UWAGA! WYłączamy wszystkie żarówki!

Status
Zamknięty.

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Co ty tu dajesz jakiś wykres ze spalania węgla, jak to sie ma do całego przemysłu? Przyznaje się, że info o 300 mld ton produkowanych przez sam przemysł samochodowy zaczerpnałem z innego forum i nie potrafię tego udowodnić źródłem.

W każdym razie bezsens teoryjek o parze wodnej zmiardżyłem w poprzednim poście.

http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...p;#entry1283852

Przeczytaj ZROZUMIALE !!! Para wodna jest gazem cieplarnianym ale bardzo slabym w przeciwienstwie do CO2 i freonów !!!
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A ja ci na to odpowiedzialem poprzedzajacym go akapitem z tegoż samego hasła wiki...
Wpływ poszczególnych gazów na efekt cieplarniany

Trudno ocenić wpływ danego gazu na efekt cieplarniany ponieważ widma pochłaniania różnych składników często pokrywają się, dlatego zmiana stężenia danego gazu nie wywoła efektu proporcjonalnego do zmiany, promieniowanie i tak pochłonie inny gaz.

Para wodna jest najważniejszym gazem absorbującym promieniowanie (sama powoduje 36% ? 66% bezpośredniego efektu cieplarnianego), razem z chmurami jest odpowiedzialna za od 66% do 85% efektu cieplarnianego. Sam CO2 odpowiada za 9% ? 26%, podczas gdy O3 jest odpowiedzialny za 7%, a inne gazy cieplarniane (w tym głównie metan, tlenki azotu i freony) są odpowiedzialne za 8% efektu. Łącznie gazy te nazywa się gazami cieplarnianymi (GHG). Efekt cieplarniany spowodowany wyłącznie przez dwutlenek węgla nazywa się efektem Callendara.
A wiec udzial CO2 sami zwolennicy teorii globalnego ocieplenia szacuja na 9-26% podczas gdy pary wodnej na 66-85%..

Ale niestety wiekszosc rzeczy opieramy na zupelnie niepewnych danych z wiki czy innych bzdur...
Przydaly by sie jakieś PRAWDZIWE dane i prace naukowe na ten temat...

PS
Za nic w swiecie nie moge znalesc wiarygodnego zrodla dotyczacego irocznej emisji CO2 na swiecie... Narozmaitych eko stronach eko wojownikow padaja liczby z zakresu 2 - 20 mld ton rocznie... Ake zadnych statystyk wiarygodnych znalesc nie moge...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Ale niestety wiekszosc rzeczy opieramy na zupelnie niepewnych danych z wiki czy innych bzdur...
Przydaly by sie jakieś PRAWDZIWE dane i prace naukowe na ten temat...

To fakt :( Ja ciągle szukam naprawde rzetelnego i całościowego artykułu o globalnym ociepleniu w świetle tych rewelacji i teorii podważających to zjawisko.

Więc może na chłopski rozum. Skoro CO2 odpowiada za 9% do 26 % efektu cieprarnianego to jest to TYLKO czy AŹ??? Bo moim zdaniem AŹ.

I teraz tak. Wiadomo, że PRZEZ człowieka ilość CO2 zwiększyła się w atmosferze znacznie w przeciągu kilkudziesięciu lat. Temu nie zaprzeczysz.

Dodając do tego wzrost freonu, który rozrzedza atmosferę, sam przyznasz , że efekt jest dość silny i destruktywny a więc działalność człowieka ZNACZNIE przyczyniła się do ocieplenia klimatu i to właśnie ta działalność jest przyczyną ocieplenia.

Ps: Ilość pary wodnej także się zwiększyła.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Wiadomo, że PRZEZ człowieka ilość CO2 zwiększyła się w atmosferze znacznie w przeciągu kilkudziesięciu lat. Temu nie zaprzeczysz.


