Wszystko o survivalu

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
A we wrocławiu jest jeszcze ten koło rynku czy ten na bielanach punkt został??
Jakoś niedawno go jeszcze widziałem, więc raczej wciąż istnieje :D Będę w rynku to sprawdzę :D


corka napisał:
350g to dość sporo. Można to do plecaka jakoś przyczepić?
https://www.militaria.pl/rugged/akumulator_zewnetrzny_rugged_solar_spb15000_silver_white_p77925.xml ten można na pewno to plecaka przyczepić bo jest karabińczyk z innymi trzeba by pokombinować


corka napisał:
a jeśli jest coś ciężkiego albo mamy dużo tych zakupów to możemy w stacjonarnym sklepie poprosić o to aby nam to dostarczyli np kurierem tak jak w sklepie?
To w takim wypadku nie lepiej od razu zamawiać przez stronę sklepu online? Nie sprawdzałem takiej opcji o której mówisz.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jakoś niedawno go jeszcze widziałem, więc raczej wciąż istnieje Będę w rynku to sprawdzę
jeśli mówicie o tym na oławskiej to jest nadal


Volian napisał:
https://www.militari...hite_p77925.xml tenmożna na pewno to plecaka przyczepić bo jest karabińczyk z innymi trzeba by pokombinować
to dobrze bo najbardziej praktyczny będzie taki powerbank przypięty do plecaka w czasie wędrówki wg mnie.


Volian napisał:
To w takim wypadku nie lepiej od razu zamawiać przez stronę sklepu online? Nie sprawdzałem takiej opcji o której mówisz.
w sumie racja. W końcu wysyłka kurierem jest tańsza niż zazwyczaj przejazd taksówką
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
w sumie racja. W końcu wysyłka kurierem jest tańsza niż zazwyczaj przejazd taksówką
Dostawa przeważnie to jakieś groszowe sprawy wychodzą. Chyba 5zł z tego co pamiętam


corka napisał:
to dobrze bo najbardziej praktyczny będzie taki powerbank przypięty do plecaka w czasie wędrówki wg mnie.
Też tak uważam. Ma się tez więcej miejsca w plecaku na inne gadżety, bardziej potrzebne


corka napisał:
jeśli mówicie o tym na oławskiej to jest nadal
Tak, o oławskiej. W sumie jeszcze nie byłem w tym na Bielanach. Więcej asortymentu mają?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Dostawa przeważnie to jakieś groszowe sprawy wychodzą. Chyba 5zł z tego co pamiętam
Nie trzeba zaraz jechać taksówką ale kurier na pewno jest wygodniejszy.


Volian napisał:
Też tak uważam. Ma się tez więcej miejsca w plecaku na inne gadżety, bardziej potrzebne
Gorzej jak w trakcie wędrówki taki powerbank odepnie się od plecaka. wtedy kasa w plecy i prądu brak.


Volian napisał:
Tak, o oławskiej. W sumie jeszcze nie byłem w tym na Bielanach. Więcej asortymentu mają?
sklep jest mniejszy ale dobrze wyposażony.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
sklep jest mniejszy ale dobrze wyposażony.
W sumie każdy ich sklep jest dobrze wyposażony :D Mimo wszystko preferuję sklep online, jakoś mniejsza presję zakupową odczuwam.



samoyed napisał:
Gorzej jak w trakcie wędrówki taki powerbank odepnie się od plecaka. wtedy kasa w plecy i prądu brak.
No to już trzeba porządnie przyczepiać! Poza tym jak masz karabińczyk przy powerbanku to jak ma ci się taki odpiąć samoczynnie?


samoyed napisał:
Nie trzeba zaraz jechać taksówką ale kurier na pewno jest wygodniejszy.
Albo dostawa do paczkomatu. Jak dobrze pamiętam to militaria też ma taką opcję wysyłki, a to jest połączenie szybkości dowozu kuriera z wygodą odbioru w każdym momencie
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
W sumie każdy ich sklep jest dobrze wyposażony :D Mimo wszystko preferuję sklep online, jakoś mniejsza presję zakupową odczuwam.
ja też wolę robić zakupy on-line, zwłaszcza, że można trafić na fajne opcje typu dni darmowej dostawy, które trwają obecnie ;)


