Wasze bierzmowanie

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
My mieliśmy tylko 40 pytań :p
Imię moje z bierzmowania to Wojciech.
Śmieszne sytuacje się zdarzały - zabrakło dla mnie i paru innych osób rzemyka na krzyż i wszyscy mieli zawieszone na szyi a my trzymaliśmy w rękach :). Ale to niezupełnie było tak, że zabrakło - po prostu był na mnie za krótki... Ksiądz próbował mi przez głowę przecisnąć, ale się nie dało. Myślałem, że się ze wstydu spalę :rumieniec:
 

kissmeboy

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
U nas są jakies cyrki;/ musimy 3 lata sie przygotowywac mimo to mamy ksiazeczki w ktorych musimy zbierac podpisy co msze w niedziele, spowiedź co miesiąc, msze od spowiedzi, spotkania, rózaniec, roraty, droge krzyżowa, apel, gorzkie zale, nabozenstwa i tyyyyle tego ze nie pamietam mimo to mamy siedziec w pierwszych 4 8 lawkach bo inaczej nie podpisza;/;/ i to przez 3 lata! duzo osób nie chcą dopuscic albo np wczoraj poszlam na roraty z kolezankami... na końcu kleryk podchodzi zabiera nam ksiazeczki i powiedzial do nas "mozecie podziekowac kolezance" <czyli mnie;/> doslownie nic takiego nie robilam nie gadalam ani nic;/ nie wiem o co mu chodzilo;;/ pozniej siostra do mnie ze w tym roku mnie nie przyjma do bierzmowania (jestem na ostatnim roku;/> normalnie koszmar! odbija im jeszcze gdy bylam w podstawowce chodzilam na wszystkie msze i wogole jak siostra do mnie powiedziala ze za rok do bierzmowania to doslownie mam zamiar wiecej juz nie pokazac sie w kosciele;/ przyszlam do kosciola nie wiem po co;/ zniechecają nas na maxa;/ i niestety nie mam zamiaru isc do bierzmowania w moim miescie bo napewno mnie nie dopuszcza;| to co sie wyprawia to smiechuwartre... :mruga:
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
Ja dopiero zaczynam przygotowania do bierzmowania, jeszcze nawet dokładnie nie wiem co i jak. ;)
Jeśli chodzi o śmieszne sytuacje, to już na pierwszym, takim organizacyjnym spotkaniu pojawił się pijany koleś i walnął coś głupiego - od razu został "wyproszony", a ksiądz chyba się nawet nie skapnął że był pijany, bo by go chyba krucyfiksem potraktował. :D :lol: Ogólnie to mamy takiego nowego surowego księdza, którego od początku nikt nie lubi i gdy na tym pierwszym spotkaniu komuś zadzwonił telefon, to od razu kazał tej osobie wyjść i przyjść z rodzicami. :/ Walnął potem bohaterskim tekstem: "ze mnie możecie sobie żartować, ale z Pana Boga nie!!" :D
Na imię jeszcze nie jestem zdecydowany, ale mam jeszcze czas... ;] Co myślcie o imieniu Oliwer (Oliwier) albo Ariel?? :)
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
Może z czasem ksiądz Cię uświadomi, że nie wybiera się imienia, tylko patrona. <_<
Nieszczególnie mnie obchodzi patron... :/ Też idę do bierzmowania raczej ze względu na moich rodziców... A skoro już mam mieć dodatkowe imię to wolę żeby było ładne. :)
 

xagnix

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań :)
Ja przygotowuję się do bierzmowania od 1klasy gim. Tzn. musiałam zebrać przez 9 miesięcy 50 podpisów. Teraz jestem w 2 klasie i to samo jest =/ No i zdajemy już kilka modlitw. Ogólnie to jak podpisów nie zdobęde w 1 czy 2 klasie to nic się nie stanie, ponieważ nie jest to... hm. Takie oficjalne ;]

Co do imion to zastanawiam się nad Zuzanną i Katarzyną ;]
 

lolita16

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
my lovely land ;]
Co myślcie o imieniu Oliwer (Oliwier) albo Ariel?? smile.gif
Wg mnie Oliwer jest ladniejsze :)
Ja wzielam sobie Anastazja :p ciesze sie ze juz mam to wszystko za soba, przygotowywalam sie prawie rok, na nic nie mialam czasu, bo cieglae byly jakies msze, spotkania, proby itd. Pytan mialam kolo 200 ;] zdalam wszystkie w ciagu 4 dni :p
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
ja miałem wszystkie pytania z książeczki nie pamietam ile ich było a imie... czarek :p czemu :D ? nie wiem :D
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
Wg mnie Oliwer jest ladniejsze :)
Ja wzielam sobie Anastazja :p ciesze sie ze juz mam to wszystko za soba, przygotowywalam sie prawie rok, na nic nie mialam czasu, bo cieglae byly jakies msze, spotkania, proby itd. Pytan mialam kolo 200 ;] zdalam wszystkie w ciagu 4 dni :p
Dzięki za poradę :)
Anastazja ładne imię, jakbym był dziewczyną to poważnie rozważałbym wybór tego imienia. :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
moje 3 imie to andziej, mam wszystkie na A ^^ tylko nazwisko nie. a egzamin... nie miałem wszystkich piątków miesiąca zaliczonych, coś go zdenerwowałem tłumacząc się, to mnie ksiądz wypieprzył. jako ostatni zostałem przepuszczony, akurat ja trafiłem na kolejke do największego kretyna w mieście.
 

