Wiara w istnienie szatana/diabła

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dobra skoncze prosze subwatek o rojeniach bogusia
palmiarz wiekszy (wiec jest o czym) ode mnie ale to offtop
 
P

Pawian

Guest
Jezus wypędzał demony z nawiedzonych i z tego co widziałem wcale dobre aniołki to nie były.Przykładów poza Pismem Św. można by znaleźć dziesiątki tysięcy.
Widziałeś,jak Jezus wypędzał demony?To niemożliwe,abyś to widział.A Twoje własne doświadczenia w tej kwestii?Miałeś taki kontakt rejestrowany za pomocą zmysłów?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Widziałeś,jak Jezus wypędzał demony?To niemożliwe,abyś to widział.A Twoje własne doświadczenia w tej kwestii?Miałeś taki kontakt rejestrowany za pomocą zmysłów?


osobiście poza tym http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=114148&hl= to nie i cieszę się z tego i codziennie w modlitwie Ojcze Nasz o to się modlę.

odniosłem się do Pisma Św. dlatego ty lubisz rzucać cytatami ;) choć powiem, że Twe wcielenie jako Arthas podobało mi się najbardziej bo było najbardziej merytoryczne jako Pawian jesteś kłótliwym socjalistą ;)

reasumując istnienie demonów to fakt, który potwierdza nie tylko w pewien sposób nauka ale także wszystkie praktycznie religie.

czym są demony ? wg nas katolików są to upadłe anioły, które zbuntowały się przeciw Bogu będać zazdrosne o człowieka tyle w temacie ;)
 
P

Pawian

Guest
czym są demony wg. nas katolików są to upadłe anioły, które zbuntowały się przeciw Bogu będac zazdrosne o człowieka tyle w temacie
"Historie prawdziwe, Legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie",twój post przeczytałem,ale czy to ma związek akurat z Szatanem,trudno stwierdzić,choć opowieść ciekawa.Ludzie zawsze pragnęli wytłumaczyć,dlaczego zło spotyka dobrych,podczas gdy złym powodzi się nieźle.Stąd powstała idea zadośćuczynienia w przyszłości lub w zaświatach,jakiejś alternatywnej rzeczywistości.Idea ta spodobała się rządzącym,gdyż odwracała uwagę od realnych niesprawiedliwości,obiecując późniejszą sprawiedliwość.Stąd symbioza religii i polityki na przestrzeni dziejów.Religia nauczała,ze należy cierpieć prześladowania,aby na tamtym świecie role mogły się odwrócić.Prześladowani staną sie wtedy prześladującymi,i w ten sposób osiągną szczęście.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
"Historie prawdziwe, Legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie",twój post przeczytałem,ale czy to ma związek akurat z Szatanem,trudno stwierdzić,choć opowieść ciekawa.Ludzie zawsze pragnęli wytłumaczyć,dlaczego zło spotyka dobrych,podczas gdy złym powodzi się nieźle.Stąd powstała idea zadośćuczynienia w przyszłości lub w zaświatach,jakiejś alternatywnej rzeczywistości.Idea ta spodobała się rządzącym,gdyż odwracała uwagę od realnych niesprawiedliwości,obiecując późniejszą sprawiedliwość.Stąd symbioza religii i polityki na przestrzeni dziejów.Religia nauczała,ze należy cierpieć prześladowania,aby na tamtym świecie role mogły się odwrócić.Prześladowani staną sie wtedy prześladującymi,i w ten sposób osiągną szczęście.

moja opowieść dotyczyła niezwykłego przeżycia jakie miałem, czy był to zły duch, zwykły duch a może anioł nie wiem i jedynie Bóg raczy wiedzieć. odnośnie religii to ja bym to napisał inaczej, religia dawała nadzieję nie mniej naturalny pęd człowieka do wiary i religii musi wynikać z tego, że człowiek nie samym jest ciałem a bardziej skomplikowaną strukturą, czyli posiada duszę, która została stworzona na obraz i podobieństwo Boga.
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
Szatan to złe skłonności ludzkie .
Szatan to niewiara w niego.
Szatan to wiara w piekło.
Szatan to ...
-------------
Nie wierze w szatana natomiast w zło tak !
Homo homini lupus est ...
-------------
Zło jest w nas to my decydujemy o naszej drodze !
Wolna wola zobowiązuje aaa tak łatwo jest zrzucić swe grzechy na działalność Szatana <_<
Wspomnijcie Hioba !
I nie mówię tu o tym ze to szatan sprowadził go do parteru ale to że mimo swej słabości wytrwał w wierze !
Szatan jest naszą "słabością" i nikt za nas go nie pokona ...
 

yankes90

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
szatan dla mnie nie istnieje... sami jesteśmy szatanami, każdy człowiek jest szatanem ponieważ wszystko powoduje grzech... spojrzymy na ładną laske, brudne myśli , grzech ! do piekła ! ... więc najlepiej wszystkich powybijać i szatana nie bedzie wiecej bo zwierzęta i tak nie myślą

kościół pomaga aby ograniczyć liczbe grzechów, bo szatan jest w każdym z nas... jedni mają go mniej inni wiecej( jak ja, ha xD )
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
kościół pomaga aby ograniczyć liczbe grzechów, bo szatan jest w każdym z nas... jedni mają go mniej inni wiecej

a wiesz chociaż na czym polega wiara?
można być na bakier z dekalogiem i byc świętym,a można mieć baardzo ograniczoną liczbę grzechów a być potwornym grzesznikiem ;]
 

yankes90

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
szatan dla mnie nie istnieje jako jedna osoba... o to mi chodzi
każdy człowiek jest szatanem tak jakby, każdy człowiek jest zły bo grzeszy
kościół, spowiedź jakby zmniejsza siłe tego szatana i coś dobrego znowu włada człowiekiem, ale szatan nie śpi
i dopiero gdzieś tam jak człowiek wykorkuje sie waży... szatan czy dobro ... no i wszystko wiadomo
bo jak każdy ma byc zbawiony... to po co wogóle miałby być kościół ?
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Pytajcie a odpowiedzi otrzymacie.

Kościół to grupa ludzi którzy wierzą w słowa napisane na papierze, spotykają się w specjalnych budynkach i odprawiają swoje gusła.

Szatan nie istnieje.
Ludzie go wymyślili i uwierzyli w niego.

jak zwykle czcze gadanie zero konkretów :lol:
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Kościół to grupa ludzi którzy wierzą w słowa napisane na papierze, spotykają się w specjalnych budynkach i odprawiają swoje gusła.
Jeszcze napisz że Kościół Katolicki to .... hyhy :)
a protestanci to w co wierzą? a wolni chrześcijanie ? hm ?
a muzułmanie w co wierzą? hm ?
Boguś idz sie poucz

Szatan nie istnieje.
Ludzie go wymyślili i uwierzyli w niego.
może jakieś dowody ? hm ?
 
B

Bóg

Guest
Jeszcze napisz że Kościół Katolicki to .... hyhy :)
a protestanci to w co wierzą? a wolni chrześcijanie ? hm ?
a muzułmanie w co wierzą? hm ?


może jakieś dowody ? hm ?

Armato, pisząc kościół chodzi mi o całe chrześcijaństwo.

Nic nie można udowodnić, można podważyć każdy dowód.
 
Do góry