Ulubiony System

Ulubiony system:

  • D&D

    Votes: 2 13,3%
  • Zew Cthulu

    Votes: 1 6,7%
  • Warhammer

    Votes: 10 66,7%
  • CyberPunk

    Votes: 0 0,0%
  • Wampir Maskarada

    Votes: 0 0,0%
  • Earthdawna

    Votes: 0 0,0%
  • Inny( jakie?)

    Votes: 2 13,3%

  • Total voters
    15

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Hmm... bardzo sprawę uogólniając to powiedziałbym, że moja okolica to Włocławek. Tak naprawdę mieszkam 25 km od tego miasta, ale szczerze wątpię by ktokolwiek choćby orientacyjnie wiedział gdzie mieszkam, gdybym powiedział wam nazwę mojej wioski :D. Przyjmijmy więc za ogólnik Włocławek :).
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Hmm... bardzo sprawę uogólniając to powiedziałbym, że moja okolica to Włocławek. Tak naprawdę mieszkam 25 km od tego miasta, ale szczerze wątpię by ktokolwiek choćby orientacyjnie wiedział gdzie mieszkam, gdybym powiedział wam nazwę mojej wioski :D. Przyjmijmy więc za ogólnik Włocławek :).

No patrz, a parę kilosów dalej, mianowicie Płock, Świat Mroku jest bardzo popularny
 
L

Ligi

Guest
Oczywiscie Vampire: The Masquerade to jest to.....ten klimat...aarrgghhh! Boski!.....ale D&D tez nie pogardzam....reszty jakos nie konsumuje <_<
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Gosh… :sciana: popatrzyłam na posty wyżej …ktoś tu powinien pracować w NASA.. DaMi wiesz ocb ;)

Czy ktoś na tym forum w ogóle grał w shadowrun’a oprócz mnie? ;(
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
nie grałem w Shadowruna, ale chętnie bym zagrał. Świetny klimat, podobały mi się książki osadzone w realiach tego systemu
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Poprowadziłabym w sumie coś na forumowisku z niego ale na razie prowadze jedną sesje i nie zanosi się na szybkie zakończenie... I pomysłu na sesje brak! :(
 

Werenall

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
201
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Opole
Wedłług mnie nic nie przebije ddka. Rozbudowany system, ciągle się rozwija itd. Moze troche drogi ale każdy podręcznik można ściągnąc.
 

Dynsdale

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Mag: Wstąpienie - olbrzymia plastyczność systemu, dające szerokie pole manewru między stylami rozgrywki a konwencjami. Mimo, iż klasyfikuje się pod Świat Mroku, koncepcja świata (Gobelinu) pozwala stworzyć nawet najbardziej odległe, paradoksalne rzeczywistości (Dziedziny Marzeń). Sami magowie przeistaczają świat wokół siebie, co po sumiennym przerobieniu podręcznika lub odpowiedniej dozie wyobraźni zapewnia kapitalną rozrywkę. Na korzyść Maga przemawia także wyjątkowy system magyi (czyli prawdziwej magii, przeistaczającej świat u podstaw, a nie powierzchownie), gdzie do uzyskania odpowiednego efektu prowadzi kilka dróg (Umysł, Entropia, Korespondencja, Materia, Czas, itd.). Prywatnie, zainspirował mnie także do pogłębienia wiedzy religioznawczej i kulturoznawczej.

O ile w Magu nastawiam się na powiedzmy... poważniejszą grę, to systemem który najlepiej równoważy poziom czystej rozrywki, jaki chce wynosić z RPG, daje mi 7th Sea. Solidnie podrasowana Europa z pomiędzy średniowiecza a wojen napoleońskich, do której wepchnięto większość odpowiednio zmodyfikowanych znanych nam legend. Jednak najbardziej liczy się bohater, jakiego tworzysz. Po prostu czujesz, że urodziłeś się, po to aby Twoje imię zostało zapamiętane. I to jest właśnie esencja heroizmu. Zamiast dwudziestoczterolevelowych trójklasowców, bohaterowie nabierają kolorytu. Już samo tworzenie postaci, zamiast standardowego - człowiek; mag/wojownik; 28 lat; praworządny; rodzina wymodowana przez orki, bla bla bla... wymusza stworzenie barwnego opisu, np. Douglas O'Griffin, Adept Szkoły Szermierczej stylu Aldana, w służbie Jej Kólewskiej Mości Elaine - władczyni Avalonu; bękart, chociaż obdarowany domieszką czarnoksięskiej krwii Magii Legend Dworu Shide; z zawodu pojedynkowicz i najmita, tymczasowo na usługach królestwa; zhańbiony w walce o rękę ukochanej nieustanie rywalizuje z niejakim Malcolmem McDouglasem, ostanio nieco w cieniu dworskich intryg, gdyż wyszły na jaw pewne tajemnicze powiązania z Niewidzialnym Kolegium... itd. Idealne warunki dla wszelkiej maści Robinów Hoodów, Jacków Sparrowów, trzech muszkieterów i innych mścicieli pokroju Zorro. A! I najlepsze - Siódme Morze nie zakłada śmierci bohatera, hehe. (chyba że takiej na własne życzenie)
 

