Wasze pierwsze anime

Ah My Goddess

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
279
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Kuj-Pomorskie
Zazdroszczę Ci, mi pani puszczała jakieś muminki..
Ale kiedyś jak przysiadłem do TV to widziałem Sailor Moon,yatamana a potem serie anime leciały na RTL7. Kończyły się jedne a zaczynały następne aż w pewnym momencie się skończyły ale ja Dragon Balla miałem nagranego na kasetach VHS:p
Razem ze starszym bratem rysowaliśmy postacie,dzięki temu nie zapomniałem o anime i jak miałem już neta to pierwsze co wpisałem to anime online:p
Jestem ciekaw czy jak bd miał XX lat to tesh będę oglądał te bajeczki:)
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Jestem ciekaw czy jak bd miał XX lat to tesh będę oglądał te bajeczki:)
Zależy, ja wziąłem się za anime ponad pół roku temu i od tego czasu mi się nie znudziło (teraz mam 18 lat). Z tego co wiem jest wiele osób starszych ode mnie oglądających anime.
Co do tematu pisałem tu już kiedyś, ale zapomniałem o jednym tytule: Pszczółka Maja.
 

Ah My Goddess

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
279
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Kuj-Pomorskie
Hehe pamiętam np "Yattaman" i jego kreske, albo "kartka z kalendarza" i porównując je do dzisiejszych anime to jest duża róznica. Ciekawe czy za 20 lat miedzy obecnymi anime a nowymi będzie taka róznica, a może wcale nie będzie anime^^ Może zrobią jakieś wirtualne światy w którym będziemy mogli przebywac w świecie fantasy xD

@UP
Ja mam 19 lat,oglądam od małolata, i tak sobie myśle że przychodzi mój syn i razem oglądamy bajki xDDD
Nie no,anime nie porzuce tak łatwo:p
 

Chit0s111

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja pierwszy jako anime oglądałem Naruto myślałem że to zwykła bajka (kreskówka) jak np.Ben10 ale na forum o naruto dowiedziałem się że to anime i tak szukałem odcinków w necie i zacząłem oglądać
 

Jarmo

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Pyrlandia
Jak pewnie w większości przypadków pierwszymi anime były te puszczane na Polonii 1. Yattaman, Królestwo Kalendarza, Daimos, Captain Tsubasa i ten który darze chyba największym sentymentem , czyli Tajemnicze Złote Miasta... Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że człowiek po latach dopiero dowiedział się, że są to anime.
 

kakasia

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
99
Naruto. i stwierdzam teraz, że to jest wielki szajs.
przez Naruto traciłam tylko czas.
teraz jestem w trakcie olądania Nany < :cenzura: >.
 

Daki

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Yattamana pamiętam, ale takie pierwsze dwa anime, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie to: "W krainie bogów" i drugie "Samurai Champloo" naprawdę polecam - był tam fajny odcinek w wieszakami!!!
 

Szkarłatna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Toruń - okolice
Nie licząc Pszczółki Maji i Pokemonów ( czarodzieji z księżyca i dragon ball nigdy nie lubiłam) to moim pierwszym anime było Naruto, a potem School Days i Death Note. Potem Melancholy of Haruhi Suzumiya, Lucky Star.... i tak dalej...
 

veaj

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Yattaman, Pszczółka Maja, Muminki (Istotny Włóczykij xD ), Dragon Ball, Capitan Tsubasa, Coś tam złote miasto... heh dużo tego było, Sailor Moon.
To były hity! A teraz ludzie szczycą się bo widzieli Naruto z polskim dubbingiem (heh przykro przyznać ale też z wyciętymi scenami), albo tym że oglądali Death Note (uwielbiają bohaterów, przebierają się, pokazują jacy są świetni nie znając przesłania fabuły ;P ).

Co uwielbiam w anime? Za co je tak na prawdę cenimy?
...

Za to że odnajdujemy w nich cząstkę siebie, ponieważ nasze uczucia często są ukazane w ów filmach animowanych.
 

Bitreel

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
209
Punkty reakcji
0
Nie mogłam się oprzeć i muszę się również podzielić :) Jak zwykle większość wymienionych wyżej- te z dzieciństwa, choć najbardziej zapadła mi w pamięć czarodziejka z księżyca- ostatnio znalazłam cały zeszyt z bazgrołami 5 latki przypominającymi postaci z tego anime:)

Aczkolwiek nigdy nie wiedziałabym że to anime, dlatego jako swoje pierwsze świadome anime muszę zaliczyć Death Note'a - i to tak naprawdę dzięki forumowisko.pl a konkretniej Morionowi :) Tak więc korzystając z okazji składam dzięki za objawienie mi czym jest anime i uświadomienie że nie jest to tylko "kreskóweczka dla dzieci" :) Taka wiedza powinna być szerzona! Ciekawe czy za paręnaście lat dzieciaki będą pisać na forach o Bakuganie- toż to współczesny hit :D
 

Ghaz

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zawiercie/Kraków
Moimi pierwszymi anime jakie widziałem były Tygrysia Maska emitowana na Poloni 1 i Bosco Daiboken emitowane na TVN :) Następnie serie anime na RTL7, w tym m.in. Slayers (pl. Magiczni Wojownicy), Yaiba, Houshin Engi (pl. Łowca dusz), Dragon Ball, Magic Knight Rayearth (pl. Wojowniczki z krainy marzeń), Dr Slump i Rycerze Zodiaku.
 

wilk_szary

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
139
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Tarnów
Pierwszym anime jakim oglądałem było "Sailor Moon". W tym przypadku oglądałem to jednak za dużo powiedziane, bo nie oglądałem zbyt systematycznie. Więc tak naprawdę pierwszym Anime, które na prawdę obejrzałem był "Dragon Ball", a potem to co oferował RTL 7.
 

Flos

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Pokemon! xD

A takim na poważnieto było to Angel Beats!
 

wyjdź

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Zaczęło się od Kapitana Tsubasy. Później poszło DN (wcale nie jest takie :cenzura:), następnie wszystko po kolei tj. FullMetal Alchemist (do dzisiaj moje ulubione), Elfen Lied, Code Geass, Vampire knight, Higurashi no Naku Koro ni i podobne. Szczerze nigdy nie przepadałam za Dragon Ball'em i Naruto. No i nie lubię słit dziewczynek, które jarają się beznadziejnymi animkami jak niektóre studenciaki alkoholem.
 

K_Kopytko

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Oczywiście Czarodziejki z Księżyca, Dragon ball itd (było tego sporo na RTL7), ale dla mnie były to po prostu kreskówki, jak i inne. Dla mojej Mamy "japońskie ryje" xD

Pierwszym świadomym był Kanon. Przyjemny, ale nieco za słodki, nawet dla mnie.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
W zasadzie Piłkarze na TVP 2 (oryginalny tytuł Ganbare ! Kickers). Później to się oglądało te kilkuodcinkowe mecze w Tsubasie i Generała Daimosa :)
 
Do góry