Wszystko o survivalu

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
fajnie mieć osobny edc na wyjścia w góry przygotowany
Jakby tak człowiek chciał mieć edc w góry, edc na miasto etc. to kupę kasy by trzeba było wydać :D


kotka10 napisał:
czyli to jest niezbędnik jeżeli chodzi o wypady gdzie potrzebujemy mieć kontakt ze światem zabieracie coś jeszcze specjalnego na różnego wyjścia w góry czy w las ??
Dobre buty, okulary przeciw słoneczne i coś na kleszce - must have. Reszta według Twoich upodobań


corka napisał:
te Twoje rękawiczki są genialne. Muszę kupić takie same bo bardzo mi się podobają
Do paintballu pasują jak najbardziej, bo przy asg to już by się wgl nie sprawdziły :p
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
super to jakaś nowość?
jeżeli chodzi o nowość to bardziej takie coś :D https://www.militaria.pl/umarex/pistolet_co2_ram_combat_walther_ppq_m2_t4e_2_4760_p87007.xml?wkm=Slider&kr=Walther-PPQ-RAM



Volian napisał:
Dobre buty, okulary przeciw słoneczne i coś na kleszce - must have. Reszta według Twoich upodobań
stosujesz naturalne czy chemiczne środki na kleszcze ?



Volian napisał:
Do paintballu pasują jak najbardziej, bo przy asg to już by się wgl nie sprawdziły :p
a do asg też nosi się ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
jeżeli chodzi o nowość to bardziej takie coś
I co jest rewelacyjnego w tym pistolecie, że jest taką nowością?


kotka10 napisał:
stosujesz naturalne czy chemiczne środki na kleszcze ?
Stosuję muga z deet. Nie wierzę w jakieś naturalne ekstrakty, świeczki zapachowe i inne tego typu rzeczy. Jak coś ma działać to musi truć kleszcze czyli być chemiczne


kotka10 napisał:
a do asg też nosi się ?
ASG z założenia ma promować zabawę z jak największym realizmem, więc rękawiczki taktyczne (najlepiej jak najbardziej zbiliżone do rzeczywistego wyposażenia wojskowego) są niezbędne. No i oczywiście jest to też część kamuflażu
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
I co jest rewelacyjnego w tym pistolecie, że jest taką nowością?
na przykład to, że może leżeć załadowany przez miesiąc?


Volian napisał:
Stosuję muga z deet. Nie wierzę w jakieś naturalne ekstrakty, świeczki zapachowe i inne tego typu rzeczy. Jak coś ma działać to musi truć kleszcze czyli być chemiczne
Mugga na pewno lepsza ze względu na deet ale bioinsektal akurat jest bardzo dobry


Volian napisał:
ASG z założenia ma promować zabawę z jak największym realizmem, więc rękawiczki taktyczne (najlepiej jak najbardziej zbiliżone do rzeczywistego wyposażenia wojskowego) są niezbędne. No i oczywiście jest to też część kamuflażu
i jakie wg Ciebie są najbardziej zbliżone do rzeczywistego wyposażenia? Możesz pokazać?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
na przykład to, że może leżeć załadowany przez miesiąc?
Obejrzałem recenzję na YT u nich na kanale tego pistoletu https://www.youtube.com/watch?v=8yCsMA_s1dQ i zrobil na mnie wrażenie, a teraz jeszcze 300zł taniej o_O Chyba czas poważnie pomyśleć o zakupie pierwszego pistoletu :D Myślicie że warto?


corka napisał:
Mugga na pewno lepsza ze względu na deet ale bioinsektal akurat jest bardzo dobry
A czy coś takiego jak Vaco ktoś stosował? Jest dostępny na militaria.pl od tego sezonu ale waham się czy spróbować czy kupić znów muga, bo kończy mi się butelka i trzeba zakupy zrobić


corka napisał:
i jakie wg Ciebie są najbardziej zbliżone do rzeczywistego wyposażenia? Możesz pokazać?
Tutaj masz dla przykładu woodlandy https://www.militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_m-pact_woodland_new_mpt-77_p78241.xmlWytrzymałe i w terenie leśnym spiszą się bankowo bardzo dobrze :)
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
I co jest rewelacyjnego w tym pistolecie, że jest taką nowością?
no i to że można wsadzić różne kulki. Czy warto hmm ciężko stwierdzić jak jesteś zajarany tym tematem, no i masz na tyle pieniędzy to warto wypróbować