Volian napisał:
No to już trzeba porządnie przyczepiać! Poza tym jak masz karabińczyk przy powerbanku to jak ma ci się taki odpiąć samoczynnie?
zwyczajnie można przyczepić gdzieś z przodu i kontrolować co się z nim dzieje, a chyba właśnie o to chodzi, żeby go mieć na zewnątrz, żeby mógł się naładować

Volian napisał:
Albo dostawa do paczkomatu. Jak dobrze pamiętam to militaria też ma taką opcję wysyłki, a to jest połączenie szybkości dowozu kuriera z wygodą odbioru w każdym momencie
z doświadczenia wiem, że sklep dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, ale z kurierami bywa różnie i narzucają swoją dyspozycyjność, nie mniej jednak jest to duże udogodnienie, tym bardziej podczas DDD ;D
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
ja też wolę robić zakupy on-line, zwłaszcza, że można trafić na fajne opcje typu dni darmowej dostawy, które trwają obecnie
Dobrze wiedzieć, bo chciałem sobie na dniach zamówić rękawice taktyczne do paintballu to zrobię to zaraz :)


Groska napisał:
z doświadczenia wiem, że sklep dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, ale z kurierami bywa różnie i narzucają swoją dyspozycyjność, nie mniej jednak jest to duże udogodnienie, tym bardziej podczas DDD ;D
Ja już miałem tyle przebojów z kurierami, że wolę paczkomat albo odbiór osobisty. Choć wiem, że z militariów bardzo dobrze zapakowane przesyłki nadają, bo czołowke jak kupiłem to musiałem sie troche nameczyc zeby ja odpakowac


Groska napisał:
zwyczajnie można przyczepić gdzieś z przodu i kontrolować co się z nim dzieje, a chyba właśnie o to chodzi, żeby go mieć na zewnątrz, żeby mógł się naładować
Z przodu moze przeszkadzać, ale przy 85l plecaku na pewno znajdzie sie dla niego dogodne miejsce z dostępem do duzej ilosci swiatła
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Dobrze wiedzieć, bo chciałem sobie na dniach zamówić rękawice taktyczne do paintballu to zrobię to zaraz
Masz jakiś konkretny model upatrzony??


Volian napisał:
Ja już miałem tyle przebojów z kurierami, że wolę paczkomat albo odbiór osobisty. Choć wiem, że z militariów bardzo dobrze zapakowane przesyłki nadają, bo czołowke jak kupiłem to musiałem sie troche nameczyc zeby ja odpakowac
czołówce się raczej nic nie stanie w transporcie gorzej jak to jakiś delikatny materiał.


Volian napisał:
Z przodu moze przeszkadzać, ale przy 85l plecaku na pewno znajdzie sie dla niego dogodne miejsce z dostępem do duzej ilosci swiatła
Większośc nawet małych plecaków ma na środku kieszeń z siatki, dodatkowo siateczka jest czarna,
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Większośc nawet małych plecaków ma na środku kieszeń z siatki, dodatkowo siateczka jest czarna,
Masz na myśli ten system molle tak? Nie wiem tylko jakby przymocować do tego taki sprzęt. Paracordem ?


samoyed napisał:
czołówce się raczej nic nie stanie w transporcie gorzej jak to jakiś delikatny materiał.
Może pęknąć obudowa na przykład, a nikt nie chciałby otrzymać uszkodzonej przesyłki. W sklepach typowo militarnych raczej takich bardzo delikatnych rzeczy to nie ma


samoyed napisał:
Masz jakiś konkretny model upatrzony??
Te zamówiłem rekawice mechanix wear original yellow. Do paintballu nie muszą mieć kamuflażu
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Masz na myśli ten system molle tak? Nie wiem tylko jakby przymocować do tego taki sprzęt. Paracordem ?
kieszeń z siatki to nie jest molle. Molle jest przekładane


Volian napisał:
Może pęknąć obudowa na przykład, a nikt nie chciałby otrzymać uszkodzonej przesyłki. W sklepach typowo militarnych raczej takich bardzo delikatnych rzeczy to nie ma
pamiętajmy też, że takie sklepy sprzedają nie tylko rzeczy typowo militarne. Tak czy inaczej dobre zapakowanie towaru to raczej norma w dobrych sklepach


Volian napisał:
Te zamówiłem https://www.militari...g-01_p72964.xml. Do paintballu nie muszą mieć kamuflażu
mechanixy są super bo prawie ich nie czuć. Na pewno będziesz zadowolony.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
mechanixy są super bo prawie ich nie czuć. Na pewno będziesz zadowolony.
Masz takie same rękawice? Jak się spisują? Nie porozdzierały się ?


corka napisał:
pamiętajmy też, że takie sklepy sprzedają nie tylko rzeczy typowo militarne. Tak czy inaczej dobre zapakowanie towaru to raczej norma w dobrych sklepach
Na pewno jakiejś wiatrówki nikt przez sklep online nie kupi ale gazy czy jakieś skarpetki czemu nie


corka napisał:
kieszeń z siatki to nie jest molle. Molle jest przekładane
Jakoś tak o tym molle pomyślałem, bo powerbanki są spore przeważnie
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Masz takie same rękawice? Jak się spisują? Nie porozdzierały się ?
Ja w mechanixach na rowerze śmigam maraton i w warunkach błota totalnego spisują się świetnie.


Volian napisał:
Na pewno jakiejś wiatrówki nikt przez sklep online nie kupi ale gazy czy jakieś skarpetki czemu nie
Dlaczego wiatrówki nie?? małe wiatrówki spokojnie można zamawiać i zostaną bez najmniejszego kłopotu dostarczone.


Volian napisał:
Jakoś tak o tym molle pomyślałem, bo powerbanki są spore przeważnie
Nie są większe od obecnych smartfonów chociaż te też nie są specjalnie malutkie.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Ja w mechanixach na rowerze śmigam maraton i w warunkach błota totalnego spisują się świetnie.
no one są super bo zapewniają genialny chwyt


samoyed napisał:
Dlaczego wiatrówki nie?? małe wiatrówki spokojnie można zamawiać i zostaną bez najmniejszego kłopotu dostarczone.
oczywiście, że tak :) I małe i duże. Kurierzy dostarczają te większe paczki


samoyed napisał:
Nie są większe od obecnych smartfonów chociaż te też nie są specjalnie malutkie.
no i np taki solarny można sobie na plecaku zawiesić
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Dlaczego wiatrówki nie?? małe wiatrówki spokojnie można zamawiać i zostaną bez najmniejszego kłopotu dostarczone.
Wydaje mi się, że wiele osób wolałoby zobaczyć taką wiatrówkę na zywo przed wydaniem na nią kilkuset złotych, a potem po namyśle zakupić online


samoyed napisał:
Nie są większe od obecnych smartfonów chociaż te też nie są specjalnie malutkie.
Taki solarny https://www.militaria.pl/rugged/akumulator_zewnetrzny_rugged_solar_spb15000_black_p77922.xml to już jest spory do noszenia


samoyed napisał:
Ja w mechanixach na rowerze śmigam maraton i w warunkach błota totalnego spisują się świetnie.
W jaki modelu? Masz pełne czy bez palcowe ?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Wydaje mi się, że wiele osób wolałoby zobaczyć taką wiatrówkę na zywo przed wydaniem na nią kilkuset złotych, a potem po namyśle zakupić online
a wolicie małe wiatrówki czy duze ?

Volian napisał:
ale w lesie chyba ciężko będzie do naładowania, bo tam wszędzie drzewa

Volian napisał:
W jaki modelu? Masz pełne czy bez palcowe ?
https://www.militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_original_women_s_pink_camo_mg-72_p72961.xmlja mam takie do paintballa
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
ja mam takie do paintballa
Całkiem fajne. Nie wiedziałem, że są też tak kobiece kolory od mechanixa


kotka10 napisał:
ale w lesie chyba ciężko będzie do naładowania, bo tam wszędzie drzewa
W czym to przeszkadza? Promienie słoneczne tak czy siak będą padały na panele. Nawet przy dużym zachmurzeniu taki powerbank się cały czas ładuje. Oczywiście nie tak szybko jak przy słonecznej pogodzie


kotka10 napisał:
a wolicie małe wiatrówki czy duze ?
I te i te mają plusy. Kiedyś większość osób wiatrówki miała tylko długie i tak się utarło, że jak wiatrówka to karabin. Ja cenię sobie w krótkich to, ze nie zabierają dużo miejsca, a frajdy ze strzelania jest tyle samo. Umarex ma sporo takich modeli
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Całkiem fajne. Nie wiedziałem, że są też tak kobiece kolory od mechanixa
oczywiście że tak przecież nie możemy być dyskryminowane :D



Volian napisał:
W czym to przeszkadza? Promienie słoneczne tak czy siak będą padały na panele. Nawet przy dużym zachmurzeniu taki powerbank się cały czas ładuje. Oczywiście nie tak szybko jak przy słonecznej pogodzie
a myślałam że jak nie będzie słońca to się w ogóle nie będzie ładował, super sprawa na jakieś wypady kilkudniowe



Volian napisał:
I te i te mają plusy. Kiedyś większość osób wiatrówki miała tylko długie i tak się utarło, że jak wiatrówka to karabin. Ja cenię sobie w krótkich to, ze nie zabierają dużo miejsca, a frajdy ze strzelania jest tyle samo. Umarex ma sporo takich modeli
a mają ten system blowback ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
oczywiście że tak przecież nie możemy być dyskryminowane
Sprawa oczywista, ale i tak rzadko się spotyka takie kolor w tego typu odzieży outdoorowo taktycznej :p


kotka10 napisał:
a myślałam że jak nie będzie słońca to się w ogóle nie będzie ładował, super sprawa na jakieś wypady kilkudniowe
Nie, nie promienie słoneczne są cały czas nawet jak jest bardzo pochmurno więc panele solarne działają również przez cały czas tylko z różną skutecznością


kotka10 napisał:
a mają ten system blowback ?
Wiatrówki Umarexa? Nie sprawdzałem wszystkich, ale te które widziałem nie miały. Jak znajdziesz taką która ma to podeślij :)
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Sprawa oczywista, ale i tak rzadko się spotyka takie kolor w tego typu odzieży outdoorowo taktycznej :p
W sumie to masz rację, większość rzeczy jest w takich stonowanych kolorach, ale czasami właśnie takie rękawiczki dodają super efektu, gdzie wszystko ładnie ze sobą współgra i czujemy się w tym po prostu dobrze. Bo my lubimy wyglądać dobrze :D



Volian napisał:
Nie, nie promienie słoneczne są cały czas nawet jak jest bardzo pochmurno więc panele solarne działają również przez cały czas tylko z różną skutecznością
czyli to jest niezbędnik jeżeli chodzi o wypady gdzie potrzebujemy mieć kontakt ze światem :) zabieracie coś jeszcze specjalnego na różnego wyjścia w góry czy w las ??



Volian napisał:
Wiatrówki Umarexa? Nie sprawdzałem wszystkich, ale te które widziałem nie miały. Jak znajdziesz taką która ma to podeślij
https://www.militaria.pl/umarex/wiatrowka_umarex_sa9_operator_edition_4,5_mm_5_8324_p86199.xmltutaj takie coś znalazłam
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
W sumie to masz rację, większość rzeczy jest w takich stonowanych kolorach, ale czasami właśnie takie rękawiczki dodają super efektu, gdzie wszystko ładnie ze sobą współgra i czujemy się w tym po prostu dobrze. Bo my lubimy wyglądać dobrze
te Twoje rękawiczki są genialne. Muszę kupić takie same bo bardzo mi się podobają


kotka10 napisał:
czyli to jest niezbędnik jeżeli chodzi o wypady gdzie potrzebujemy mieć kontakt ze światem zabieracie coś jeszcze specjalnego na różnego wyjścia w góry czy w las ??
fajnie mieć osobny edc na wyjścia w góry przygotowany


kotka10 napisał:
https://www.militari...8324_p86199.xmltutajtakie coś znalazłam
super to jakaś nowość?
 
Do góry