Wiara w istnienie szatana/diabła

Icewind

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
Diabel stara sie nas kusic udajac ze robi ccos dobrego ( aniol swiatla ) ja to tak przynajmniej interpretuje .ALe co ja wiem ,lepiej poslucham innych .
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
A w takim razie, czy może wykorzystywać do tego celu osoby, o których Jezus ciekawie sie wypowiedział w
Mateusza 7:21-23 -
-"Nie każdy, kto do mnie mówi: 'Panie, Panie', wejdzie do królestwa niebios, Lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. Wielu mi powie w owym dniu: 'Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali potężnych dzieł?' Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia".....?
 

Rafał Istebna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2005
Posty
321
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Ja sądze że największym osiągnięciem szatana jest przekonanie tak ogromnej grupy ludzi ze go nie ma.Bo nie sposób wymyslić skuteczniejszej metody na podejscie człowieka niż wmówienie mu ze nie ma si czego obawiać bo to co go prubuje poejsc nie istnieje. To jest jak ze złodziejem nie ma dla niego bardziej komfortowej sytuacji jak taka w której własciciel domu mysli sobie ze złodzieja nie ma i nie musi sie niczego obawiać.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
satanizm nie jest religią

Zależy jak na to spojrzeć... Na świecie jest sporo rodzajów satanizmu B) Niektóre z nich można zaliczyć do filozofii, a niektóre do religii. Niektóre pewnie nie zmieszczą się w żadnej klasyfikacji :]
 

dziadkensen

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zależy jak na to spojrzeć... Na świecie jest sporo rodzajów satanizmu B) Niektóre z nich można zaliczyć do filozofii, a niektóre do religii. Niektóre pewnie nie zmieszczą się w żadnej klasyfikacji :]
satanizm nie jest religią ponieważ w religi musi wystepować podmiot i przedmiot religii, tylko szataniści uznaja szatana za boga, sataniśći, kościół kirke itp nie uznaja go za boga ale za kogoś walczącego z bogiem,
druga sprawa co to jest religia i jakie musi spełniac warunki?, to zbyt szeroki temat, wiec streszcze
satanizm itp nie wykazuja cech religii tylko sa ruchami parareligijnymii
to tak z religioznawstwa szerokopojetego nie żeby sie dogadywać. choć nie moge zaprzeczyc że jako wyznanie zostało zalegalizowane w USA co jednak nie daje miana religii
pozdro
 

Attachments

  • angeltweety.jpg
    angeltweety.jpg
    12,8 KB · Wyświetleń: 46

_^Karolina^_

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2005
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wałbrzych [?]
Na początku musze powiedzieć że nie jestem szatanistką (chyba)
Nie wiem czy czytaliście kiedyś CZARNĄ BIBLIE, ale czytając te wypowiedzi (nie wszystkie) stwierdzam ze nie... tak więc skoro chcecie sie dowiedziec cos o szatanie i szataniźmie, moge wam tu troszke o tym napisac .............

A więc, szatan przekonuje nas że NIE JEST ZŁEM ....

" SZATAN PROPONUJE ZEMSTE ZAMIAST NADSTAWIANIA DRÓGIEGO POLICZKA "

szatan pozwala na zaspokajanie potrzeb naszego ciala/umysłu ...

np.: jednym z 7 grzechów głównych w kościele jest pycha ..... z tego wynika że jeżeli kupimy sobie coś co nie jest nam niezbędne np do ogrzania ciała (czyli ubrania), jedzenia, a z tym czyms czujemy sie lepiej/ ładniej podobamy sie sobie, stajemy sie pyszni - GRZESZYMY
szatan na to pozwala, tak jak pozwala sie mścić (klątwy itp.) na wrogach a nie karze przebaczac im ... bo niby czemu ???
W CZARNEJ BIBLI JEST JESZCZE PARE TAKICH PRZYKLADÓW

ale..... nie jestem szatanistką, bo mam dowody że BÓG i SZATAN (i ogólnie chrzescijaństwo) jest NIE PRAWDĄ !! BOG NIE ISTNIEJE ! .................... ( Ja już sama nie wiem w co mam wierzyć )
Jak ktoś jest naprawde zainteresowany niech pisze na gg -- 6698767
(moge opowiedzieć też o czarnych mszach i rytuałach)
TU JEST LINK DO CZARNEJ BIBLI ( NAPRAWDE WARTO POCZYTAC !!!!) http://www.icpnet.pl/~midgard/biblia

" EPOKA SZATANA JEST DLA NAS " WIERZE W SIEBIE I TO WYSTARCZY
 

_^Karolina^_

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2005
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wałbrzych [?]
Na początku musze powiedzieć że nie jestem szatanistką (chyba)
Nie wiem czy czytaliście kiedyś CZARNĄ BIBLIE, ale czytając te wypowiedzi (nie wszystkie) stwierdzam ze nie... tak więc skoro chcecie sie dowiedziec cos o szatanie i szataniźmie, moge wam tu troszke o tym napisac .............

