Trądzik i inne zmiany skórne

N

nianiaSweet

Guest
czyli stosujesz tylko doraźnie, myślisz że krem jest w stanie poradzić sobie z większą ilością krostek, można leczyć nim młodzieńczy trądzik?
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
wybaczcie, ale mnie to trochę rozśmieszyło z tym kremem :D może to przez moje przeboje z trądzikiem i przez to jakie pamiątki znaczące po sobie pozostawił... któraś z Was może robiła tego rodzaju peeling? Głównie chodzi tu o złuszczanie naskórka, wyrównywanie kolorytu chyba też zmniejszanie porów, no ale to już jak sie uda to super, a jak nie to i tak nie jest to moją największą tragedią :) też nie wiem jak się odnieść do rodzaju zabiegu, bo wiem ze u siebie w przychodni mam do wyboru migdałowy, mlekowy i jakiś argi peel
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
Uwazam, ze najwazniejsze jest porzadne oczyszczanie skory, zmycie makijazu- na twarzy zbiera sie tylko zarazkow po calym dniu itd. :/ Sama dotychczas nie przykladalam do tego wiekszej wagi, ale w koncu stwierdzilam ze chce pozegnac naprawde wypryski, wiec postanowilam na porzadne oczyszczanie. Zmywam makijaz plynem micelarnym z Bielendy, expert czystej skory, a potem myje olejkiem- skora gladka i bez skazy!
 
O

Obrusik

Guest
Mi w walce z niedoskonałościami cery, krostkami, rozszerzonymi porami itp. pomaga serum korygujące anti-age z Bielendy z serii skin clinic professional. Ma w składzie dwa kwasy laktobionowy i migdałowy, które delikatnie złuszczają skórę, zwężają pory i redukują błyszczenie. Używam tego produktu od dawna (poza sezonem letnim) i widzę znaczącą poprawę.
 
M

maalamy

Guest
Mi ten krem pomógł, tym bardziej, cera mi się poprawiła :) każdy musi znaleźć coś dla siebie, co będzie dobre dla danej cery
 

Bluesa

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Na zmiany trądzikowe doradziła bym tonik odtłuszczający, oraz krem forte dedykowany specjalnie do cery tłustej marki OrganicSeries. Działa antybakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych i zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych. Skutecznie oczyszcza skórę, zmniejsza wydzielanie sebum i widoczność rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Ja co prawda leczę się na trądzik u dermatologa i stosuję maści na receptę. Jednak gdy jeszcze ratowałam się aptecznymi maściami bez recepty to stosowałam wtedy: Benzacne, Tormentiol, Acne-Derm oraz maść Ichtiolową. Działają jako tako. Nie jest to to samo, co maści na receptę, ale też nie są najgorsze. Mogę też z czystym serduszkiem polecić serię Ziaja Oczyszczanie liście manuka. Ta seria sprawdziła się u mnie znakomicie. Najlepsza z tej serii jest pasta do głębokiego oczyszczania twarzy przeciw zaskórnikom.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Jednak te kwasy azaleinowy i pirogronowy dobrze działają na cerę trądzikową, mnie w każdym razie pomógł ten krem. Poza tym o taka cerę trzeba dbać szczególnie. Warto też robić często delikatny peeling, wszystko razem przynosi efekt, trzeba tylko wszystko stosować systematycznie i trzeba cierpliwości :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Polecam najwięcej uwagi zwrócić na oczyszczanie buzi! Najlepsze do tego celu są żele do higieny intymnej- szczególnie polecam produkt Isany, najzwyklejszy, najtańszy żel. Dlaczego są dobre? Ponieważ zawierają najmniej składników chemicznych, są delikatne, ponieważ są do okolic intymnych, więc będą również delikatne dla twarzy. Wierzcie, lub nie, ale mi nie pomagały żadne maści, nawet izotek nie dał rady na dłuższą metę (dopóki brałam i rok po skończeniu było super. Później już nie), a zwykły płyn do higieny intymnej sprawia, że mam mniej tego wszystkiego na twarzy, serio :) Dodatkowo ten z Isany konkretnie zmywa fantastycznie makijaż, a więc nie potrzebuję dodatkowo trzeć jeszcze oczu "chemią". Czasem przecieram jeszcze twarz po umyciu tonikiem, też takim o najkrótszej liście składników. I naprawdę widzę poprawę. Widzę też pogorszenie, kiedy nie stosuję tej metody.
Polecam, nie kosztuje to dużo, bo płyn z Isany jakieś 5 złotych, często jest w promocji. Nie zbiedniejecie, nie zaszkodzi. Bardziej szkodzą te maści. I więcej kosztują. ;)
Dajcie znać, jeśli się któraś zdecyduje!
 
M

monikakow79

Guest
Moja koleżanka miała na twarzy ogromne blizny po trądziku. Pomogła jej seria zabiegów laserowych (chyba światłem IPL).
 

Pola_polita

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2015
Posty
60
Punkty reakcji
3
Miasto
Warszawa
Czy ktoś z was używał może na jedną noc duac a na drugą isotrexin ? - i tak cały czas na zmianę. Jakie efekty ?
 

g0cha

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
39
Punkty reakcji
0
muszę wypróbować płyn do higieny. Kiedyś słyszałam, że jakaś modelka tak robi, ale nie wierzyłam, że to może działać :wink:
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Blanche napisał:
Polecam najwięcej uwagi zwrócić na oczyszczanie buzi! Najlepsze do tego celu są żele do higieny intymnej- szczególnie polecam produkt Isany, najzwyklejszy, najtańszy żel. Dlaczego są dobre? Ponieważ zawierają najmniej składników chemicznych, są delikatne, ponieważ są do okolic intymnych, więc będą również delikatne dla twarzy. Wierzcie, lub nie, ale mi nie pomagały żadne maści, nawet izotek nie dał rady na dłuższą metę (dopóki brałam i rok po skończeniu było super. Później już nie), a zwykły płyn do higieny intymnej sprawia, że mam mniej tego wszystkiego na twarzy, serio :) Dodatkowo ten z Isany konkretnie zmywa fantastycznie makijaż, a więc nie potrzebuję dodatkowo trzeć jeszcze oczu "chemią". Czasem przecieram jeszcze twarz po umyciu tonikiem, też takim o najkrótszej liście składników. I naprawdę widzę poprawę. Widzę też pogorszenie, kiedy nie stosuję tej metody.
Polecam, nie kosztuje to dużo, bo płyn z Isany jakieś 5 złotych, często jest w promocji. Nie zbiedniejecie, nie zaszkodzi. Bardziej szkodzą te maści. I więcej kosztują. ;)
Dajcie znać, jeśli się któraś zdecyduje!
[SIZE=10.5pt]Jesteś już kolejną osobą, która proponuje stosowanie żelu intymnego do mycia buzi. W zasadzie to coś w tym jest, ponieważ, żele intymne zawierają bardzo mało chemii i są bardzo delikatne, więc w przypadku buzi też powinny się sprawdzić. Faktycznie mając trądzik trzeba postawić na dogłębne oczyszczanie twarzy, ale oprócz tego należy także zadbać o dietę. Często słodycze i inne produkty wywołują na twarzy wysyp krostek. Należy zwrócić uwagę na to, co jemy i w jaki sposób reaguje na to nasz organizm. Ja u siebie zauważyłam pojawianie się wyprysków po zjedzeniu chipsów. Mimo, ze bardzo je lubię to unikam. Bo wtedy żaden sposób oczyszczania z zewnątrz nie pomaga. [/SIZE]
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
nie stosowałam nigdy plynu do higieny intymnej na twarz, choć słyszałam, ze jakaś gwiazda tak robi, ale stwierdziłam że ściemnia :D
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Może poprzez gwiazdy się wypromowało coś takiego. Jednak potwierdzam, to nie żadna magia :D Zwyczajnie są delikatne dla okolic intymnych więc dla buzi także będą delikatne. I naprawdę, nigdy nie miałam takiej buzi bez stosowania żadnych maści, tabletek, cokolwiek, jak teraz mam myjąc jedynie płynem z Isany najtańszym na świecie. Polecam spróbować, nie zaszkodzi a może akurat podziała :)
Nie czekałam długo na efekty, po pół miesiąca tak około już widziałam, że mam mniej tego całego syfu i nie mam takich czerwonych przebarwień, jakby nie są już tak intensywnie czerwone.
 

haska11

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
jak nic nie pomaga to zostaje przebadać hormony - ja brałam antybiotyki prawie dwa lata, stosowałam setki kremów maści toników i pomogły dopiero tabletki od gina :(
 

Melinda88

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja w końcu jestem zadowolona z wyglądu swojej cery - po około 10 latach walki z trądzikiem. Co mi pomogło (myśle, że nie można jednej rzeczy wyróżnić):
- zmiana diety na wegańską, wykluczenie nabiał i wszelkiego tłuszczu
- przestałam stosować krem do twarzy (praktycznie w ogólem max raz w tygodniu)
- tonik z glukonolaktotem
- nie dotykanie buzi, i nie grzebanie przy niej
- aktywność fizyczna
 

Renata_876

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
45
Punkty reakcji
2
Ja bym się jednak bała używać płyn do higieny intymnej na twarz. Ostatnio używałam Duac i było ok. Potem go na chwilę odłożyłam i jak ponownie wróciłam to istna tragedia. Rano twarz cała czerwona. swędząca, jedno oko podpuchnięte. Musiałam odłożyć. Któraś z was też tak miała ?
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
nie no z tym płynem to chyba przesada!!! Ja mam teraz krem z Make Me Bio - Beautiful Face, pomaga na takie zmiany, zresztą te kremy sa świetne, same w sobie, bardzo delikatne , naturalne, bez zbędnych sztucznych barwników itp. No i polskie, co dla mnie jest dodatkowym plusem.
 

Marika567

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2016
Posty
17
Punkty reakcji
1
Mi na trądzik najbardziej pomógł Izotek. I wcale nie miałam żadnych skutków ubocznych oprócz suchych ust.
 
Do góry