Że przez człowieka sie zwiekszyła - tak. :) Ale co to znaczy "znacznie" ??? <_<

Dodając do tego wzrost freonu, który rozrzedza atmosferę, sam przyznasz , że efekt jest dość silny i destruktywny a więc działalność człowieka ZNACZNIE przyczyniła się do ocieplenia klimatu i to właśnie ta działalność jest przyczyną ocieplenia.


Jak znacznie ??? <_<

A tak BTW to płucami ziemi są oceany a nie lasy... (co nie oznacza zeby je bez glowy wycinac)

Pisałem juz gdzies o tym. 2/3 (chyba ;) ) tlenu na Ziemi produkuje fitoplankton. ;)


250px-Pinatubo_ash_plume_910612.jpg




Pożar fabryki oleju (dzieło człowieka)

getty_oil_blaze_405.jpg


Porownujesz wybuch wulkanu do jakiegos pożaru? :D

800px-MountRedoubtEruption.jpg


Hehe. :D Człowiek jest NICZYM przy siłach natury. ;)

Wybuch np Krakatau spowodowal wyrzut w powietrze ok 150 mld ton gazow...

Krakatau to było (bo chyb całkowicie "zatonął") bydle. :D Chciałbym wiedziec jego potężny wybuch. :D Coś pięknego. :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Więc może na chłopski rozum. Skoro CO2 odpowiada za 9% do 26 % efektu cieprarnianego to jest to TYLKO czy AŹ??? Bo moim zdaniem AŹ.
Mam nadzieje że wiesz że "Efekt cieplarniany" to zupełnie co innego niż "Globalne ocieplenie"?

Efekt cieplarniany to fakt fizyczny. Czesc energi slonecznej dzieki gazom szklarniowym pozostaje na ziemi. (bez tego bylo by z nami krucho). Podobna zasada dzialania jak w przypadku szklarni, dlatego czasami nazywa sie go "Efekt szklarniowy"

Zwiekszenie ilosci dwutlenku wegla niewatpliwi ma wplyw na efekt cieplarniany. Ale pytanie czy efekt cieplarniany na tyle ma wplyw na wyrazna zmiane klimatu? Tego nie wiadomo.

Te dane 9%-26% rowniez nie ma co brac jako pewne. W koncu to wikipedia a nie zadne pewne wiadomosci.

I teraz tak. Wiadomo, że PRZEZ człowieka ilość CO2 zwiększyła się w atmosferze znacznie w przeciągu kilkudziesięciu lat. Temu nie zaprzeczysz.
To prawda
Dodając do tego wzrost freonu, który rozrzedza atmosferę, sam przyznasz , że efekt jest dość silny i destruktywny a więc działalność człowieka ZNACZNIE przyczyniła się do ocieplenia klimatu i to właśnie ta działalność jest przyczyną ocieplenia.
Nie na OCIEIEPLENIE KLIMATU ale na EFEKT CIEPLARNIANY. To co innego.

Wzrost emisji dwutlenku wegla nie jest rowniez wprost proporcjonalny do zmian temperatury na ziemi, nawet w ostatnim 100-leciu.
Trudno wiec wyciagac takie wnioski.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
I to mówi...punkowiec? bye1.gif
To był swego rodzaju joke. Ale jeśli juz przy tym jesteśmy to ja osobiście leję na powszechny stereotyp, że punk musi być ekologiem i vege. Ja mam to gdzieś.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
To był swego rodzaju joke. Ale jeśli juz przy tym jesteśmy to ja osobiście leję na powszechny stereotyp, że punk musi być ekologiem... Ja mam to gdzieś.

Zaszwe wiedziałem, że punkowcy to tak naprawdę ludzie bez zasad o pokręconej moralności, nie wszyscy ale większość.

