Wasze bierzmowanie

krwawa_mery

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2007
Posty
336
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Powiedźcie coś o swoim bierzmowaniu...jakie mieliscie pytania na tym "egzaminie", jakie imiona wybraliście...może jakaś śmieszna sytuacja??Hehe...ja za tydzień mam bierzmowanie;|
 

paula296

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
1 651
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Szczecin
Ja musiałam zaliczyć na religii ok. 150 pytań. Wybrałam imię Zuzanna - po babci ;) U mnie bierzmowanie trwało z 3 godziny, bo było nas 500 przystępujących :)
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Ja dostałam 7 pytań, egzamin mam za tydzień w poniedziałek ..
zastanawiam się nad dwoma imionami Joanna i Lidia .
Ogólnie jestem ateistką, biorę bierzmowanie dla spokoju w domu.
Śmieszna sytuacja? hmm to same śmieszne sytuacje mamy na probach w kosciele :p
 

Torrance

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
146
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Sin Land
Ja miałam egz rok temu, w 2 gim. I szczerze to bardzo się z tego cieszę, teraz spokój:D A zaliczyć było ponad 200 pytań.. Nie pytali szczegółowo, ale wykułam wszystko;)
Bierzmowanie mamy 12 czerwca, sama niewiem, czemu tak późno :mruga:
Fajne krzyżyki dostaliśmy- takie metalowe, nieduże z imitacją drewna.
A imię- Zuzia, Agnieszka albo Paulina, niewiem jeszcze... ;/

Aa i właśnie- siedziałam sobie wczoraj na huśtawkach z moim kochaniem i piliśmy Tigerki. Jest jakaś nowa limitowana edycja, także puszka przypomina kolorem Tatrę ;) No i ksiądz akurat szedł, z daleka widziałam że usta otworzył ze zdziwienia. Od razu się wytłumaczyłam i pokazałam mu puszkę. A miałam pisać mojemu, żeby wtedy kupił Reedsy... ;P
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
Ja sie prawie nic nie uczyłam :p
Za duża parafia, żeby ksiądz wszystkich przepytał.
Ja musiałam coś powiedzieć o chrzcie tylko :)

a imie Weronika wybrałam :p
jak wiele dziewczyn :smutas:
 

Anittkaaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
363
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Elblążkowo
Ja dostalam 100 pytan i odpowiedzi i musialam z tego odpowiadac. Poczytalam sobie i zdalam, a mie wybralam po babci- Anna :)
 

los16angeles

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
840
Punkty reakcji
2
Miasto
Manhatan
Przygotowanie do bierzmowania trwa 3 lata ;] książeczke z pytaniami dostaje się w3 klasie pytań jest koło 150. Przez wcześniejsze dwa lata trzeba uczestniczyć na mszach świętych itp. sprawdzane są obecności co miesiąc odbywają się spotkania.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Jam mam bierzmowanie w maju ale musiałem zaliczyć 9 pierwszych piątków być 10 razy na różańcu zaliczyć 30 modlitw i ok. 120 pytań ale to już za mną teraz tylko przygotowania i malowanie płotu na cmentarzu...... :(

Biorę imie Kazimierz

A śmieszna sytuacja? Może nie jest śmieszna ale kumpel przyszedł pijany na próbe i katechetka go wygoniła niezły miał przepał..... <_<


A jaki biskup będzie was bierzmował???
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
Jak to jaki? :p imie i nazwisko? :lol:
9 piatkow nie zaliczyłam, byłam na jednej spowiedzi na samym poczatku.
Boje sie księży, ostatnio na probie zrobil mi znak krzyza na czole, potem caly dzien głowa mnie bolała(moze to nie od tego ale ogolnie sie ich boje :p )
 

agata14vip

skromna i fajna dziewczyna
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zaraz koło Ciebie.
bierzmowanie 29 kwietnia, jaki biskup nie wiem bo zalezy który przyjedzie.

egzamin miałam rok temu. po jednym pytaniu. o wszystkim.

imię Julita.
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
a ja nie miałam testu xD tzn miałam mieć ale egzaminator nie przyjechał a na drugi termin nie było czasu :p
samo bierzmowanie jak to bierzmowanie :p dłuuugie i w ogóle :p troche może stresujące no ale ogólnie ok :p
imie Amelia :p
 

Grankhan

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
ja wziąłem Stanisław, bo na mnie wszyscy Stachu mówią, choć na imię mam inaczej :p
musiałem tylko coś o św. Staszku opowiedzieć, ale pytań żadnych nie dostałem o_O
i oczywiście jakieś modlitwy oraz różańce, gorzkie żale, roraty, spotkania i takie tam pierdoły..
a samo bierzmowanie? podobała mi się ta laska biskupa :p taka growa była :) ale zaklęć nie miotała niestety :p poza tym długie i nudne...
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
heh moje bierzmowanie to dawno było...

