Tabletki..

Status
Zamknięty.
A

Anonymous

Guest
Dziękuje za informacje!!! Bardzo duży był ten apetyt??? To jest nieuniknione???
 
S

SSaMMoTTnIIa

Guest
Gość napisał:
hej co mam myslec na temat tabletkach??? hmm... kurcze sama niewiem.Powiem poprostu ja mysle ze same tabletki niedaja duzej pewnosci czy sie wpadnie czy nie!!! JA JESZCZE SZCZERZE MOWIAC NIEUPRAWIALAM SEXU,ALE BYLY JUZ PIESZCZOTY!!! Ale wiem jesli zaczne wspolzyc to napewno nie z samymi tabletkami!!! POniewaz szczerze mowiac to tabletki niedaja ani 80% pewnosci ze si niewpadnie,wiec jesli zaczene wspolzyc napewno moj chlopak uzyje prezerwatywy!!! A ja zeby dodatkowo sie jeszcze zabezpieczyc to wezme tabletke antykoncepcyjna!!! To jest moje zdanko na temat tabletkach,ze one nigdy niedaja 100% pewnosci!!!!! buzka papap dzieki
No ja tu widzę bratnią duszę ;) Tez nie współżyłam, mam to w zamiarze (muszę iść do lekarza wpierw) ale robiłam różne miłe żeczy ;) i też uważam ze będziemy z nim się zabezpieczać obydwoje. :)
 
A

agnes0308

Guest
tabletki sa skuteczne na 99% ale...

trzeba przyjmowac je o tej samej godzinie :/ , jest niby tak ze jak się zapomni to mozna do 12 godzin jeszcze wziąść ta zapomnianą ale to juz nie ma pewności dużej do końca cyklu trzeba by uzywac prezerwatywy dodatkowo. Poza tym jesli wymiotujemy lub mamy biegunke :zalamany: do 4 godzin(czas wchłoniecia tabletki przez organizm) od połknięcia tabletki to tez skutecznośc spada. Ale jesli nic takiego się nie dzieje i przyjmujemy je regularnie to jest to pewna metoda, polecam nastawienie cyklicznego budzika w komórce-nie zapomnisz wtedy o tabletce:) Co do tego jakie tabletki, to w zasadzie i drogie i tanie sa tak samo skuteczne, róznica polega na tym, że te droższe mniej szkodzą. Jesli chodzi o tycie, zdarza się to przy przyjmowaniu niektórych tabletek, wlasnie tych tanszych choc nie jest to regułą, im sa nowoczesniejesze tabletki tym maja mniejsza dawkę hormonów, które sa zarazem tak samo skuteczne. Tabletki starej generacji zatrzymuja wodę w organiźmie, stąd tycie. Moja siostra przytyła np 6 kg :przestraszony: po tabletkach Regulon a niby nie były tanie bo 27 zl. Po prostu każda kobieta jest indywidualnością i inaczej reaguje organizm jednej inaczej drugiej na te same tabletki, dlatego wazne jest miec dobrego lekarza, który dopiero po dokładnych badaniach dobierze nam odpowiednie tabletki. Nieraz bywa tak, że lekarze ginekolodzy przepisuja dane tabletki nie dlatego ze sa dobre tylko dlatego, że maja układy z przedstawicielami farmaceutycznymi, rózne profity, prezenty maja z tego. Ja biorę teraz Harmonet a wczesniej brałam Cilest, łacznie przyjmuje tabletki 4lata i robiłam jedna przerwe 2 miesięczną podczas której nie przytyłam, podczas przyjmowania tabletek tez nie przytylam, poprawiła mi się cera i czuje się dobrze. Ale jak tylko zaczełam brac tabletki, taki jeden lekarz przepisał mi Femoden, bardzo je zachwalał( a ja mało wtedy wiedzialam na ten temat)a ja czułam sie po nich tragicznie, czesto kręciło mi się w głowie i robiło mi sie znienacka goraco i słabo, poza tym powiększyły mi się piersi i były obolałe co Mnie nie cieszyło wcale bo normalnie mam rozmiar C stanika i kiepsko sie z tym czułam jak były większe, poniewaz jestem drobna i niska i jakos tak się dziwnie czułam. Zmienilam potem lekarza i on powiedział mi ze te tabletki Femoden to sie przepisuje tylko kobietom które juz rodziły dziecko! Dla młodych dziewczyn i wogóle dla tych które jeszcze nie rodziły polecał Cilest, Harmonet i jedne z najnowszych teraz bardzo dobre Jeanine. Ja jestem bardzo zadowolona z tych Harmonet i Cilest tez były dobre, wlasciwie nie zauwazylam róznicy, tak po prostu chcialam odmiany. tabletki sa wiec pewne ale trzeba o nich pamiętac o tej samej godzinie, to bardzo wazne.
 
M

Milencja_cmok

Guest
No dobra naczytałam się dużo!!! :D Ale czy ktoś mi może powiedzieć czegoś ciekawego na temat nowych tabletek o nazwie LOGEST ? Pozdrawiam!!!! ;) :)
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
logest ... no cóz. Nigdy nie zażywałam ale wiem że brała je moja przyjaciółka i miała spore problemy typu krwawienia miedzy miesiaczkami, bole itp. Musiała je zmienic. Przeraziła sie juz na samym poczatku kiedy w odpowiedzi na logest organizm zaserwowal jej 3 tydodniowy okres :(

Ale prawda jest taka że każda kobieta inaczej reaguje i może się zdarzyć że Ty bedziesz sie czula po nim cudownie.
 
M

Milencja_cmok

Guest
o rany!! Ale mnie przeraziłaś!!! A ja je mam brać!!!

Naspiszę jak się czuję jak już zacznę :)

Dzięki
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Milencja_cmok, ... każdy organizm inny :/ Jesli to Twoje PIERWSZE tabl tego typu to moze byc róznie... Lekarz dobiera "najodpowiedniejsze"...
 
M

Milencja_cmok

Guest
wiem o tym i nawet zostałam przez mojego doktorka ostrzeżona, wymieniał on wiele skutków ubocznych i takich tam, ale o 21 dniowej miesiączce nie wspominał :zdziwko:
 

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
hmm doktor chyba dobrze wie.Wie jaki ty masz ogranizm.Badz dobrej mysli ,przeciez chyba dobrze dobrał tabletki dla Twojego organizmu. :niepewny:
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Mi nie od razu dobrze dobrał........ musiałam zmienic po 2 miesiacach.

Pozdrawiam
 
I

izunia

Guest
a ja musze,bo mój chłopak nie chce z prezerwatywą :( i co ja mam robić? biore choc nie chce, ale muszę!!!bo tak jest bezpieczniej...
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
DZIEWCZYNY!! Niektóre pigułki antykoncepcyjne (pierwszej generacji) zostały refundowane!!! Wiem ze z 29zł na 3 zł spadł HORMONET =czy jakoś tak ;) Dzisiaj ide do apteki i dowiem sie czy mój Minulet również zostal refundowany... byłoby wspaniale :]
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
:((( niestety - Minulet PODROZAŁ! Zwykle płaciłam 27 zł.. dziś 29.90...

Pozdrawiam :(
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
stokrotka81, no TAK!!!! :(((( NIe zrefundowali mojego leku ;(( Jestem ZŁAA :[
 
Status
Zamknięty.
Do góry