Wojciech Cejrowski

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Kod:
WOJCIECH CEJROWSKI
(rocznik 1964)

HASŁOWO:
podróżnik, poszukiwacz ginących plemion Amazonii
osobowość telewizyjna
popularny dziennikarz radiowy
artysta kabaretowy (sam o sobie mówi: jestem komediant)
pisarz i publicysta
satyryk - gorący krytyk biurokracji i socjalizmu
krytyk muzyczny (wc: jestem po prostu osłuchany)
fotografik
...a z zawodu cieśla
Cokolwiek robi - zawsze z pasją.
Jest gorący, ostry, wyrazisty i do szpiku kości bezkompromisowy - dla jednych to zaleta, dla innych największa jego wada.
Szczodry w krytyce. Oszczędny w pochwałach.

Wolisz, żeby był twoim entuzjastą, niż przeciwnikiem. Ale warto go mieć nawet za przeciwnika, bo to godny przeciwnik - nieustępliwy, wymagający, walczy do końca, ale gdy ci się uda go pokonać, w pełni czujesz smak zwycięstwa.

Curriculum Vitae
Curriculum Vitae (wersja do druku - pdf)
	
WYKSZTAŁCENIE
matura w elitarnym XVII L.O. im.A.F.Modrzewskiego w Warszawie
studia:

Szkoła Teatralna (PWST) w Warszawie
Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) w Lublinie
Uniwersytet Warszawski (UW) w Warszawie
Santa Clara University w Kalifornii, USA

Najbardziej pochłonęła go antropologia kultury, a w szczególności badania terenowe ginących plemion Amazonii

JĘZYKI
mówi, myśli, pracuje i tworzy w trzech językach;
stosuje je wymiennie zależnie od aktualnych potrzeb:
polski
hiszpański (odmiana latynoska)
angielski (odmiana amerykańska)
Ponadto bez trudu porozumiewa się po rosyjsku i portugalsku (odmiana brazylijska)

Potrafi imitować lokalne akcenty w sposób na tyle doskonały, żeby w Kolumbii uchodzić np. za Meksykanina lub Argentyńczyka, a w Nowym Jorku za przedstawiciela mniejszości włoskiej, polskiego Żyda lub kowboja z Texasu.

ORGANIZACJE:
Wojciech Cejrowski należy do następujacych organizacji:

Royal Geographical Society - Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie - jest trzecim w historii Polakiem przyjętym w poczet tego prestiżowego grona jako członek rzeczywisty (Fellow)
CMA - Country Music Association (USA)
ACMA - Australian Country Music Association (Australia)
South American Explorers Club
Tak na marginesie rozmowy o mlodziezy wyszedl temat o tym Cejrowskim. Jakie jest wasze zdanie na jego tamat. Chodzi mi tez o to co napisalem w temacie o mlodziezy w kontekscie rozlamow na prawicy.

Qon wiem ze taki temat jest w innym dziale ale zostaw go tutaj. Ewentualnie jakbys mogl to wklej tu moj post odnosnie Cejrowskiego.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Po pierwsze katolicki konserwatysta z którym moge się zgadzac w niektórych kwestiach np. homoseksualizm, ale u niego wszystko kręci się w temacie religię a ja z nią jestem na bakier więc duza częsc jego poglądów mi nie odpowiada (aborcja, in vitro itd.) Do tego odpychający sposób bycia więc uważam go za "chama" i dalej twierdzę ze to jest to na potrzeby swojego wizerunku telewizyjne.
Co do podziałów na prawicy to juz wcześniej o tym pisałem wszystko rozbija się o religię dlatego laicka prawica nie moze dogadać się z ta katolicką, taka to smutna prawda.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Po pierwsze katolicki konserwatysta z którym moge się zgadzac w niektórych kwestiach np. homoseksualizm, ale u niego wszystko kręci się w temacie religię a ja z nią jestem na bakier więc duza częsc jego poglądów mi nie odpowiada (aborcja, in vitro itd.) Do tego odpychający sposób bycia więc uważam go za "chama" i dalej twierdzę ze to jest to na potrzeby swojego wizerunku telewizyjne.
No tak ale pewnie w 80% spraw bys sie z nim zgodzil wiec czy warto sie sprzeczac o kilka mniej istotnych kwestii ktore maja glownie podloze czysto ideologiczne np in vitro?
Odpychajacy? Koles jest bezposredni moze nawet zbyt bezposredni a jesli ktos nie owija w bawelne to tak wychodzi. Osobiscie tez wole np styl Ziemkiewicza ale jak juz wczesniej pisalem Cejrowskiemu jest do mnie 300% blizej niz np pani Senyszyn wiec nie darl bym z nim kotow.
Co do podziałów na prawicy to juz wcześniej o tym pisałem wszystko rozbija się o religię dlatego laicka prawica nie moze dogadać się z ta katolicką, taka to smutna prawda.