naiwny20

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
360
Punkty reakcji
1
Hmmm gralem w RPG bardzo dawno temu chodz mialem okazje pograc w roznego typu i najbardziej przypadl mi do gustu MC mutant chronicles :) swiat z karcainki Doom Trooper maja robic teraz film wlasnie o tym tytule ale jak ogladalem zwiastun niestety nie ukarze nic z tego swiata :) swiat jest bardzo ciekawy system d20 moim zdaniem najlepszy :)
 

Eilythinn

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
Mała wiocha niedaleko Ukrainy xD
Ooo jak widzę większość ludzi jest między d&d, młotkiem czy wod'em, a ja zaskoczę, całkiem innym systemem, a mianowicie Neuroshima xD Miałam przyjemność grać przez wakacje dwa lata temu oraz w szkole po zajęciach i bardzo przyjemnie się gra. Kupę dodatków, szeroka gama postaci do wyboru i w ogóle dla mnie bomba :) Tyle, że teraz nikt nie ma czasu prowadzić u mnie w mieście :(
W d&d grałam tylko trochę, mojej neuro nie przebije nigdy ^^. Choć chętnie poznałabym inne systemy :D
 

Satrill

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Maków Mazowiecki
Cóz.
Na wstępie chciałbym się ze wszystkim przywitać. Trudno mi odpowiedzieć jaki jest mój ulubiony system. Grałem we wszystkie tutaj wymienione... Zaczynając od Cyberpunka. Sam prowadze pare systemów i chyba najbardziej do gustu przypadł mi Wampir Maskarada. Kocham cały świat mroku. Ehhh ten klimacik.
Chciałem tutaj też nadmienic że grałem również w Shadowruna. Teraz obecnie poszukuję materiałów jak i książek do tego systemu w języku polskim. Jeżeli ktoś posiada takie materiały proszę o konktat.
 

Cukierkowa.

pięć metrów.
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
725
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Ooo jak widzę większość ludzi jest między d&d, młotkiem czy wod'em, a ja zaskoczę, całkiem innym systemem, a mianowicie Neuroshima xD Miałam przyjemność grać przez wakacje dwa lata temu oraz w szkole po zajęciach i bardzo przyjemnie się gra. Kupę dodatków, szeroka gama postaci do wyboru i w ogóle dla mnie bomba :) Tyle, że teraz nikt nie ma czasu prowadzić u mnie w mieście :(
W d&d grałam tylko trochę, mojej neuro nie przebije nigdy ^^. Choć chętnie poznałabym inne systemy :D

o, też lubię Neuroshimę x)
gdy miałam 10 lat obserwowałam, jak mój wujek wypełnia kartę postaci i strasznie mi się spodobały obrazki w podręcznikach, więc zapytałam go na czym to polega... och, ciemne to były czasy, bo i tak nic nie zrozumiałam z tego co mi mówił.
później zapomniałam o wszystkim, aż do poprzednich wakacji, bo to właśnie wtedy odkopałam na poddaszu wielkie pudło należące do wujka i jego brata, tudzież mam na myśli mojego tatę^^
oczywiście łatwo się można domyślić, że było tam coś związanego z RPG.
później dowiedziałam się, że to już są stare systemy, większość potrzebnych rzeczy się zgubiła i, że sobie nie pogram.
osz, troszkę odbiegłam od tematu. więc tak, Neuroshimę dokładnie poznałam kilka miesięcy temu, kiedy ubłagałam kilka osób na jedną sesję.
po prostu spodobała mi się i jest moim najulubieńszym systemem :)
może niedługo do ulubionego systemu zaliczę 7th Sea. ale tego do końca nie jestem pewna, bo jestem na etapie spisu treści, czyli nic mi się nie chce. ale mam nadzieję, że znajdę jakieś chęci i czas na czytanie ;]
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Legenda 5 Kręgów? Przyznam, że właśnie usłyszałem te nazwę po raz pierwszy - możesz jakoś przybliżyć nam ten system?
 

Nadhard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Widzę że już poraz drugi upominasz się o ten artykulik a więc postaram się maksymalnie streścić l5k i zamieścić artykuł na forum.
 
Do góry