Tradycje weselne

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
u nas wśród znajomych tradycją jest mieć tablicę ślubną

trochę wydaje się nowoczesne, nie wiem moda chyba z ameryki przyszła na to, ale nie ma bez tego wesela, a byłem w weekend na jednym i oczywiście tez obowiązkowy element
 
Q

qarolka

Guest
mnie się wydaje, że dobrym pomysłem w ostatnim czasie jest organizowanie wesel w jakiś hotel oddalonych od domu, bo wtedy nie trzeba nic załatwiac wszytsko jest na miejscu, sala, pokoje dla gości, jedzenie nie ma żadnego zamieszania a po za tym w bardzo dużo przy organizacji pomaga obsługa hotelu, uważa, że to bardzo wygodne jest wiem, że ładne śluby organizuje hotel Głęboczek koło Torunia , piękna okolica też do zdjęć plenerowych
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Jedną ze ślubnych zabobonów jest wniesienie Młodej przez próg do domu. Podobało mi się to do czasu kiedy usłyszałam pewnie dowcip: "Dlaczego Młody wnosi Młodą przez próg? Bo sprzęt AGD sam do domu nie wchodzi" hehehe
 

vmax

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
55
Punkty reakcji
1
U mnie zawsze tradycją było obsypywanie młodych "grosikami" po wyjściu z kościoła. Jednak słyszałam, że coraz popularniejszym staje się zastępowanie naszego polskiego miedzianego grosika ryżem...I teraz już sama nie wiem..a Wy co o tym myślicie? Jak to się w ogóle sprawdza w praktyce?
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Ja jestem za grosikami. Ryż zupełnie mi nie przypadł do gustu. Jeszcze co mi się podoba to bańki mydlane albo płatki kwiatów :)
 

Balbina_Zwanzig

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Może nie jest to najbardziej idealne miejsce na takie pytanie, ale nie chciałam specjalnie zakładać nowego tematu.
Jak to u Was jest jeśli chodzi o koszty wesela? Czy każdy płaci swój ,,przydział" czy odchodzicie od tradycji i składacie się na wszystko po równo? Bo słyszałam że ostatnio jest popularne takie płacenie po równo, i sama chciałabym tak postąpić, ponieważ wyniesie mnie to o wiele taniej i będzie sprawiedliwie.
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
U mnie zawsze tradycją było obsypywanie młodych "grosikami" po wyjściu z kościoła. Jednak słyszałam, że coraz popularniejszym staje się zastępowanie naszego polskiego miedzianego grosika ryżem...I teraz już sama nie wiem..a Wy co o tym myślicie? Jak to się w ogóle sprawdza w praktyce?
Ostatnio coraz częściej obsypuje się młodych płatkami róż :)
Może nie jest to najbardziej idealne miejsce na takie pytanie, ale nie chciałam specjalnie zakładać nowego tematu.
Jak to u Was jest jeśli chodzi o koszty wesela? Czy każdy płaci swój ,,przydział" czy odchodzicie od tradycji i składacie się na wszystko po równo? Bo słyszałam że ostatnio jest popularne takie płacenie po równo, i sama chciałabym tak postąpić, ponieważ wyniesie mnie to o wiele taniej i będzie sprawiedliwie.
Wyniesie CIEBIE aha...
U nas każdy płacił za "swoich" gości. Nie widzę powodu z jakiego miałbym płacić za ciotkę mojej żony piąta woda po kisielu której nawet na oczy nie widziałem...
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Polter to jest cos czego nie chce. Wolę już wieczór panieński. A z tym pieniążkiem do buta jest fajne :) musialabym takie cos wyczarować, na pewno chodzi tutaj o dobrobyt??? u mnie by sie przydał :) na szczescie, bo miało byc 80 okazalo sie ze bedzie 57, a wiec masakara :/ prezentow nie bedze, zartuje :D hahahaha :D
 

Kama89

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
98
Punkty reakcji
0
My płacimy po połowie, a panieńskiego nie chcę mieć, mój Norbert tez nie robi kawalerskiego .
 

Tadeo10

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
W moich okolicach dwoje dzieci niesie obraz w kościele który później jest święcony i wieszany w domu młodej pary :)
 

vmax

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
55
Punkty reakcji
1
Nasza piękna, polska tradycja... :) Dla mnie to coś niesamowitego, jednak mowa o takie prawdziwej tradycji naszego pieknego kraju a nie o "disco polo" i tym podobnym.. :) Także jeśli chodzi o ą tradycję rzeczywistą, to jestem jak najbardziej za...a co się tyczy tradycji rodem z lat 90...to mam już dość spore "ale" a tym temacie:)
 

Milan1899

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Ale ja z własnego (no nie za długiego) ale jednak, doświadczenia zaobserwowałem, że najwięcej ludzi bawi sie na parkiecie właśnie gdy gra muzyka Disco-Polo ;) . Więc staje się to już tradycją, w mojej rodzinie panuje wręcz porzekadło że "Bez Disco Polo nie ma zabawy" :D. Mi to szczególnie nie wadzi, a same wesela to świetna sprawa :)
 

nastia898

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
ja niedawno właściwie dowiedziałam się, że wesela organizuje się w mieście, z którego pochodzi panna młoda. ciekawe :) ale to jest chyba tradycja znana w całym kraju
 

Matib

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
U mnie na pomorzu praktykuje się Polterabend. W przeddzień ślubu zbiera się pod domem panny młodej rodzina, przyjaciele, znajomi itp. i tłucze się porcelanę, stare talerze, butelki itp. Panna młoda powinna posprzątać rozbite szkło. Czym więcej się stłucze tym więcej szczęścia przyniesie to młodej patrze :tongue:
 

nik11

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim coś co się rzadko stosuje ale mianowicie należy zabrać cały chleb z wesela żeby młodym nie zabrakło chleba.
 

anija210

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
A może warto by było założyć bloga na ten temat:) komuś w przyszłości Się takie inf. na pewno przydadzą. Jak byście potrzebowali pomocy to wejdzie sobie na stylem.pl
 

mysiaczka

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
ja ostatnio spotkałam się z odgrywkami - chodzi drużba od stolika do stolika mówi coś o gościu a ten rzuca mu kasę - masakra jakaś ! nie dość ze płaci się na ślub to jeszcze wyciągają kasę Nie mówiąc już o sytuacji że nie każdy mniał przy sobie portfel na weselu :122:
 
Do góry