Tolerancja?

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
tak, Manowar jest granicznym power metalowym zespołem, ale właśnie granicznym, jeszcze nie odszedł od Heavy Metalu, Manowar miesza się z Heavy, tak jak wiele pierwszych zespołów heavy ma rockowe brzmienia. Manowar to także heavy
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
To amerykański power , dlatego bardziej przypomina heavy niż późniejsze kapele grające europejski power metal ( hallowen , gamma ray , blind guardian).
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
no dobra fakt jakby nie patrzeć to gra power. Zwracam honor Death.
Ale Manowar to taka kapela która stoi na granicy heavy a power, z kolei ta granica jest dość mocno zatarta. Więc jednak nie zgodzę się z wojownikiem co do czystości...
Wojowniku nie zaczynaj już rozmowy co było pierwsze thrash czy black :D bo to do niczego nie prowadzi... Sytuacja raczej patowa, no chyba że przyjmiemy zasadę, że rację ma ten kto głośniej krzyczy ;)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
nie ważne skąd, ważne jak, grają power ale i heavy jednocześnie, ich muzyka nie jest 'czysta'
Nie ważne skąd , ale ważne czy amerykański czy europejski ,amerykański był pierwszy i brzmi trochę inaczej niż europejski(który jest teraz bardziej znany). Także Manowar jest "czysty" , to jest "czysty amerykański power metal" w tym temacie wikipedia nie ma racji.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie zrozumieliście. w takim razie 'czysty amerykański power metal' nie jest 'czysty' jest gatunkiem pośrednim do euro power metalu (od heavy), w którym już tak nie czuć heavy
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A kto by się takimi drobiazgami przejmował?

Wam sprawia dziką radość ciągłe dysputowanie co jest jakim gatunkiem? Ostatnio w dziale muzyka coraz częściej jest spób o podział, a rzadziej rozmowa o samym brzmieniu. Ważniejsze się stało, czy zespół jest funkowo-death-punkowy z domieszką portugalskiej muzyki klasycznej niż czy faktycznie dobrze gra. Znam gatunki rocka i metalu, dla zachowania porządku trzeba się tymi posługiwać, ale wiele z nich zachodzi na siebie i łączy się.
Manowar-dla mnie może być i heavy i power. Co za różnica? Uprę się, że to epic metal i możemy zacząć dyskusję od nowa-tylko, że ta nie ma sensu. Przez ciągłe szufladkowanie i odmierzanie zatracacie to co w muzyce jest najważniejsze-to czy podoba się, daje kopa, ma klimat.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
A kto by się takimi drobiazgami przejmował?

Wam sprawia dziką radość ciągłe dysputowanie co jest jakim gatunkiem? Ostatnio w dziale muzyka coraz częściej jest spób o podział, a rzadziej rozmowa o samym brzmieniu. Ważniejsze się stało, czy zespół jest funkowo-death-punkowy z domieszką portugalskiej muzyki klasycznej niż czy faktycznie dobrze gra. Znam gatunki rocka i metalu, dla zachowania porządku trzeba się tymi posługiwać, ale wiele z nich zachodzi na siebie i łączy się.
Manowar-dla mnie może być i heavy i power. Co za różnica? Uprę się, że to epic metal i możemy zacząć dyskusję od nowa-tylko, że ta nie ma sensu. Przez ciągłe szufladkowanie i odmierzanie zatracacie to co w muzyce jest najważniejsze-to czy podoba się, daje kopa, ma klimat.
w sumie ważne że to metal, bo mieszanka jest wewnętrzna :) ale coś może być albo metal, albo funky, a metalowa (nie)tolerancja nie zezwala na inne rozwiązanie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
w sumie ważne że to metal, bo mieszanka jest wewnętrzna :) ale coś może być albo metal, albo funky, a metalowa (nie)tolerancja nie zezwala na inne rozwiązanie.
powtarzam, gadam o złej muzyce, bo dobra jest po to by jej słuchać.
Bałaganu być nie może. Będę bronić kapeli i jej przynależności muzycznej jeśli ktoś rażąco się do niej myli. Ale wciąż narzekając i wałkując tasiemcowe tematy robi się nudno.

to o czym chcesz rozmawiać? Jak bardzo ta muzyka jest świetna? :|
Rozmawiać, czy jest fajna/nudzi/wpada w ucho/kopie zad. Jeśli jest świetna, też.
Chodzi mi o rozwijające się na forum malkontectwo.
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
No zgadzam się ale wtedy tworzy się jałowa dyskusja typu "-mi się podoba -a mi nie -a mi tak" itp.
 

dares91

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
się biorą pięniądze
Tak się składa że jestem człowiekiem bardzo tolerancyjnym , szanuje ludzi takich jacy są.
Ale bardzo nie lubię osób wulgarnych i agresywnych , na co dzień się z nimi spotykam.
Z przykrością muszę stwierdzić że większość z nich to HH , zdarzają się jednak wyjątki ale tych jest garstka.
Wybaczcie że mam takie zdanie a nie inne. Pewnie większość z was powie że wrzucam wszystkich do jednego wora.
Ale niestety taka jest rzeczywistość. Zauważyłem że najmniej tolerancyjną osobą jest Mefisto - wybaczcie jeżeli się pomyliłem.
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Ja nie jestem tolerancyjny, tolerancja jest największą słąbością społeczeństwa ponieważ jest wyraźnie nadużywana - o co mi chodzi: Ja nie potępie nikogo za muzykę której słucha, ubiór, rasę, wiarę czy cokolwiek innego jednak nie znoszę głupoty w swoim otoczeniu, tego właśnie nie toleruję. Nie moja wina że pośród niektórych subkultur głupoty jest znacznie więcej niż w innych, nie mówie że rasa człowieka wiąże się z inteligencją bo tak nie jest - ale to jak jest świat zbudowany spowodowało, że większość osób czarnych (dla przykładu) przedstawia sobą poziom żenujący, tak to nie jest ich wina i nie wszyscy tacy są ale takie są fakty.

Zanim zaczniemy oceniać jednak, poznajmy - niezależnie czy mówimy o kimś kto wygląda, mówi lub myśli inaczej niż my.
 
Do góry