No tak niestety tak juz jest i chyba bedzie jednak zamiast sie pluc o glupoty moze najpierw postarajmy sie zmienic ten kraj po swojemu a potem na spokojnie przy piwku sie obgada co i jak z ta aborcja itd ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Moze nie wyrazilem sie precyzyjnie ale nie moglem znalezc innych slow. Mowiac prosciej moze zostawmy te sprawy ktore nas dziela a w porownaniu z tym co nas laczy sa marginalne i zajmijmy sie tym co nas laczy.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Mnie tez denerwuje to jego obnoszenie się ze swoją 'katolickością'.W ogóle jest to pajac jakich mało.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
No tak ale pewnie w 80% spraw bys sie z nim zgodzil wiec czy warto sie sprzeczac o kilka mniej istotnych kwestii ktore maja glownie podloze czysto ideologiczne np in vitro?
No tak niestety tak juz jest i chyba bedzie jednak zamiast sie pluc o glupoty moze najpierw postarajmy sie zmienic ten kraj po swojemu a potem na spokojnie przy piwku sie obgada co i jak z ta aborcja itd mruga.gif
Wiesz dogadać się zawsze można ale prędzej czy później takie dyrdymały jak aborcja itd znowu się pojawiają. Ja i tak jestem zwolennikiem dogadania się niż plucia sobie po twarzy w końcu prawica w Polsce ta prawdziwa nie jest aż tak liczna żeby cąły czas pozwalać sobie na konflikty i wewnętrzne podziały.
Odpychajacy? Koles jest bezposredni moze nawet zbyt bezposredni a jesli ktos nie owija w bawelne to tak wychodzi. Osobiscie tez wole np styl Ziemkiewicza ale jak juz wczesniej pisalem Cejrowskiemu jest do mnie 300% blizej niz np pani Senyszyn wiec nie darl bym z nim kotow.
Można cos komuś powiedzieć bezpośrednio trzymając jednak przy tym jakiś poziom a Cejrowski chyba za długo się zasiedział w dżungli.
 

Michał234

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Kontrowersyjna postać- tak w sposobie bycia jak i poglądach. Jak dla mnie zbyt przesadnie się obnosi ze swoją religijnością i trochę przesadza wszystko przyrównując do sytuacji w krajach Ameryki Łacińskiej, natomiast jako gawędziarz, czy taki anegdociarz, plotkarz jest po prostu genialny- przyjemnie się słucha Jego wywodów, choć oscylują na granicy emfazy.
Giętki w myśli i słowie, inteligentny, bardzo cięty, niekiedy nawet bezczelny. Lubi się popisywać swoją elokwencją, ale nie uważam żeby Jego wizerunek medialny był jakiś sztuczny i zakłamany.
Koleżanka opowiadał mi jak go zaczepiła kiedyś na kiermaszu książek w Krakowie i mówi, że facet jest świetny- na początku chciała go trochę podrażnić, więc zapytała czemu chodzi w takich obciachowych koszulach, więc Cejrowski się lekko skonfundował i od razu pokazał ten swój cierpki język, ale po krótkiej wymianie zdań stał się bardzo miły i potulny :)

Kiedyś sporo Jego programów oglądałem, w których wiele ze swych dziwacznych poglądów prezentował. Na pytanie jakich chciałby podatków odpowiada zawsze, że wszystko jest w Biblii zapisane- dziesięcina, 10 % :D
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Cejrowski chce pracować w cyrku, więc i robi z siebie klowna. W tym nie ma nic dziwnego.

