Wirus zainfekował (?) mój komputer. Potrzebuję pomocy.

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Ach...i na Modka przyszła pora. 😀 Potrzebuję pomocy w walce z wirusem. Zainstalowałam Avasta jako program antywirusowy, przeskanowałam sprzęt i okazało się że jest czysty, jednak w powiadomieniach cały czas otrzymuję informację że mój komputer został zaatakowany przez groźnego wirusa. Avast wszystkie powiadomienia blokuje. Czy to oznacza że ten wirus jest czy też go nie ma, a jestem na dobrej drodze by go zdobyć? 😀
Dodam że poza mną z komputera korzysta jedynie mój Chrześniak, ale on to głównie gra. 😀
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
A chrześniak w jakim wieku? Nie bez przyczyny pytam, bo jak miałem 13 lat, to pewnie niejeden komputer zainfekowałem w poszukiwaniu hot 13 xd (ciekawe jest to, że dzisiaj za to moi opiekunowie i właściciele tych komputerów pewnie gęsto by się tłumaczyli 😅 ). Generalnie pewnie nie zaszkodziłaby wizyta u informatyka i wyczyszczenie kompa za jakieś 50 zł. Żaden ze mnie informatyk, ale grzebiąc po forach zawsze udawało mi się jakoś kompa samemu ratować. Sam Avast lubi czasem płatać figle.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Młody ma 5 lat i z hot to jedynie hot dogi lubi. 😀
Faktem jest że grając niekiedy włączy jakieś strony, ale ja to z automatu wyłączam.

Trochę posiedziałam w sobotę żeby znaleźć źródło tych powiadomień. Cały czas pokazywało mi Chrome. Weszłam w przeglądarkę, wyczyściłam wszystko i na razie jest ok.
A informatyków póki co unikam, bo ostatnia wizyta u jednego z nich skończyła się spaleniem laptopa przez "specjalistę". 😔
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Pewnie jakiś Toolbar się zainstalował. Polecam odinstalować awasta i przeskanować komputer programem AdAware, albo AVG na wersji testowej (później radzę odinstalować bo będzie krzyczał o promocjach kupienia premium).
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli jeszcze nie rozwiązałaś problemu to wstaw najpierw screenshot tego komunikatu o rzekomym wirusie.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
A w tej chwili nie mogę zaktualizować mojego laptopa. Pojawia mi opcja aktualizacji systemu i po włączeniu aktualizacji laptop dalej stoi w miejscu i pisze że trzeba go zaktualizować
 
Do góry