Tabletki..

Status
Zamknięty.

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
milusia32, MUSISZ wiedzieć to moje miesiaczki były bardzo obfite, bolesne i dlatego najlepszym sposobem są takie tabletki (przepisane przez mojego lekarza ginekologa). no to akurat wiem, nic nowego tyle tylko ze pierwszy raz w zyciu sie spotykam z stwierdzeniem ze na anemie sie bierze anty, a ja myslalam ze po to zeby dzieci nie miec

hehe.. t owidac zle slyszalas nika.... jest wiele "chorob" w ktorych stosowanie tabletek anty jest konieczne.. a wiedzialas ze bezplodnosc tez sie tak leczy?? a te kobitki z chorobami ukladyu rozrodczego? to na co myslisz one biora te tabletki?/ na nie posiadanie dzieci tylko i wylacznie??!! sorry ale to by bylo smieszne. a lekarze tymbardziej gdyby je od tak sobie przepisywali...
 

Agunka

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
looodz
Ja biore tabletki logest od poltora roku i swietnie sie czuje, zadnych zmian :) mialam nadzieje ze po tabletkach anty urosnie mi troche biust no ale nic sie nie zmienil ale sie nie smuce bo i tak jest super :)
Slyszalam tylko ze trzeba robic przerwy tak na pol roku wtedy organizm odpoczywa, mysle ze to jest dobry pomysl sama chce taka przerwe zrobic gdzies za pol roku, moj chlopak nie jest zbyt z tego zadowolony (bo bez prezerwatywy jest duzo przyjemniej przynajmniej dla nas) ale nie ma innego wyjscia wie ze moje zdrowie jet najwazniejsze :*
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
Ja biore tabletki logest od poltora roku i swietnie sie czuje, zadnych zmian :) mialam nadzieje ze po tabletkach anty urosnie mi troche biust no ale nic sie nie zmienil ale sie nie smuce bo i tak jest super :)
Slyszalam tylko ze trzeba robic przerwy tak na pol roku wtedy organizm odpoczywa, mysle ze to jest dobry pomysl sama chce taka przerwe zrobic gdzies za pol roku, moj chlopak nie jest zbyt z tego zadowolony (bo bez prezerwatywy jest duzo przyjemniej przynajmniej dla nas) ale nie ma innego wyjscia wie ze moje zdrowie jet najwazniejsze :*


hehe.. co do biustu,,to mi troszeczke urósl,,czekam ,az zacznie jeszcze troszke rosnąc :p
i racja,ze bez prezerwatywy przyjemniej ;)
ja biore Harmonet i jestem zadowolona, biore je od 4 miesiecy :)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
sluchajcie a ja mam pytanie... bo jakos nie wiem no trudno m iuwiezyc ze jak wezme pierwsza tabletke anty to juz jestem zabezpieczona przed ciaza :/ no nie wiem boje sie i tak ze wpadne... takie male cos moze dac pewnosc? przekonajcie mnie bo ja sama chyba nie dam rady... a drugie pytanie.. czy zle dobrane tabletki sa nieskuteczne? mniej skuteczne? czy to bez roznicy?
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
sluchajcie a ja mam pytanie... bo jakos nie wiem no trudno m iuwiezyc ze jak wezme pierwsza tabletke anty to juz jestem zabezpieczona przed ciaza :/ no nie wiem boje sie i tak ze wpadne... takie male cos moze dac pewnosc? przekonajcie mnie bo ja sama chyba nie dam rady... a drugie pytanie.. czy zle dobrane tabletki sa nieskuteczne? mniej skuteczne? czy to bez roznicy?

mnie też bylo trudno uwierzyć, że już jedna taka mikroskopijna tableteczka zadziała, ale skoro niby wszystkie tabletki tak działaja, to chyba naprawdę tak jest.

