Trądzik i inne zmiany skórne

Red_Rose89

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
Uważam, że z takimi problemami to należy zgłosić się do dermatologa i zrobić specjalistyczne badania w celu ustalenia przyczyny trądziku. Wtedy dobiorą ci odpowiednie leczenie i szybko pozbędziesz się problemu.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Juz gdzies chyba wspominałam, ze nie ma lepszego środka na trądzik jak soda oczyszczona.
 

Julia Mroczek

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
Sama muszę bardzo pochwalić serum na trądzik Sevolium.
Zalety:
- super radzi sobie z trądzikiem, przy regularnym stosowaniu zapobiega powstawaniu nowym niespodziankom. Kiedyś pryszcze wyskakiwały mmi codziennie Teraz raz na jakiś czas coś się jedynie pojawia
- wydajny,
- ładnie pachnie oraz ma fajną żelową konsystencję

Wady:
- Jest jedna cena. Ale z racji wydajności to warto.
 

tienshan

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2016
Posty
80
Punkty reakcji
0
Ja uzywam juz od jakiegos czasu masek weglowych z glinka zielona i naprawde widze spora roznice w wygladzie mojej cery. Dwa tygodnie temu w drogerii osiedlowej kupilam weglowy zel oczyszczajacy, z tej samej serii co maski-carbo detox bielendy. Myje tym twarz i mam zdecydowanie mniej zmian tradzikowych, cera jest ladnie zmatowiona i generalnie bardzo dokladnie o czyszczona.
 

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
Przy "ataku" trądziku pierwsze co to powinno się sprawdzić swoją dietę, jest dużo rzeczy wpływających na cerę.

Też kiedyś dokuczał mi trądzik, ale z normalnego mydła przerzuciłem się na mydło Dudu-Osun, plus co jakiś czas przecieram twarz spirytusem salicylowym i pryszcze przestały się pojawiać. Na zasuszanie krost dobry jest krem Sudocrem i spirytus salicylowy.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Pharmaceris się ostatnio popsuło. Kiedyś bardzo lubiłem te kosmetyki jak jeszcze były tańsze i miały moim zdaniem lepsze skłądy. Obecnie dużo kasy pakują w reklamę a chyba pogorszyła sie jakość skladników. I to znacznie.
Sevolium również polecam. Naturalny kosmetyk, szkoda, że wciaż tak mało znany ( gdyby nie moja dermatolog to bym o nim ogólnie nie wiedział).
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ja bez zmiany diety pozbyłam się pryszczy. Effeclar Duo + polecam, albo na cała twarz albo tylko punktowo zależy jak mocno będzie działał na was, bo słyszałam wiele opinii o wysuszaniu itd. ale u mnie nic takiego się nie dzieje. No i dobre zmywanie makijażu dziewczyny. Nie wystarczy chusteczka do demakijażu. Trzeba zmyć makijaż w 2-3 etapach i dopiero się pozbędziemy wszystkich zapychających silikonów itd.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Na pewno na trądzik działa dieta. Żadnych czekolad, chipsów, ostrych rzeczy. Maseczki ale tylko te który nie mają żadnych parabenów ani alkoholu ( z glinka zieloną i czarna) Effeclar Duo polecam kremy tej firmy, sama używam i jestem zadowolona. Chyba że masz naprawdę ogromne problemy z cerą to tylko dermatolog zostaje
 

Amabilis

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
17
Punkty reakcji
0
Witam, borykam się z trądzikiem już od 20 lat (jenyyy jak to staro brzmi :p ) przerabiałam wszystko... drogeryjne specyfiki i inne bez recepty można sobie wsadzić... Jeśli działają to tylko chwilowo. W zeszłym roku poszłam do dermatologa i miałam roczną kurację izotekiem i pomogło. Takiej cery to ja chyba od niemowlaka nie miałam! Bosko! Fakt, że zawsze są plusy i minusy a jako, że to jest dość silny lek (chociaż ja miałam małą dawkę) budzi kontrowersje, ale Wam powiem, że było warto. Co prawda teraz po skończeniu znów borykam się z tłustą cerą, natomiast pryszczy nie mam wcale. Zaczęłam stosować żel epiduo i po tygodniu już widzę poprawę, cera jest gładsza, trochę bardziej sucha. No nic to, mam wrażenie, że z trądzikiem nie da się wygrać raz a porządnie. Życzę powodzenia, wytrwałości i zachęcam do wizyty u dermatologa.
Pozdrawiam
 

berila

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
33
Punkty reakcji
0
Też brałam izotek jednak tak bardzo bym sie nim nie zachwycała. Faktycznize poprawia stan skóry NIe mozna zaprzeczyć. Jednak środek ten ma również swoje działania uboczne. Głównie to na wątrobę. Jest to środek obciążający organizm. Poza tym jednoczesnie trzeba brać środki antykoncepcyjne ponieważ jeśli się zajdzie w ciążę w trakcie przyjmowania to wada płodu murowana.

