Ulubiony System

Ulubiony system:

  • D&D

    Votes: 2 13,3%
  • Zew Cthulu

    Votes: 1 6,7%
  • Warhammer

    Votes: 10 66,7%
  • CyberPunk

    Votes: 0 0,0%
  • Wampir Maskarada

    Votes: 0 0,0%
  • Earthdawna

    Votes: 0 0,0%
  • Inny( jakie?)

    Votes: 2 13,3%

  • Total voters
    15

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Oh, czysta ciekawość - skrzywienie zawodowe ;). Ale dobrze, sam też chyba sobie zrobię mały net-research :D.
 

bashra

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
mam wiedzieć?
Grałem i mistrzowałem w niejednym systemie, ciężko mi było wybrać jakiś, najbardziej podoba mi się mój autorski mimo że ciągle jest na etapie powstawania, a oto co mogę powiedziećo systemach w które grałem:

AD&D - takie sobie, ale nie poznałem dobrze

D&D 3 i 3,5 - znam niemalże od podszewki, obecnie prowadzę obszerną kampanię, bardzo dobry heroic fantasy (ale ja szczegulnie nie przepadam za systemami w których 1 postać na wysokim poziomie rozkłada 4k wioskę, tu jest to możliwe :p

Warhammer I i II - będę mówił o II bo to po prostu dobrze poprawiona wersja genialnej części I, Świetny dark fantazy nie znam lepszego, ten świat ten klimat..

CybererPunk - b klimatyczny system, trzeba jednak go mocno modyfikować ze względu na to że technologia obecnie rozwija się szybciej niż zostało to przewidziane :p

WoD (Wampir Maskarada i Mroczne wieki, Wilkołak, Mag) - będę mówił o Maskaradzie bo to wg mnie najlepszy system z pakietu, chociaż właściwie co tu powiedzieć, klasyka, trzeba zagrać :)

Earthdawn - sondzie wybrałem tę opcję, system jest specyficzny, ma genialną mechanikę świat (postapokaliptyczne fantasy)i rasy (Wietrzniaki rządzą ^^) raczej dla zaawansowanego inteligentnego gracza

Shadowrun - ciekawy i cóż więcej, grało mi się dobrze ale równocześnie grałem w W:Maskarade sięc niestety odchodzi bez szans

Wiedźmin - Super mechanika walki, ale ma pewne niedociągnięcia MG porzyczył mi podręcznik na jeden dzień, następnego dnia jak pokazalem mu postać to mi zakazał nią grać, była stworzona dokładnie wg zasad drógą postać którą stworzyłem również uznał za zabyt mocną i kazał mi ją zmodyfikować (1 postać to fechmistrz który zabija niemalże każdego pierwszym ciosem, dróga to łucznik o podobnych umiejętnościach)

Gasnące Słońca - system dla zapaleńców którzy lubią klimaty starwars/startrek

Śródziemie - Mechanicznie świetny co do świata.. jakoś wolę czytać WP niż grać w tym świecie

GURPS - multisystem którym można grać we wszystko, bardzo fanie zrobiony, znacząco podobny do Woda jednak ze świetnie rozwiązaną magią (mój system autorski na nim bazuje)

Tak sięc jeszcze raz napiszę że mnie osobiście uwiódł Earthdawn
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
O do kupienia podręcznika do wiedźmina przymierzam się już od dłuższego czasu. Bardzo mnie ciekawi ten system jako że fanem Sapka jestem wielkim. Zastanawiam się tylko czy warto, jako że w mojej okolicy z nikim w to nie pogram :D.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
No miło mi zakomunikować, że druga moja sesja "pełną gębą" czyli Cisza przed Burzą własnie ruszyła. A rozdział 1 Władcy Marionetek już się kończy ;).
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Gratuluje :p

A kiedy ta 'Warszawska' ? :p Bo mam ochotę sobie pograć, a do tej L5K mnie nie ciągnie, a nic innego się nie zapowiada.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Warszawska jest już zupełnie gotowa... w mojej głowie (concept design :D ). Wciąż jednak waham się, czy ją prowadzić. Poza tym nie ukrywam, że "cisza.." też kosztowała mnie nieco siwych włosów z główki. Nie jestem zbyt doświadczonym gmem i miałem sporo problemów z szybkim zawiązaniem akcji :).
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Teraz i tak już dwie sesje prowadzisz.. Kiedy Władce Marionetek kończysz?
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Rozdział pierwszy zakończy się gdy tylko Sygin (tfu, G.F-V. :) ) napisze swojego posta. W planach mam jeszcze rozdział drugi (ostatni) - ale nigdzie nie jest powiedziane, że moi gracze zechcą go grać :D.

Ale nie offtopujmy, kolego modzie :D.
 

bashra

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
mam wiedzieć?
Co do wiedźmina, bardzo klimatycznie się grało, co prawda graliśmy chyba tylko z dwie sesje, ale podręcznik znam cały (takie małe zboczenie MG, musze poznawać każdy system, nawet jak z jakichś dziwnych przyczyn to nie ja prowadzę)

Co ciekawe obie sesje skończyły się całkowicie bezkrwawo na beztroskim obijaniu się po karczmach ^^
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Z tego co wiem to powstaje właśnie druga edycja tego systemu i chyba jeśli kupię - o ile kupię - to dopiero ją. Z tego jednak co czytałem, to planowane jest wydanie jej w kilku tomach (bestiariusz, podr gracza, podr bajarza itp), więc może się okazać, że będzie to "nieco" większy wydatek..
 

bashra

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
mam wiedzieć?
Ehh.. zupełnie jak z WH2 :/ podstawka 116, magia 106, do tego bestiariusz i opis świata nie wiem za ile, (księge ekwipunku już mam :p była mi potrzebna przy tworzeniu swojego autorskiego systemu :). Teoretycznie do gry wystarczy podstawka, ale to trochę jakby grać w siatkówkę jedną ręką ^^
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Trudno się zdecydować... Chyba Amber lub Changelling: The Dreaming. Nie wiem czy którykolwiek z nich wyszedł po polsku.

Pozdrowienia dla DaMi'ego i Amiry ;)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
WoD rulez xD
ale L5K też kocham ;)
w D&D nadal nie miałam okazji zagrać :(
 

DenisB

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam , trafiłem na to forum poszukując nowych miejsc i nowych ludzi .
Prowadzę pnp od bardzo dawna a na forach obijam się trochę .
Moich ulubionych systemów jak zwykle nie ma w żadnej sadzie bo kto jeszcze pamięta o SWRPG D6 oraz o Twiglighcie 2020 , a pierwsza edycja WH tez jakos mało popularna się stała .

Wrzesień tuz tuż , może znajda cię chetni na stare dobre SW "w swiecie D6"
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
O Shadowrun ci chodzi? Ta sonda jest kiepska, wielu ważnych systemów tu nie ma.
 
Do góry