Wasze bierzmowanie

shimana

to tylko ja...
Dołączył
26 Lipiec 2006
Posty
802
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Tam,gdzie słońce nie dochodzi
pytań mieliśmy 127 :) były one podzielone na 5 partii, a z każdej ksiądz pytał po 3 pytanka,chyba że się nie wiedziało to było więcej :D

bierzmowanie miałam w 12 grudnia 2007r. :D było nas 75 osóbek i trwało jakieś 2 h :)


imię wybrałam Kinga :D
 

hamann666

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
183
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Bierzmowanie mialem rok temu, hehe fajnie bylo, normalne spotkania w salkach w gronie starych znajomych, na koniec test z jakies 50 pytan, najbardziej na bierzmowaniu rozsmieszyl mnie biskup :p wybralem imie Piotr (chyba :/ )
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
Ja musiałam zdać wszystkie pytanie jakie były w tej książeczce czyli coś koło 500...,
A babka nas tak surowo sprawdzała że nawet jak ktoś miał przekręcone jedno słowo w odpowiedzi to nie zaliczała... Odpowiedź musiała być napisana słowo w słowo z tej książeczki :]
A przed bierzmowanie do kolejki sie do niej ustawiały (katechetka :/ ) Bo chcieli zaliczać ... :|

A imię mam Kinga ;)
Jakoś zbytnio mi się nie podoba nawet nie wiem dlaczego sobie takie wzięłam... Heh ;)

Bierzmowanie miałam 2.kwietnia.2055 (mówi wam coś ta data) ? ?
Dzień śmierci Jana Pawła II .... :(
 

Aminadab

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Widzę, że większość traktuje bierzmowanie jak jakiś kolejny nudny wymysł rodziców, dziadków, księdza proboszcza i pani katechetki. Nie ważne, o co chodzi, ważne żeby rodzina była zadowolona. A przecież to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej! Sakramet, który uświadamia nam, iż jesteśmy dojrzałymi świadkami Chrystusowej miłości. Stajemy się w pełni dojrzałymi i odpowiedzialnymi chrześcijanami, uczniami Chrystusa! A Wy tu tylko: egzamin, pytania, niedobry ksiądz, niedobra katechetka, ktoś był pijany i była zwała, itd. Zastanówcie się co Wy piszecie! Czy w tym sakramencie naprawdę według Was najważniejsze jest to, jakie wybrać imię i to kiedy się go przyjęło?
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
bo bierzmowanie nie powinno być przyjmowane 'w okreslonym wieku' tylko wtedy kiedy ktoś jest naprawdę gotowy... A teraz mimo, że można do niego nie przystąpić jest presja ze strony otoczenia ;] więc jak można mówić o całkowicie niezaleznej decyzji?

Ale o tym też gdzieś jest temat ;]
po co robić ot?



Ja pamiętam jeszcze jak kolezanka podała karteczkę z imieniem biskupowi... a ten biedny nie mógł przeczytać takie było skomplikowane xD nawet sama go teraz nie przytoczę bo nie potrafię sobie przypomnieć jak brzmiało xD
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Ja mam bierzmowanie ostatniego maja :p
Próbę będziemy mieć jedną w piętek, czyli dzień przed :D

Imię = Narcyza :)

My nie mamy czegoś takiego jak egzamin, tylko rozmowę kwalifikacyjną. Musimy przynieść swój indeks (tzn. ta karteczka z podpisami), i umieć kilka modlitw, prawdy wiary itp. :p Ja wszystko umiem, a wiem nie muszę się niczego uczy :)
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Też jestem ateistką ale narazie nie chce mi sie tlumaczyc rodzinie czemu nie ide do bierzmowania wiec dla swietego spokoju ide.. :]
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Ja właśnie wróciłam z tej rozmowy kwalifikacyjnej :D
Oczywiście zdałam :) Jak mogłabym nie zdać skoro jestem w scholi :D heh ;))
 

Mrs X.

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
643
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z Krainy Marzeń
Łucja- imię.
pytanie: "Co to są sakramenty?", "co wiesz na temat Faustyny Kowalskiej?"
i coś jeszcze... byłam tak zestresowana, że nic powiedzieć nie mogłam xD
ale zdałam :)

katecheta przy moim odpowiadaniu do dziekana powiedział, iż nie musi mi zadawać pytań, bo ja i tak znam odpowiedź...
było bossko xD

p.s. bierzmowanie 17 maja ;]
 

krwawa_mery

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2007
Posty
336
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warszawa
książeczki do bierzmowania??ponad 100 pytań??wooow....nie no to ja mialam bardzooo łatwo jak wasze wszystkie odpowiedzi czytam...bez kitu...Mi ksiadz zadal tylko jedno pytanie 10 przykazan ale i tak przy 5 powiedzial zebym juz przestala i mi wypisal juz karteczke ze zdalam czy cos takiego...a tak sie balam hehe;] a bierzmowanie mam dzisiaj:) 19 kwietnia....i imię Oliwia:)
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
u nas nie było możliwości nie zdać bo ocena była dla całej klasy, a nie pojedynczych osób, dostaliśmy 5 ;p
bierzmowanie bodajże 19 marca 2007, imię Diana, osób było około 250, może więcej, byłam jedyną Dianą ;d królowały Weroniki i Wiktorie ;p
 
P

Pałka

Guest
Ja jeszcze bierzmowania nie miałam, ale zastanawiam się nad imieniem "Aleksandra". Można takie w ogóle wybrać? :mruga:
 
P

Pałka

Guest
W Dniu przyjęcia sakramentu bierzmowania
życzę Ci spełnienia wszystkich pragnień,
błogosławieństwa Bożego
i mocy Ducha Świętego na każdy dzień twojego życia.
:D
Połamania opłatków!! ;)
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
oo Aga to się dziś wystoisz konkretnie, my musieliśmy stać przez ponad 40 minut ;p
nie dość, że stałam w pierwszej ławce i kolejka do bierzmowania przechodziła centralnie 10 cm ode mnie to jeszcze co chwile traciłam równowagę przez te cholerne obcasy, zabawnie to musiało wyglądać ;p
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
heh ja nie miałam żadnego egzaminu, ani nic w tym stylu. A co do imienia to wybrałam sobie Joanna, od Joanny D'Arc :D
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Pałka, dzięki :p
Tigerek, my musieliśmy stać całą mszę. czyli 1,5 godziny. ale ni było źle. podobało mi się. :)
 
Do góry