Wszystko o survivalu

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
migotka napisał:
Tylko czego oni tam szukali?
W górach sowich jest np. kompleks riesse i bardzo dużo pozostałości po wojnie i niemcach.


migotka napisał:
No wiadomo, że się przydaje ale niewiele ludzi ma o czymś takim pojęcie. Jak ja sobie kupiłam, to bliscy robili wielkie oczy i pytali, co to takiego.
bo to domena młodych ludzi. Nie naszych rodziców. Im nie są potrzebne powerbankii pancerne telefony.


migotka napisał:
Oczywiście. Ja miałam na myśli to, że pochodnie ciężko odgrodzić od łatwopalnych rzeczy. Ktoś wpadł na ten pomysł i tak pewnie powstała lampa olejna/naftowa ale w polowych warunkach niełatwo by było ją zrobić
Jasne tylko lampa cię nie ogrzeje. A poza tym o ile przyjemniej się siedzi przy ognisku niż przy grillu. ten zapach i strzelające gałęzie.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
teraz to taki powerbank na jedno ładowanie można dostać za dyche juz
Ale co to za powerbank na jedno ładowanie? Mi by było szkoda kasy, bo taki sprzęt to się rozleci szybciej niż go złożyli. Lepiej już pooszczędzać trochę i kupic coś porządnego


Carbid napisał:
Jasne tylko lampa cię nie ogrzeje. A poza tym o ile przyjemniej się siedzi przy ognisku niż przy grillu. ten zapach i strzelające gałęzie.
Cała magia letnich nocy. A jak się i potrafi takie ognisko samemu rozpalić krzesiwem to i do przyjemnej atmosfery satysfakcja dochodzi. Niestety ja swoje ostatnio zgubiłem i mam nadzieje, że dostane jako świąteczny prezent nowe
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
pewnie, że lepiej, ale jak widać pojawiło sie na rynku tego już tyle, że są i bardzo dobre, i za drogie i badziewia.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
pewnie, że lepiej, ale jak widać pojawiło sie na rynku tego już tyle, że są i bardzo dobre, i za drogie i badziewia.
No ale taki www.militaria.pl/rugged/akumulator_zewnetrzny_rugged_solar_spb12000_black_p77918.xml jeżeli ktoś faktycznie korzysta to już sobie kupić może. Nie jest to jakoś mega drogie, a skoro potrzebne to według mnie warto
 

empetrzy

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
pewnie, że lepiej, ale jak widać pojawiło sie na rynku tego już tyle, że są i bardzo dobre, i za drogie i badziewia.
No ale taki jeżeli ktoś faktycznie korzysta to już sobie kupić może. Nie jest to jakoś mega drogie, a skoro potrzebne to według mnie warto
Warto, to dobry akumulator za niewielką cenę.

golgi napisał:
pewnie, że lepiej, ale jak widać pojawiło sie na rynku tego już tyle, że są i bardzo dobre, i za drogie i badziewia.
Trzeba uważać na to co się kupuje, bo można trafić na niezłą minę.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
empetrzy napisał:
Warto, to dobry akumulator za niewielką cenę.
Dobry mogę potwierdzić bo jestem w posiadaniu. Ostatnio sprawdzany był terenowo bo na śnieżkę go zabrałem i działał mimo mrozu.


empetrzy napisał:
Trzeba uważać na to co się kupuje, bo można trafić na niezłą minę.
Jak się kupuje nie wiadomo gdzie zamiast w porządnym sklepie to się kupuje dwa razy.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Dobry mogę potwierdzić bo jestem w posiadaniu. Ostatnio sprawdzany był terenowo bo na śnieżkę go zabrałem i działał mimo mrozu.
Przyczepiony do plecaka się ładował, czy korzystałeś tylko jako źródło energii bez doładowywania?


samoyed napisał:
Jak się kupuje nie wiadomo gdzie zamiast w porządnym sklepie to się kupuje dwa razy.
Na sprzęcie potrzebny do rozwijania pasji nie ma co oszczędzać, a dobry sklep nie zawsze musi być drogi. Ja mam swoje miejsca w sieci gdzie kupuje i się nie zawiodłem jeszcze ani na obsłudze ani na produktach


empetrzy napisał:
Warto, to dobry akumulator za niewielką cenę.
To na przecenie chyba ;) Jakoś zawsze kosztuje i nie da się tego przeskoczyć
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
Przyczepiony do plecaka się ładował, czy korzystałeś tylko jako źródło energii bez doładowywania?
Nie mogę znaleźć na szybko początku wątku, ale domyślam się, że piszecie o akumulatorze solarnym? Bo właśnie zastanawia mnie czy w kwestii tego doczepiania do plecaka czy kurtki, mają one jakieś uchwyty, dzięki którym się trzymają?
Volian napisał:
Na sprzęcie potrzebny do rozwijania pasji nie ma co oszczędzać, a dobry sklep nie zawsze musi być drogi. Ja mam swoje miejsca w sieci gdzie kupuje i się nie zawiodłem jeszcze ani na obsłudze ani na produktach
Wiesz, jak można trafić na dobre promocje, to da się sporo zaoszczędzić. A jaki sklep polecasz dla miłośników survivalu? Albo zwyczajnych zapaleńców-turystów?
empetrzy napisał:
Warto, to dobry akumulator za niewielką cenę.
Niewielka cena to pojęcie względne, ale jeżeli dorzucimy do tego fakt pożyteczności takiego urządzenia i wygody, jaką dzięki niemu zyskujemy, to z pewnością się opłaca
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
Nie mogę znaleźć na szybko początku wątku, ale domyślam się, że piszecie o akumulatorze solarnym? Bo właśnie zastanawia mnie czy w kwestii tego doczepiania do plecaka czy kurtki, mają one jakieś uchwyty, dzięki którym się trzymają?
to oczywiście zależy od konkretnego powerbanku ale np rugged można bez większego problemu przymocować do czegoś


Groska napisał:
Wiesz, jak można trafić na dobre promocje, to da się sporo zaoszczędzić. A jaki sklep polecasz dla miłośników survivalu? Albo zwyczajnych zapaleńców-turystów?
na militaria.pl jest sporo fajnych promocji i mają mnóstwo dobrego sprzętu


Groska napisał:
Niewielka cena to pojęcie względne, ale jeżeli dorzucimy do tego fakt pożyteczności takiego urządzenia i wygody, jaką dzięki niemu zyskujemy, to z pewnością się opłaca
Najważniejszy w każdym sprzęcie jest jego stosunek ceny do jakości
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Najważniejszy w każdym sprzęcie jest jego stosunek ceny do jakości
Tylko żeby się o tym stosunku przekonać najpierw trzeba sprzęt kupić albo zawierzyć opinią na porównywarkach typu ceneo itp.


corka napisał:
to oczywiście zależy od konkretnego powerbanku ale np rugged można bez większego problemu przymocować do czegoś
W końcu to powerbanki outdoorowe więc lipa by była gdyby nie było możliwości ich podczepienia do plecaka w jakikolwiek sposób


Groska napisał:
Wiesz, jak można trafić na dobre promocje, to da się sporo zaoszczędzić. A jaki sklep polecasz dla miłośników survivalu? Albo zwyczajnych zapaleńców-turystów?
Ja na zakupy zawsze do militaria.pl albo stacjonarnie albo przez stronę jak nie kupuję ubrań/butów, bo jakiś drobny sprzęt to zamawiam przez sklep online


corka napisał:
na militaria.pl jest sporo fajnych promocji i mają mnóstwo dobrego sprzętu
Chyba najbardziej popularny sklep www z rzeczami do outdooru. Przede wszystkim na plus jest dla nich to ze maja sklepy tez i stacjonarne, a nie tylko www.
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
Tylko żeby się o tym stosunku przekonać najpierw trzeba sprzęt kupić albo zawierzyć opinią na porównywarkach typu ceneo itp.
ja ufam ceneo, a Ty? jakoś nigdy nie zawiodłam się na tych opiniach


Volian napisał:
Ja na zakupy zawsze do militaria.pl albo stacjonarnie albo przez stronę jak nie kupuję ubrań/butów, bo jakiś drobny sprzęt to zamawiam przez sklep online
oo no to spoko, często mnie tam odsyła wyszukiwarka i rzeczywiście mam kilka rzeczy z ich asortymentu - jeszcze o sklep stacjonarny muszę kiedyś zahaczyć ;)
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Tylko żeby się o tym stosunku przekonać najpierw trzeba sprzęt kupić albo zawierzyć opinią na porównywarkach typu ceneo itp.
tylko na ceneo raczej nie wyczytasz o stosunku jakości do ceny. Ja jednak wolę jakieś rankingi typowo danego sprzętu a nie przeglądanie sterty opinii na ceneo od ludzi, którzy być może nie mają porównania z innym sprzętem.


Volian napisał:
W końcu to powerbanki outdoorowe więc lipa by była gdyby nie było możliwości ich podczepienia do plecaka w jakikolwiek sposób
kiedyś miałam taki chiński i nie było raczej opcji przypięcia go. Mamy go w samochodzie w razie czego jako zapasowy ale raczej nie jest używany od kąd mamy tego rugged.


Volian napisał:
Chyba najbardziej popularny sklep www z rzeczami do outdooru. Przede wszystkim na plus jest dla nich to ze maja sklepy tez i stacjonarne, a nie tylko www.
tak, na pewno jest to plus dla niektórych chociaż dla mnie nie ma to zbytnio znaczenia. Natomiast bardzo duże znaczenie ma dla mnie to, że nie naciągneli mnie nigdy a bardzo często korzystam z porad ich ekspertów na livechacie.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
tak, na pewno jest to plus dla niektórych chociaż dla mnie nie ma to zbytnio znaczenia. Natomiast bardzo duże znaczenie ma dla mnie to, że nie naciągneli mnie nigdy a bardzo często korzystam z porad ich ekspertów na livechacie.
To raz, a dwa szybka wysyłka. W niektórych sklepach to tydzień się czeka na kompletowanie zamówienia i potem jeszcze X czasu na dostarczenie, a u nich 24h i masz


corka napisał:
tylko na ceneo raczej nie wyczytasz o stosunku jakości do ceny. Ja jednak wolę jakieś rankingi typowo danego sprzętu a nie przeglądanie sterty opinii na ceneo od ludzi, którzy być może nie mają porównania z innym sprzętem.
Stosunek stosunkiem, a nie raz tak Ci się coś spodoba, że i tak to kupisz i samym zakupem będziesz mega zadowolona. Rankingi też są ok, tylko trzeba mieć trochę czasu żeby ich poszukać i się w nie zagłębić. Przy zakupie czegoś droższego na bank warto


Groska napisał:
ja ufam ceneo, a Ty? jakoś nigdy nie zawiodłam się na tych opiniach
Ceneo jest chyba największym portalem z opiniami o produktach. Też ufam opinią z tej stronki. Oczywiście to jest już ostatni krok przy podjemnowaniu decyzji, ale zawsze jakoś motywuje dodatkowo
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
To raz, a dwa szybka wysyłka. W niektórych sklepach to tydzień się czeka na kompletowanie zamówienia i potem jeszcze X czasu na dostarczenie, a u nich 24h i masz
w czasach sklepów internetowych wielu sprzedawców niestety nie posiada towaru na stanie i najpierw sami to muszą zamówić i czasem to trwa trochę. Natomiast militaria faktycznie mają cały swój towar na stanie. Co jest na stronie to jest dostępne.


Volian napisał:
Stosunek stosunkiem, a nie raz tak Ci się coś spodoba, że i tak to kupisz i samym zakupem będziesz mega zadowolona. Rankingi też są ok, tylko trzeba mieć trochę czasu żeby ich poszukać i się w nie zagłębić. Przy zakupie czegoś droższego na bank warto
Owszem, zwłaszcza jako kobieta bardzo często się kieruję tym co widzę i kupuję coś dlatego, że mi się tak bardzo spodoba, że inne rzeczy już nie mają znaczenia. Nie zdarza się to często ale jednak się zdarza


Volian napisał:
Ceneo jest chyba największym portalem z opiniami o produktach. Też ufam opinią z tej stronki. Oczywiście to jest już ostatni krok przy podjemnowaniu decyzji, ale zawsze jakoś motywuje dodatkowo
a nie lepiej sprawdzać rzeczy na youtube?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
w czasach sklepów internetowych wielu sprzedawców niestety nie posiada towaru na stanie i najpierw sami to muszą zamówić i czasem to trwa trochę. Natomiast militaria faktycznie mają cały swój towar na stanie. Co jest na stronie to jest dostępne.
Tym mniejszym sklepom się po prostu nie opłaca trzymać wszystkiego na stanie i zamrażać gotówki w towarze, który nie wiadomo czy zejdzie. Militaria.pl mając te sklepy stacjonarne tak czy siak musi mieć towar na stanie


corka napisał:
Owszem, zwłaszcza jako kobieta bardzo często się kieruję tym co widzę i kupuję coś dlatego, że mi się tak bardzo spodoba, że inne rzeczy już nie mają znaczenia. Nie zdarza się to często ale jednak się zdarza
Zakup ma przede wszystkim dać nam satysfakcję z jego posiadania i przyjemność z użytkowania. Chociaż ostatnio w myśl survivalu miejskiego bardzo przydadzą się maski na smog :D Też można znaleźć takie rzucające się w oczy.


corka napisał:
a nie lepiej sprawdzać rzeczy na youtube?
Jakieś konkretne kanały polecasz?
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
Tylko żeby się o tym stosunku przekonać najpierw trzeba sprzęt kupić albo zawierzyć opinią na porównywarkach typu ceneo itp.
Nie zawsze tak robię, ale bardzo często patrzę na markę. Jeżeli jest ona przeze mnie sprawdzona, to myślę, że mogę jej zaufać również w przypadku innych produktów. Np mam tak z Fjord Nansen

Volian napisał:
W końcu to powerbanki outdoorowe więc lipa by była gdyby nie było możliwości ich podczepienia do plecaka w jakikolwiek sposób
A myślisz, że ich waga pozwala na to, żeby nosić je np. przy bojówkach? Jakoś wolałabym mieć taki sprzęt na oku a nie z tyłu plecaka, bo jak się odczepi i gdzieś upadnie to niezbyt fajnie.

Volian napisał:
Ja na zakupy zawsze do militaria.pl albo stacjonarnie albo przez stronę jak nie kupuję ubrań/butów, bo jakiś drobny sprzęt to zamawiam przez sklep online
Dzięki za radę. Właśnie znałam militaria jako sklep internetowy, ale jakoś nigdy nie korzystałam ze stacjonarnego :)


Volian napisał:
Chyba najbardziej popularny sklep www z rzeczami do outdooru. Przede wszystkim na plus jest dla nich to ze maja sklepy tez i stacjonarne, a nie tylko www.
No tak, zawsze można poprosić o radę na miejscu, przymierzyć buty czy spodnie i spokojnie pooglądać wszystko na żywo ;)
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
Dzięki za radę. Właśnie znałam militaria jako sklep internetowy, ale jakoś nigdy nie korzystałam ze stacjonarnego
Na stronie sklepu znajdziesz zakładkę ze sklepami stacjonarnymi więc ogarniesz jak daleko masz do najbliższego bez wiekszych kłopotów :) Ja korzystam z tego we Wrocławiu i polecam obsługę :)


Groska napisał:
A myślisz, że ich waga pozwala na to, żeby nosić je np. przy bojówkach? Jakoś wolałabym mieć taki sprzęt na oku a nie z tyłu plecaka, bo jak się odczepi i gdzieś upadnie to niezbyt fajnie.
Waga takiego większego powerbanka Rugged to około 350gram więc jezeli Ci rozmiar nie będzie przeszkadzał to możesz kombinować. W sumie to jeszcze nigdy nie widziałem tak noszonego powerbanka, ale jak byś kiedyś testowała to podziel się opinią jak takie rozwiązanie działa :D
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Na stronie sklepu znajdziesz zakładkę ze sklepami stacjonarnymi więc ogarniesz jak daleko masz do najbliższego bez wiekszych kłopotów Ja korzystam z tego we Wrocławiu i polecam obsługę
a jeśli jest coś ciężkiego albo mamy dużo tych zakupów to możemy w stacjonarnym sklepie poprosić o to aby nam to dostarczyli np kurierem tak jak w sklepie?


Volian napisał:
Waga takiego większego powerbanka Rugged to około 350gram więc jezeli Ci rozmiar nie będzie przeszkadzał to możesz kombinować. W sumie to jeszcze nigdy nie widziałem tak noszonego powerbanka, ale jak byś kiedyś testowała to podziel się opinią jak takie rozwiązanie działa
350g to dość sporo. Można to do plecaka jakoś przyczepić?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Na stronie sklepu znajdziesz zakładkę ze sklepami stacjonarnymi więc ogarniesz jak daleko masz do najbliższego bez wiekszych kłopotów Ja korzystam z tego we Wrocławiu i polecam obsługę
A we wrocławiu jest jeszcze ten koło rynku czy ten na bielanach punkt został??


corka napisał:
350g to dość sporo. Można to do plecaka jakoś przyczepić?
To tyle ile waży twój telefon niespecjalnie to dużo, jak go schowasz w spodniach to raczej nie spadną :D
 
Do góry