Volian napisał:
A czy coś takiego jak Vaco ktoś stosował? Jest dostępny na militaria.pl od tego sezonu ale waham się czy spróbować czy kupić znów muga, bo kończy mi się butelka i trzeba zakupy zrobić
stosuje bioinsektal na moje zwierzaki, a na siebie vaco i mugga i mogę polecić oba, temat kleszczy dla mnie poszedł w zapomnienie a teraz vaco jest jeszcze na przecenie https://www.militaria.pl/vaco/spray_vaco_na_kleszcze_deet_30_170_ml_dv60_p85766.xml
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
no i to że można wsadzić różne kulki. Czy warto hmm ciężko stwierdzić jak jesteś zajarany tym tematem, no i masz na tyle pieniędzy to warto wypróbować
Ale tak na raz można wpakować do magazynku tego Walthera ppq kulki gaz/guma??



kotka10 napisał:
stosuje bioinsektal na moje zwierzaki, a na siebie vaco i mugga i mogę polecić oba, temat kleszczy dla mnie poszedł w zapomnienie a teraz vaco jest jeszcze na przecenie
Faktycznie, dzięki za info. Chyba zamówię jeszcze dzisiaj :D A ten spray co zamraża https://www.militaria.pl/vaco/srodek_vaco_do_usuwania_kleszczy_2w1_dv36_p85760.xmlteż próbowałaś kiedyś?
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
no i to że można wsadzić różne kulki. Czy warto hmm ciężko stwierdzić jak jesteś zajarany tym tematem, no i masz na tyle pieniędzy to warto wypróbować
Ale tak na raz można wpakować do magazynku tego Walthera ppq kulki gaz/guma??


Można można :D na stronie jest napisane , że w magazynku mogą się znajdować naraz różne kulki. A swoją drogą wiecie może gdzie można dokupić naboje do tego walthera ?

kotka10 napisał:
stosuje bioinsektal na moje zwierzaki, a na siebie vaco i mugga i mogę polecić oba, temat kleszczy dla mnie poszedł w zapomnienie a teraz vaco jest jeszcze na przecenie
Faktycznie, dzięki za info. Chyba zamówię jeszcze dzisiaj :D A ten spray co zamraża [ ...] też próbowałaś kiedyś?


Mój psiak był na bioinsektalu i ogólnie bardzo dobrze działa i żadnego kleszcza jeszcze nie znalazłam. A co do tego zamrażania, to wiadomo może czy nie podrażnia skóry ? i czy dawka w jednym 'psiku' na pewno zabije kleszcza czy trzeba psikać do oporu ??
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Można można na stronie jest napisane , że w magazynku mogą się znajdować naraz różne kulki. A swoją drogą wiecie może gdzie można dokupić naboje do tego walthera ?
Na pewno znajdziesz w militaria.pl wystarczy żebyś w wyszukiwarkę spisała "kule gumowe" i się znajdą do Twojego modelu. Zawsze też możesz na czacie online zapytać to Ci szybko pomogą


mymyk napisał:
Mój psiak był na bioinsektalu i ogólnie bardzo dobrze działa i żadnego kleszcza jeszcze nie znalazłam. A co do tego zamrażania, to wiadomo może czy nie podrażnia skóry ? i czy dawka w jednym 'psiku' na pewno zabije kleszcza czy trzeba psikać do oporu ??
Według tego co wyczytałem na stronie militaria.pl to po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu która pozawala na zamrożenie kleszcza.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Na pewno znajdziesz w militaria.pl wystarczy żebyś w wyszukiwarkę spisała "kule gumowe" i się znajdą do Twojego modelu. Zawsze też możesz na czacie online zapytać to Ci szybko pomogą
w sumie taksię zastanawiam kule gumowe i pieprzowe okej, ale do czego służą te proszkowe ? :p



Volian napisał:
Według tego co wyczytałem na stronie militaria.pl to po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu która pozawala na zamrożenie kleszcza.
i normalnie wtedy wyciągamy kleszcza ? jednak po takim "zabiegu" warto pojechać do szpitala
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
w sumie taksię zastanawiam kule gumowe i pieprzowe okej, ale do czego służą te proszkowe ? :p
Możesz nimi strzelać do takich tarcz na przykład https://www.militaria.pl/tm/tarcze_sylwetkowe_terrorysta_-_pakiet_10_szt_p76172.xml


kotka10 napisał:
i normalnie wtedy wyciągamy kleszcza ? jednak po takim "zabiegu" warto pojechać do szpitala
Przekręcasz i wyciągasz. Dobrze, że już sezon kleszczowy się kończy. Teraz nas zacznie mróz dręczyć więc ciepłe rękawiczki się przydadzą
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Możesz nimi strzelać do takich tarcz na przykład https://www.militari..._szt_p76172.xml
Kurcze, profesjonalnie wyglądają te tarcze. Ciężko będzie ustrzelić maksymalną ilość punktów : / ja to chyba zostaje przy podstawowych okągłych --> https://www.militaria.pl/tm/kulochwyt_wiatrowkowy_z_tarczami_p144.xml:D



Volian napisał:
Przekręcasz i wyciągasz. Dobrze, że już sezon kleszczowy się kończy. Teraz nas zacznie mróz dręczyć więc ciepłe rękawiczki się przydadzą
FN ma fajne ocieplane rękawiczki --> https://www.militaria.pl/fjord_nansen/rekawice_fjord_nansen_micropile_black_p6736.xml
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
FN ma fajne ocieplane rękawiczki
Śnieg do nich nie przywiera? Słyszałem, że najlepsze są impacty od mechanixa


mymyk napisał:
Kurcze, profesjonalnie wyglądają te tarcze. Ciężko będzie ustrzelić maksymalną ilość punktów : / ja to chyba zostaje przy podstawowych okągłych --
To jest caly kulochwyt nawet. Masz go kupionego? Ciekawi mnie czy się nie wywala po każdym strzale
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Śnieg do nich nie przywiera? Słyszałem, że najlepsze są impacty od mechanixa
jeśli do wyboru jest jakaś firma i mechanixy to zawsze wybiorę mechanixy. Ich rękawice są po prostu najlepsze


Volian napisał:
To jest caly kulochwyt nawet. Masz go kupionego? Ciekawi mnie czy się nie wywala po każdym strzale
z opisu: "Uwaga! Tarcze nie stanowią kulochwytu." ;)
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
jeśli do wyboru jest jakaś firma i mechanixy to zawsze wybiorę mechanixy. Ich rękawice są po prostu najlepsze
Jakie masz?


corka napisał:
z opisu: "Uwaga! Tarcze nie stanowią kulochwytu."
Nie przeczytałem opisu tylko się zachwyciłem zestawem :D Wiesz gdzie taki kulochwyt dostanę?
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
A to czym mechanixy się tak wyróżniają , że są takie super nad super ?
przede wszystkim są wytrzymale, zapewniają dobry chwyt i są w super cenach.

mymyk napisał:
Tutaj masz taki przykładowy
Już zamówiony :D od niedawna mam takiego colta ale za bardzo nie miałem do czego strzelać:p
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
przede wszytkim sa wytrzymale, zapewniaja dobry chwyt i sa w super cenach https://www.militari...clause=mechanix
sama mam i do paintballa i na zimę. Nie wyobrażam sobie gry bez nich



Volian napisał:
Już zamówiony od niedawna mam takiego colta https://www.militari...0529_p75154.xmliza bardzo nie miałem do czego strzelać:p
na zdjęciach wygląda po prostu jak z plastiku, ale widzę że metal jest :) i co jak się strzela do strzelniczy ? w domu strzelasz ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Piotrucha napisał:
Jakie macie hamaki? Zastanawiam się nad zakupem Hammocka.
lesovik duch - mam taki na ogrodzie rozpięty przez całe lato. Na zimę go zwijam i tutaj jest jego ogromy plus bo po złożeniu ma objętość około 1 litra więc praktycznie nie zajmuje miejsca w szafie



kotka10 napisał:
sama mam i do paintballa i na zimę. Nie wyobrażam sobie gry bez nich
Jakie masz na zimę?


kotka10 napisał:
na zdjęciach wygląda po prostu jak z plastiku, ale widzę że metal jest i co jak się strzela do strzelniczy ? w domu strzelasz ?
Jak w domu? Ktoś wgl strzela w domu? Mam taki kulochwyt i w bezpiecznym otoczeniu na podwórku sobie strzelam. Co do samego strzelania to super, waga robi swoje i odrzut też dodaje realizmu także można się bawić baaardzo długo tym sprzętem
 
Do góry