A więc, szatan przekonuje nas że NIE JEST ZŁEM ....

" SZATAN PROPONUJE ZEMSTE ZAMIAST NADSTAWIANIA DRÓGIEGO POLICZKA "

szatan pozwala na zaspokajanie potrzeb naszego ciala/umysłu ...

np.: jednym z 7 grzechów głównym w kościele jest pycha ..... z tego wynika że jeżeli kupimy sobie coś co nie jest nam niezbędne np do ogrzania ciała (czyli ubrania), jedzenia, a z tym czyms czujemy sie lepiej/ ładniej podobamy sie sobie, stajemy sie pyszni - GRZESZYMY
szatan na to pozwala, tak jak pozwala sie mścić (klątwy itp.) na wrogach a nie karze przebaczac im ...
W CZARNEJ BIBLI JEST JESZCZE PARE TAKICH PRZYKLADÓW

ale..... nie jestem szatanistką, bo mam dowody że BÓG i SZATAN (i ogólnie chrzescijaństwo) jest NIE PRAWDĄ !! BOG NIE ISTNIEJE ! .................... ( Ja już sama nie wiem w co mam wierzyć )
Jak ktoś jest naprawde zainteresowany niech pisze na gg -- 6698767
(moge opowiedzieć też o czarnych mszach i rytuałach)
TU JEST LINK DO CZARNEJ BIBLI ( WARTO POCZYTAC !) http://www.icpnet.pl/~midgard/biblia.htm

" EPOKA SZATANA JEST DLA NAS " ---
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Karolina, widze, że coś tam wiesz, ale masz pomieszane fakty.

Opowiedz więc mi, TUTAJ, o Czarnych Mszach. Zobaczymy czy bliżej Ci do Satanistki czy szatanistycznego ścierwa.

A co do tego co już napisałaś, "Szatan przekonuje nas że nie jest złem" - zły argument, jak tutaj Taboretix wejdzie to zaraz go obali. W/g Satanizmu, Dobro i Zło nie istnieje. Relatywizm moralny.

Nie wiesz w co wierzyć - Uwierz w siebie.

Skąd masz te dowody? Przeczytałaś Kod Leonarda DaVinci i zwątpiłaś?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
A w takim razie, czy może wykorzystywać do tego celu osoby, o których Jezus ciekawie sie wypowiedział w
Mateusza 7:21-23 -
-"Nie każdy, kto do mnie mówi: 'Panie, Panie', wejdzie do królestwa niebios, Lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. Wielu mi powie w owym dniu: 'Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali potężnych dzieł?' Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia".....?


Szanowny Panie Jansen w tym fragmencie jest mowa o ludziach przekonanych że działają w imieniu Jezusa i dysponujacych moca Bożą. Oni wrecz sa pewni swego jak czytamy :"czy nie w twoim imieniu......" Najwidoczniej i Oni byli przekonani jak obecnie wielu głosicieli Sj że czynili wszytko co konieczne i robia to właściwie. Niemniej czegoś zabrakło?

Ten fragment mówi raczej o nie poznaniu przez nich nauki Jezusa i woli Bożej. Mówi nam może jeszcze o zatwardziałości serc ludzkich względem bliźniego. Koresponduje to z:


"Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie". (Mateusz 15:7-8)

Ale nic wiecej nie dopisujmy tam. Osobiście uważam, że przeciwnik Boży ma "swoich" w każdym kościele i organizacji bo taka jest taktyka wojenna. Nie tylko frontalnie ale i na tyłach się działa nie wykluczjąc w tym Organizacji SJ.

Czy szatan może się posługiwać tymi ludźmi ? ... jasne ! Tak samo jak Mną i Tobą ale tylko wtedy jeżeli nie znalibyśmy woli Bożej lub znajac ją odrzucali i manipulowali nią jak Ballam. Powiem wiecej, jak czytamy na celowniku ma głownie wybranych Bożych i to oni są celem strategicznym w jego wojnie.

Pozdrawiam
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Na początku musze powiedzieć że nie jestem szatanistką (chyba)
Nie wiem czy czytaliście kiedyś CZARNĄ BIBLIE, ale czytając te wypowiedzi (nie wszystkie) stwierdzam ze nie... tak więc skoro chcecie sie dowiedziec cos o szatanie i szataniźmie, moge wam tu troszke o tym napisac .............

