Wasza historia.

Kona

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Od małego miałem okazję słuchać AC/DC, Guns & Roses, Led Zeppelin, Stonesów i innych tam wykonawców z kolei z rodzimego podwórka, jak Lady Pank, Kult i tak dalej, i tak dalej...

Odpowiedź jest więc jednoznaczna: Rodzice zarazili sympatią do tego klimatu i tak już zostało. :)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
U mnie nie bylo poczatku, zadnej milosci oraz zamilowania. Od urodzenia w moich zylach byl metal, a serce szybciej bilo tylko przy tej muzie. Ktos kiedys moja ekipe zapytal, dlaczego jestesmy takimi fanatykami, skad to sie wzielo. Nie moglismy odp. poniewaz nie wiedzielismy, po prostu mamy to juz od urodzenia i dobrze sie z tym czujemy.
 

Sype

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
50
Miasto
Ðîńńèÿ
Skoro wszyscy chcieli o tym pisać już w innym temacie to proszę bardzo, teraz tutaj można powspominać

Jaka była wasza pierwsza oryginalna kaseta / płyta / winyl, a może jeszcze ktoś pamięta piraty na bazarach?? :D

Temat luźny, bystre komentarze i dywagacje dozwolone, a te głupie i tak usuniemy
 

Kona

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Pierwsza płyta, którą pamiętam była w prezencie dorzucona do wieży. Było to - Lato z Radiem! :D

A kaset to walało się w domu do bólu... pamiętam sporo wydawnictw U2 i Claptona. :)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Dawno dawno temu słuchałem sobie Kid Rocka (wiem nie ten dział ale ta historia ma ciąg dalszy, więc byłbym wdzięczny za brak % :) ). To skierowało mnie na poszukiwanie jakiś gitarowych dźwięków. Później miałem przygody z innymi gatunkami, ale od paru ładnych lat jest już tylko rock. Ostatnio nawet więcej metalu słucham, bo kiedyś ograniczałem się może do 5-6 kapel metalowych.
Generalnie to to co najbardziej lubię to klasyka AC/DC, Black Sabbath i (od kiedy odkryłem ten gatunek) stoner rock/metal i jego różniste mutacje, ewentualnie rzeczy doomo-stonerowe.
 

Mathias3336

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mama słuchała Queen, Perfect i wielu innych. W radiu jak leciał ROCK od razu było podgłaśniane. A potem słuchałem Linkin Park i Limp Bizkit. Okres dorastania to było techno niestety;/ a potem od dziewczyny zaraziłem sie SOADem od kumpla Metallicą. Potem był powrót do korzeni (Queen, Perfect, Budka Suflera, Dżem) chwilowo RHCP i ostatnio AC/DC. Czasami podsłuchuje nawet Inflames i Caliban.... \m/
 

4east

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Heh na tvp2 lecialo kiedys 30ton i se ogladalem brat wszedl do pokoju i wlasnie zaczal leciec kawalek metallicy bodajrze the memory remains powiedzial ze wlasnie leci dobry kawalek wiec jak to na mnie przystalo sie wsluchalem spodobalo mi sie i tak zostalo
ulubiony zespol metallica
z polskich wszystko zwiazane z Kazikiem (jakos pasuja mi jego produkcje) :)
 

merveille

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Łuków
Rodzice to rockowi fani :D
Od dziecka byłam wychowywana na rockowych utworach. Dobrze pamiętam nawet pewien motyw z mojego dzieciństwa, jak miałam może 7 lat i siedziałam na kocyku bawiąc się barbie xD...wtedy przyszedł tatuś z dużą reklamówką z płytami. W zasadzie moim pierwszym zespołem wtedy był chyba Lady Pank a "Tańcz głupia tańcz" to piosenka którą wyśpiewywałam jak miałam całe 8 lat :D Pamiętam też jak miałam swoje 7 lat i gapiłam się w telewizor bo tata miał nagrane na kasecie kilka teledysków...i tam było "Welcome To The Jungle" GnR...ah...Axl wydawał mi się uroczy a matka się ze mnie śmiała że widać już pierwsze korzenie muzycznego pokrewieństwa z nimi XD
Dalej rozwijało się przez siostrę. Jak miałam może 13 lat to przechodziłam zafascynowanie...Japońskim Rockiem ;) Do tej pory uwielbiam posłuchać dobre kapele takie jak X Japan. Aż w końcu w wieku 14 lat mój świat muzyczny zaczął porządnie się rozwijać...skakałam po Pink Floyd, AC/DC...które słuchałam już jak byłam 4 letnim dzieciakiem nawet o tym nie widząc ;) Mamuśka mi mówiła że lubiłam też Genesis i Beatelsów...cóż nadal to kocham ;)
 

Dont

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
Jak byłam mama to po prostu gdy leciało coś ostrzejszego w radiu, od razu nagrywałam na kasetę. Zaczęło się od Linkin park. Potem zapragnęłam ich wszystkie płyty - meteorę, hybryd theory i reanimation. Od LP się zaczęło, aktualnie skończyło na Static-X :->
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Nie pamietam co bylo wczesniej.. ale od pewnego momentu, poczatek lat 90tych moja edukacja muzyczna zajal sie moj kumpel ktory siedzial w tych klimatach..

wiadomo Metallica, Nirvana i takie tam.. pozniej pewnego pieknego dnia dostalem do reki piracka kasete z RATM (pierwsza plyta).. nagrana byla tylko jedna strona, jak tego posluchalem to totalnie rozj. mi mozg.. odkrylem co to bass (wczesniej mysalalem ze gitara to gitara :D) i od tamtego momentu kocham te niskie swidrujace w czascze dzwieki.. no i klimaty rockowo-metalowe...

pojawialy sie jeszcze inne kapele jak Clawfinger, KoRn i wiele innych, i tak zostalo do teraz..

pozniej jak sie ucyzlem grac na basie to odkrywalem jeszcze inne klimaty, jazzowo-blusowo-rockowe :)

Muzyka jest moja miloscia, to napewno...
 

Misuzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Hm... A u mnie to było tak, ze powoli przez kazdy rodzaj muzyki, az do rocka. Na poczatku słuchałam wszystkiego, potem tylko popu, nastepnie przez krótki czas takiego techna słabego itd. bo to po wpływem towarzystawa. Duzo osób u mnie słucha techna i disco-polo. Jeszcze hip-hopu słuchałam. Kiedys zawsze mówiłam, ze bede grała na skrzypcach itd. Chociaz gra skrzypiec jest fantastyczna i zawsze mnie zachwyca. Zawsze było tak, ze mówiłam, ze rock to taka głupia muzyka, ze bez sensu i beznadziejna. Potem troche dojrzałam do tego i tak jakos sie zaczeło od Green Day (wczesniej lubiałam pink i nie ukrywam nadal ja lubię, tak samo black Eyed Peas). Nie wiem czy od tej piosenki American Idiot... jakos poprostu w pewnym momencie pare lat temu zaczęłam sie interesowac ta muzyką. Potem zaczełam lubic mange i anime i Japonię. Zaczęłam słuchać Asian Kung-Fu Generation, Miyavi'ego, potem moje kochane X-Japan (naprawde polecam), poznałam niedawno Luna Sea, Dir en Grey, L'arc en ciel... to z tych j-rockowych zespołów (tzn. japońskich) a tak to Red Hot Chili Peppers, System of a Down, Nirvana tez... itd. Moi rodzice tez lubieli rocka trochę. Ale może bardziej takiego polskiego typu Perfekt, Dżem, ale moja mama jak usłyszy jakis kawałek co jej sie spodoba to jakby była na jakiejś imprezie to ostro szaleje xD hehe, wiec mysle, ze gut tez zawdzieczam troche rodzicom. Ale sie rozpisałam xD
 

lightangel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
319
Punkty reakcji
1
Miasto
Białystok
A mi tę muzykę "zaszczepił" były.
Jedna z dwóch dobrych rzeczy, które wyniosłam z tego związku.

No a teraz chłopacy na mnie lecą, bo słucham Metallicy :p
 

crevasserkoka

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska.
Hmm... u mnie jakoś tak wyszło samo z siebie. ^^ Ogólnie to od zawsze słucham rocku. Zapewne dlatego, że najbliższe mi osoby również go słuchaja. : P

Pozdrawiam. : )
 

Dorota1993

Zbanowany
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Polska
A moja `przygoda` zaczęła się od Nightwisha, znajoma wysłała jedną piosenke, spodobało się. I nastąpiła przerwa kiedy to słuchałam popu i czasem techno oO . Następnie po jakimś czasie sięgnełam po zespoły typu: Green Day. Poznałam kumpla [metala] i to on mnie przerobił :). Zaczął mnie przerabiać od Nightwisha przeszłam przed Ironów, Deep Purpel itp do Slipknota, Metallici itd .
I jestem zadowolona z tego :)
 

dudu66

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z przed monitora
Moja przygoda zaczęła się od ... gry Tony Hawk Pro Skater, na soundtracku, był kawałek AC/DC T.N.T, teraz słucham Gunsów, Iron Maiden, Rolling Stones, Kiss, Queen, Mety, i wielu innych

Pamiętam też jak w młodości Ojciec miał magnetofon szpulowy, z taśmami Beatlesów, Więc można powiedzieć że to od małego mam do czynienia z różnymi odmianami Rock`a :]
 

Emyla09

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś ;p
U mnie było tak, że koleżanka(nie wiadomo z jakiej przyczyny)zaczęła słuchać metalu(tak,tak,nie pomyliłam się)no,ale mi się metal nigdy nie podobał, nie podoba i nie będzie podobał....No więc dalej: Ona tak ciągle słuchała tego metalu,no i pewnego razu przesłuchiwałam jej piosenki na telefonie z nadzieją,że znajdę coś fajnego i....trafiłam na Linkin Park :D Tak mi się ten zespół spodobał, że potem szukałam innych rockowych zespołów i tak natrafiałam na kolejne i kolejne ;) No i teraz słucham takich zespołów jak: 3 Doors Down lub Billego Talenta itp itd ;D
 

ivorywine

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Poznań
Moi bracia są ode mnie starsi o 15 lat, więc niemal od urodzenia miałam styczność z ciężkim brzmieniem ;)
Moje preferencje muzyczne nie są do końca takie, jak ich, ale to mniej więcej w tą samą stronę i to właśnie dzięki nim teraz słucham rocka. Przez jakiś czas słuchałam nawet muzyki popularnej (Lady Gaga itd. xD), ale stwierdziłam, że nie mogę tak wytrzymać i wróciłam do korzeni ;)
No i po części to zasługa mojego chłopaka, który prowadzi mnie na wszystkie koncerty w okolicy :D
 

Waaning

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Biała Podlaska
Mój ojciec jest muzykiem jazzowym. Jak byłem smarkaczem, to zaczął wspominać, jakiej on muzyki słuchał w młodości (wcale nasze gusty aż tak się nie różniłą :D). Ale na dobre wszedłem na właściwą drogę, ok. 2 lat temu. Dostałem pod Gwiazdkę z siostrą (ona też rock; MCR) na spółkę GH. Boże, zaczęło się od piosenki Bon Joviego, a teraz leci lawinowo...
 
Do góry