Z dwoma świecami w rękach i latarką w zębach szukać w TV ludzi, o bardziej zbliżonych poglądach do moich.
Jest chamski i w sumie oryginalny. Lubie oryginalność, a chamstwo (jeśli łączy się z mówieniem tego co się naprawdę myśli) do pewnego stopnia również toleruję. Cejrowski w zasadzie niezbyt często tą granice przekracza.

Jest katolem? A nich se jest, co mnie to obchodzi?

Mówi to co myśli (tak przynajmniej przypuszczam), ma w nosie poprawność polityczną. Fajnie.

Zdarza mu się gadać bzdury - a komu się nie zdarza?

Na palcach jednej ręki jestem w stanie wymienić "osobowości TV" które darze większą sympatią (nawet jeśli jest to ręka drwala, który stracił 4 palce). Jest to Ziemkiewicz. Nikt inny do głowy mi nie przychodzi....
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Wiesz dogadać się zawsze można ale prędzej czy później takie dyrdymały jak aborcja itd znowu się pojawiają. Ja i tak jestem zwolennikiem dogadania się niż plucia sobie po twarzy w końcu prawica w Polsce ta prawdziwa nie jest aż tak liczna żeby cąły czas pozwalać sobie na konflikty i wewnętrzne podziały.
Dokladnie ale te "dyrdymaly" moga przynajmniej na razie zejsc na bok.

Można cos komuś powiedzieć bezpośrednio trzymając jednak przy tym jakiś poziom a Cejrowski chyba za długo się zasiedział w dżungli.

Ja ciagle podtrzymuje to co mowilem wczesniej. Niektore rzeczy trzeba nazywac po imieniu.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Mnie tez denerwuje to jego obnoszenie się ze swoją 'katolickością'.W ogóle jest to pajac jakich mało.

Nie powiedziałbym ze to pajac. Kiedyś też myślałem podobnie jak Ty, ale wtedy byłem tolerancym i politpoprawnym dzieciakiem. Pajacem to jest Seneszyn i jej podobni...

Co do katolickości jest podobnie jak pisze elpablo.

Jednak podoba mi sie jego pogląd na temat UE, ze weszliśmy tam zbyt wcześnie i z tym sie zgadzam...

http://pl.youtube.com/watch?v=K6SKHFbKmvo

Ogólnie uwazam go za postac wartościową, a co do aborcji na przyklad to nie wiem w czym jest w Polsce problem...kto jest katolikiem i tak sobie nie zrobi aborcji a dlaczego np. ateiści mają ponośić konsekwencje katolickiego pojmowania moralności? To czyni z Polski państwo wyznaniowe.
 

Michał234

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
...kto jest katolikiem i tak sobie nie zrobi aborcji a dlaczego np. ateiści mają ponośić konsekwencje katolickiego pojmowania moralności?
Moim zdaniem w przypadku aborcji nie chodzi tylko o katolickie, ale i o ludzkie pojmowaniu moralności. Przecież nie powiemy, że każdy ateista jest za aborcją.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Moim zdaniem w przypadku aborcji nie chodzi tylko o katolickie, ale i o ludzkie pojmowaniu moralności. Przecież nie powiemy, że każdy ateista jest za aborcją.

No nie ale kto ma monopol na moralność? Według Ciebie katolicy? Wiesz aborcja na zyczenie moze i nie jest dobra ale w wypadku najmniejszego zagrozenia zdrowia kobiety powinna być, tak samo jak płód wykazuje choć najmniejsze oznaki niedorozwoju (po co rodzić downy?)... A eutanazja to juz w ogóle, bez pytania. No ale zboczyliśmy z tematu troche.

Akcentowanie przez polską prawice rzeczy stricte zwiazanych z religią zawsze bedzie hamulcem jej rozwoju, tak jak Radio Maryja.

Co do Cejrowskiego jeszcze to pamietam, że ogladałem jeden jego program podrózniczy z jakiegoś afrykańskiego państwa i był całkiem ciekawy a jednocześnie momentami zabawny.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
tu sie nie zgodze z niktorymi
nawiaze do palkota z innego watku (tamten pajacem jest)
natomaist cejrowski to prawdziwek ekstremista
cenie go bardzo
mnie tez drazni jego katolikowatosc
ale nie za bardzo...
 
Do góry