Ulubione Metody ściągania...

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
bierzemy ołówek, piszemy na nim wszystko co trzeba, kładziemy ołówek na ławce, przepisujemy, nauczycielka nawet sie nie skapnie, że jest tam napisane coś czego nie byo w oryginale..
otwieramy książke/zeszyt, kładziemy na ławce i piszemy :D
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Mi się przypomniało jak kiedys na ratowniku mielismy sprawdzian :D I odpowiedzi ABCD. Ja jedna z bardziej obkutych Aśce podyktowałam połowę pytań xD A później już część skończyła i tak luźniej bylo coś ktoś mówi i ktoś w pewnym momencie "e... a tam w tym 27 to jaka odpowiedź?" ktoś odpowiada "a to jak tamta ta.. celina" xDDD Albo jesczez lepiej wiele osob juz skonczylo to tym co napisali juz kazal wyjsc na zewnatrz zeby nie przeszkadzac :D i ktos jak wychodzil to napisal na tablicy wielkimi literami "14 C" :p
A na chemii na 1 ławce najlepiej się ściąga w szkole. Bo jest takie wysokie biurko, jakieś 20cm nad blatem ławki jest dopiero blat biurka :D I oczywiście n tych 20cm mozna pisac co sie chce :D
A kiedys w podstawówce oddaje nauczycielowi prace (przygłup byl z niego :p ) i mowie ze ja nie wiem jakz robic to ostatnie zadanie. A on do mnie "no jak to nie wiesz... to razy to podzielisz i wynik dodasz i wyjdzie ci" :lol: wyszło. 5 dostalam wtedy :p
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
kiedyś w necie znalazłem niektóre się powtarzają

Sposób 1

Najlepiej jest sciagac z dlugopisów. Sciaga musi miec wtedy odpowiednie wymiary. Podobnie dlugopis. Najlepsze sa zele, jak najdluzsze i przezroczyste. Sciage o odpowiednich wymiarach zwijamy w rulonik i wkladamy do srodka. Wtedy na sciadze zmiesci sie od 8 do 10 linii o dlugosci od 9 do 11 cm. Moze nie jest to zbyt wiele, ale 4 dlugopisy powinny wystarczyc na "cos" wiecej. Aby sciaga byla czytelniejsza, mozna ja okleic tasma samoprzylepna.

Sposób 2

Jest to sposób podobno niezawodny, lecz go jeszcze nie próbowalem. Sciage zwinieta w harmonijke po prostu trzymamy w rece i przerzucamy ja na odpowiednie strony. Nauczyciel nawet nie podejrzewa, ze sciage mozna miec w rece !!!

Sposób 3

Sposób dobry tylko (?) dla dziewczat: na klasówke lub inny sprawdzian ubieramy sie w dluga spódnice i rajstopy. Na nogi (uda) naklejamy napisane na nie szeleszczacym papierze sciagi. Technika jest prosta - podczas egzaminu podkasamy spódnice i... egzamin zdany!

Sposób 4

Drukuje sie sciage na foli(kupuje sie specjalna do atramentowych, laserowych) i wklada do ust lub kladzie na lawce. Nie do wykrycia bo jest przezroczysta, widac tylko drobny maczek.

Sposób 5

Jest calkiem podobna do metody pierwszej, lecz trick polega na tym by nie wkladac sciagi do srodka dlugopisu, tylko owinac nia obudowe dlugopisu, a cala konstrukcje uszczelnic tasma samoklejaca. Róznica miedzy tym sposobem a metoda nr 1 polega na tym, ze na mojej sciadze zmiesci sie 2x wiecej informacji! Jezeli bedziemy pisac sciage olówkiem (automatem) 0,5 mm zmiescimy ok. 3x wiecej informacji bez straty na czytelnosci "pomocy"! Sposób sprawdzany przez 3 lata na lekcjach historii, chemii i geografii (2 lata) :). Zadnej wpadki!!!

Sposób 6

Jezeli szkola wprowadzila identyfikatory, to ten sposób sie przyda. Drukujemy sciage na kompie, wkladamy w tylka scianke identyfikatora. Jeszcze tylko wystarczy zalozyc na siebie bluze z "fredzelkami", czyli szmureczkami i na koncu doczepiamy nasze cudo. Siadamy w lawce z odpowiednio odwróconym ident'em. Gdy cos chcemy odczytac, wystarczy schylic glowe i z powrotem odwrócic. Szczególnie na poczatku wprowadzenia identyfikatorów nauczyciele nic nie podejrzewaja.

Sposób 7

Latwe i pozyteczne ! Gdy posiadamy piórnik z plaskim dnem o duzej powierzchni, wydrukowana badz napisana sciage przyklejamy od spodu. Gdy cos potrzebujemy, odwracamy piórnik.

