mają, to nie wiedzą co z nią zrobić?

Przecież obecnie nie ma tak naprawdę żadnego interesującego kandydata <_<
 

wisniaplpirate

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
8
Tylko że Janusz Korwin Mikke odszedł już z UPR i założył nową partie Wolność i Praworządność(WiP)
 
Do góry