Wiara vs./& Nauka

N

Naxxramas

Guest
MacaN
Foton dla przykładu ma energię, a nie ma masy.

m=E/c^2 (ze wzoru E=mc^2)

Żeby obliczyć masę fotonu wystarczy podzielić jego energię przez prędkość do kwadratu. Jeśli się nie rozumie teorii względności pisze się właśnie takie zdania jak powyżej.

MacaN
To wibracją, energią, czy nie wiadomo czym ?
a czym w istocie jest materia albo energia ?

MacaN
jednak gdy Cię zastrzelę, będziesz ludzkim trupem, jednym z wielu.
No tak, ale jak to się ma do tego, że użylem słowa my ? :D ("My" jako stanowisko Devów)

Co do jakiś waszych er to sorry - nie ma to większego znaczenia.
 
M

MacaN

Guest
Naxxramas napisał:
m=E/c^2 (ze wzoru E=mc^2) Żeby obliczyć masę fotonu wystarczy podzielić jego energię przez prędkość do kwadratu. Jeśli się nie rozumie teorii względności pisze się właśnie takie zdania jak powyżej.
Podałeś wzór określający ciało w spoczynku, a masa spoczynkowa fotonu wynosi 0.



Naxxramas napisał:
a czym w istocie jest materia albo energia ?
Masą i energią, czym innym ma być w istocie ?
 
N

Naxxramas

Guest
MacaN
Podałeś wzór określający ciało w spoczynku
Nie ma czegoś takiego jak spoczynek ponieważ on jest względny. To, że ja jestem w spoczynku do monitora nie oznacza, że się nie poruszam w stosunku do Słońca w związku z czym posiadam już np: energię kinetyczną względem czegoś. Wszystko zawsze w każdym momencie jest energią a masa mówi jedynie o gęstości tej energii a sama energia jest częstotliwością czyli w efekcie ilością zaobserwowanych odrębności (częstotliwość jest odwrotnie proporcjonalna do długości fali z której policzyć można ilość porcji). Energia fotonu to E=hv. Jest ona zależna od częstotliwości(v) - (h)to stała Planck'a. Żeby obliczyć energię fotonu nie jest Ci potrzebne nic oprócz zmierzenia jego częstotliwości.

Z kolei aby przekształcić energię protonu na masę trzeba jego energię podzielić przez prędkość światła^2 i otrzymasz ilość masy wyrażoną w gramach. Kiedyś naukowcy twierdzili, że neutrina nie mają masy a potem się okazało, że zbudowali czulsze urządzenia i jednak mają xD - tylko naukowcy twierdzą, że znikomą, ciekawe czy to prawda, że rzeczywiście aż tak małą ? :D

Energię fotonu możesz obliczyć ze wzoru:

6997c90dadc305b1ca5d08250c877ec7.png


Spoczynek nie spoczynek, prędkości (zmiennej) w tym wzorze nie ma.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Informacja na poziomie wibracji jest na razie poza wiedzą i postrzeganiem homo sapiens.
Czy oby napewno?



Naxxramas napisał:
Active, każdy jest Źródłem, każdy jest jego emanacją. Źródła nie da się podbić bo Źródło nie istnieje jako odrębność tylko jest całością wszystkiego. Szatan i jego demony (sic!) są stworzone przez Źródło (może nie bezpośrednio) i tylko dzięki Źródle istnieją - lub jego Stwórcy. A każdy na każdym poziomie ma świadomość boską (Źródła) tylko z różnym poziomem postrzegania a wszystko dzieje się w świadomości, która kreuje i nieustannie tworzy a to co tworzy zasila dalszy proces tworzenia.
Ale to nie jest powiedziane, że to co tworzy ... dobra powiem źródło , kiedyś go nie bedzie próbować zniszczyć. Dla przkładu Układ immunologiczny asmatyka, zwalczajac alergen , potrafi zabić własny organizm - szok anafilaktyczny! A więc coś takiego ma miejsce. Robaki zrzeraja twoje ciało. Kradną ci trochę skostniałej energi. Ludożercy to już jest przykład ekstrymalny. Tylko patrzyć jak dorwą się kiedyś do centrum źródła i go porozrywja na części i rozproszą jego energię. Lepiej żeby sie tak nie stało.