Sposób 8

Gdy mamy zegarek o duzej tarczy, mozemy nasza sciage nakleic na tarcze (ryzykowne), badz karteczke wsunac pod niego. Wg mnie, moze byc problem z powtórnym wlózeniem sciagi pod zegarek :(, ale warto wypróbowac.

Sposób 9

Na sprawdzian zakladamy koszule z duza "dziura" miedzy guzikiem a rekawem. Sciage o odpowienich wymiarach wklejamy w sekretne miejsce. Gdy cos potrzebujemy, wystarczy przyblizyc reke.

Sposób 10

Starannie wydrukowana sciage przyklejamy na dolne czesc buta olejamy tasma i na sprawdziane zakladamy noge na noge trzymajac but w lini pozimej. Jest to skuteczne jezeli siedzimy gdzies przy koncu gdyz inaczej nie znajdzie zastosowania.

Sposób 11

Ta technika polega na uzywaniu korektora w tasmie. Na wymienny wklad naklejamy wydrukowana na komputerze sciagei gotowe ! Wklad mozna okleic z 2 stron.

Sposób 12

Sciage mozna umiescic w piórniku, w otwieranym kalkulatorze. Mozna tez na kartce delikatnie wzory ( i nie tylko )

Sposób 13

Sciage mozna umiescic w etui do okularów.

Sposób 14

Sciage umieszczamy na nieprzezroczystej linijce. Mozemy ja polozyc na lawce dolem do góry, a gdy nauczyciel idzie - wziac ja(niby do narysowania kreski) i polozyc normalnie. Sposób jest przetestowany na 100 losowo wybranych osobach.

Sposób 15

Jesli w klasie w której piszemy sprawdzian sa czarne lawki, mozemy sie pokusic o napisanie sciagi na tej wlasnie lawce. Gdy nauczyciel przechodzi - nic nie widzi, a my po odpowiednim katem mozemy wszystko odczytac. Unc

Sposób 16


Jest podobny do sposobu drugiego. Jezeli jestesmy praworeczni, to lewa reke kladziemy na blacie stolu, rozszerzamy lekko palce, gdzie odczytujemy dane ze sciagi zwinietej w prostokatna harmonijke. Kiedy nadchodzi Profesor laczymy palce ze soba tak, ze nic nie widac. Sciage przekladamy palcem srodkowym i wskazujacym. Sposób wypróbowany na maturze, która zdalem trzy lata temu.

Sposób 17

Najlepiej jest wydrukowac na komputerze sciage czcionka mniej wiecej 4, potem przykleic na swiezo wydrukowany tekst tasme klejaca i delikatnie odkleic. Nadruk zostaje na tasmie i mamy sciage ta tasmie! Teraz mozna zrobic z nia wszystko. Najlepiej nakleic na dlugopis, mozna tez nakleic na lawke albo na reka itp. Sciaga nie do wykrycia !

Sposób 18

Sposób podobny do 2 z ta harmonijka, tylko zamiast harmonijki robimy taki jakby dwustronny rulonik który potem sobie przewijamy. W sumie sposób jest lepszy od drugiego, bo ściąga jest bardzo mała i są mniejsze szanse na to, ze podczas ściągania nam się rozleci. Rulonik mozna jeszcze przyczepic do dwóch zapalek, zeby sie lepiej przewijało, albo przywiązać do niego nitkę, troszkę krótsza od ręki, a z drugiej strony przywiazac do ramiaczka od stanika lub koszulki, wtedy jak nauczyciel idzie to prostujemy reke i sie sciaga chowa do rekawa. Wypróbowane na kazdej klasówce.
 

blanca

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
98
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk...a dokładniej nie powiem
Nawet nie wiedziałam,ze można na tyle sposobów ściagać:) Jeśli zdaża mi się czasami coś sciągać,to najczęściej piszę coś na wewn. stronie dłoni, robię ściagę na małej kartce,którą składam w harmonijkę, piszę ołówkiem na kartce,potem to gumuję lub wydzieram cyrklem wiadomosci na długopisie. Teraz jednak doszłam do wniosku,że lepiej po prostu się...pouczyć.
 