A ja myślałem, że bycie pro-eko jest naturalne nie tylko dla lewaków czy punków ale dla wszystkich ludzi inteligetnych i o zdrowym duchu.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Zaszwe wiedziałem, że punkowcy to tak naprawdę ludzie bez zasad o pokręconej moralności, nie wszyscy ale większość.

tak tak trollu a ja myslalem ze lyse paly zawsze czepiaja sie ekologow.

A tu patrzcie jaka pokrecona moralnosc - skin tree-hugger.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Zaszwe wiedziałem, że punkowcy to tak naprawdę ludzie bez zasad o pokręconej moralności, nie wszyscy ale większość.
Każdy punk ustala własne zasady. Ogólnie przyjętych norm nie ma. Więc jestem skłonny zgodzić się z Tobą.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
bambi23
A żaden ekolog nigdy nie wpadł na pomysł, że zmiana klimatu może być po prostu naturalnym procesem???
gdyby do tego sie przyznal racja jego istnienia znikla by a i zrodla finansowania zaraz by wyschly, a kazdy (prawie) lubie zyc za cudze pieniadze nie robiac nic

delli
Według mnie niektórzy ekolodzy rzeczywiście za mało myślą o naturalnym cyklu klimatycznym na Ziemi. Ale widocznie ten fakt nie pasuje im to do stworzonej koncepcji...
odpowiedz jak wyzej

bakly, jak to bakly sofizmaty gora....

A niech mnie, że też Ci wszyscy naukowcy na to nie wpadli przed protokołem w Kioto
wsrod tych naukowcow nie bylo jesli sie nei myle ani jednego geografa/klimatologa/glacjologa natomiast histrykow i socjologow mnostwo...

produkuje przemysł samochodowy? Ok 300 MILIARDÓW TON !!!
z czyjego kciuka to ssales?

http://www.panda.org/about_wwf/what_we_do/...hange/index.cfm (stronka guru dla kazdego politpoprawnego wyzanwcy wplywu czlowieka na klimat)
nuworld nie osmieszaj sie prosze
laczna produkacja calej europy (nie tylko ue) to 3,2 mld ton co2 w latach 2004-2006
najwkieksi na swiecie ideolodzy tematu (za gore) podaja takie dane
oczywiscie te 3.2 mld ton jest w ogromny spoosb zawyzone, ale co tam, przeciez to blizej twojego pogladu


btw co2 juz nie jest trendy
w rmf-ie cos mowili ze teraz na topie jest podltlenek azotu - gaz rozweselajacy

adam gratki...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
btw co2 juz nie jest trendy
w rmf-ie cos mowili ze teraz na topie jest podltlenek azotu - gaz rozweselajacy
no w końcu coś nowego. Czyżby Gore widząc, że sie z niego śmieją obwinił o zaistnienie tego faktu przemysł?

Tak najlepiej. To nowa technika rządzenia. Regularnie wywoływac panikę, takimi pierdołami, a ludzie sie nawet nie obejrzą kiedy ich sie na co dzień kantuje nadużywając władzy. Takie kwadranse nienawiści, aby się wyładowac i byc prawidłowym trybikiem w maszynie.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
No smutne jest , że wy kolibry tak łatwo uwierzyliście w medialny szum lobby przemysłowego (sceptycy ocieplenia).

WSTYD

Aha zapomniałbym, ten facio z artykułu w polityce może i jest naukowcem, ale jego specjalnością jest energetyka jądrowa...a nie globalne ocieplenie....

na emeryture trzeba odkladać to sie kseruje idiotyzmy-zalecenia od przemysłowców.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
No smutne jest , że wy kolibry tak łatwo uwierzyliście w medialny szum lobby przemysłowego (sceptycy ocieplenia).
Wiemy wiemy. Słuchanie nieudolnych naukowców głoszących popularne teorie w zamian za granty i państwowe nagrody jest bardziej trendy.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
No smutne jest , że wy kolibry tak łatwo uwierzyliście w medialny szum lobby przemysłowego (sceptycy ocieplenia).
ja myślę że problem lezy gdzie indziej-kolibry uważające sie za jedynych inteligentnych obywateli-nie moga przecież popierać tego co "motłoch"