Nathalia

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
Wybrałam imię Weronika...
Egzamin, którego większość się bała okazał się tylko formalnościa bo i tak wszystkich dopuścili nawet jak ktoś nie odpowiedział na pytanie :) Ja miałam chyba powiedziec 7 sakramentów Świętych :)
 

Castiel

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
tychy
Mój egzamin był taki, że po prostu musiałem iść dzień przed spotkaniem z bistkupem do kościoła i nauczyć się pieśni... takie miałem przygotowanie do bierzmowania, żadnych nauk, czy czegokolwiek. A imię wybrałem Piotr.
 

Piłaa69

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Częstochowa
Wybrałem imię Kajetan... :p A jeżeli chodzi o samo bierzmowanie to niech ich :cenzura: z tym strzeli :aniol:
 

Asia na 100%

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mój pokój hehe
ja już miałam bierzmowanie na początku września, jeśli chodzi o imię to Weronika (tak jak ktoś wyżej, pozdro dla "imieniczki")
A śmieszne sytuacje..........
Jak jeszcze mieliśmy nauki w kościele to raz nie było prądu oczywiście nietkórzy bawili się komurkami, nasz ksiądz nie zwraca na to uwagę, przyzwyczaił się
ale nie o to chodzi... jak zapalili światło to jedna para się całowała (w koście) wszyscy w śmiech, nawet ksiąc się śmiał
 

Cescex

@LiveForFood7
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
246
Punkty reakcji
0
Wybrałem imię Paweł. Jako tako spotkania mieliśmy rzadko, nie mieliśmy żadnych wpisów do książeczek. Jedynie ksiądz pisał kto jest na danym spotkaniu, a kto nie. Była mała grupa z 20? Ponad to zero testów, ćwiczeń itp. Przyznam się że częściej mnie nie było na spotkaniach niż byłem, mimo wszystko zostałem dopuszczony, jak zresztą wszyscy.
 
D

Disease

Guest
Niestety przystąpiłem do bierzmowania, czego dzisiaj żałuję. Niestety wpływ rodziców... Imię, które wybrałem - Grzegorz. / św. Grzegorz to patron muzyki - dlatego/ Z testu byłem zwolniony, bo miałem celującą z religii za przygotowanie się (nauka wszystkich modlitw, regułek itp. w ciągu roku szkolnego). Samo bierzmowanie w kościele wspominam niezbyt miło... ;P
 

JKC

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
jeśli mam być szczera miałam naprawdę przedziwnego księdza. egzamin niby była ale ja stwierdziłam po kilku spotkaniach ze w :cenzura:e i przestałam chodzić na spotkania. gównie dlatego ze im więcej słuchałam o Bogu i o kościele tym miej wierzyłam w te instytucje i tka mi zostało do dziś. Bóg? Jak najbardziej. Kościół, msza święta....hmmm? no dla spokoju własnego od dąsów mamy i babci owszem ale...no...wiadomo...
wracając do spotkań. na szczęście/nieszczęście okazało się że tak de facto ksiądz z egzamin miał w poważaniu i przepuścił mnie tak sobie z biegu.

a imie wybrałam sobie Cecylia. : P
wszyscy znajomi jak się dowiadują mają zaciesz ze pewnie miałam jakieś kompleksy ale tak naprawdę jak już dowiedziałam się że podejdę do bierzmowania postanowiłam sobie wybrać coś zmyślnego a Cecylia jest patronką chórów i muzyki : )
 

lightangel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
319
Punkty reakcji
1
Miasto
Białystok
Egzaminu mieliśmy 5 części po 12 pytań, zdawaliśmy systematycznie (znaczy powinniśmy, bo większość zaliczała nawet wszystko w ciągu 5 minut- ostatnia szansa :] ). Teraz dostałam papierek, że mogę przystąpić do bierzmowania. A i jeszcze musiałam obejść 9 pierwszych piątków. Imię już wybrałam -Wiktoria (dziewica-męczennica - mało oryginalnie :D )
 

cysiu1990

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
33
E tam, wszyscy się srali z imionami, panikowali ze nie mają imienia wybranego na bierzmowanie a i tak te imię jest nam niepotrzebne ;] ja wybrałem Joachim. Dlaczego ? Wybrałem chyba 5 co mi się podoba a później sprawdzałem znaczenie no i jakoś padło na Joachima :D
 
Do góry