Woda mineralna

M

MacaN

Guest
Marek Danelczyk napisał:
Do tego jeszcze kilo ołowiu i innych metali jest w tej wodzie. Smacznego
Zależy u kogo. Ja np. mam z własnej studni, a dom jest nowy, więc stan wszystkich połączeń hydrotechnicznych jest doskonały i żadnego syfu w wodzie nie mam, zawsze do treningu używam zwykłej kranówy :)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Najzdrowsza.. zależy od miasta. W Krakowie pijam wyłącznie kranówę, ale w Katowicach w hotelu jak wypiłem szklankę wody z kranu to autentycznie zwymiotowałem.
 
M

MacaN

Guest
Zależy. U mnie jest doskonała. W każdym razie wszystko zależy od źródła, ale i od stanu instalacji wodnej :) Stare rury pełne kamiania = woda, której lepiej nie pić. Niemcy kiedyś twierdzili, że srebro oczyszcza wodę, dlatego ja mam w studni trochę zatopionego srebra na dnie ;) Może warto spróbować ?
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Czego się człowiek nie nauczy w tych internetach :D
Pamiętam, że jedna rada gminy podawała gościom wyłącznie kranówę (z cytryną) żeby pokazać jako to w tej gminie jest czysta woda. Czy taka była? Nie wiem, ale pomysł na promowanie wody z kranu dobry ;)
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Ostatnio były robione badnia na ten temat. Wyszło, że woda w Łodzi jest zdrowsza od tej sprzedawanej w butelkach. Wiadomo, nie jest to reguła, bo jak ktoś ma stare i zaniedbane rury, to nawet najlepsza woda nie pomoże, ale są duże miasta w których woda jest naprawdę dobra. Podobnie sprawa ma się we Wrocławiu.
 

ZibiOgrodnik

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Woda obojętnie jaka czy gazowana czy nie ale najlepsza mineralna a nie źródlana.
 
A

anastazja20

Guest
Wodę piję ze względu na składniki mineralne w niej zawarte, a musi być ich odpowiednia ilość żeby były dla organizmu wartościowe. Dlatego nie widzę większego sensu w piciu wód źródlanych. Aktualnie najczęściej wybieram piwniczankę (polecam poczytać o jej składzie http://www.piwniczanka.com.pl/#sklad_wody) istotna jest dla mnie zawartość magnezu i wapnia, jak się zresztą okazuje ich proporcje muszą być odpowiednio wyważone aby składniki dobrze się wchłaniały.
 
Do góry