Ulubiony System

Ulubiony system:

  • D&D

    Votes: 2 13,3%
  • Zew Cthulu

    Votes: 1 6,7%
  • Warhammer

    Votes: 10 66,7%
  • CyberPunk

    Votes: 0 0,0%
  • Wampir Maskarada

    Votes: 0 0,0%
  • Earthdawna

    Votes: 0 0,0%
  • Inny( jakie?)

    Votes: 2 13,3%

  • Total voters
    15

DenisB

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Shadowrun ... eee nie ... .
Nie lezy mi technofantasy ( cyber elfy itp ) Twiglith to system militarny (podstawka to w 70% statystyki broni , pojazdów itp
 

ArturOzi

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Katowice
Moim ulubionym jest zdecydowanie Warhammer. Lata już nie grałem, ale.. sentyment pozostał.
 

Cahir_Emhyr

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
To ja stawiam na produkcje rodzime, pierwsze miejsce bezapelacyjne dla Wiedźmina chociaż Monastyr i Neura dużo dalej w mojej hierarchii nie stoją.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Warhammer. Za to że jest światem brudnym i niebezpiecznym a dzięki temu bardziej realistycznym. Nie ma miejsca na szlachetnych bohaterów i epickich herosów jak w cukierkowym D&D. Większość społeczeństwa to złodzieje i oszuści, a za każdym rogiem czai się banda łachmytów gotowa złupić graczy. W tym wszystkim jest pewien mroczny urok.
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Gasnące Słońca - za wszechstronność. W tym świecie da się poprowadzić absolutnie wszystko i wszystko solidnie uzasadnić. Można poprowadzić, space-operę, średniowieczne bitwy rycerskie, nowoczesne wojny, intrygi, cyberpunka, fantasy, WoDa, Cthulhu, western, steampunk, cokolwiek, a sesje wciąż będą trzymały klimat. Prowadziłem swego czasu dość intensywnie GSy ale w ciągu ostatniego roku odszedłem od tej rozrywki.

Caleb, nie spodziewałem się znaleźć tu ciebie. ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Caleb, nie spodziewałem się znaleźć tu ciebie. ;)
A ja Ciebie ;p. O GS jeszcze nie słyszałem, w jaki sposób tyle wątków zmieścili w jednym systemie?
Ostatnio w Empiku znalazłem nieco już wysłużony podręcznik do Maga: Wstąpienie. Przekartkowałem i na pierwszy rzut oka okazuje się być całkiem niezły. Cyberpunkowa otoczka, a w niej różnorodne, magiczne kulty poszukujące prawdy i oświecenia.
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
A ja Ciebie ;p. O GS jeszcze nie słyszałem, w jaki sposób tyle wątków zmieścili w jednym systemie?

To świat osadzony w 5000 roku po Chrystusie. Ludzkość odnalazła gwiezdne wrota i skolonizowała wiele układów słonecznych ale osiągnęła zbyt wysoki poziom technologiczny i nastąpił upadek. Powróciła szlachta, Kościół zyskał na znaczeniu, nastały Nowe Mroczne Wieki. W bardzo wielkim skrócie jest to średniowieczno-stempunkowo-cyberowe fantasy w kosmosie. ;) I jednocześnie uważam, że jest to najtrudniejszy system do prowadzenia ze względu na swoją nieokreśloność. Autorzy dali tylko szkielet świata. Resztą musi się zająć MG. Niestety. Z zalet mogę wymienić, że nie widziałem jeszcze systemu z taką swobodą tworzenia postaci i takimi możliwościami prowadzenia przygód. Oczywiście opinia czysto subiektywna.

PS. Widziałeś/czytałeś Diunę? To jest właśnie ten klimat, tylko że bogatszy, większy, bardziej różnorodny.

Ostatnio w Empiku znalazłem nieco już wysłużony podręcznik do Maga: Wstąpienie. Przekartkowałem i na pierwszy rzut oka okazuje się być całkiem niezły. Cyberpunkowa otoczka, a w niej różnorodne, magiczne kulty poszukujące prawdy i oświecenia.

Nie gardzę Światem Mroku. Grałem tylko w Wampira, ale domyślam się, że w Magu też bym się odnalazł. Chętnie zagrałbym we Wstąpienie gdyby ktoś mi poprowadził.
 