merytorycznie się nie wypowiem bo ni cholery sie na tym nie znam

napewno człowiek na środowisko wpływ ma,pytanie tylko jaki
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
kolibry uważające sie za jedynych inteligentnych obywateli-nie moga przecież popierać tego co "motłoch"
Tak i stąd właśnie ten cały nasz sprzeciw wobec kary śmierci. :p
Masz jakieś inne równie dobre teorie?
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
ja myślę że problem lezy gdzie indziej-kolibry uważające sie za jedynych inteligentnych obywateli

Może po części tak. :p Ale czy tak trudno zrozumieć ze podatnik płaci do budżetu, a później z budzetu te pieniadze dostaje bezrobotny ??? :bag: To są 2 (słownie: dwa) etapy... :bag: Dwa... :(

Tak i stąd właśnie ten cały nasz sprzeciw wobec kary śmierci. :p


Popierać - mozemy, ale ko-liberałowie i tak są srednio znacznie inteligentniejsi od "motłochu" - nie kolibrów. <_<
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
ja myślę że problem lezy gdzie indziej-kolibry uważające sie za jedynych inteligentnych obywateli-nie moga przecież popierać tego co "motłoch"

merytorycznie się nie wypowiem bo ni cholery sie na tym nie znam

napewno człowiek na środowisko wpływ ma,pytanie tylko jaki

A myślisz że oni sie znają? To tylko xero. Lobby przemysłowe -> amerykańskie kolibry i neokonserwatyści -> korwin -> polskie koliberki
-> przekupione gazety oraz inne media w USA i na świecie.

Szum medialny, który jest bardzo groźny w skutkach. W 20 lat wyschło jedno z najwiekszych jezior (Czad), ale dla nich to normalne, naturalne ocieplenie, to faza słońca. Tak samo dla nich CO2 to nie jest gaz cieplarniany tylko gaz życia...Wiec jak tu w ogóle dyskutować.

Wątpiliwości i podziały - oto co chcieli sprzedać amerykańscy przemysłowcy. Jak bardzo im się to udało !
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Szum medialny, który jest bardzo groźny w skutkach. W 20 lat wyschło jedno z najwiekszych jezior (Czad), ale dla nich to normalne, naturalne ocieplenie, to faza słońca. Tak samo dla nich CO2 to nie jest gaz cieplarniany tylko gaz życia...Wiec jak tu w ogóle dyskutować.
A dlaczego niby jezioro Czad nie mogło wyschnąć w sposób naturalny? Czy to, że Sachara stała się pustynią 7000 lat temu to wina zamieszkujących ją pasterzy?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
A dlaczego niby jezioro Czad nie mogło wyschnąć w sposób naturalny? Czy to, że Sachara stała się pustynią 7000 lat temu to wina zamieszkujących ją pasterzy?

W 20 LAT ?????????????????????????????????? No proszę nie żartuj

Ciekawe też kłamstwo w artykule polityki - tam pisze ze zarkes lodów między Kanadą a Grendlandią jest najwiekszy od 15 lat - to kłamstwo.

Grenlandia tak się zmieniła (zmalała), że trzeba narysować nowe mapy świata.

To samo ze śniegiem na Kilimandzaro, w Alpach i wielu wielu innych górach.

Natura nie zmienia się tak szybko sama z siebie. Poza tym manipulowanie atmosferą przez człowieka może mieć różne skutki, w niektórych regionach może to być ocieplenie a w innych wręcz zlodowacenie. Strefy klimatyczne mogą stanąć dogóry nogami.

Już porzućmy podniesienie sie wód po stopnieniu lodowców, może sie podniosą a moze nie, ale kilkanascie innych skutków ich braku będzie o wiele bardziej tragiczne - np. całkowity bałagan w prądach morskich.
 
Status
Zamknięty.
Do góry