Wybory Na Prezydenta

wAzU

Zbanowany
Dołączył
13 Lipiec 2005
Posty
323
Punkty reakcji
0
żeby była ZMIENIONA ustawa o ochronie zwierząt... - wieksze kary dla tych co znecaja sie nad żywymi istotami !!!!
Mordercy i zlodzieje chodza po wolnosci, niemamiejsca w wiezieniach, a ty sie o zwierzeta martwisz? Najpierw nalerzy rozwiazac wazniejsze problemy a potem bezdomnymi psami sie zajasc.

Chciałabym też zeby srodki antykoncepcyjne były REFUDNOWANE!! Wszystkie

Niema pieniedzy na refundacje lekow dla chorych z nowotforami, cukrzyca, stwardnieniem rozsianym.. a ty o doplatach do kondonow marzysz?
 

DJ_KaSeTa

Zbanowany
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
273
Punkty reakcji
0
Miasto
Lębork
zgadzam sie z wAzU refundacja środków antykoncepcyjnych? nie, dziękujemy! nie ma pieniędzy żeby ratować umierających ludzi a my mamy dokładać do tego rodzaju środków? NIEEEE......a co do wypowiedzi Ribany że starzy faceci jej sie nie podobają dlatego nie wybierałaby prezdenta bo jej sie podoba....polskie prawo mówi że startować w wyborach może osoba pow. 35 lat czyli taki 35-latek nie jest taki stary i może być przystojny:p
 

DJ_KaSeTa

Zbanowany
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
273
Punkty reakcji
0
Miasto
Lębork
dobra dobra...:p
hehe
już wiem o co chodziło....ale przystojniaczek tez może startować na prezydenta....np. Andrzej Lepper!
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
Moim zdaniem najlepszym prezydentem Polski byłby Janusz Korwin-Mikke. Dlatego ponieważ jest jedynym politykiem kandydującym który myśli realnie. Nie mówi, że "wreszcie trzeba się zająć sprawami zwykłych Polaków", które są bez pokrycia bo to, że trzeba się nimi zająć jest oczywiste z tym, że jeszcze przydałoby się powiedzieć jak to zrobić? Korwin-Mikke nie chwali się jaki to on nie wspaniały tylko mówi prostym językiem. Przede wszystkim trzeba obniżyć podatki żeby ludzie w naszym kraju mogli zacząć żyć i normalnie pracować, żeby był sens tego wszystkiego. W naszym kraju chcąc coś mieć trzeba albo lecieć na pożyczkach, albo kraść, albo wygrać w totolotka. Uważam, że przydałoby się pare zmian, Polska potrzebuje uczciwych polityków a nie złodzieji którzy są jak mafia. Tyle jest teraz zamachów terrorystycznych, nie obraziłbym się jakby był zamach bombowy na nasz sejm podczas obrad gdzie byliby wszyscy politycy! Mimo to, że jak wyżej napisałem Janusz mówi prostym językiem większość motłochu go nie rozumie i dalej wybiera tych najczęściej pokazywanmych w telewizji!
Z tych trzech kandydatów którzy są w sondzie wybrałem Wałensę bo w sumie to on był na czele Solidarności prawda?! Co do A. Leppera uważam, ze chłop nie mówi źle, ale nie ma programu na to żeby było lepiej, on byłby jak taki Hitlerek. Natomiast J. Kwaśniewska to już w ogóle przewał, wystarczy jeden komuch który był prezydentem nie trzeba nam teraz jego żony!
Co do tego kto wygra wybory to jest niemal oczywiste że będzie to Donald Tusk gdyż jego morda pokazywana jest prawie wszędzie i nie ma znaczenia, że on nie poprawi bytu w Polsce. Przyznam mu tylko jedno... ma bardzo ładną córkę :D
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Wazu - dobrze ze juz cie nie ma :D
jak zwykle dajesz POKAZ swojej inteligencji :p
Kondomy to ty lepiej zakladaj - co by wiecej takich jak ty dzieci sie nie rodzilo

GARFIELD NA PREZYDENTA :D
:)

Im blizej do wyborów... tym mnie bardziej gesia skórka dopada...
brrr... Co to bedzie z nasza Polska??
 

Falkhor

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Łańcut
xi-bit - no w rankingu córek prominentów to zdecydowanie się z Tobą zgodzę, ze ma ładną córkę :D

Co do samej ankiety - nie dam rady w niej zagłosować, bo nie ma tam żadnego mojegu typu... Dosłownie. Wałęsa już był, podziękowaliśmy mu, koniec. Jego czas się zakończył. Lepper... Tutaj, podobnie jak Xi-Bit - widze w nim niekoniecznie małego autokratę. Pani Kwaśniewska... Zbyt niedoświadczona w polityce.

