Woda mineralna

M

MacaN

Guest
Ci co wolą naturę. Te zbiorniki z pijawkami i innymi takimi

No to jak napisałaś - z niczym nie wolno przesadzać. Dla mnie woda to woda i jak muszę piję ze strumyczka, jak muszę z butelki a jak nie muszę to z kranu :p Ale nie sądzę, by trzeba było namiętnie porównywać skład każdej wody i kupować tylko tą jedną, bo np. są wody po 1,5 zł za 0.5 litra a są takie po 0.65 zł. za 1,5 litra. Ja tam wolę tą drugą ;>
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Eeeee, no pewnie, ze nie będę porównywała, ale mam swoje ulubione :)
 
M

magiczna

Guest
Ciekawa dyskusja się rozwinęła;)
Jeśli o mnie chodzi - woda ze strumyczka, czemu nie - wczoraj wróciłam z urlopu który spędzałam "na łonie natury" i woda w strumykach jest rzeczywiście super czysta. Czy woda z Wisły która płynie w moim kranie tak samo? Chyba nie do końca;)
Czy jest różnica między wodami butelkowymi? Dziś kupiłam taką za 65 groszy właśnie i nawet z cytryną wchodzi słabo
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Ciekawa dyskusja się rozwinęła;)

Tak się dzieje, kiedy trafisz na fajnego dyskutanta :)

Jeśli o mnie chodzi - woda ze strumyczka, czemu nie - wczoraj wróciłam z urlopu który spędzałam "na łonie natury" i woda w strumykach jest rzeczywiście super czysta. Czy woda z Wisły która płynie w moim kranie tak samo? Chyba nie do końca;)
Czy jest różnica między wodami butelkowymi? Dziś kupiłam taką za 65 groszy właśnie i nawet z cytryną wchodzi słabo

Mnie te butelkowe nie wszystkie smakują. Nawet, kiedy podobnie jak Ty coś tam dodam - cytrynę czy miętę. Nie męczę się - zwyczajnie podlewam nią kwiatki :)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Mięty bardzo mało. tak dla orzeźwienia. Podobne smaki mają różne napoje czy mrożone herbaty.

Co do herbat, to również pijam. Lubie sobie nawet sama poeksperymentować. Tak, jak w przypadku wody. ktoś może powiedzieć woda, jak każda. Nie jest tak do końca.
 
M

magiczna

Guest
Jak jest pragnienie prawdziwe, to wchodzi bez cytryny i smakuje najlepiej na świecie ;)

Ale wiesz że wodę powinno się pić nie wtedy, gdy odczuwa się pragnienie, tylko zanim to nastąpi? Tak jest zdrowiej;) Najlepiej często ale małe ilości
 
M

MacaN

Guest
Tak, dlatego pije wodę przy treningu i pije malutkimi łyczkami przez godzinę. Jednak czasem są sytuacje, w których ma się jedną butelkę wody w plecaku i po kilku godzinach wysiłku dopiero zaczynasz odczuwać pragnienie momentalnie i to bardzo mocno ;)
 

Tomash3

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Z tą wodą chodzi bardziej o to, że niektóre "mineralki" tak naprawdę nie są mineralne a bardziej przypominają kranówkę :) Czy są w jakiś sposób niezdrowe ? Raczej nie, ale z picia ich nie zyskamy nic. Warto czytać etykiety :)
 

Basti00

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2012
Posty
73
Punkty reakcji
1
Ja wypijam 3 litry dziennie samej wody mineralnej. Czy to zdrowe czy nie - nie wiem. Taki nałóg ;)
 

Natasza1985

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Tak, najlepiej pić wodę mineralną niegazowaną. Gaz powoduje wzdęcia i jelita mją problem z usuwaniem tego gazu co przekłada się na złą pracę jelit jeśli będziesz dostarczał w dużej ilości :)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Na prawdę? Ja piję wodę mineralną gazowaną od lat i raczej nie miewam problemów o których napisałaś a dziennie jej wypijam minimum 1,5l zależy od pogody i czy wtedy akurat ćwiczę.

Jeśli chodzi o kranówy to wszystko zależy od oczyszczania wody i też od miejsca zamieszkania. U siebie na wsi mogę pić wodę z kranu bez problemu, jest smaczna. Byłem kiedyś w Katowicach w hotelu i nie miałem pod ręką nic do picia, napiłem się wody z kranu a później klęczałem przed toaletą..
 
Y

Yelonek

Guest
Ja nie mam takiego problemu, bo gazowana mi zwyczajnie nie smakuje, a fuj! Piję tylko niegazowaną, najczęściej z Biedronki. Oczywiście z butelki, bo szkło psuje smak. Pycha!
 

parzenica4

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Reaktywator Jądrowy napisał:
Ja nie mam takiego problemu, bo gazowana mi zwyczajnie nie smakuje, a fuj! Piję tylko niegazowaną, najczęściej z Biedronki. Oczywiście z butelki, bo szkło psuje smak. Pycha!
Szkło psuje smak? Tylko uważaj co pijesz z biedronki, bo wody mineralnej to tam nie uświadczysz. To co kupujesz to woda ŹRÓDLANA (przez producentów nazywana "mineralna niskozmineralizowana"). Przykładami takich wód są bardzo popularne kranówy takie jak żywiec i kropla beskidu... marketing zrobił wam wodę... z mózgu. Czytajcie skład tego co pijecie. Niejednokrotnie w kranie macie lepszą wodę i tańszą
 
Y

Yelonek

Guest
Wiem, że w nazwie tematu jest "mineralna", ale ja nigdzie nie napisałem, że piję mineralną. :D Napisałem tylko niegazowaną. No i że z Biedronki, bo ta akurat najbardziej mi smakuje. Owszem, z plastikowej butelki smaczniejsza niż ze szkła.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Tomash3 napisał:
Czy są w jakiś sposób niezdrowe ? Raczej nie, ale z picia ich nie zyskamy nic. Warto czytać etykiety
Racja. Zwracajmy uwagę na ilość minerałów w kupowanej przez nas wodzie. Najlepsza będzie wysokozmineralizowana, czyli powyżej 1500 mg.
Ja piję najczęściej niegazowaną, bez konkretnej marki, wybieram na podstawie etykiety. Słyszałam jednak, że dobra jest Magnezja ze względu na wysoką zawartość magnezu.
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
W moim mieście woda jest podobno lepszej jakości i bardziej zmineralizowana, niż wiele spośród wód butelkowanych, więc pijam taką z kranu. Jedynym problemem jest stan kanalizacji, więc zamontowałam instalację dezynfekującą wodę i tyle.
 
Do góry