A więc, szatan przekonuje nas że NIE JEST ZŁEM ....

np.: jednym z 7 grzechów głównym w kościele jest pycha ..... z tego wynika że jeżeli kupimy sobie coś co nie jest nam niezbędne np do ogrzania ciała (czyli ubrania), jedzenia, a z tym czyms czujemy sie lepiej/ ładniej podobamy sie sobie, stajemy sie pyszni - GRZESZYMY
szatan na to pozwala, tak jak pozwala sie mścić (klątwy itp.) na wrogach a nie karze przebaczac im ...

ale..... nie jestem szatanistką, bo mam dowody że BÓG i SZATAN (i ogólnie chrzescijaństwo) jest NIE PRAWDĄ !! BOG NIE ISTNIEJE ! .................... ( Ja już sama nie wiem w co mam wierzyć )

" EPOKA SZATANA JEST DLA NAS " ---

Ciekawe tekst znalazłem w.... podręczniku szkolnym do szkół podstawowych i wieloletnich gimnazjów

Historia Nowozytnosc 2

O szlachcie zachodnioeuropejskiej, libertynach czyli wolnomyślicielach napisane jest tak :

''Leckdy odmitala jakekoli spolecenske zavazky a i sebemensi spoluodpovednost za spolecenske deni.
Pohrdave shlizela na moralku Boha i moralku prace.
Prototypem dobrodruha a pozitkare se stal Giacomo Casanova, ktery ukoncil svuj pohnuty zivot v severoceskem Duchcove v roku 1798.
Nekteri z aristokratu se propracovali k satanskym kultum a k uplnemu setreni hranice mezi dobrem a zlem.
Svobodomyslne ideje osvicencu si vykladali jako absolutni svobodu ( latinsky libertas, odtud libertini) pachat nepravosti.
Nejvetsim schromazdistem libertinu se stal dvur francouzkeho krale Ludvika XV.
V dobe jeho nedospelosti za nej fakticky vladl jeho pribuzny vevoda Filip Orleansky, pozdeji se Ludvik ocitl pod vlivem milenek ( markyza de Pompadour,hrabenka du Barry)
Rozmarilost dvora najlepe vystihoval dobovy vyrok: '' Po nas at prijde potopa !''


Czasem odrzucała jakiekolwiek zobowiązania społeczne a także nawet najmniejszą współodpowiedzialność za życie społeczne.
Pogardliwie spoglądała na moralność Boga i moralność pracy.
Prototypem łowcy przygoda a hedonisty stal sie Giacomo Casanowa, który zakończył swoje burzliwe życie w północnoczeskim Duchcowie w roku 1798.
Niektorzy z arystokratów doszli do kultów satanistycznych i do całkowitego zatarcia granic miedzy dobrem a złem.
Wolnomyślicielskie idee przedstawicieli Oświecenia tłumaczyli sobie jako calkowita swobode ( po łacińsku libertas, stad libertyni)
popełniać nieprawości.
Największym zgromadzeniem libertynów stal sie dwór francuskiego króla Ludwika XV.
W czasie jego niepełnoletności za niego faktycznie rządził jego krewny książę Filip Orleański, później sie Ludwik znalazł pod wpływem kochanek( markizy de Pompadour , hrabianki du Barry)
Rozpasanie dworu najlepiej oddawała maksyma z tego okresu: '' Po nas niech przyjdzie choćby potop''

Dejepis Novovek 2 pro zakladni skoly a gymnazja

W seansach spirytystycznych uczestniczyli tacy sławni ludzie jak Hitler, Karol Marx - twórca komunizmu, Moon, Smith i wielu innych.
 

Lucy Mc Bride

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
w Polsce
Skoro temat porusza kwestię działania zła to nie sposob nie wspomniec o tzw. znamieniu Bestii o którym mowa w Apokalipsie. Była tam mowa mianowicie o tych, którzy brali sobie znamię na czoło lub rękę i że bez owego znamienia nikt nie mógł nic kupić i sprzedać. Dość często kojarzone to jest z tzw.biochip-ami,które mają być wszczepiane i mogą pełnić rolę karty płatniczej.

Z tego,co wiem to znamiona kiedyś wypalano niewolnikom,zaś naziści znakowali numerami więźniów również zmuszanych do niewolniczej pracy.

O co chodzi konkretnie z tym zagrożeniem ?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
O co chodzi konkretnie z tym zagrożeniem ?

Apokalipsa to najbardziej tajemnicza księga z całej biblii, stąd też nie można jasno odpowiedzieć na wiele zawartych tam tez.
A samo znamie Bestii jest chyba jednym z bardziej zawiłych znaczeniowo symboli.
 

espilo

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
179
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Bóg posiada moc urzeczywistniania swych zamiarów. Jednak ludzie nie chcą, bądź nie mogą w to uwierzyć (mimo, iż twierdzą, że Bóg jest wszechpotężny), dlatego powołali do życia w swojej wyobraźni Szatana - moc równą Boskiej, aby przeciwstawiała się woli Boga. Stworzyli mit diabła i wymyślili nawet, że Bóg prowadzi z nim wojnę ( w przekonaniu, że Bóg rozwiązuje problemy na ich sposóB). Wreszcie posunęli się nawet do przypuszczenia, że Bóg może przegrać.