A obecnie - Tusk... jest pokazywany wszędzie i jak wiemy, uczeni minionym 10leciem - masa narodu pójdzie głosować na tego, kogo widzi, ale nie rozumie...

Pozdro.
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Jakiś dziwny festiwal poparcia dla Tuska i PO ,dziwne są ostatnie sondaże.Jeszcze dwa dni temu PO iPiS,szły ramię w ramię ,a różnica między Kaczyńskim,a Tuskiem była minimalna a dziś jest podobno ogromna przepaść ,ciekawe kto manipuluje sondażami,bo jestem pewny,że za parę dni te sondaże będą zupełnie inne.Jeżeli sprawdzą się moje obawy ,to myślę,że należało by kogoś za to pociągnąć do odpowiedzialności .Bo jest to dla mnie wielka manipulacja,zresztą przeżyliśmy podobną cztery lata temu,pamiętam,że sondaże nie dawały LPR szanś na wejście do parlamentu,a tu raptem weszli i to bodajże z trzecim wynikiem.
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Przypuśćmy, że dwaj politycy ubiegają się o urząd prezydenta i jeden znich podróżuje po rolniczej części kraju. Zostaje zapytany: "Co pan zamierza zrobić w sprawie rolnictwa?" Natychmiast odpowiada: to, to i tamto. Teraz przyjeżdża drugi kandydat i też słyszy pytanie: "Co pan zamierza zrobić w sprawie rolnictwa?". "No więc nie wiem. Starałem się uzyskać ogólny obraz sytuacji, ale o rolnictwie nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że to musi być bardzo trudny problem, ponieważ od dwunastu, piętnastu, dwudziestu lat ludzie próbowali się z nim uporać, a wszyscy oni mówili przy tym, że wiedzą jak to zrobić. A więc to musi być trudny problem. Dlatego zamierzam sobie poradzić z problemem rolnictwa, skupiając wokół siebie wielu ludzi, którzy coś o tym wiedzą, przyglądając się wszystkim naszym doświadczeniom, oraz poświęcając temu pewną ilość czasu i dopiero wtedy w rozsądny sposób dojść do wniosku co robić itd.

Taki kandydat przepadłby w każdych wyborach. W każdym razie nikt nigdy czegoś podobnego nie spróbował. Ludzie mają już zakodowane, że muszą dostać odpowiedź i że ktoś kto daje odpowiedź, jest lepszy od tego, kto tej odpowiedzi nie daje. Dzieje się tak, pomimo że na ogół jest odwrotnie.
W rezultacie polityk musi udzielać odpowiedzi. Skutkiem tego obietnice polityków nigdy nie są dotrzymywane. To nieuchronna konieczność, ich spełnienie nie jest możliwe. A zatem nikt nie wierzy w obietnice wyborcze. To z kolei powoduje lekceważenie polityki, ogólny brak szacunku dla ludzi, którzy starają się rozwiązywać problemy i tak dalej. Dzieje się tak od samego początku. O wszystkim decyduje jednak nastawienie ludzi - pragną otrzymać odpowiedź, zamiast oczekiwać, aż znajdzie się człowiek, który wie jak znaleźć rozwiązanie.
 

Falkhor

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Łańcut
Heh...

Jak się tak co kilka lat patrzy na wybory, to mamy takie mniej więcej kategorie ludków:
- tacy, co idą głosować na plakat wyborczy
- tacy ludzie, co nie idą do urn, siedzą w domu i patrzą, jak inni głosują by potem to ich obarczać winą "Ludzie, kogo wy wybraliście?!"
- tacy, co chcą kogoś wybrac, bo go rzeczywiście popierają (ci sa w mniejszości)

Jak to się wogóle dzieje, zę tacy ludzie do tej pory rzadzili?? I dlaczego słyszymy ciągle w komentarzach, że "Ja nie wiem,kto ich wybrał" albo "Co ten kretyn tam robi w tym sejmie??"??

