Wiara vs./& Nauka

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Dlatego sami widzicie inteligencja, która została "wsadzona" w muchę - na razie jeszcze was przerasta gdzie słowo na razie ma tu kluczowe znaczenie xD
Przerasta nas inteligencja muchy...Jasne. Zrozum Naxx , że nie można porównywać muchy do człowieka,bo to tak jakby porównać kartę graficzną z klawiaturą.
Każdy w życiu odgrywa pewną rolę a jego inteligencja jest wprost proporcjonalna do roli jaka odgrywa.
Mucha ma inną rolę niż człowiek, tak samo mrówka, czy robaczki, które rozkładają ciało.
Wszystko działa niczym podzespoły w jednym wielki systemie...
i żeby ten system działał sprawnie to nic nie może go zakłócać.
Rozumiesz mnie?


Naxxramas napisał:
Bravo Active - normalnie bystrzacha z ciebie :D
Sarkazm masz opanowany do perfekcji :D
 
N

Naxxramas

Guest
Active
(...)nie można porównywać muchy do człowieka,bo (...)
Wszystko można ze sobą porównywać pod warunkiem, że robi się to z sensownie.

Active
Przerasta nas inteligencja muchy...Jasne.
Nie napisałem, że przerasta was inteligencja muchy jako obiektu Wszechświata. Napisałem, że przerasta was inteligencja jaka została włożona w muchę co oznacza, że ludzkość nie potrafi jeszcze wyprodukować DNA (czyli zminiaturyzowanego algorytmu budowy dowolnie wielkiej formy). Ludzie na chwilę obecną znają pewne kodony DNA i potrafią zmieniać np: kolor oczu insektów.

Kiedy ludzie wyprodukują pierwsze DNA - staniemy na przełomie nauki - skoro budujemy ciała to kto determinuje charakter powstałego obiektu ?
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Wszystko można ze sobą porównywać pod warunkiem, że robi się to z sensownie.
W tym sensie, w którym porównałeś człowieka do muchy, nie miało to sensu. :)



Naxxramas napisał:
Nie napisałem, że przerasta was inteligencja muchy jako obiektu Wszechświata. Napisałem, że przerasta was inteligencja jaka została włożona w muchę co oznacza, że ludzkość nie potrafi jeszcze wyprodukować DNA (czyli zminiaturyzowanego algorytmu budowy dowolnie wielkiej formy). Ludzie na chwilę obecną znają pewne kodony DNA i potrafią zmieniać np: kolor oczu insektów. Kiedy ludzie wyprodukują pierwsze DNA - staniemy na przełomie nauki - skoro budujemy ciała to kto determinuje charakter powstałego obiektu ?
Lepiej by człowiek na tym etapie nie potrafił tego robić.
Nie chciałabym stanąć oko w oko z czymś co wygląda jak człowiek,
ma 100 razy więcej pręcików i czopków, w oku,
jad w zębach, radary jak u nietoperza,
węch jak u motyla itp. itd.,
Do tego nie jest moim przyjacielem ale jego algorytm przeznaczenia nie zawiera w sobie funkcji naprawy świata, tylko...
Żyjesz to słuchasz... poleceń- idziesz- obserwujesz., wyhaczasz... wroga - zabijasz, wracasz... zdajesz raport... zaczynasz od nowa...
Taka wiedza w rękach dzisiejszego człowieka była by niebezpieczna.
 
P

profes

Guest
Są osoby które próbują pogodzić wiarę i naukę. Wg mnie nie jest to możliwe.
 
N

Naxxramas

Guest
profes
Są osoby które próbują pogodzić wiarę i naukę. Wg mnie nie jest to możliwe.

Ja godzę - to wręcz łatwe xD
 

_marcin

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2016
Posty
32
Punkty reakcji
2
Wiara i nauka to dwie odmienne strefy. Jak ktoś je ze sobą złączył, to spieprzył sprawę.
 
Do góry