Naxxramas napisał:
My zdecydowanie promujemy życie oparte na wzajemnej miłości i szacunku i jedności społecznej - bez wojen, bez wojska bez podziałów na kraje i bez pieniędzy. Dojdziecie do tego, ale jeszcze musi trochę minąć.
Bez pieniędzy było by super. Nie było by podziałów na klasy społeczne i nie było by tego , że inteligentni i mądrzy ludzie , którzy są biedni jak mysz kościelna, bez szans na wybicie się, muszą słuchać jakiś przygłupów i gamoniów, pyszałków, szukajacych władzy.



Naxxramas napisał:
Active wiesz co ? a ch** wie hehe :D
Era Strzelca... Oblicz, tu potrzebna jest mądrość Naxxramasie.



MacaN napisał:
Wchodzisz na grząski grunt, bo co jeśli każdego z tych ludzi los doświadcza inaczej, gdzie jest wtedy sprawiedliwość ?
Jest jeszcze czyściec :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
MacaN napisał:
My zdecydowanie promujemy życie oparte na wzajemnej miłości i szacunku i jedności społecznej - bez wojen, bez wojska bez podziałów na kraje i bez pieniędzy. Dojdziecie do tego, ale jeszcze musi trochę minąć.
I znów " My ", jakbyś był nie wiadomo kim, jednak gdy Cię zastrzelę, będziesz ludzkim trupem, jednym z wielu. ( taki przykład, nie musisz się bać ).
Może u Naxxa to objaw tzw. Pluralis Majestatis ? :)
 
N

Naxxramas

Guest
Nie chcę nic mówić ale mamy podobne skojarzenia
Może Devowie to od Deviantów ?
Gdyby to napisał Hawking zgodziłbym się - tylko "racjonalizm". Natomiast piszą to osoby, które fanatycznie wierzą w piekło, wierzą w demony, wierzą, że kawałek opłatka to ciało boga i negują jednocześnie istnienie Devów, mimo, że z punktu widzenia logiki obie sytuacje są na tym samym poziomie abstrakcji. Nie ma żadnych Devów, jesteście sami w kosmosie, naokoło kosmosu jest piekło a w epicentrum siedzi Bóg na złotym tronie i będzie was sądzić - to wasz poziom rozmowy xD.


ActiveAngel
Bez pieniędzy było by super.
Dojrzejecie. Kiedyś pieniędzy nie było, kiedyś nie będzie.

Era Strzelca
Świetnie, a dzień który ? :D
 
K

kate2

Guest
Naxxramas napisał:
Natomiast piszą to osoby, które fanatycznie wierzą w piekło, wierzą w demony, wierzą, że kawałek opłatka to ciało boga
I jeszcze w Niebo wierzymy, zapomniałeś dodać :)

Ty natomaist sobie wierz w swoich Devów, czy w co tam chcesz. Nikt ci nie broni :) . To tylko Ty tupiesz nogami gdy ktoś nie da poklasku temu, co wpypisujesz i w co wierzysz.
 
N

Naxxramas

Guest
Kate2
I jeszcze w Niebo wierzymy, zapomniałeś dodać

Dokładnie - dlatego napisalem - chrześcijanie, islam - zero świadomości tylko i wyłącznie wiara: ) Do tego stopnia, że kapłani z "Bogiem" robią przed wami tajemnice (np: fatimskie)
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Dokładnie - dlatego napisalem - chrześcijanie, islam - zero świadomości tylko i wyłącznie wiara: ) Do tego stopnia, że kapłani z "Bogiem" robią przed wami tajemnice (np: fatimskie)
Nie oceniaj wszystkich chrześcijan jedna miarką, bo ja na przykład tylko na wierze nie polegam.
 
K

kate2

Guest
A Ty Naxx na czym polegasz? Co się z Tobą stanie po oddaniu ostatniego tchnienia?
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Zmieni się w tachiony i bach już go nie będzie a zarazem będzie w wielu miejscach naraz hi hi :D
 
K

kate2

Guest
ActiveAngel napisał:
Nie oceniaj wszystkich chrześcijan jedna miarką, bo ja na przykład tylko n wierze nie polegam.
A na czym jeszcze jesli chodzi o istnienie Nieba ?
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Na nauce . U mnie musi nauka iść z wiarą :) no i na logice :)

Niebo istnieje no to , to już udowodniono , ale co dalej z nami się dzieje?. Mamy dwa wyjścia albo energia albo materia :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
ActiveAngel napisał:
energia albo materia :D
A ja Paniom napiszę że mam poczucie że ani energia ani materia. Ale to moja spekulacja nie poparta niczym innym jak intuicja czy przeczucie.
 
Do góry