Bo ludzie w Polsce nie umieją głosować. Gdyby frekwencja wyniosła powyżej 80% mielibysmy faktyczny obraz nastroju społecznego. CBOS, OBOP, inne firmy zajmujące się sondażami rzadko robią szerokie badania ogólnopolskie (kto by chciał płacić 1 zł od ankiety biednym studentom??). najczęściej jest to grupa tzn. reprezentatywna - czyli ok. 1000 osób. No i potem zalezy, która gazeta dostanie te dane. A nawet, jak już dostanie - odpowiednio nimi manipuluje.

kristoforo1956 - W Polsce nie ma poważnych sond :) Jedyna w miare powazna sonda wychodzi podczas wyborów, ale wtedy to się ludzie łapią za głowę, że jest inaczej, niż przewidywali. Sondaże stały się elemntem gry wyborczej, a powinny byc niezależne. bo każdy chciałby się dowiedzieć, co o kandydatach myśli reszta kraju... No ale sztaby wyborcze dobrze o tym wiedzą i takiej surowej informacji nie prędko będziesz miał okazję doświadczyć.

Kijek - Ludzie stali się leniwi... przebojowy polityk nie chce tracić czasu na poważne traktowanie problemu, pytań, itd. Rzuca w wyborcę łatwym, chwytliwym kąskiem. Hasłem - jak odruch Pawłowa -masz zostac mile połechtany i zrobić prostą rzecz. Postawić krzyżyk tu a nie gdzie indziej. Polacy nie dojrzeli do wybierania. Ponownie przydałby się Piłsudski :) co by skończył z politykowaniem i wziął wszystkich za mordę, hehe. Nie, nie popieram takiej formy rzadków do końca. Demokracja jest ok, ale... nie u nas. Po porstu gro społeczeństwa nie potrafi się w niej odnaleźć, a grupa kandydatów na stołki umiejętnie korzysta z rad sztabów, które w podręcznikach mają wypisane, jak kierować tłumem...

Pozdrawiam.
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Falkhor napisał:
Demokracja jest ok, ale... nie u nas.
[snapback]77318[/snapback]​
Kiedy w antwerpskim porcie powiedziano dwóm pasażerom na gapę z Kuby, że są teraz w demokratycznym kraju, podobno wyskoczyli w panice za burtę i utonęli.

"Demokracja to forma życia politycznego, w której wola wspólnoty lub państwa wywodzi się z woli całego ludu".
Wielu myślicieli niezupełnie się jednak zgadza z powyższą definicją. Filozof Karl Popper pisze na przykład, że istnieją jedynie dwie formy rządów: te, które umożliwiają rządzonym pozbycie się ludzi sprawujących władzę bez przelewu krwi, i te, w których możliwe jest pozbycie się rządzących tylko w sposób krwawy. Pierwszą z tych form rządów nazywamy zwykle demokracją, drugą - tyranią albo dyktaturą.

W naszym sejmie posłowie w sposób magiczny - bez względu na wyniki wyborów - pojawiają się od kilku kadencji w zbliżonym składzie.
Z punktu widzenia Karla Poppera panuje u nas tyrania, gdyż w żaden sposób nie możemy pozbyć się tych ludzi - a w każdym razie bez przelewu krwi.
 

eurotel

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Miasto
PL
Jest mi niesamowicie przykro z powodu marszałka Cimoszewicza, wiem ze wiekszosc pewnie tez juz ma na jego temat złe zdanie, ale prosze zauważyc ze jesli by faktycznie był klamcą lustracyjnym i złodziejem to by nie startowal na prezydenta bo to się wiąze z duzym ryzykiem wykrycia takich potencjalnych "machlojek". Naprawde tegoroczna kampania jest tak nafaszerowana potocznie zwanymi "świniami" że az sie noz w kieszeni otwiera i żał :cenzura:ę ściska jak człowieka zagnębić chciano.

Moje zdanie jest takie, ze prezydent ma być reprezentatywny, w zasadzie ma takie kompetencje jak prawie żadne, dlatego każdy kto ma odrobinę rozumu potrafi odróżnić mówcę i kogoś kto jest reprezentatywny od krzykacza i typowego polityka bez twarzy.
 

Tomek_22

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Dzis wybory prezydenckie. Apeluje do wszystkich którzy mogą aby wzieli w nich udział. Każdy głos sie liczy - Twój też. To od Ciebie zalezy jaka bedzie Polska przez najbliższe 5 lat!
Niezmarnuj tej okzaji i szansy, nie mozna byc biernym i tylko narzekac. Masz szanse to zmienić to zrób to. Nie mozna sie poddawać i postepować jak Ci co myślą " Jakby wybory mogły coś zmienić - już dawno byłyby zakazane!" Żyjemy w kraju demokratycznym gdzie każdy obywatel ma prwao zagłosowac czyli zadecydować.
Zrób to dla Siebie i dla innych.
 
Do góry