UWAGA! WYłączamy wszystkie żarówki!

Status
Zamknięty.

meg17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
może wkleję coś o tym:
Proekologiczna organizacja WWF apeluje, by w sobotę o 20 na godzinę wyłączyć światło. To ogólnoświatowa akcja Earth Hour, czyli godzina dla świata, która ma być znakiem solidarności z ekologami w walce z - ich zdaniem - największym zagrożeniem dla Ziemi, jakim jest zmiana klimatu.

Ekolodzy alarmują, że od XIX wieku do dzisiaj średnia temperatura Ziemi wzrosła o siedem dziesiątych stopnia Celsjusza. Wybitni eksperci z całego świata ostrzegają, że przekroczenie granicy dwóch stopni spowoduje, że stopnieje lodowiec pokrywający Grenlandię, a ekstremalne zjawiska pogodowe nasilą się.

Anna Piekut z WWF podkreśla, że sobotnia akcja ma mieć charakter symboliczny, tak by każdy mieszkaniec Ziemi uswiadomił sobie swój wpływ na zmiany klimatu. Chodzi o wyłączenie przyhajmniej jednej żarówki w mieszkaniu- dodaje Anna Piekut.

29 marca o 20 zgasną oświetlenia tak spektakularnych budynków jak Opera House i Harbour Bridge w Sidney, Sears Tower w Chicago czy mostu Golden Gate w San Francisco.

W Polsce wyłączone zostaną lampy oświetlające budynek Sejmu i Pałacu Prezydenckiego. Z polskich miast do akcji włączyły się samorządy Warszawy i Poznania.


Ludzie nie bądźcie obojętni!!!!!
Pokażmy, że potrafimy zrobić coś dla świata a ta h to jest i tak b niewiele.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Akcja ma charakter tylko i wyłącznie symboliczny. Ta 1 godzina nie wiele zmieni, trzeba zaczać oszczędzać na co dzień.
 

meg17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
no tak, jest napisane, żeby żarówki wyłączyć ale chodzi o prąd ;) czyli tv i komputery też, bo to właściwie one ciągną więcej prądu od żarowek.
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
U mnie o 20 prawie zawsze żarówki są wyłączone. Gorzej z tv czy kompem. Mi tam nie przeszkadza te całe topnienie.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Mi tam nie przeszkadza te całe topnienie.
I pewnie nie bedzie Ci przeszkadzać jak ludzie będą umierać z wycieńczenia w czasie niemożliwych upałów. I bynajmniej nie w okolicach równika ;]
Więc proszę, zachowaj tak idiotyczne komentarze dla siebie.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Przed chwilą włączyłem światło w moim pokoju. :p
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Dokładnie - nic nie da wyłączenie żarówek jeśli komp będzie chodził. Ja tam zamiast takich akcji proponuję po prostu wymienić świetlówki na energooszczędne i używać takie przez cały rok.
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
A może by tak lepiej zasadzić drzewko, myślę że przyniesie to więcej pożytku niż wyłączenie żarówek. Poza tym zawsze można odwiedzać stronę organizacji care2, można kliknąć, uratować las deszczowy... :p
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
Severusa mówi z widocznym przekąsem:
I pewnie nie bedzie Ci przeszkadzać jak ludzie będą umierać z wycieńczenia w czasie niemożliwych upałów. I bynajmniej nie w okolicach równika

no tak Severusa masz rację...
ale z drugiej strony jak wszystkich zaleje to Tybet się ostanie... i wolny będzie... :p
 

Wredna Egoistka

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
POLAND
Akcja ma charakter tylko i wyłącznie symboliczny. Ta 1 godzina nie wiele zmieni, trzeba zaczać oszczędzać na co dzień.
Mylisz się kobieto.. ta 1 godzina to baaardzo wiele jak cała polska zgasi wszystko co zżera duzo prądu pomyśl sobie ile zaoszczedzimy !? Babo nie masz pojecia
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
A może by tak lepiej zasadzić drzewko, myślę że przyniesie to więcej pożytku niż wyłączenie żarówek. Poza tym zawsze można odwiedzać stronę organizacji care2, można kliknąć, uratować las deszczowy... :p

Drzewka / rośliny chyba nie uchronią nas od " roztopienia.. " Dobrze myślę?

Edit : egoistko - to dlaczego Ty nie wyłączyłas komputera ? :p
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
Duda proponuje:
A może by tak lepiej zasadzić drzewko, myślę że przyniesie to więcej pożytku niż wyłączenie żarówek
shmondon podpisuje się pod tym apelem!
zresztą shmondonowi nie robi różnicy czy zasadza przy zapalonej żarówce czy przy zgaszonej.. :)
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap

meg17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Ja tam zapaliłam 3 świeczki i sobie siedziałam w pokoju czytając angielski ;)
Większość ludzi ma to głeboko.... Ślężna tym sie zbytnio nie przejęła, jak się paliła, tak sie paliła od 20 do 21 i nadal się pali. Nawet teraz mniej domów ma włączone światła ;)
Polacy to potrafią.
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
I pewnie nie bedzie Ci przeszkadzać jak ludzie będą umierać z wycieńczenia w czasie niemożliwych upałów. I bynajmniej nie w okolicach równika ;]
Więc proszę, zachowaj tak idiotyczne komentarze dla siebie.

No pewnie, że nie będzie :] Bardziej przejęłabym się zwierzętami.
Skoro tak Ci przeszkadza mój komentarz to nie musisz od razu odgryzać.
Btw, już ktoś kiedyś pisał, że chyba po to jest forum, żeby się wypowiadać hę ? ...
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Mylisz się kobieto.. ta 1 godzina to baaardzo wiele jak cała polska zgasi wszystko co zżera duzo prądu pomyśl sobie ile zaoszczedzimy !? Babo nie masz pojecia
Tak, ale cała Polska by nie zgasiła.
Nawet 1/10 Polski nie zgasiła.

Nie wyłączyłam, bo przeczytałam o tym dopiero teraz, ale jakbym przeczytała, to i tak bym nie zgasiła.
Mieszkam z mamą, obie mamy słaby wzrok, czytanie przy świeczkach jest wykluczone, więc przez godzinę musiałybyśmy siedzieć i... tyle. Poza tym takie akcje mają tylko sens jeśli są szeroko zakrojone, ta nie była. Nawet jeśli ileś tysięcy domów wyłączyło światła, to i tak w skali kraju było to nieodczuwalne.

Ale ogólnie jestem pro-ekologiczna, tyle, że bez przegięć.
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Drzewka / rośliny chyba nie uchronią nas od " roztopienia.. " Dobrze myślę?
A właśnie że uchronią, drzewka zamieniają dużo dwutlenku węgla w tlen. A CO2 jest głównym sprawcą ocieplania się klimatu na ziemi, dlatego właśnie warto zasadzić drzewko które zamieni trochę CO2 na tlen :)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Większość ludzi ma to głeboko.... Ślężna tym sie zbytnio nie przejęła, jak się paliła, tak sie paliła od 20 do 21 i nadal się pali. Nawet teraz mniej domów ma włączone światła ;)
Polacy to potrafią.
W tym wypadku jestem dumny z rodaków. Gdyby pogasili światła to by znaczyło, że mają juz wode zamiast mózgu. Może ktoś chciał w ten sposób sprawdzic stopień ogłupienia społeczeństwa. Jak zwykle okazało się, że najgłupsza jest władza.
Czytać w świetle świec. Proponuje protest przeciwko psuciu sobie wzroku.
Włącz logike Meguska, ta cała teoria ocieplenia klimatu w wyniku działań człowieka kupy się nie trzyma, ale o tym jest juz dyskusja Piecia podał linki.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Mylisz się kobieto.. ta 1 godzina to baaardzo wiele jak cała polska zgasi wszystko co zżera duzo prądu pomyśl sobie ile zaoszczedzimy !? Babo nie masz pojecia
Jak już ktoś powiedział nic nie zaoszczędzimy bo mało kto tak naprawdę zgasił tę żarówkę ale załóżmy na chwilę że wszyscy Polacy wzięli udział w tym owczym pędzie. Co przyszłoby środowisku z tej naszej oszczędności? W elektrowni Bełchatów wygasili by na godzinę jeden z piec :lol: ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry