Tampon Czy Podpaska?

Twoja ochrona podczas okresu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

magdaaa77

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
ja bym nie mogła nosić podpasek. straszny dyskomfort. a tampony ? wogole ich nie czuć. O jakim bólu wy w ogóle mówicie? Chyba źle je zakładacie. Tampony nosze od 11 lub 12 roku życia , a teraz mam 17. podpaskę założoną miałam może 5 razy w życiu. bradzo mi to przeszkadza i nie mogłabym z nią normalnie funkcjonować. Pozdrawiam dziewczyny ;)
 

geuainfflaw

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
79
Punkty reakcji
3
Zdecydowanie tampony. Na początku trochę się bałam, ale po pierwszej nieudanej próbie byłam zdeterminowana i zrobiłam dokładne oględziny tego, co mam między nogami. ;) Za drugim razem poszło bez problemów. Tylko obcięłam paznokcie, bo bałam się, że to może utrudniać, ale teraz mam już opracowaną technikę i "szpony" w niczym nie przeszkadzają. :D
Natomiast podpaski to przekleństwo. Używałam ich na początku i uwielbiały się przesuwać... A z tamponami nie ma tego problemu.
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Tampony idą w ruch kiedy, idę na basen,jakieś większe wyjście. Częściej używam podpasek.
Tampony - wygoda to po raz, nic się nie przesuwa,nie odkleja etc.Podpaski- wiadomo mają swoje wady ,ale jakoś częściej używam podpasek niżeli tamponów. Tak się przyjęło. :lol:
 

olguśka18

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2009
Posty
134
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Miasto
Własny świat :)
Stawiam na tampony. Są przecież o wiele wygodniejsze :) A jeśli odczuwasz ból, to albo spróbuj inaczej włożyć, albo kup mniejszy rozmiar. Warto zaczynać od najmniejszych.
Co do podpasek to faktycznie się przekręcają itd ;/ I są mało wygodne... Jednak są momenty kiedy powinno się ich używać, np. w nocy. Podobno nie powinno spać się w tamponach.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
A ja nigdy nie nosilam tamponow, tylko podpaski i mam nawet jedne ulubione, takze nie narzekam :) A jak mam te dni, to nawet nie mialambym ochoty isc na basen .. i sily ;) Jak mam okres, to raczej siedze w lozku choc dzien, dwa, bo jestem nie do zycia. Teraz mam jeszcze spokoj, bo mi sie spoznia - przez moje problemy homornalne juz 2 tyognide, ale w sumie sie nawet mi 3 miechy spoznial, wiec u mnie to norma, musze tylko w koncu wybrac sie do dobrego gina :)
 

kicia85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
40
ze względów zdrowotnych używam podpaski, ale tampony są według mnie dużo bardziej wygodne
 

Ele-onora

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
48
tampony :) zdecydowanie abrdziej higieniczne tylko trzeba wymieniac czesto
a nie nosic jeden na cly dzien heh
 

martakrak

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
Osobiście używam podpasek tampony podobno są niezdrowe ale kiedys trzeba spróbować:)
 

owocowa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja długo nosiłam podpaski, ale w końcu doszłam do wniosku, że przerzucę się na tampony, bo uważam je za o wiele bardziej higieniczne i wygodne. Nie mam mowy o żadnym bólu, ale trzeba je po prostu dobrze założyć :) Czasami jeszcze, ale to w ostatnich dniach okresu stosuje podpaski, żeby jak to ujać, dać odpocząć ciału ;)
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
ja wole podpaski, nie wiem dlaczego- może to kwestia przyzwyczajenia;
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
dobrze, że ty nie masz takich problemów .
i jak nie masz zdania na temat tego wątku to lepiej nie pisz <glaszcze>

ja preferuje tampony, ale w 1-2 dzien podpaski z powodu wiekszej obfitości
 

beatkaaa119922

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok/ okolice
jak większośc tu również preferuję tampony, co prawda ja używam ich od roku no może trochę więcej.
Męczę się z podpaskami tylko w nocy, bo długo śpię i nie chcę mieć czerwonych plam na prześcieradle :D
a na obficiejszy okres większe tampony i tyle :)
 

elusive91

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja używałam podpasek przez pierwsze lata miesiączki. Tak jak niektóre z Was po jakimś czasie przekonałam się, że tampony nie są takie złe i o wiele bardziej ułatwiają funkcjonowanie :p Czuję się bardziej pewnie, że nic mi nie umknie, wygodnie i higienicznie ;) Aktualnie używam tamponów a pod koniec okresu wkładki :)
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Z tamponów korzystam wyłącznie kiedy nie mam innego wyjścia, TSS to dla mnie wystarczający powód żeby nie przesadzać z wygodą.:) Szkoda, bo jednak tampony są bardziej komfortowe. Ale cóż... Zdrowie najważniejsze. Podpaski górą.:|
 

elusive91

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Z tamponów korzystam wyłącznie kiedy nie mam innego wyjścia, TSS to dla mnie wystarczający powód żeby nie przesadzać z wygodą.:) Szkoda, bo jednak tampony są bardziej komfortowe. Ale cóż... Zdrowie najważniejsze. Podpaski górą.:|


Też się martwiłam TSS, ale jak się dba o higienę i częstą wymianę to wydaje mi się, że nic nie grozi ;)
 
Do góry