Sądzę, że źle dobrane tabletki są pod względem zapobiegania ciąży tak samo skuteczne, jak i te dobrze dobrane. Jest tylko taka różnica, że te źle dobrane mogą mieć niekorzystny wplyw na zdrowie, na caly organizm.
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
nie boj sie.pojdz do gienkologoa,(bo wydaje mi sie ,ze nei bylas jeszcze skoro zadajesz takie pytania) i on ci wsztytsko powie. Dzialają od pierwszej tabletki,nie ma sie czego obawiac :)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
to zle ci sie wydaje martynko... ale dla wiekszej pewnosci moge isc spytac jeszcze raz skoro tak ci zalezy ... dzieki za odpowiedzi... :)
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
Margolka no to jak juz dostaniesz te tabletki to nawet na ulotce jest napisane,ze dzialają od pierzej wzietej tabletki
To chyba ginekolog Ci dobzre nie wytlumaczyl,albo jakis dziwny jest.
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
raczej to ostatnie... jest dziwny :/ wogole jakis nieobecny:/ dostalam cilest... ale padnmiesz w jaki sposob.... zero badan nic... zadal tylko pare żenujących mnie pytan i to tyle.. moje problemy podsumowal czyms tam i stwierdzil "no to tu cilescik zapiszemy... wyniki (bo kiedys tam robilam dla lekarza ogolnego potrzebowalam i wzielam ze soba myslac-a moze sie przydadza) mam pani calkiem niezle wiec nie widze przeciwwskazan... " a ja tak siedze kurde ale o co chodzi? :/
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
To o dktórej tabletki pierwszego opakowania jest już zabezpieczenie, zależy od tabletek. Spotyka się zabezpieczenie od 1 3 lub 7 dnia. Trzeba przeczytać ulotkę i sprawdzic jak to jest w przypadku WASZYCH tabletek. Potem zabezpieczenie jest ciągłe.

Ludziska - ulotki trzeba zawsze czytać.
 

elcia18

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2005
Posty
301
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Ja równiez jestem za tabletkami anty. Sama zaczne brac tabletki Regulon i mam taka prośbe. Czy któraś dziewczyna stosowała te tabletki jesli tak to proszę o przydatne informacje.
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
Ja równiez jestem za tabletkami anty. Sama zaczne brac tabletki Regulon i mam taka prośbe. Czy któraś dziewczyna stosowała te tabletki jesli tak to proszę o przydatne informacje.

to moze sie wybierz do innego ginekologa :)
ja mialam badania i wsyztko co jest potrzebne
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Wystarczy powiedzieć, że życzysz sobie ulotkę.

Czasem panie aptekarki sprzedają listki bez ulotki i opakowania, bo wychodzą z założenia, że bierzemy je stale i na pewno wszystko wiemy. Jeżeli tak jest, to można kupic jeden listek bez ulotki. Trzeba ją sprawdzać co kilka miesięcy, bo może się coś pozmieniać, ale nic się nie stanie jak ten jeden raz nie przeczytamy.

Jeżeli jednak jest to pierwsze lub jedno z pierwszych opakowań, to zwyczajnie powiedz o tym, i poproś o ulotkę.

Tak samo w stosowaniu jakiegokolwiek innego leku. Jeżeli go dobrze znasz, bo stosujesz często, wiesz o nim sporo, to można podarować sobie jedną ulotkę, ale jeżeli nie znasz leku ZAWSZE nalezy zwrócić uwagę na ulotkę - czy nam ją dają, chociaż zwykle dają, i przeczytać starannie.
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
Wystarczy powiedzieć, że życzysz sobie ulotkę.

Czasem panie aptekarki sprzedają listki bez ulotki i opakowania, bo wychodzą z założenia, że bierzemy je stale i na pewno wszystko wiemy. Jeżeli tak jest, to można kupic jeden listek bez ulotki. Trzeba ją sprawdzać co kilka miesięcy, bo może się coś pozmieniać, ale nic się nie stanie jak ten jeden raz nie przeczytamy.

Jeżeli jednak jest to pierwsze lub jedno z pierwszych opakowań, to zwyczajnie powiedz o tym, i poproś o ulotkę.

Tak samo w stosowaniu jakiegokolwiek innego leku. Jeżeli go dobrze znasz, bo stosujesz często, wiesz o nim sporo, to można podarować sobie jedną ulotkę, ale jeżeli nie znasz leku ZAWSZE nalezy zwrócić uwagę na ulotkę - czy nam ją dają, chociaż zwykle dają, i przeczytać starannie.

dla mnie to jest oczywiste, ze do leków dolączana jest ulotka i jestem po prostu zszokowana tym, ze Margolka jej nie dostała :eek: ulotke powinno sie dostawać zawsze, bo moze kiedys się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Pierwsze slyszę, że można kupić sam listek pigułek bez opakowania i bez ultoki. Ja to nawet etui do moich dropsów dostalam w prezencie :)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja dotychczas bralam Logest a teraz biore Novynette ale czuje sie tak samo jak po Logestach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry