Wojciech Cejrowski

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
polecam Ci jego książkę Gringo wśród dzikich plemion na pewno ci się spodoba
Ja czytałem i spodobał mi się zarówno styl pisania, jak i treść książki.
On ma więcej w swoim literackim dorobku; pewnie jeszcze po coś sięgnę :)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Ja czytałem i spodobał mi się zarówno styl pisania, jak i treść książki.
On ma więcej w swoim literackim dorobku; pewnie jeszcze po coś sięgnę :)

jeśli przeczytałeś Gringo to polecam teraz Rio Anaconda niejako druga część ale głębsze przemyślenia i bardziej uduchowiona
 

Tamburynek

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
394
Punkty reakcji
7
Miasto
Małopolska
Dla mnie spoko koleś czy inteligentny ? napewno nie głupi jezdzi koleś po świecie a wiadomo człowiek w domu głupieje a on zwiedza kraje poznaje kultury swiatowe to uczy wiedzy. Tak myśle. Ten jego program oglądam czasem podoba mi się.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Dla mnie spoko koleś czy inteligentny ? napewno nie głupi jezdzi koleś po świecie a wiadomo człowiek w domu głupieje a on kraje poznaje kultury swiatowe to uczy wiedzy. Tak myśle. Ten jego program oglądam czasem podoba mi się.

W sumie zastanawia mnie jedno - jakim cudem, zwiedziwszy tyle różnych miejsc, może zachowywać tak skostniałe poglądy. I żeby nie było, bardzo go szanuję, nawet byłem na jego wystąpieniu na KULu i dostałem autografy na książkach ;) Tylko po prostu zastanawia mnie, dlaczego on nie dopuszcza myśli, że co kultura, to obyczaj.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
W sumie zastanawia mnie jedno - jakim cudem, zwiedziwszy tyle różnych miejsc, może zachowywać tak skostniałe poglądy. I żeby nie było, bardzo go szanuję, nawet byłem na jego wystąpieniu na KULu i dostałem autografy na książkach ;) Tylko po prostu zastanawia mnie, dlaczego on nie dopuszcza myśli, że co kultura, to obyczaj.
Chyba nie znasz jego poglądów zbyt dokładnie. Ja lubię go i często słucham jego wypowiedzi. Można z nich wywnioskować, że on ma na prawdę głębokie poszanowanie, dla odmiennych kultur, tylko że nie pasuje do modelu politpoprawnego. Np twierdzi, że dekolonizacja była błędem i ma racje...

http://www.wirtualnemedia.pl/article/27185...kiego_z_TVN.htm
no tak koniecznie musza uzgadniac ramowke z aktywistami homoseksualnymi
wszak to samo dobro i prawda i z ich ust plynie...
nie zdziwie sie jak tvn sie ugnie
(jeszcze michnik by skrytykowal?) albo jeszcze gorzej przestal zaliczac waltera do ludzi rozumnych...
ITI i Agora walczą o rząd dusz, tvnowi konflikt z nimi może być nawet na rączkę.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Ma poszanowanie, ale zawsze jest tam między wierszami "moja kultura i tak jest lepsza, a wiara - jedyna słuszna". Wystarczy spojrzeć, jak wypowiada się o szamanizmie - traktuje go jako zabawkę dla ludzi, którzy "nie znają prawdziwego Boga", a chyba nie zdaje sobie sprawy, jak uduchowieni są tacy ludzie. Przeciętny polski katolik nie dorasta pod tym względem do pięt przeciętnemu "dzikusowi z dzidą".
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ma poszanowanie, ale zawsze jest tam między wierszami "moja kultura i tak jest lepsza, a wiara - jedyna słuszna". Wystarczy spojrzeć, jak wypowiada się o szamanizmie - traktuje go jako zabawkę dla ludzi, którzy "nie znają prawdziwego Boga", a chyba nie zdaje sobie sprawy, jak uduchowieni są tacy ludzie. Przeciętny polski katolik nie dorasta pod tym względem do pięt przeciętnemu "dzikusowi z dzidą".
poczytaj go lepiej
zmienisz zdanie, wiecej sam sie bedziesz smial z tego co tutaj napisales
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ma poszanowanie, ale zawsze jest tam między wierszami "moja kultura i tak jest lepsza, a wiara - jedyna słuszna". Wystarczy spojrzeć, jak wypowiada się o szamanizmie - traktuje go jako zabawkę dla ludzi, którzy "nie znają prawdziwego Boga", a chyba nie zdaje sobie sprawy, jak uduchowieni są tacy ludzie. Przeciętny polski katolik nie dorasta pod tym względem do pięt przeciętnemu "dzikusowi z dzidą".
I on o tym często mówi. Potrafi pogodzić szacunek dla innych kultur i zrozumienie różnorodności bez rezygnacji i relatywizowania własnej kultury. Rzadka mądrość w obecnych czasach.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Do czego to doszło żeby zboczeńcy mieli wpływ na ramówkę komercyjnej telewizji?
Moim zdaniem TVN się nie ugnie, homosi jest zbyt mało i to raczej oni bardziej potrzebują TVN-u niż TVN ich.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ma poszanowanie, ale zawsze jest tam między wierszami "moja kultura i tak jest lepsza, a wiara - jedyna słuszna". Wystarczy spojrzeć, jak wypowiada się o szamanizmie - traktuje go jako zabawkę dla ludzi, którzy "nie znają prawdziwego Boga", a chyba nie zdaje sobie sprawy, jak uduchowieni są tacy ludzie. Przeciętny polski katolik nie dorasta pod tym względem do pięt przeciętnemu "dzikusowi z dzidą".
Wiesz obiektywnie nasza kultura jest lepsza. My latamy w kosmos oni mieszkają w chatkach zrobionych m.in. ze zwierzęcego kału.
Co do wiary, oni tez pewnie uważają, że ich jest lepsza i jedynie słuszna, tak to już jest.

Czy oni są bardziej uduchowieni to ja nie wiem. Fakt, że chrześcijaństwo w Europie przeżywa kryzys, w Polsce też się zaczęło, ale nie wiem czy na tej podstawie można twierdzić, że oni są bardziej uduchowieni.

Poza tym powinieneś też chyba dokładniej poczytać i posłuchać jego wypowiedzi.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Przede wszystkim nasza kultura jest bardziej nasza. To jest jej istotna zaleta. Bez naszej kultury nie będziemy mieli żadnej.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Nie możesz nic stwierdzić obiektywnie ;) Latanie w kosmos wcale nie czyni nas lepszymi. Ja bym wolał, żeby człowiek nie szkodził naturze i drugiemu człowiekowi, niż żeby latał w kosmos. Poza tym Cejrowski nie jest naukowcem ani filozofem, tylko publicystą, więc może sobie pozwolić na to, co robi (szykanowanie gejów, feministek etc). Jak już mówiłem, nic do niego nie mam, ale jest ciekawym przypadkiem ;)

Przede wszystkim nasza kultura jest bardziej nasza. To jest jej istotna zaleta. Bez naszej kultury nie będziemy mieli żadnej.

Zawsze można zmienić swoją kulturę (Cejrowski "uciekając" z Polski przeciez zostawia swoją kulturę i żyje w innej, dlatego tym bardziej jego zachowanie jest dla mnie pełne sprzeczności).
 

Tamburynek

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
394
Punkty reakcji
7
Miasto
Małopolska
W sumie zastanawia mnie jedno - jakim cudem, zwiedziwszy tyle różnych miejsc, może zachowywać tak skostniałe poglądy. I żeby nie było, bardzo go szanuję, nawet byłem na jego wystąpieniu na KULu i dostałem autografy na książkach ;) Tylko po prostu zastanawia mnie, dlaczego on nie dopuszcza myśli, że co kultura, to obyczaj.
Słuchaj ty też masz na pewno jakieś podlądy tzw. poglady stałe które nie zmieniasz ,,od tak" widać pogląd w
sprawie religii ma stały i niezmienny a nie jak wiatr zawieje tak mówi . Za to ma plus u mnie !
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Nie możesz nic stwierdzić obiektywnie ;) Latanie w kosmos wcale nie czyni nas lepszymi. Ja bym wolał, żeby człowiek nie szkodził naturze i drugiemu człowiekowi, niż żeby latał w kosmos. Poza tym Cejrowski nie jest naukowcem ani filozofem, tylko publicystą, więc może sobie pozwolić na to, co robi (szykanowanie gejów, feministek etc). Jak już mówiłem, nic do niego nie mam, ale jest ciekawym przypadkiem ;)
Dobra wolisz siedzieć teraz na necie i rozmawiać sobie potencjalnie z ludźmi z całego świata czy lepić chatkę z gówna? :)

Może nie jest filozofem czy naukowcem ale czy dyplom takich studiów powoduje, że dopiero można się wypowiadać :]
Zawsze można zmienić swoją kulturę (Cejrowski "uciekając" z Polski przeciez zostawia swoją kulturę i żyje w innej, dlatego tym bardziej jego zachowanie jest dla mnie pełne sprzeczności)
.
Sam stwierdził, że zawsze będzie Polakiem, zmienia tylko paszport. Z resztą tamtym krajom bliżej do prawdziwej Europy niż nam...
 
Do góry