Wszystko to jawnie zaprzecza temu, co jak twierdzą, wiedzą o Bogu, ale to nic nie szkodzi. Żyją swym złudzeniem i podsycają swój strach, a wszystko to bierze się ze zwątpienia w Boga.

Ekhm...pozwól,że się nie zgodze.Bóg urzeczywistniał swoje zamiary dawno temu...rzekomo(księga rodzaju),a jakie on ma teraz plany do urzeczywistnienia?(no chyba nie na tym świecie...).Bóg na tym świecie jest bezsilny(chyba niemusze wymieniać wszystkich katastrof itp.-no chyba,ze to bylo w zamysle boga?)Ale do rzeczy ludzie stworzyli mit diabła(oczywiscie wszystkie wierzenia to mity)ale jezeli jestes katolikiem to wierzysz w to co napisane w bibli("napisanej ręką człowieka pod natchnieniem boga")a nowym testamencie pojawia sie szatan(pustynia).Wydaje mi sie,ze jak ktos kocha boga to niestraszny mu szatan(on według tej calej bajki musi stacjonowac tam gdzie pojdziemy gdy nie bedziemy sluchać jego rozkazów i nakazów,jeżeli wierza w niebo automatycznie wierza tez w pieklo-taki kontrast/no bo chyba taki morderca nie pojdzie do nieba razem z moherowym beretem/)Tak wiec jezeli uwazasz,ze to ludzie w swojej wyobrazni powołali do życia szatana,to jest rownoznaczne z tym,ze w podobny sposób powołali swego,rzekomo stworce.
 

Jacek.K.

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Jamsen, rozumieć tak jak napisane:
  • 2 Kor 11:14
    I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości.
chyba, że pytałeś po co szatan udaje anioła światła?
po to, żeby nas zwodzić.

Szatan ciągle się przeobraża i ma też swoich sług.

2 Koryntian 11:14,15
I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. Ale ich koniec będzie według ich uczynków.

Podstawowym celem Szatana jest zwieść jak najwięcej ludzi.
Będzie wmawiał, że działa w imieniu Jezusa, że jego Kościół jest jedynym prawdziwym Kościołem Bożym.
Będzie kłamał i udawał uczniów Jezusa lub Boga by tylko zwieść nawet wybrańców Bożych.

Marka 13:22
Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić znaki i dziwy, by — jeśli to możliwe — sprowadzić wybranych na manowce.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Szatan ciągle się przeobraża i ma też swoich sług.

2 Koryntian 11:14,15
I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. Ale ich koniec będzie według ich uczynków.

Podstawowym celem Szatana jest zwieść jak najwięcej ludzi.
Będzie wmawiał, że działa w imieniu Jezusa, że jego Kościół jest jedynym prawdziwym Kościołem Bożym.
Będzie kłamał i udawał uczniów Jezusa lub Boga by tylko zwieść nawet wybrańców Bożych.

Marka 13:22
Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić znaki i dziwy, by — jeśli to możliwe — sprowadzić wybranych na manowce.
Jasne. Będzie chodził od drzwi do drzwi i zawracał głowę każdemu Kowalskiemu. A nie lepiej by mu było klasnąć w dłonie i powiedzieć : "zrobione !"
Poza tym, to chodzenie od drzwi do drzwi, w celu pozyskania dla swojej sprawy, brzydko mi się kojarzy.
A może ktoś z Was zaproponuje inne rozumienie tych fragmentu, zanim wywalę swoje ? :D
Pozdrawiam - ja.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Szatan ciągle się przeobraża i ma też swoich sług.

2 Koryntian 11:14,15
I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. Ale ich koniec będzie według ich uczynków.

Podstawowym celem Szatana jest zwieść jak najwięcej ludzi.
Będzie wmawiał, że działa w imieniu Jezusa, że jego Kościół jest jedynym prawdziwym Kościołem Bożym.
Będzie kłamał i udawał uczniów Jezusa lub Boga by tylko zwieść nawet wybrańców Bożych.

Marka 13:22
Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić znaki i dziwy, by — jeśli to możliwe — sprowadzić wybranych na manowce.
- a ku czemu chce zwieść od czego chce zwieść i po co chce zwieść?
- Co znaczy Kosciół ?
- czy tu nie chodz o Oblubienice ?
A co z tymi słowami ;
-
2Tes 2:11 Bw "I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,"
- czy wiecie ,ze SAM YHVH moze stac sie szatanem ?
 
Do góry