Tolerancja?

N

nianiaSweet

Guest
W Polsce ludziom tolerancji brakuje i to bardzo i nie wiem czy taki stan rzeczy kiedyś się zmieni? Chyba nie prędko!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
W Polsce ludziom tolerancji brakuje i to bardzo i nie wiem czy taki stan rzeczy kiedyś się zmieni? Chyba nie prędko!
i całe szczęście, bo co za dużo to nie zdrowo, także tolerancji, póki jej my nie mamy jest przynajmniej jako tako równowaga wobec na siłę wtłaczanej tolerancji
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Trzeba odróżniać tolerancję od "chronienia zagrożonych gatunków". Generalnie nie mam nic do ludzi o innym kolorze skóry, wyznających inną wiarę, ale nie obnoszę się z tym, nosząc naszywki "MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI", nie chodzę na jakieś manifestacje. To już lekka skrajność jest, bo czarnych w naszym kraju jest może jakiś mały ułamek procenta, a niektórzy tak się podniecają ich tępieniem/chronieniem jakby to był ich cel życiowy... Po prostu traktuję innych jak zwykłych ludzi, jak są ok wobec mnie to ja będę wobec nich. Jedyne moje uprzedzenie na tle rasowym to murzyny obwieszone złotem, rodem z NY, ale takich to i białych nie trawię :D .
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Jak dla mnie jedynymi rzeczami których nie będę w stanie tolerować to:
-dersiarnia
-gejostwo

z innymi rzeczami nie mam problemu, ani żadnych uprzedzeń.

Nie sądzę, żeby Polakom brakowało tolerancji - nie róbmy z naszego kraju drugiej Holandii błagam.
 
X

xZx

Guest
W Polsce ludziom tolerancji brakuje i to bardzo i nie wiem czy taki stan rzeczy kiedyś się zmieni? Chyba nie prędko!
no sory, ale jak widzisz na ulicy murzyna to jest normalne? Juz przezyje tych kurdupli z Chin, ale murzyn...nigdy nie tolerowalem i nie bede tolerowal innych ludzi niz Polacy i Slowianie (wykluczajac rosjan). Tak samo z pedalami i pedofilami. Jak tu stworzyc potezne i wielkie panstwo z takim czyms na czele.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Przesadzacie z tym brakiem tolerancji, nie chciałbym aby była u nas druga Holandia, gdzie legalnie działa partia pedofilów.
Kolorowi jak już do nas przyjeżdżają to niech chociaż dostosują się do naszej kultury i tradycji. Bambusy mogły by się nauczyć poprawnie zachować w krajach w których są gośćmi, ja jak jadę za granice dostosowuję się do standardów kraju goszczącego, czy to takie trudne by czarny człowiek to pojął?
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Ktoś tu założył ten temat i ma już 14 stron, nikt go nie przeniósł więc chyba można się wypowiadać, poza tym ludzi "tolerancyjnych" można chyba uznać za subkulture :)
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Chodzi raczej o tolerancje wsrod subkultur (nie taka ogolnie pojeta) :)
Widać kilka stron temu ktoś wyraźnie odpłynął od tematu :) dam przykład i wypowiem się na temat jeśli o mnie chodzi to jestem tolerancyjny odnośnie gatunków muzycznych, nie słucham ani metalu ani hip hopu ale nie widzę powodów żeby zakazywać ludziom dyskusji o danym gatunku muzycznym, każdy może słuchać czego chce.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Dokladnie! To jest ogolnie wspaniale podejscie, niech kazdy slucha tego czego chce. Tylko pytanie, dlaczego jest tak, ze ludzie tolerancyjni dostaja najczesciej po ryju, bo jakis radykalny gnojek uzna go za kogos, kto udaje lub podszywa sie tylko pod jakas grupe ludzi? :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Bo taki radykalizm poniekąd bierze się ze znudzenia światem, jeśli jest za spokojnie, ,,zbyt normalnie" trzeba tenże urozmaicić.
Cytując mojego ukochanego Pratchett'a:
,,Trzeba przyznać ludzkim istotom - dysponowały jedną z najbardziej niezwykłych mocy we wszechświecie. Żaden inny gatunek nigdzie nie wymyślił nudy. Może to właśnie nuda, nie inteligencja pchnęła ich po drabinie ewolucyjnej. [...] tę przedziwną zdolność spojrzenia na świat i pomyślenia: Och, taki sam jak wczoraj, jaki nudny...Ciekawe, co się stanie, jeśli walnę tym kamieniem w tamtą głowę."
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
a ja chce tolerancji dla mojej nietolerancji! Bo przeciez to jest nietolerancyjne!
 

Nanami

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Dreams about Tokio
Ja jestem tolerancyjna, ale przewaga Polski nie.
Nie lubię swojego kraju i to nie jest jedyny przykład dlaczego.
Nasza Polska zachowuje się jak jakaś wielka wieś, każdy kto się wyróżnia z tłumu jest brany za dziwoląga. Ja np. uwielbiam Japonię, tego po prostu tak nie widać, ale ostatnio ściełam sobie grzywkę na jedną bochaterkę z anime, nalożyłam również ciuchy w stylu mundurka szkolnego i wyszłam tak na ulicę. Lalunie mnie wytykały palcami, i szepczały coś do ucha .. patrząc się oczywiście na mnie. Próbowałam nie zwracać na to uwagi, ale mnie to i tak irytowało.
:mruga: . Więc postanowiałam stąd wyjechać gdy skończę tylko szkołę.

Nie lubię dresów, za to że są jak dla mnie niechlujni. Chodzą w dresach po domu i wychodzą tak na dwór, do szkoły, do sklepu czy na imprezę.
Ja zawsze uważałam że dresy są przeznaczone do ćwiczeń fizycznych, jednakże wszędzie pełno chłopaków noszących te dresy na każdą okazje.
Ja osobiście tego nie lubię, ale nie tępię ani wręcz nie ubliżam. Nie lubię polskiego hip hopu, a rap amerykański jest w porządku jak dla mnie ^^.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
nalożyłam również ciuchy w stylu mundurka szkolnego i wyszłam tak na ulicę


biorac pod uwage fakt, ze aktualnie temperatury w Polsce wachaja sie a granicach -2/+5 stopni, to nie dziwie sie ze patrzyli na Ciebie tak a nie inaczej :D


ladna sciema ogolnie ^_^
 

wyznaczona

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdzieś daaleko
w tym kraju już nie ma tolerancji. ludzie są coraz bardziej denni, i zawsze obrażają subkulturę metali hh czy inną.
 
Do góry