U mnie o wiele lepiej sprawdziło się wspomniane tutaj serum Sevolium. Skóra była po nim ładna i przynajmniej nie niszczylam sobie zdrowia.
 

Amabilis

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
17
Punkty reakcji
0
berila napisał:
Też brałam izotek jednak tak bardzo bym sie nim nie zachwycała. Faktycznize poprawia stan skóry NIe mozna zaprzeczyć. Jednak środek ten ma również swoje działania uboczne. Głównie to na wątrobę. Jest to środek obciążający organizm. Poza tym jednoczesnie trzeba brać środki antykoncepcyjne ponieważ jeśli się zajdzie w ciążę w trakcie przyjmowania to wada płodu murowana.

U mnie o wiele lepiej sprawdziło się wspomniane tutaj serum Sevolium. Skóra była po nim ładna i przynajmniej nie niszczylam sobie zdrowia.
Z tym Izotekiem wszystko się zgadza jeśli chodzi o te działania uboczne... ale mimo wszystko- ja jestem bardzo zadowolona. A powiedz coś o tym Sevolium? Gdzie to się kupuje i ile kosztuje, bo jakoś w necie nie mogłam znaleźć tak na szybko. Zastanawiam się czego będę używać jak skończę Epiduo (na mnie też fajnie działa- buzia gładka choć nie mnie tłusta...)
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
uważam, że problemy trądzikowe powinno się konsultować z dermatologiem bo jest wiele odmian trądziku i każdy wymaga innego leczenia.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
ja uważam, że nie powinno się takich rzeczy lekceważyć, a ni tym bardziej działać na własną rękę tylko od razu skonsultować ze specjalistą.
 

olfi87

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Seria zabiegów w gabinecie kosmetycznym to najlepsze rozwiązanie. Plus dodatkowo wizyta u dermatologa, ponieważ możliwe, że potrzebne będzie działanie również od wewnątrz. Ja problemy skórne leczyłam w SCM estetic w Krakowie i dzisiaj nie ma po nich śladu. Bardzo polecam.
 

MalwaPiasek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
1
Ja uzywalam juz nie jedengo produktu do walki z tradzikiem i wszystko, co do jednego tak mi wysuszylo skore ze serio wole miec tradzik niz sie luszczyc :( Teraz stawiam na regulacje wydzielanego sebum, hamowanie lojotoku i juz widze roznice :) uzywam esencji w perlach z zielona herbata z bielendy o taka http://bielenda.pl/produkty/zielona-herbata-esencja-w-perlach-30-gktora naprawde dziala antybakteryjnie, hamuje sebum i zmian tradzikowych mam o wiele, wiele mniej :) No i przede wszystkim nie wysusza skory, a wrecz nawilza :)
 

Kapio

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Odwieczny problem ze zmianami skórnymi na twarzy. Mój patent to mydło z nagietkiem in collina do przemywania buzi. Potem po wyschnięciu na noc do nawilżenia cleaderme Dcb. Szczególnie w miejscach zapalnych.Widzę rezultaty.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ogólnie nagietek czy arnika górska sprawiają, że skóra goi się szybciej, ale trądzik ma często podłoże bakteryjne i bez antybiotyków się nie obejdzie.
 

szoszi

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
1
Ja spotkalam sie z wieloma pozytywnymi opniami na temat produktow carbo detox z bielendy, jednak te czarne produkty do mnie nie przemawialy i mialam wrazenie, ze od nich bede miala szara cere czy cos. Gdy na rynku oojawila sie wersja biala carbo detox to od razu po nia siegnelam. Uzywam pasty 3 w 1 do mycia twarzy, ktora ardzo dokladnie myje i oczyszcza, swietnie sobie radzi z makijazem. Jako peeling rowniez jest dobry, skutecznie zluszcza naskorek i odblokowuje pory, a maseczka rewelacyjnie matowi i zapobiega blyszczeiu sie twarzy. Niebawem kupie krem i mam nadzieje, ze rowniez bedzie taki super.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
To prawda - też właśnie tutaj http://www.wbienkowski.pl/medycyna-estetyczna/kosmetologia/zabieg-wishpro/ czytałam o działaniu nagietka na cerę problematyczną. Kombinuje jak ogarnąć swoją cere po zimie, bo doslownie wyglada jak pole minowe ;/ Nie wiem czy to przez powietrze czy zwyczajnie potrzebuje odpowiedniej pielegnacji... W kazdym razie konieczna jest regeneracja zwlaszcza przed wiosna. Fajnie byloby wygladac dobrze gdy wreszcie do nas zawita troche wiosennego słońca
 

gorskamagda69

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2018
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja regularnie chodzę na zabiegi na twarz i ciało do salon-hana. w Piasecznie. Jestem bardzo zadowolona z zabiegów bo można u nich zrobić praktycznie wszystko. Ostatnio byłam na depilacji całych nóg pastą cukrową i zapłaciłam tylko 110 zł. W przyszłym tygodniu idę na bikini;)
 
Do góry