Ponieważ do bierzmowania przystępowało sporo osób to podzielili nas na grupy 15-osobowe... I poprzydzielali katechetów
Mi się poszczęściło... Zaliczaliśmy co 2 tygodnie po jakieś 10 pytań i pisaliśmy 'to co wiemy my i co wie kolega obok' xD w rezultacie każdy miał 6 z każdego działu ^^

Imię: Laura

Śmieszne sytuacje- mnóstwo xP zwłaszcza na tych próbach w kosciele już xP najbardziej pamiętam, jak ksiądz kazał nam się włączać do śpiewu scholi... No i tam laski drugie głosy dorabiały... Kolegom zaczęło się nudzić i zaczęli z nimi śpiewać cieniutkimi głosikami jakieś 'ułooohu' xD Nie wiem dlaczego ksiądz się wkurzal ;]
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
ja bierzmowanie 4 lata temu miałam ;)
żadnych egzaminów, tylko musieliśmy się wyspowiadać. nic więcej. żadnych książeczek, mszy i innych bzdur. a imię wybrałam Julita.
 

Wiosenna_Agatka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2008
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja mam gdzieś za miesiąc albo półtora, idę, bo rodzice powiedzieli "Idź kiedy chcesz, ale w tym roku koniecznie;P"
Muszę być na każdej mszy i zbierać podpisy, spowiadać się w pierwsze piątki miesiąca (ani razu nie byłam), zdać jakieś egzaminy i oczywiście zapłacić ;P
A imię mamy wziąć takie jak na chrzcie, czyli będę znów Agatą:)
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
miałam rok temu, jestem w szoku, że mieliście aż tyle pytań :O w moim przypadku było takie coś :mieliśmy książeczki, musieliśmy chodzić na msze św. i iść po podpisy, zaliczaliśmy modlitwy u pani katechetki, raczej było to na "odwal się", bo w ogóle ona o to nie dbała tzn. mówiła, że musimy tylko zaliczyć, żeby ksiądz nie truł, mieliśmy jedno spotkanie z księdzem tak osobiście i zadał jedno pytanie, na prawdę lajt i się bardzo cieszę, że nie przezywałam tak jak wy (200 pytań :O ). A co do podpisów to część podrabiała (ja tego nie robiłam). Bierzmowanie trwało nawet szybko. Na próbach zazwyczaj było dużo śmiechu :D
aa i moje imię, nie będę oryginalna WERONIKA.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Ja bierzmowanie 3 lata temu miałam, dostałam książeczkę z setką pytań z odpowiedziami i trzeba było się nauczyć. Nie było tak źle. :]

A imię wybrałam Urszula. Szczerze mówiąc nie wiedziałam jakie mam sobie wybrać i kiedyś tak na lekcji z katechetą gadaliśmy o imionach i powiedział, że właśnie do mnie by pasowało imię Urszula i takie wziełam :]
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Wybrałam imię Zuzanna - po babci ;)
ja teeeż :p

bierzmowanie mam za 10 dni - 23 kwietnia. :) pytań mieliśmy 127, pytał ksiądz uczący (w rezultacie nauczyłam się połowy i zdałam wszystkie :p)

teraz śmigam tylko popołudniami na próby. co do śmiesznych sytuacji - jak ksiądz nas za pierwszym razem zaczął ustawiać - stoi przed nami przy ołtarzu i 'kurna, chłopaków jest dwa razy więcej niż dziewczyn' xD ogólnie ksiądz jest zabawny :D raz wywiązał się dialog:
ks: a ciebie nikt w głowe nie wyrżnął? (do koleżanki która coś tam głupiego powiedziała)
koleżanka2: nie proszę księdza, nikt jej jeszcze nie rżnął :D
ks: a ty skąd to wiesz? xD

śmiesznie mamy na tych spotkaniach czasem :p
 
Do góry