GreenCat

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
316
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Toon albo D&D. Jak dla mnie bardzo podobn
A jesli chodzi o pomysł na świat, to podobają mi się Planescape (AD&D / D&D) i Shadowrun (połączenie cyberpunku z fantasy). GSy też są ciekawe - generalnie podobają mi się światy, w których łączy się różne konwencje.
 

Katraj

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Zdecydowanie Warhammer za to coś. Celeb może jest tam miejsce dla szlachetnych Bohaterów ale trzeba powiedzieć szczerze: Daleko to oni nie zajdą. Pewnie skończyli by jako biedacy xD.
Najbardziej mnie się podoba ten klimat, mroczny. W większości gier wydaje ci się że Imperium ludzi musi być dobre. A tu zaskoczenie. Nagle jakieś Imperium mroczne może nie złe ale dobre też nie. Taki naprawde "mroczny urok"... Te intrygi, bestie, złodzieje to wszystko dodaje takiego "smaczku". Poza tym miałem też gdzieś zakopany w moich śmieciach Almanach Mistrza Gry
oraz mape uniwersum Warhammera...
Podoba mi się też Warhammer 40k. Nie gra tylko uniwersum. Bardzo rozbudowane oraz te wszystkie rasy. Nie dawno właśnie otarłem się o gre RPG Warhammer 40k. Jak napisałem: tylko się otarłem...
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Warhammer, jeden z moich "dziewiczych" systemów. a najbardziej za to że nie liczyła się maxymalna ilość wbitego dmg, oraz ilość pokonanych hord demonów :)
 

igor89

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Grałem we wszystkie ale najbardziej lubię Warhammera i CyberPunka :) najbardziej mi się spodobały
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
To świat osadzony w 5000 roku po Chrystusie. Ludzkość odnalazła gwiezdne wrota i skolonizowała wiele układów słonecznych ale osiągnęła zbyt wysoki poziom technologiczny i nastąpił upadek. Powróciła szlachta, Kościół zyskał na znaczeniu, nastały Nowe Mroczne Wieki. W bardzo wielkim skrócie jest to średniowieczno-stempunkowo-cyberowe fantasy w kosmosie. ;) I jednocześnie uważam, że jest to najtrudniejszy system do prowadzenia ze względu na swoją nieokreśloność. Autorzy dali tylko szkielet świata. Resztą musi się zająć MG. Niestety. Z zalet mogę wymienić, że nie widziałem jeszcze systemu z taką swobodą tworzenia postaci i takimi możliwościami prowadzenia przygód. Oczywiście opinia czysto subiektywna.

PS. Widziałeś/czytałeś Diunę? To jest właśnie ten klimat, tylko że bogatszy, większy, bardziej różnorodny.
Słyszałem kiedyś sporo dobrych rzeczy o tym systemie. Ale też bardzo różnorodne sesje, choć może nie s-f można robić w systemie Amber.
 

Millis

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
52
Punkty reakcji
4
Ohh aktualnie to nie mogę się oderwać od Brawurowych Światów, teraz prowadzę Evernighta i bawimy się przednie.

Poza tym zakochałem się w Wolsungu jako systemie spełniającym moje ulubione heroiczne wymagania.

No i bardzo ale to bardzo lubię GS właśnie za ich wymienioną już wszechstronność.

Grał ktoś w Klanarchie może?
 

Millis

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
52
Punkty reakcji
4
No proszę, nigdy PBF nie grałem bo powiem szczerze mam pewne wątpliwości co do tego. Dałbyś link do tej sesji?
 

Phea

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Jak do tej pory najlepsze wrażenie zrobił na mnie Monastyr. Uwielbiam fantastyczno-realistyczne, mroczne intrygi, dworskie klimaciki z epoki i przygody typu lepiej-pomyśl-dwa-razy-zanim-weźmiesz-się-za-siekę ;)
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Zaczynałam od Warhammera i nie potrafię oderwać się od tego systemu. Lubię ryzyko płynące z każdej decyzji, ten mniej więcej średniowieczny klimat, koncepcję Chaosu, bogów i magii... Po prostu wszystko mi pasuje. Wędrując po ścieżkach Starego Świata czuję się jak w domu.:)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Swego czasu to też był mój ulubiony system, ale tylko do momentu poznania Klanarchi. To też dark fantasy, ale przeniesione na gruzy dawnego świata, przypominającego trochę nasz własny (wnosząc po tamtejszych reliktach przeszłości). Warto spróbować.
 
Do góry