Enary

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
487
Punkty reakcji
0
o ostatnio to na lawce zaczelam pisac, ale trudno bylo cos przeczytac :/ od biedy jak sie nie ma czasu w domu tego zrobic, to musi lawka wystarczyc -_-"
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Normalnie napisać na kartce, kartkę przykleić na okno. :p
Kiedyś sobie napisałam jakieś wzory na wisiorku, taki płaski szcześciokąt. :p
 

crooced

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2006
Posty
127
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ja sobie pisze sciagi na chusteczkach higienicznych :D . Wg. mnie najlepszy sposob na sciaganie :D :D .
 

marta92

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
296
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. Opolskie
ee tam, najlepsze ściągi to się drukuję na kompie, najlepiej czcionką: 3 verdana- są wtedy takie zgrabne ;) B)
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
u nas w sali fizycznej na ścianach wiszą takie plansze ze wzorami i takimi tam, na pracy klasowej idzie wszystko ściągnąć z nich
 

dystka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
240
Punkty reakcji
0
Wiek
31
sposob na spr. napisac na malej karteczne i pod zatyczke korektora :p

sposob na kartkowce-Mam przygotowana kartkę i malymi literkami szybko pisze na jej odwrocie co ma byc,Pozniej jak oddaje to maze szybko :D :D :lol:
 

skowrinho

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
ktos w temacie tym pisal o wkaldaniu sciag miedzy kartki :) naprawde skuteczne:D:D:D

psm skad Ty zes tyle sposobow wzial :mruga: respekcik

sciagi na chusteczkach latwo wykryc:pP chyba ze czesto masz krwotok to wtedy sie przydaja :p
 

agata14vip

skromna i fajna dziewczyna
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zaraz koło Ciebie.
otwieram ksiazke i zwalam. czasem się łapie na tym ze i co mi z tego bdb jak i tak tego nie umie i po napisanej kartkówce siadam w domu i się tego ucze :eek:
 

kasiq16

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraina Rozpusty
U mnie na matmie, chemii i fizyce można używać kalkulatorków, a ja mam taki fajny zamykany, więc po prostu jakoś ulokowuję tam ściągę i nie ma problemów xD
Na chemii każdy ma swój układ okresowy pierwiastków z którego również można korzystać w każdej chwili więc po prostu piszę sobie na nim ściągę leciutko ołówkiem i jest spox.

Najczęściej jednak ściągam takim oto sposobem:
Najpierw robię sobie ściągę normalnie na kartce. Kładę ją w plecaku na książkach, plecak oczywiście otwieram i rozchylam, a na sprawdzianie cały czas zerkam w bok i wszystko spisuje. Nigdy nie 'wpadłam' :D
Kiedyś nie umiałam nic na sprawdzian z historii a dostałam 5^^
 

Aeredhela

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2006
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Miasto Radości!
Uch, u mnie nauczyciele są tak mało inteligentni, że nie zauważają, jak patrzę do książki lub zeszytu na sprawdzianie v.v'
 

anka1992

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
402
Punkty reakcji
0
Wiek
24
Ja zawsze ściągam najprostrzym możliwym sposobem- pisze malutką ściągę i wkładam ją do piórnika ewentuwalnie trzymam w ręce :p nikt mnie jeszcze nigdy nie przyłapał :p

Sposoby moich koleżanek są bardziej zawodne... nigdy tak nie ściagałam i raczej nie polecam bo łatwo wpaść ;P - biorę 2 kartki- jedną czystą a drugą pod spód zapisaną... i przepisują :p albo piszą na kartce ołówkiem a potem ścierają... tylko jak nauczyciele zauważają ze nie bylo nic do pisania ołówkiem a ktoś coś ściera to jest niedobrze :p
 

idi_wof

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Na historii biologi i wosie moge sobie spokojnie otworzyć zeszyt i ściągać nie musze mieć nigdzie pochowanych żadnych ściąg :D za to na reszcie przedmiotów to już gorzej !!
 

OluŚka.!

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2006
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Ck.! (;
1. pospolite sciagi typu na malych karteczkach :D
2. robie gtowca, bo dowiedzialam sie od kolezanek z innej klasy co bedzie.. :p (olowkiem a potem na sprawdzianie poprawiam dlugopisem)
3. ksiazka zeszyt na lawce i nic wiecej do szczescia nia potrzeba.. zwyklae otwieranie na ha.ma :p
4. mala wymiana.. tzn. rozwiazuje pierw moja koleznka test( oczywiscie wszystko pieknie wykula) potem zaminiamy sie kartkami, ja jej tam poprawiam i takie :cenzura:y robie, a w tym czasie ona mi rozwiazuje :p
 

noname8

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nikad
sie nie znacie... ksiazka na kolana na niektorych lekcjach albo nagrane na dyktafon w mp3, sluchawki na uszy, przykryc wlosami i ot co:D ten drugi jest niezawodny
 

ewcia_mat

pracoholiczka
Dołączył
4 Wrzesień 2006
Posty
807
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kielce
ja najczesciej sciagam bezczelnie otwierajac zeszyt, lub po prostu piszac sciage na karteczce.
jak by sie nie starac to i tak wszystko widac kto sciaga...
to zalezy od nauczyciela.
jesli nie da sciagnac to przylapie kazdego chocby nie wiadomo jak sie staral
 
Do góry